مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در پرتغال 2023

پرتغال کشوری با وسعت کم و واقع در جنوب غربی اروپا است. کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس واقع شده است یکی از قدیمی ترین و معروفترین کشورهای اروپا است. این کشور یکی از آرام ترین کشور های جهان است و امنیت بسیار بالایی دارد. پرتغال عضو اتحادیه اروپا و از کشورهای عضو معاهده شنگن است. پایتخت این کشور شهر لیسبون است. پرتغال یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته حساب می شود، از این رو اخذ اقامت پرتغال به وسیله خرید ملک بین مردم در سراسر جهان بسیار جلب توجه کرده است. گلدن ویزا زیر مجموعه های زیادی دارد که یکی از آن ها خرید ملک است. اخذ اقامت پرتغال از راه خرید ملک و اخذ گلدن ویزای پرتغال یکی از شیوه های پرطرفدار اخذ اقامت در سرتاسر دنیا محسوب می شود. پلن مهاجرتی خرید ملک در پرتغال و دریافت ویزای طلایی پرتغال از محبوب ترین پلن ها برای کسانی است که سرمایه زیادی دارند و می خواهند در یک کشور اروپایی در کنار خانوده شان اقامت داشته باشند. لیسبون و پورتو دو مرکز اقتصادی کشور و دو مقصد اصلی گردشگری در پرتغال هستند. شهرهای آلوفیهرا، فارو و آلگارو شهرهای دیگری هستند که مناطق ساحلی جذابی دارند. اگر متقاضی می خواهد ملک خود را به صورت فصلی اجاره دهد سه شهر لیسبون، پورتو و فارو بدلیل وجود فرودگاه بین المللی و همچنین قدمت بالای فرهنگی بهترین گزینه محسوب می شوند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

خرید ملک در پرتغال

مزایای خرید ملک در پرتغال

 • امکان برگشت کامل وجه در صورت عدم دریافت اقامت این کشور
 • عدم وجود شرط حضور
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و یا سوابق شغلی
 • امکان اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از 5 سال
 • زندگی در کشوری اروپایی، امن و با ثبات
 • بهره مندی از خدمات درمانی سطح بالا
 • امکان سرمایه گذاری انعطاف پذیر و مقرون به صرفه
 • هزینه های پایین زندگی
 • سیستم مالیاتی شفاف با نرخ مالیاتی پایین
 • برخورداری از بالاترین استانداردهای زندگی
 • امکان اخذ اقامت برای همراهان از جمله همسر یا شریک زندگی، فرزندان تحت تکفل مجرد حتی بالای 18 سال یا وابسته به همسر یا شریک زندگی و همچنین والدین زوجین
 • کسب چهارمین پاسپورت معتبر جهان
 • امکان سفر بدون ویزا یا ویزای فرودگاهی به 188 کشور دنیا پس از اخذ پاسپورت پرتغال

اقامت پرتغال خرید ملک

شرایط خرید ملک در پرتغال

دولت پرتغال محدودیت های ویژه ای برای خرید املاک در این کشور ندارد. برای مثال برای خرید ملک در این کشور محدودیت سنی وجود ندارد و همه افراد حقیقی و حقوقی بالای 18 سال می توانند در این کشور اقدام به خرید ملک نمایند. متقاضی اخذ گلدن ویزای پرتغال نیازی به ارائه مدرک تحصیلی ندارد. همچنین برای اخذ این اقامت نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود. علاوه بر این متقاضیان نیازی به داشتن سوابق شغلی خاصی نیز ندارند. بنابراین کلیه افراد دارای تمکن مالی، واجد شرایط خرید ملک در پرتغال هستند. اگر می خواهید اقامت پرتغال را از طریق خرید ملک در یکی از شهرهای لیسبون یا پورتو دریافت کنید، ارزش آن ملک دست کم باید 500,000 یورو باشد. در این دو شهر خرید ملک قدیمی بازسازی شده یا نیازمند بازسازی به ارزش حداقل 350,000 یورو نیز منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد (در واقع چنانچه مدت 30 سال از زمان ساخت ملک خریداری شده گذشته باشد و نیاز به نوسازی داشته باشد ارزش خود ملک می تواند برابر با 280,000 یورو باشد و متقاضی مبلغ 70,000 یورو صرف بازسازی آن کند). در صورتی که این سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت بیرون لیسبون و پورتو صورت گیرد با مبلغ حداقل 280,000 یورو نیز قابل انجام است. البته املاک 280,000 یورویی بسیار محدود هستند و به تعداد خیلی کمی یافت می شوند. لازم به ذکر است برخلاف ملک ساخته شده، ارزش زمین خریداری شده در مناطق کم جمعیت پرتغال بایستی حداقل 400,000 یورو باشد. برای خرید ملک در پرتغال ابتدا به داشتن یک حساب بانکی در آن کشور نیاز است. برای افتتاح حساب بانکی نیاز به داشتن یک شماره مالیاتی و یک نماینده مالیاتی است. این اقدامات توسط وکیل مهاجرت پرتغال انجام می شود. این مدارک به اضافه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می شود. بعد از افتتاح حساب متقاضی می تواند انتقال پول به منظور خرید ملک را انجام دهد. دولت پرتغال برای کسانی که در پرونده خود سوء پیشینه دارند، دسترسی خرید ملک در کشورش را نداده است. همچنین منابع مالی فرد می بایست در خارج از پرتغال باشد و به صورت قانونی بدست آمده باشند.

