مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در پرتغال

پرتغال کشوری کوچک در جنوب غربی اروپا می باشد. کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس قرار گرفته است یکی از قدیمی ترین و معروفترین کشورهای اروپا است. این کشور یکی از آرام ترین و امن ترین کشور های جهان است. پرتغال عضو اتحادیه اروپا و از کشورهای عضو معاهده شنگن است. پایتخت این کشور شهر لیسبون می باشد. پرتغال جزو کشورهای توسعه یافته به شمار می آید و به همین دلیل اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک مورد توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان قرار دارد. خرید ملک در پرتغال زیر مجموعه برنامه گلدن ویزا می باشد. اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک و اخذ گلدن ویزای پرتغال یکی از شیوه های پرطرفدار اخذ اقامت در سرتاسر دنیا محسوب می شود. برنامه مهاجرتی خرید ملک در پرتغال و دریافت ویزای طلایی پرتغال از محبوب ترین برنامه ها برای سرمایه گذارانی است که قصد اقامت در کشوری اروپایی به همراه خانواده خود را دارند. لیسبون و پورتو دو مرکز اقتصادی کشور و دو مقصد اصلی گردشگری در پرتغال هستند. شهرهای آلوفیهرا، فارو و آلگارو شهرهای دیگری هستند که مناطق ساحلی جذابی دارند. اگر متقاضی می خواهد ملک خود را به صورت فصلی اجاره دهد سه شهر لیسبون، پورتو و فارو بدلیل وجود فرودگاه بین المللی و همچنین قدمت بالای فرهنگی بهترین گزینه محسوب می شوند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

خرید ملک در پرتغال

مزایای خرید ملک در پرتغال

 • امکان برگشت کامل وجه در صورت عدم دریافت اقامت این کشور
 • عدم وجود شرط حضور
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و یا سوابق شغلی
 • امکان اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از 5 سال
 • زندگی در کشوری اروپایی، امن و با ثبات
 • بهره مندی از خدمات درمانی سطح بالا
 • امکان سرمایه گذاری انعطاف پذیر و مقرون به صرفه
 • هزینه های پایین زندگی
 • سیستم مالیاتی شفاف با نرخ مالیاتی پایین
 • برخورداری از بالاترین استانداردهای زندگی
 • امکان اخذ اقامت برای همراهان از جمله همسر یا شریک زندگی، فرزندان تحت تکفل مجرد حتی بالای 18 سال یا وابسته به همسر یا شریک زندگی و همچنین والدین زوجین
 • کسب چهارمین پاسپورت معتبر جهان
 • امکان سفر بدون ویزا یا ویزای فرودگاهی به 188 کشور دنیا پس از اخذ پاسپورت پرتغال

اقامت پرتغال خرید ملک

شرایط خرید ملک در پرتغال

دولت پرتغال محدودیت های خاصی برای خرید املاک در این کشور ندارد. برای مثال برای خرید ملک در این کشور محدودیت سنی وجود ندارد و همه افراد حقیقی و حقوقی بالای 18 سال می توانند در این کشور اقدام به خرید ملک نمایند. متقاضی اخذ گلدن ویزای پرتغال نیازی به ارائه مدرک تحصیلی ندارد. همچنین برای اخذ این اقامت نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود. علاوه بر این متقاضیان نیازی به داشتن سوابق شغلی خاصی نیز ندارند. بنابراین کلیه افراد دارای تمکن مالی، واجد شرایط خرید ملک در پرتغال هستند. جهت اخذ اقامت پرتغال ارزش ملک خریداری شده در شهرهای لیسبون و پورتو باید حداقل 500,000 یورو باشد. در این دو شهر خرید ملک قدیمی بازسازی شده یا نیازمند بازسازی به ارزش حداقل 350,000 یورو نیز منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد (در واقع چنانچه مدت 30 سال از زمان ساخت ملک خریداری شده گذشته باشد و نیاز به نوسازی داشته باشد ارزش خود ملک می تواند برابر با 280,000 یورو باشد و متقاضی مبلغ 70,000 یورو صرف بازسازی آن کند). در صورتی که این سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت بیرون لیسبون و پورتو صورت گیرد با مبلغ حداقل 280,000 یورو نیز قابل انجام است. البته املاک 280,000 یورویی بسیار محدود هستند و به تعداد خیلی کمی یافت می شوند. لازم به ذکر است برخلاف ملک ساخته شده، ارزش زمین خریداری شده در مناطق کم جمعیت پرتغال بایستی حداقل 400,000 یورو باشد. برای خرید ملک در پرتغال ابتدا به داشتن یک حساب بانکی در آن کشور نیاز است. برای افتتاح حساب بانکی نیاز به داشتن یک شماره مالیاتی و یک نماینده مالیاتی است. این اقدامات توسط وکیل مهاجرت پرتغال انجام می شود. این مدارک به اضافه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می شود. بعد از افتتاح حساب متقاضی می تواند انتقال پول به منظور خرید ملک را انجام دهد. دولت پرتغال به افرادی اجازه خرید ملک در این کشور را می دهد که دارای سوء پیشینه نباشند. همچنین منابع مالی فرد باید در خارج از پرتغال باشد و به صورت قانونی بدست آمده باشند.

