مشاوره رایگان: 02122110460

کشور پرتغال

پرتغال با نام رسمی جمهوری پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است و از لحاظ جغرافیایی دارای پوششی کوهستانی در شمال رودخانه تاقوس است. پرتغال غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و در واقع پرتغال غربی‌ ترین کشور قاره‌ سبز جهان است. سواحل غربی و جنوبی آن را اقیانوس اطلس فرا گرفته است. کشور پرتغال از شرق و شمال به اسپانیا می رسد. همچنین جزایر مادیرا و آزور که در اقیانوس اطلس واقع شده اند جزو خاک پرتغال محسوب می شوند. خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌ جزیره ایبری را تشکیل می ‌دهد. پرتغال جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر دارد. این کشور دارای دو منطقه کلان شهری عمده می باشد: لیسبون در جنوب و پورتو در شمال. لیسبون، پایتخت زیبای کشور پرتغال است. کشور نسبتا کوچک پرتغال از شهرهای متعددی تشکیل شده که شهرهای لیسبون، پورتو، کویمبرا، فونچال و براگا از مهم ترین آنها هستند. پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناتو است که از سال 1995 به عضویت حوزه شینگن نیز درآمده است. واحد پول پرتغال یورو است که با نماد € و کد ایزو EUR شناخته می شود.


زبان کشور پرتغال

پرتغالی، زبان رسمی کشور پرتغال است. زبان پرتغالی زبانی رومی تبار است که از زبان گالیسیایی-پرتغالی توسعه یافته است و در قرون وسطی در پادشاهی گالیسیا صحبت می ‌شده است. پرتغالی یکی از زبان های رسمی اتحادیه اروپا، سازمان کشورهای آمریکایی، اتحادیه آفریقا و انجمن کشورهای پرتغالی زبان می‌ باشد. این زبان با 240 میلیون تکلم کننده، ششمین زبان پرکاربرد جهان است. پرتغالی در کشورهای آنگولا، برزیل، کیپ ورد، تیمور شرقی، گینه بیسائو، ماکائو، موزامبیک، پرتغال، سائوتومه و پرنسیپ صحبت می‌ شود. پرتغالی، زبانی بسیار نزدیک به زبان اسپانیایی است به طوری که مردم این دو زبان تا حد زیادی می ‌توانند با هم صحبت کنند. مورها که مردمی مسلمان بودند در قرن هشتم بر اسپانیا و پرتغال تسلط داشتند و زبان عربی که زبان رسمی آنها بوده را با زبان پرتغالی تلفیق کردند. برای همین امروزه در بعضی از کلمات پرتغالی می توان رگه هایی از زبان عربی را نیز مشاهده کرد. به گفته یونسکو، زبان پرتغالی پتانسیل این را دارد که به یک زبان بین المللی تبدیل شود.


مردم کشور پرتغال

پرتغال از نظر قومی کشوری یکدست است و نزدیک به 97 درصد از مردم آن را پرتغالی‌ها تشکیل می ‌دهند. 3 درصد مردم پرتغال را مهاجران دیگر کشورها تشکیل می دهند. مردم پرتغال از نژاد سفید بوده و ترکیبی از سلت، عرب، ژرمن، بربر و ایبری می باشند. به طور کلی پرتغالی ها دارای دو گروه نژادی مدیترانه ای و سیاه آفریقا می باشند که بیشتر رنگین پوست و نژاد مدیترانه ای دارند. در دوران باستان ساکنان سرزمین کنونی پرتغال را اقوام سلتی گالاسی و لوسیتانی تشکیل می ‌دادند و این منطقه بعدا بخشی از امپراتوری روم شد و سپس قبایل گوناگون ژرمن نیز به این سرزمین آمدند. ناحیه پرتغال در سده هشتم میلادی به تصرف مسلمانان موری (مراکشی) درآمد ولی شهسواران مسیحی بعدا مسلمانان را از این منطقه راندند. پرتغالی‌ها عموما مردمانی کوتاه قد دارای پوستی زرد رنگ، چشمانی سیاه و موهایی تیره هستند. در قسمت ‌های شمالی که تاثیر قبایل ژرمنی زیادتر بوده ‌است، افرادی با چشمان آبی و موهای روشن دیده می ‌شوند.