تا اتمام زمان خرید ملک پرتغال تنها با 280 هزار یورو و مزایای بسیار آن، مدت بسیار کمی باقی مانده است و پس از اتمام این دوره به علت تغییر قوانین، قیمت املاک نیز افزایش خواهد پیدا کرد. با مشاوران ما در ویزا پلاس تماس بگیرید.

شرایط خرید ملک در پرتغال

قیمت خرید ملک در پرتغال

قیمت خرید ملک در پرتغال در مناطق گوناگون، متفاوت است و مسلما قیمت املاک در مرکز شهر و مناطق توریستی به مراتب بالاتر است. غالبا در هنگام امضای قرارداد خریدار موظف می شود 20 درصد مبلغ کلی نرخ ملک را جهت پیش پرداخت به فروشنده بپردازد. در آخر سند ملک در دفتر اسناد رسمی در این کشور امضا می شود و همه سندها و مدرک های تحویل داده شده در آنجا با توجه و دقت بسیار بالایی بازرسی می شود. در آخر مدرک رسمی مبنی بر انجام معامله صادر می گردد و مابقی مبلغ ملک توسط خریدار پرداخت می شود و فرد خریدار به عنوان مالک جدید و رسمی ملک معرفی می شود. متقاضی علاوه بر هزینه سرمایه گذاری جهت خرید ملک در پرتغال هزینه های اضافی دیگری از جمله پرداخت مالیات را متحمل خواهد شد. در اولین گام متقاضی باید 5 تا 6 درصد مبلغ خرید ملک را بعنوان مالیات به دولت بپردازد. چنانچه ملک خریداری شده اجاره داده شود درصدی از این درآمد نیز بایستی بعنوان مالیات بر درآمد به دولت پرداخت شود. متقاضی ملزم به پرداخت مالیات انتقال ملک می باشد. مالیات حق تمبر که اغلب 0.8 درصد قیمت خرید ملک است می بایست توسط خریدار پرداخت شود. هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت سند، هزینه وکیل، هزینه نماینده مالیاتی و هزینه نمایندگی املاک نیز جزو هزینه خرید ملک در پرتغال هستند. مطابق قوانین، کمیسیون ملک را در پرتغال می بایست فروشنده پرداخت کند و خریدار نباید کمیسیون بپردازد. متقاضی سرمایه گذاری در پرتغال یک بار برای بازدید، انتخاب و خرید ملک و یک بار نیز پس از خرید ملک بایستی به همراه کلیه اعضای خانواده برای انجام انگشت نگاری و انجام مقدمات اخذ اقامت موقت پرتغال با ویزای توریستی به این این کشور سفر کند. لذا متقاضی باید هزینه ویزای شنگن و مخارج این سفرها را نیز در نظر بگیرد.

قیمت خرید ملک در پرتغال

خدمات ویزا پلاس در خصوص خرید ملک پرتغال

کسانی که برای اولین بار جهت سرمایه گذاری یا خرید ملک در پرتغال گامی برمی دارند و اقدام می کنند، باید به این نکته دقت کنند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. خرید ملک در پرتغال یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، انتخاب ملک، انعقاد قرارداد خرید، انجام پرداختها، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی پرتغال و همچنین سرمایه گذاری های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص دریافت گلدن ویزای پرتغال و اخذ اقامت پرتغال از راه خرید ملک همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و مخارج خود به این مهم دست یابید.