تا اتمام زمان خرید ملک پرتغال تنها با 280 هزار یورو و مزیت های بسیار آن، مدت بسیار کمی باقی مانده است و پس از اتمام این دوره به علت تغییر قوانین، قیمت املاک نیز افزایش خواهد پیدا کرد. با مشاوران ما در ویزا پلاس تماس بگیرید.

شرایط خرید ملک در پرتغال

قیمت خرید ملک در پرتغال

قیمت خرید ملک در پرتغال در مناطق مختلف متفاوت است و مسلما قیمت املاک در مرکز شهر و مناطق توریستی به مراتب بالاتر است. غالبا در هنگام امضای قرارداد خریدار موظف می شود 20 درصد مبلغ کلی قیمت ملک را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده پرداخت نماید. در نهایت سند ملک نزد یک دفتر اسناد رسمی در پرتغال به امضا می رسد و تمامی اسناد و مدارک ارائه شده در آنجا به دقت بررسی می شود. در آخر مدرک رسمی مبنی بر انجام معامله صادر می گردد و مابقی مبلغ ملک توسط خریدار پرداخت می شود و فرد خریدار به عنوان مالک جدید و رسمی ملک معرفی می شود. متقاضی علاوه بر هزینه سرمایه گذاری جهت خرید ملک در پرتغال هزینه های اضافی دیگری از جمله پرداخت مالیات را متحمل خواهد شد. در اولین گام متقاضی باید 5 تا 6 درصد مبلغ خرید ملک را بعنوان مالیات به دولت بپردازد. چنانچه ملک خریداری شده اجاره داده شود درصدی از این درآمد نیز بایستی بعنوان مالیات بر درآمد به دولت پرداخت شود. متقاضی ملزم به پرداخت مالیات انتقال ملک می باشد. مالیات حق تمبر که معمولا 0.8 درصد قیمت خرید ملک است باید توسط خریدار پرداخت شود. هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت سند، هزینه وکیل، هزینه نماینده مالیاتی و هزینه نمایندگی املاک نیز جزو هزینه خرید ملک در پرتغال هستند. طبق قانون کمیسیون املاک در پرتغال بر عهده فروشنده است پس نیازی نیست که خریدار کمیسیون پرداخت کند. متقاضی سرمایه گذاری در پرتغال یک بار برای بازدید، انتخاب و خرید ملک و یک بار نیز پس از خرید ملک بایستی به همراه کلیه اعضای خانواده برای انجام انگشت نگاری و انجام مقدمات اخذ اقامت موقت پرتغال با ویزای توریستی به این این کشور سفر کند. لذا متقاضی باید هزینه ویزای شنگن و مخارج این سفرها را نیز در نظر بگیرد.