اقتصاد پرتغال

به طور کلی سیستم مالی پرتغال از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 1986 به خوبی مدیریت شده و سالم است و قادر به رقابت با استاندارهای مالی اتحادیه اروپا می باشد. از زمان پیوستن به اتحادیه اروپا، پرتغال به سمت خدمات‌محور شدن حرکت کرد و در دو دهه گذشته نیز دولتمردان این کشور تلاش زیادی برای خصوصی ‌سازی در این کشور کردند که خصوصی ‌سازی صنایع و شرکت‌های دولتی، اصلی‌ ترین اصلاحات اقتصادی در پرتغال بوده است. تولید ناخالص داخلی این‌ کشور به دریانوردی، صنعت و خدمات وابسته است. طبق گزارش جهانی بر شرایط رقابت، که توسط انجمن جهانی اقتصاد منتشر شد، پرتغال در طی سال های اخیر رتبه 51 را در شاخص اقتصادی به خود اختصاص داده است. پرتغالی‌ها با ماهیگیری و صادرات ساردین، تولید انواع نوشیدنی ‌ها و تولید چوب پنبه درآمد بالایی به دست می ‌آورند. غلات، زیتون، گندم، ذرت، انواع نوشیدنی ‌ها، پرتقال و ماهی در این کشور از عمده‌ترین تولیدات بخش کشاورزی هستند. در بخش صنعت نیز پرتغال به پالایش نفت، تولید سیمان، تولید ماشین‌آلات و وسایل الکترونیک، کفش و پارچه می ‌پردازد. منابع طبیعی پرتغال شامل لیتیوم، قلع، تنگستن و اورانیوم است. همچنین صنعت توریسم یکی از منابع اصلی درآمدزایی در این کشور به حساب می ‌آید. اگر چه مساحت قابل توجهی از پرتغال به کشاورزی اختصاص داده شده است، اقتصاد این کشور کمتر از سابق بر صادرات محصولات کشاورزی وابسته است. در حال حاضر پرتغال بیشتر بر تجارت و بخش خدمات متمرکز شده است که شامل خدمات عمومی، تجارت (عمده فروش و خرده فروشی تولیدات) ساخت و فروش املاک و مستغلات، و بانکداری می باشد.

صادرات کشور پرتغال شامل محصولات کشاورزی اعم از سیب زمینی، گوجه فرنگی، زیتون و محصولات صنعتی شامل پارچه، کفش، کاغذ، پالایش نفت، پلاستیک و مشروبات الکلی می ‌باشد. واردات اصلی آن نفت خام، اتومبیل، قطعات خودرو، داروهای بسته بندی شده، بنزین و نفت است.


آب و هوای کشور پرتغال

پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی است، ولی آب های خنک اقیانوس اطلس آب و هوای بسیار گرم شبه جزیره ایبریا را معتدل تر کرده است. بخش های غربی کشور آب و هوای معتدل تر با تابستان های خنک و کم رطوبت دارد، بخش های جنوبی آب و هوایی مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک دارد. میانگین دمای سالیانه در پرتغال از 8 تا 12 درجه سانتیگراد در بخش های کوهستانی داخلی در شمال، جایی که دما بیشتر به ارتفاع بستگی دارد تا عرض جغرافیایی، تا میانگین دمای سالیانه 20 درجه سانتیگراد در نقاطی مانند حوضچه گوادیا متغیر است. دمای بسیار بالای بیشتر از 40 درجه سانتیگراد در ماه های تابستانی در بخش های جنوبی پرتغال عادی است. دمای اقیانوس در ساحل غربی پرتغال در تابستان نیز بین 13 تا 15 درجه سانتیگراد متغیر است. در زمستان در ساحل جنوبی، دمای سطح اقیانوس 15 درجه سانتیگراد است و در تابستان تا حدود 23 درجه سانتیگراد (برخی مواقع حتی بالاتر) در تغییر است. میانگین رطوبت هوا نیز در طول سال 85 درصد است. بهترین زمان سفر به پرتغال بین بهار و پاییز است، البته سفر در زمستان نیز جذابیت های خاص خود را دارد. در زمستان روزها ملایم و بارانی هستند و کاهش نرخ هتلها در این فصل، نکته مثبت سفر در زمستان است.