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

اگر از آن دسته هستید که می خواهید ویزای یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشید، اخذ اقامت پرتغال به واسطه خرید ملک از بهترین روش های اخذ ویزای شنگن است. خرید ملک در کشور پرتغال نسبت به سایر کشورها راحت تر و بی دردسر تر است و از مزیت های مهم خرید ملک در پرتغال این است که می توانید اقامت این کشور را دریافت و به تبع آن، به راحتی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا تردد داشته باشید. اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک در سال 2012 از طریق دولت پرتغال تصویب شد و به طور بین المللی از آن حمایت شد. افرادی که متقاضی این نوع اخذ اقامت هستند می توانند بین 350 تا 500 هزار یورو در املاک این کشور سرمایه گذاری کنند. با انجام این کار می توانید اجازه اقامت خود و خانواده تان را کسب کنید. ملک خریداری شده تا 5 سال پس از خرید آن حق فروخته شدن ندارد و پس از این 5 سال می توانید به صورت تضمینی ملک خود را به فروش برسانید. شایان توجه است که در مناطق کم جمعیت می توانید ملک 280 هزار یورویی هم خریداری کنید.

خرید ملک در پرتغال 2022

مراحل قانونی خرید ملک در پرتغال

برای خرید ملک در پرتغال، ابتدا باید ویزای توریستی دریافت کنید و به وسیله آن به کشور پرتغال سفر کنید، در آنجا ملکی را مشاهده، انتخاب و خریداری کنید. البته با ویزای توریستی شما توانایی افتتاح حساب بانکی و یا خرید ملک را ندارید، در این زمان باید به کمک یک فرد واسطه و یا یک وکیل پرتغالی که از طرف شما وکالت انجام این کار را دارد، ملک برگزیده را خریداری کنید و پس از آن به این طریق وارد پرتغال شوید و سند مالکیت را به نام خودتان کنید. با سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک در پرتغال، پس از آنکه 5 سال گذشت، اقامت این کشور را کسب می کنید و پس از 6 سال هم جهت دریافت تابعیت و پاسپورت آن اقدام کنید. افزون بر اخذ اقامت از راه خرید ملک در پرتغال، با خرید ملک در اسپانیا و یونان نیز قابلیت اخذ اقامت این کشورها را به دست می آورید.

قیمت خانه در پرتغال

هر فردی در هر کشوری می تواند در پرتغال مسکن بخرد و از این طریق ویزای این کشور را دریافت کند. قیمت خانه در کشور پرتغال نیز همچون دیگر کشورها دچار نوسان می شود. از سال 2015 کشور پرتغال با یک بحران مالی مواجه شد و به همین علت قیمت خانه در پرتغال چیزی حدود 20 تا 30 درصد بالا رفت. البته شما م توانید متناسب با هزینه ای که در بر دارید در این کشور خانه خریداری کنید. با توجه به منطقه متراژ خانه، سال ساخت، امکانات و سایر موارد، نرخ خانه تغییر می کند. شروع قیمت خانه در ای پرتغال از حدود 200 هزار یورو است و با توجه به محل و مواردی از این قبیل، این قیمت افزایش خواهد یافت. به طور کلی 300 هزار یورو پایین ترین قیمت جهت خرید یک خانه مناسب در کشور پرتغال است. قیمت خانه در پرتغال را در این مقاله بیشتر توضیح داده ایم، روی لینک کلیک کنید تا به صفحه مقصد هدایت شوید.

خرید آپارتمان در پرتغال

برای آگاهی راحت تر شما از قیمت خانه در شهرهای کشور پرتغال، جدول زیر را تهیه کرده ایم. با بررسی جدول می توانید بسیار راحت تر تصمیم نهایی خود را برای خرید آپارتمان و خانه بگیرید: 