قیمت خرید ملک در پرتغال

خدمات ویزا پلاس در خصوص خرید ملک پرتغال

افرادی که برای اولین بار اقدام به سرمایه گذاری یا خرید ملک در پرتغال می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. خرید ملک در پرتغال یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، انتخاب ملک، انعقاد قرارداد خرید، انجام پرداختها، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی پرتغال و همچنین سرمایه گذاری های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص دریافت گلدن ویزای پرتغال و اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

اگر از آن دسته هستید که می خواهید ویزای یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشید، اخذ اقامت پرتغال به واسطه خرید ملک از بهترین روش های دریافت ویزای شنگن است. خرید ملک در کشور پرتغال نسبت به سایر کشورها راحت تر و بی دردسر تر است و از مزیت های مهم خرید ملک در پرتغال این است که می توانید اقامت این کشور را دریافت و به تبع آن، به راحتی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا تردد داشته باشید. اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک در سال 2012 توسط دولت پرتغال تصویب شد و به طور بین المللی از آن حمایت شد. افرادی که متقاضی این نوع اخذ اقامت هستند می توانند بین 350 تا 500 هزار یورو در املاک این کشور سرمایه گذاری کنند. با انجام این کار می توانید اجازه اقامت خود و خانواده تان را دریافت کنید. ملک خریداری شده تا 5 سال پس از خرید آن حق فروخته شدن ندارد و پس از این 5 سال می توانید به صورت تضمینی ملک خود را به فروش برسانید. لازم به ذکر است که در مناطق کم جمعیت می توانید ملک 280 هزار یورویی هم خریداری کنید.

خرید ملک در پرتغال 2022

مراحل قانونی خرید ملک در پرتغال

برای خرید ملک در پرتغال، ابتدا باید ویزای توریستی دریافت کنید و به وسیله آن به کشور پرتغال سفر کنید، در آنجا ملکی را مشاهده، انتخاب و خریداری کنید. البته با ویزای توریستی شما توانایی افتتاح حساب بانکی و یا خرید ملک را ندارید، در این زمان باید به کمک یک فرد واسطه و یا یک وکیل پرتغالی که از طرف شما وکالت انجام این کار را دارد، ملک برگزیده را خریداری کنید و پس از آن به این طریق وارد پرتغال شوید و سند مالکیت را به نام خودتان کنید. با سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک در پرتغال، می توانید پس از گذشت 5 سال اقامت پرتغال را کسب کنید و پس از 6 سال هم می توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال اقدام کنید. علاوه بر اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال، می توانید با خرید ملک در اسپانیا و یونان نیز اقامت این کشورها را به دست آورید.

قیمت خانه در پرتغال

هر فردی در هر کشوری می تواند در پرتغال مسکن بخرد و از این طریق ویزای این کشور را دریافت کند. قیمت خانه در کشور پرتغال نیز همچون دیگر کشورها دچار نوسان می شود. از سال 2015 کشور پرتغال در یک بحران مالی قرار گرفت و به همین دلیل قیمت خانه در پرتغال 20 الی 30 درصد افزایش یافت. البته شما م توانید متناسب با هزینه ای که در بر دارید در این کشور خانه خریداری کنید. با توجه به منطقه متراژ خانه، سال ساخت، امکانات و سایر موارد، نرخ خانه تغییر می کند. شروع قیمت خانه در ای پرتغال از حدود 200 هزار یورو است و با توجه به محل و مواردی از این قبیل، این قیمت افزایش خواهد یافت. به طور کلی 300 هزار یورو کف قیمت خرید یک خانه مناسب در کشور پرتغال است. قیمت خانه در پرتغال را در این مقاله بیشتر توضیح داده ایم، روی لینک کلیک کنید تا به صفحه مقصد هدایت شوید.

خرید آپارتمان در پرتغال

برای آگاهی راحت تر شما از قیمت خانه در شهرهای کشور پرتغال، جدول زیر را تهیه کرده ایم. با بررسی جدول می توانید بسیار راحت تر تصمیم نهایی خود را برای خرید آپارتمان و خانه بگیرید: 