گردشگری در کشور پرتغال

به طور کلی صنعت توریسم در اقتصاد کشورهای اتحادیه اروپا نقش بسزایی بازی می کند. کشور پرتغال با دارا بودن آب و هوای معتدل و مناظر دیدنی و تاریخی، از توریستی ترین کشورهای قاره اروپا می باشد. دولت پرتغال سرمایه گذاری های بسیاری را به منظور جذب گردشگر انجام داده است. پرتغال در طول 25 سال گذشته فعالیت ‌های زیادی در راستای گسترش صنعت گردشگری کشورش انجام داده است و دستاوردهای خوبی نیز داشته است. در سال گذشته این کشور 12 میلیارد یورو از تولید ناخالص داخلی خود را از صنعت گردشگری‌ به دست آورده است. در پرتغال، حدود 19 درصد تولید ناخالص داخلی توسط بخش گردشگری تولید می شود. افزایش نرخ گردشگری در این کشور، سبب رونق کسب و کار مرتبط با این صنعت شده است. بر اساس داده های موسسه ملی آمار INE درآمد هتل های واقع در نوار ساحلی اقیانوس اطلس، 17 درصد یعنی میزانی معادل 4.20 میلیارد یورو افزایش داشته است. کلیساهای طلایی، قلعه های قرون وسطایی و سواحلی به رنگ یاقوت کبود پرتغال را به یکی از جالب ترین مقاصد سفر در اروپا در سال‌های اخیر تبدیل کرده‌اند. لیسبون یکی از اصلی‌ترین مقاصد توریستی در کشور پرتغال محسوب می‌ شود. برخی از جاذبه های گردشگری پرتغال شامل ساحل نیروی دریایی در کشور پرتغال، برج بلم در سانتاماریای لیسبون، کاخ ملی پنا، اسکله‌ ریبیرا در شهر پورتو، کلیسای کاپلا دوس اوسوس، صومعه‌ آلکوباکا، صومعه‌ جیرونیموس، مجمع الجزایر کابو جیراو، قلعه سائو جورج لیسبون، کلیسای سائو فرانسیسکو در پورتو، شهر ساحلی لاگوس، غار بناگیل، باغ گرمسیری کاخ مونت و کاخ های سلطنتی کویینتا دا رگالیرا در سینترا می شوند.


مذهب کشور پرتغال

جالب است بدانید که هیچ دین رسمی در کشور پرتغال تعیین نشده است و این در حالی است که بیش از 84 درصد از مردم پیرو دین مسیح و مذهب کاتولیک می باشند و 3 درصد پیرو دیگر مذاهب مسیحیت هستند. 13 درصد مردم پیرو هیچ مذهب و گرایش دینی خاصی نیستند. کلیسای کاتولیک یا کلیسای کاتولیک رومی یکی از سه شاخه اصلی مسیحیت است. کلیسای کاتولیک با بیش از یک و نیم میلیارد نفر پیرو در سرتاسر جهان، بزرگ‌ترین شاخه از کلیسای مسیحی محسوب می ‌شود. دین اسلام نیز به سبب مهاجرت در این کشور رواج پیدا کرده است و یک اقلیت کوچک دینی در پرتغال به حساب می آید و در حدود 0.1 درصد از کل جمعیت پرتغال را شامل می‌ شود. امروزه جامعه مسلمانان لیسبون حدودا 40 هزار نفر شمارش شده ‌است.


سیاست کشور پرتغال

پرتغال یک جمهوری دموکراتیک با یک سیستم حکومتی کاملا استوار است که شامل ریاست جمهوری و پارلمان قانون گذاری می شود. دولت، یکی از چهار حوزه مستقل حاکم بر جمهوری پرتغال در کنار رییس جمهور، پارلمان و سیستم قضایی می باشد. نقش دولت شامل عملکرد سیاسی، گرداندن بخش های اداری، مذاکره با سایر کشورها یا سازمان های بین المللی، ارائه لایحه به مجلس و صدور تصمیمات مهم کشوری می باشد. هر رییس جمهور برای دوره ای 5 ساله انتخاب شده و حداکثر دو دوره متوالی می تواند ریاست دولت و قوه اجرایی را در دست داشته باشد. علاوه بر رییس جمهور، نخست وزیر نیز در پرتغال نقش بسزایی دارد. به عنوان مدیر اجرایی، نخست وزیر وظیفه دارد فعالیت میان وزرای کابینه را هماهنگ کرده، و به عنوان نماینده دولت پرتغال در برابر سایر نهادهای دولتی ایفای نقش نماید. نخست وزیر همچنین باید پاسخگوی پارلمان پرتغال در قبال فعالیت های دولت باشد و گزارش های اجرایی را به رییس جمهور اطلاع دهد.