منطقه

متراژ

هزینه

لیسبون پرتغال

100 متر مربع 

450.000 یورو 

کاشکایش لیسبون 

110 مترمربع 

525.000 یورو 

کاشکایش لیسبون 

150 متر مربع 

725.000 یورو

مادیرا

182 متر مربع

750.000 یورو 

آلبوفیرا، فارو 

100 متر مربع 

415000 یورو 

آلبوفیرا

236 متر مربع 

575.000 یورو

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در پرتغال

برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کشور پرتغال و دریافت ویزای طلایی از این طریق، شما نیازمند 500,000 یورو دارایی هستید. البته دولت پرتغال طرح جدیدی از سرمایه گذاری تنها با 350 هزار یورو را نیز معرفی کرده است که مشمول خرید و نوسازی املاک فرسوده و قدیمی می شود. این طرح شامل املاکی می شود که بیش از 30 سال از ساخت آن ها می گذرد و یا در مناطقی قرار گرفته اند که در حال بازسازی هستند. 350 هزار یورو برای اجرای بازسازی آن خانه استفاده می شود. زمانی که ملک را خریداری کنید امکان اجاره ملک را هم به دست می آورید. هزینه اجاره منازل در کشور پرتغال در هر ماه به طور متوسط بین 500 تا 1200 یورو است. قیمت خرید ملک در قبال هر متر مربع از 1300 الی 2400 یورو است. همانطور که گفتیم در مناطق کم جمعیت تر این کشور امکان خرید ملک تنها با 280 هزار یورو وجود دارد. جدول زیر را تهیه کرده ایم تا نرخ اجاره و خرید ملک در شهرهای محبوب تر را راحت تر متوجه شوید:

هزینه های خرید یا اجاره ملک

میانگین قیمت

خرید ملک در مرکز شهر

4،284.29 € به ازای هرمتر مربع

خرید ملک در خارج از شهر

2،356.58 € به ازای هر متر مربع

اجاره ملک یک خوابه در مرکز شهر

885.16€ ماهیانه

اجاره ملک یک خوابه در خارج از شهر

618.00€ ماهیانه

اجاره ملک سه خوابه در مرکز شهر

1،701.73 € ماهیانه

اجاره ملک سه خوابه در خارج از شهر

€ 1،126.81 ماهیانه

 

00:00 00:00

 

 

دیدگاه‌ها  
+2
برای خرید ملک در پرتغال میزان مالیات چقدره؟
+1
سلام آرمان عزیز؛
شما هنگام خرید ملک در پرتغال باید 5 تا 6 درصد مبلغ خرید ملک را بعنوان مالیات به دولت بپردازید.
+1
شرایط خرید ملک در پرتغال رو میشه توضیح بدین؟
+1
سلام هدیه عزیز؛
دولت پرتغال محدودیت های خاصی برای خرید املاک در این کشور ندارد. برای مثال برای خرید ملک در این کشور محدودیت سنی وجود ندارد. شما می تونین برای راهنمایی های بیشتر با مشاورهای ما تماس بگیرید.
سلام خرید ملک در پرتغال را شما برامون انجام میدید؟
به نقل از مهران تاکی:
سلام خرید ملک در پرتغال را شما برامون انجام میدید؟

سلام بر شما جناب اقای تاکی عزیز، بله حتما. وکلای ما برای انجام کلیه خدمات خرید ملک در پرتغال همراه شما خواهند بود. با مشاورین ما تماس بگیرید.
سلام در صورتی که بخواهیم از طریق وکلای مرکز شما در پرتغال ملک بخریم، چقدر هزینه بابت این کار باید بپردازیم؟
+1
به نقل از الهام جعفری:
سلام در صورتی که بخواهیم از طریق وکلای مرکز شما در پرتغال ملک بخریم، چقدر هزینه بابت این کار باید بپردازیم؟

سلام بر شما سرکار خانم جعفری عزیز، برای اطلاع از هزینه های کلیه خدمات خرید ملک در پرتغال با مشاورین ما تماس بگیرید.
سلام تغییرات خرید ملک در پرتغال 2023 نسبت به سال 2022 چگونه است؟ یه سوال دیگه هم داشتم چه جوری می تونم اعتماد کنم و ملک بخرم؟
سلام از نظر هزینه ای کمی بالاتر رفته، ولی نگران نباشید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید و میزان هزینه ای که برای خرید ملک در نظر گرفته اید را اعلام کنید تا راهنماییتون کنند و خریدی امن و بی دردسر داشته باشید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول خرید ملک در پرتغال

آیا در صورت اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، امکان دریافت ویزا برای افراد خانواده نیز وجود دارد؟
بله، اقامت پرتغال از طریق خرید ملک این امکان را برای فرد فراهم می کند تا برای والدین، همسر و فرزندان زیر 24 سال خود نیز درخواست ویزای همراه بدهد و به همین دلیل از روش های محبوب دریافت اقامت پرتغال است.
اقامت با خرید ملک در پرتغال برای چه مدتی صادر می شود؟
اقامت با خرید ملک در پرتغال در ابتدا یکساله صادر می گردد و پس از آن بصورت دوساله تمدید می شود. پس از گذشت 5 سال فرد می تواند تقاضای پاسپورت نماید.