منطقه

متراژ

هزینه

لیسبون پرتغال

100 متر مربع 

450.000 یورو 

کاشکایش لیسبون 

110 مترمربع 

525.000 یورو 

کاشکایش لیسبون 

150 متر مربع 

725.000 یورو

مادیرا

182 متر مربع

750.000 یورو 

آلبوفیرا، فارو 

100 متر مربع 

415000 یورو 

آلبوفیرا

236 متر مربع 

575.000 یورو

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در پرتغال

برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کشور پرتغال و دریافت ویزای طلایی از این طریق، شما نیازمند 500 هزار یورو سرمایه هستید. البته دولت پرتغال طرح جدیدی از سرمایه گذاری تنها با 350 هزار یورو را نیز معرفی کرده است که مشمول خرید و نوسازی املاک فرسوده و قدیمی می شود. این طرح شامل املاکی می شود که بیش از 30 سال از ساخت آن ها می گذرد و یا در مناطقی قرار گرفته اند که در حال بازسازی هستند. 350 هزار یورو برای اجرای بازسازی آن خانه استفاده می شود. زمانی که ملک را خریداری کنید امکان اجاره ملک را هم به دست می آورید. هزینه اجاره ها در کشور پرتغال به طور متوسط ماهیانه بین 500 تا 1200 یورو است. هزینه خرید ملک نیز بین 1300 تا 2400 بورو به ازای هر متر مربع است. همانطور که گفتیم در مناطق کم جمعیت تر این کشور امکان خرید ملک تنها با 280 هزار یورو وجود دارد. جدول زیر را تهیه کرده ایم تا نرخ اجاره و خرید ملک در شهرهای محبوب تر را راحت تر متوجه شوید:

هزینه های خرید یا اجاره ملک

میانگین قیمت

خرید ملک در مرکز شهر

4،284.29 € به ازای هرمتر مربع

خرید ملک در خارج از شهر

2،356.58 € به ازای هر متر مربع

اجاره ملک یک خوابه در مرکز شهر

885.16€ ماهیانه

اجاره ملک یک خوابه در خارج از شهر

618.00€ ماهیانه

اجاره ملک سه خوابه در مرکز شهر

1،701.73 € ماهیانه

اجاره ملک سه خوابه در خارج از شهر

€ 1،126.81 ماهیانه

 

 

 

 

برچسب ها:
دیدگاه‌ها  
1
0
# آرمان 1400-09-22 09:13
برای خرید ملک در پرتغال میزان مالیات چقدره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# Admin 1400-09-22 09:16
سلام آرمان عزیز؛
شما هنگام خرید ملک در پرتغال باید 5 تا 6 درصد مبلغ خرید ملک را بعنوان مالیات به دولت بپردازید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# هدیه 1400-09-22 09:15
شرایط خرید ملک در پرتغال رو میشه توضیح بدین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
1
0
# Admin 1400-09-22 09:18
سلام هدیه عزیز؛
دولت پرتغال محدودیت های خاصی برای خرید املاک در این کشور ندارد. برای مثال برای خرید ملک در این کشور محدودیت سنی وجود ندارد. شما می تونین برای راهنمایی های بیشتر با مشاورهای ما تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# مهران تاکی 1400-10-28 14:51
سلام خرید ملک در پرتغال را شما برامون انجام میدید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین ویزاپلاس 1400-10-28 15:05
به نقل از مهران تاکی:
سلام خرید ملک در پرتغال را شما برامون انجام میدید؟

سلام بر شما جناب اقای تاکی عزیز، بله حتما. وکلای ما برای انجام کلیه خدمات خرید ملک در پرتغال همراه شما خواهند بود. با مشاورین ما تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# الهام جعفری 1400-10-28 15:00
سلام در صورتی که بخواهیم از طریق وکلای مرکز شما در پرتغال ملک بخریم، چقدر هزینه بابت این کار باید بپردازیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین ویزاپلاس 1400-10-28 15:06
به نقل از الهام جعفری:
سلام در صورتی که بخواهیم از طریق وکلای مرکز شما در پرتغال ملک بخریم، چقدر هزینه بابت این کار باید بپردازیم؟

سلام بر شما سرکار خانم جعفری عزیز، برای اطلاع از هزینه های کلیه خدمات خرید ملک در پرتغال با مشاورین ما تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول خرید ملک در پرتغال

آیا در صورت اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، امکان دریافت ویزا برای افراد خانواده نیز وجود دارد؟
بله، اقامت پرتغال از طریق خرید ملک این امکان را برای فرد فراهم می کند تا برای والدین، همسر و فرزندان زیر 24 سال خود نیز درخواست ویزای همراه بدهد و به همین دلیل از روش های محبوب دریافت اقامت پرتغال است.
اقامت با خرید ملک در پرتغال برای چه مدتی صادر می شود؟
اقامت با خرید ملک در پرتغال در ابتدا یکساله صادر می گردد و پس از آن بصورت دوساله تمدید می شود. پس از گذشت 5 سال فرد می تواند تقاضای پاسپورت نماید.