هزینه زندگی در پرتغال

هزینه های زندگی در پرتغال به مراتب پایین تر از اروپای مرکزی است. معمولا هزینه زندگی یک فرد مجرد در این کشور در حدود 700 تا 1000 یورو در ماه برآورد می شود. البته این مساله به اینکه فرد در کدام شهر زندگی می کند نیز بستگی دارد. شهرهایی مانند لیسبون و پورتو شهرهای گرانتری نسبت به دیگر شهرها هستند و البته هزینه ذکر شده بستگی به نوع خدمات و استفاده از آنها دارد. هزینه های زندگی در پرتغال برای مهاجران بسیار مناسب است. هزینه های انرژی، آب، اینترنت، اجاره مسکن و خرید ملک در پرتغال مناسب می باشد.

برخی از هزینه های اساسی زندگی در پرتغال شامل موارد ذیل می شود:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 583 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج شهر 300 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1048 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج شهر 795 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان مرکز شهر 2673 یورو
 • هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان خارج شهر 1432 یورو
 • هزینه خوراک و مواد غذایی ماهیانه حدود 200 تا 300 یورو
 • هزینه حمل و نقل ماهانه حدود 39 یورو
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، سرمایش، گرمایش و زباله برای آپارتمان 85 متری ماهانه 88 یورو
 • هزینه اینترنت 30 یورو
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر بزرگسال ماهانه 35 یورو
 • هزینه مهد کودک برای روز کامل در موسسات خصوصی، ماهانه برای هر کودک 357 یورو
 • هزینه پوشاک حدودا ماهانه 75 یورو

مزایای کشور پرتغال

پرتغال کشوری توسعه ‌یافته است و بر اساس آمارهای جهانی یکی از کشورهای خوش نام برای زندگی می باشد. از مزایای زندگی می توان به بالا بودن سطح درآمد، هزینه مناسب خرید ملک، رفاه اجتماعی بالا و فرصت های شغلی متعدد اشاره کرد. قطعا پرتغال یکی از ارزانترین کشورهای اروپاست و پایتخت آن لیسبون یکی از ارزانترین شهرهای بزرگ این قاره می باشد. این مساله موجب شده تا افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به کشور پرتغال بوده و شهر لیسبون را برای زندگی انتخاب کنند. داشتن جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بسیار زیبا و آب و هوای معتدل و مطلوب از دیگر مزایای زندگی در پرتغال به شمار می ‌روند که باعث می‌شود افراد از زندگی در کشور پرتغال لذت بیشتری برده و امکان آشنایی با تاریخ غنی آن را داشته باشند. حتی اگر به زبان پرتغالی تسلط نداشته باشید می توانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید، زیرا نسل جوان این کشور به زبان انگلیسی آگاهی دارند و این امر سبب راحتی ارتباط برقرار کردن آنها با افراد خارجی شده است. دستیابی به اقامت پرتغال از طریق کار، تحصیل، تمکن مالی یا همان خود حمایتی، سرمایه گذاری (گلدن ویزا) و خرید ملک در پرتغال امکان پذیر می باشد.

 

مزایای شهروندی و تابعیت پرتغال

 • بهرمندی از کلیه حقوق شهروندی و حق رای
 • افتتاح حساب بانکی در کلیه کشورهای اروپایی
 • امکان اخذ تابعیت دوگانه
 • کسب چهارمین پاسپورت معتبر جهان
 • سفر بدون ویزا یا ویزای فرودگاهی به 188 کشور دنیا
 • دسترسی به خدمات پزشکی با کیفیت بالا
 • امکان زندگی، کار و تحصیل در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان راه اندازی تجارت آزاد در کشورهای اتحادیه اروپا

مزایای اقامت دائم پرتغال

 • واجد شرایط اخذ تابعیت کشور همزمان با اخذ اقامت دائم
 • سفر به کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا
 • امکان کار در کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به مجوز کار
 • هزینه های زندگی و تحصیل معقول و مناسب
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان استفاده از برند اروپایی
 • امکان زندگی در هر جای دیگر در اتحادیه اروپا
 • دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی و آموزشی در سراسر اتحادیه اروپا

مزایای اقامت موقت پرتغال

 • واجد شرایط اخذ شهروندی کشور بعد از جمعا 5 سال
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال
 • زندگی در کشوری اروپایی با آب و هوا و سواحل عالی
 • دسترسی به خدمات درمانی با کیفیت
 • سفر به کشورهای حوزه شینگن
 • امکان کار در کل کشور
 • امکان تحصیل در تمامی دانشگاه های کشور

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت پرتغال یاری و همراهی نماید.

 • اقامت پرتغال با 400 میلیون

  اقامت پرتغال با 400 میلیون

  سیستم مهاجرت پرتغالی‌ها تفاوتی با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا ندارد. پرتغال بخشی از منطقه شنگن است و برای شهروندان اتحادیه اروپا آزادی

  ...
 • اقامت پرتغال با 6 روش در سال 2023

  اقامت پرتغال با 6 روش در سال 2022

  می دانیم برای مهاجرت و اقامت در هر کشوری، روش های خاصی وجود دارد که منحصر به فرد بوده و متناسب با شرایط آن کشور تعریف می شود. مهاجران

  ...
 • خرید خانه در پورتو پرتغال

  خرید خانه در پورتو پرتغال

  افرادی که قصد مهاجرت از طریق خرید ملک در پورتو پرتغال را دارند، نیازمند آگاهی از شرایط عمومی و موقعیت این شهر هستند. شهر پورتو پس از

  ...
 • اقامت پرتغال بدون سرمایه گذاری

  اقامت پرتغال بدون سرمایه گذاری

  کشور پرتغال با نرخ بیکاری حدودا 6 درصدی، بالاترین میزان بیکاری نیروهای جوان در بین کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و عضو شینگن را دارد. این

  ...
 • خرید مغازه در پرتغال

  خرید مغازه در پرتغال

  هر ساله بسیاری از افراد در سراسر دنیا اقدام به مهاجرت می‌کنند. کشورهای اروپایی از جمله محبوب‌ترین مقصدها برای مهاجرت به شمار می‌روند. در

  ...
 • ویزای همراه پرتغال

  ویزای همراه پرتغال

  پرتغال، کشوری واقع شده در قاره اروپا، به دلایل متعدد از جمله پایین‌تر بودن هزینه های زندگی در آن، همواره مورد توجه برخی افراد به عنوان

  ...
 • خرید ویلا در پرتغال

  خرید ویلا در پرتغال

  بسیاری از مردم به دلیل شرایط خاصی که دارند، علاقه مند به مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشند. یکی از روش های مهاجرت به این

  ...
 • مالیات خرید ملک در پرتغال

  مالیات خرید ملک در پرتغال

  مالیات خرید ملک در پرتغال، از جمله سوالات رایجی که برای بسیاری از مهاجرین و یا افرادی که به تازگی قصد مهاجرت به پرتغال را دارند، پیش می

  ...
 • سایت خرید و فروش ملک در پرتغال

  سایت خرید و فروش ملک در پرتغال

  کشور پرتغال به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، می تواند یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری ملک باشد. این موضوع سبب شده است

  ...
 • ویزای طلایی پرتغال | راهنمای جامع اقامت طلایی پرتغال 2022

  راهنمای جامع اقامت طلایی پرتغال 2022

  اقامت در کشور پرتغال رویای بسیاری از افرادی است که اندیشه مهاجرت را در سر می پرورانند. این کشور با در نظر گرفتن شرایط آسان برای ورود

  ...
 • خرید ملک در پرتغال 2023

  خرید ملک در پرتغال 2023

  پرتغال کشوری با وسعت کم و واقع در جنوب غربی اروپا است. کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس واقع شده است یکی از قدیمی ترین و معروفترین

  ...
 • ویزای پرتغال برداشته شد؟

  ویزای پرتغال برداشته شد؟

  با توجه به موقعیت ایده‌ آلی که کشور پرتغال در اروپا دارد و با بهره مندی از یک اقتصاد قوی و عضویت در اتحادیه اروپا، گزینه ای ایده ‌آل برای

  ...
 • قیمت خانه در پرتغال

  قیمت خانه در پرتغال

  کشور پرتغال یکی از کشورهای هدف در زمینه سرمایه گذاری خارجی محسوب می شود. بسیاری از کسانی که قصد سرمایه‌ گذاری‌ های خارجی دارند ترجیح می‌

  ...
 • قیمت زمین کشاورزی در پرتغال

  قیمت زمین کشاورزی در پرتغال

  کشور پرتغال جزو کشورهایی است که زمین حاصلخیزی دارد و از آب فراوان برای کشاورزی نیز برخوردار است. به همین جهت انواع مختلف محصولات کشاورزی

  ...
 • مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

  مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

  کشور پرتغال یا به عبارتی جمهوری پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پایتخت کشور پرتغال شهر

  ...
 • خرید ملک در لیسبون

  خرید ملک در لیسبون

  هزینه خرید ملک در لیسبون به فاکتورهای متعددی از جمله متراژ زمین یا آپارتمان و محل ملک بستگی دارد. به عنوان مثال برخی از مناطق لیسبون نسبت

  ...
 • مراحل خرید ملک در پرتغال

  مراحل خرید ملک در پرتغال

  خرید ملک در پرتغال یکی از راه ‌های سرمایه‌ گذاری طولانی ‌مدت و یکی از راه های اخذ اقامت پرتغال است. به همین جهت نیز مورد توجه بسیاری از

  ...
 • واکسن مورد تایید سفارت پرتغال

  واکسن مورد تایید سفارت پرتغال

  پس از همه گیری کرونا در جهان کشور پرتغال نیز همچون کشورهای دیگر محدودیت هایی را برای ورود به کشور و برای گردشگران و مهاجران در نظر گرفته

  ...
 • پیگیری ویزای پرتغال

  پیگیری ویزای پرتغال

  کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده که از موقعیت اقتصادی و جغرافیایی بسیار ارزشمندی برخوردار است. این کشور به یک قطب

  ...
 • بهترین شهر پرتغال برای خرید ملک

  بهترین شهر پرتغال برای خرید ملک

  پرتغال جزو کشورهای اتحادیه اروپا است که در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است. این کشور دارای سواحل بسیار زیبا و بکر بوده و از طبیعت بسیار

  ...
 • شرایط سفر به پرتغال

  شرایط سفر به پرتغال

  اخذ ویزا جزو اولین مراحل سفر به پرتغال است. به منظور کسب اطلاعات لازم درباره شرایط سفر به پرتغال با ما همراه باشید. هموطنان زیادی هستند

  ...
 • مدارک لازم جهت ویزایd7 پرتغال

  مدارک لازم جهت ویزایd7 پرتغال

  مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار داده و برای آن برنامه ریزی می کنند. یکی

  ...
 • هزینه ویزا پرتغال

  اگر به فکر آسایش در دوران بازنشستگی تان هستید یا می خواهید سرمایه گذاری امن و پر سودی داشته باشید، مهاجرت به پرتغال گزینه ایده آلی است که

  ...
 • انواع ویزای پرتغال

  انواع ویزای پرتغال

  کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. مساحت پرتغال، حدود ۹۲.۲۱۲ کیلومتر مربع

  ...
 • چک لیست مدارک سفارت پرتغال

  چک لیست مدارک سفارت پرتغال

  پرتغال کشوری اروپایی در همسایگی اسپانیا است که در ناحیه جنوب غربی قاره سبز قرار دارد. برای رفتن به این کشور زیبا چه برای سفر و دیدن جاهای

  ...
 • ویزای D7 پرتغال | مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی D7

  ویزای D7 پرتغال | مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی D7

  مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار داده و برای آن برنامه ریزی می کنند. یکی

  ...
 • ویزای پرتغال برای ایرانیان

  ویزای پرتغال برای ایرانیان

  پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع شده که با اسپانیا، شبه جزیره ایبری را تشکیل می دهد. این کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و نوع

  ...
 • گلدن ویزای پرتغال ✔️ اخذ گلدن ویزای پرتغال 2022

  گلدن ویزای پرتغال

  کشور پرتغال به دلیل قرار گرفتن در موقعیتی عالی در اروپا، عضویت در اتحادیه اروپا و کشورهای پیمان شینگن و همچنین اقتصاد قوی با درصد ریسک

  ...
 • اقامت تمکن مالی پرتغال ✔️ مدارک + شرایط خودحمایتی پرتغال

  تمکن مالی پرتغال

  ویزای تمکن مالی پرتغال که به اسم ویزای D7 پرتغال نیز شناخته می شود. تمکن مالی پرتغال یا همان خود حمایتی پرتغال از جمله راه های کم ریسک

  ...
 • تحصیل در پرتغال

  تحصیل در پرتغال

  پرتغال در قسمت جنوب غربی اروپا واقع شده است. کشور پرتغال از نظر موقعیت مکانی نسبت به اروپا، غربی ترین کشور را در این سرزمین تشکیل می دهد.

  ...