مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در پرتغال

پرتغال کشوری کوچک در جنوب غربی اروپا می باشد. کشور پرتغال که در کرانه اقیانوس اطلس قرار گرفته است یکی از قدیمی ترین و معروفترین کشورهای اروپا است. این کشور یکی از آرام ترین و امن ترین کشور های جهان است. پرتغال عضو اتحادیه اروپا و از کشورهای عضو معاهده شنگن است. پایتخت این کشور شهر لیسبون می باشد. پرتغال جزو کشورهای توسعه یافته به شمار می آید و به همین دلیل اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک مورد توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان قرار دارد. خرید ملک در پرتغال زیر مجموعه برنامه گلدن ویزا می باشد. اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک و اخذ گلدن ویزای پرتغال یکی از شیوه های پرطرفدار اخذ اقامت در سرتاسر دنیا محسوب می شود. برنامه مهاجرتی خرید ملک در پرتغال و دریافت گلدن ویزای این کشور از محبوب ترین برنامه ها برای سرمایه گذارانی است که قصد اقامت در کشوری اروپایی به همراه خانواده خود را دارند. لیسبون و پورتو دو مرکز اقتصادی کشور و دو مقصد اصلی گردشگری در پرتغال هستند. شهرهای آلوفیهرا، فارو و آلگارو شهرهای دیگری هستند که مناطق ساحلی جذابی دارند. اگر متقاضی می خواهد ملک خود را به صورت فصلی اجاره دهد سه شهر لیسبون، پورتو و فارو بدلیل وجود فرودگاه بین المللی و همچنین قدمت بالای فرهنگی بهترین گزینه محسوب می شوند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

مزایای خرید ملک در پرتغال

 • امکان برگشت کامل وجه در صورت عدم دریافت اقامت این کشور
 • عدم وجود شرط حضور
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • بدون نیاز به ارائه مدرک زبان
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و یا سوابق شغلی
 • امکان اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از 5 سال
 • زندگی در کشوری اروپایی، امن و با ثبات
 • بهره مندی از خدمات درمانی سطح بالا
 • امکان سرمایه گذاری انعطاف پذیر و مقرون به صرفه
 • هزینه های پایین زندگی
 • سیستم مالیاتی شفاف با نرخ مالیاتی پایین
 • برخورداری از بالاترین استانداردهای زندگی
 • امکان اخذ اقامت برای همراهان از جمله همسر یا شریک زندگی، فرزندان تحت تکفل مجرد حتی بالای 18 سال یا وابسته به همسر یا شریک زندگی و همچنین والدین زوجین
 • کسب چهارمین پاسپورت معتبر جهان
 • امکان سفر بدون ویزا یا ویزای فرودگاهی به 188 کشور دنیا پس از اخذ پاسپورت پرتغال

اقامت پرتغال خرید ملک

اقامت پرتغال با خرید ملک

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور می باشد. این اقامت در ابتدا به صورت یک ساله صادر می شود و هر بار به مدت دو سال قابل تمدید می باشد. متقاضی می تواند برای همسر، فرزندان زیر 24 سال و حتی والدین خود درخواست ویزای همراه نماید. شخص می تواند پس از مدت 5 سال درخواست تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال را نماید. این برنامه نیازمند حداقل 4 سفر به پرتغال در طول 5 سال است. در این 5 سال متقاضی باید یک بار برای انتخاب و خرید ملک، یک بار برای انجام پروسه انگشت نگاری و 2 بار برای تمدید اقامت موقت یعنی هر 2 سال یک بار به پرتغال سفر کند. فرد تنها موظف است در هر سال تنها 7 روز در پرتغال حضور داشته باشد. در صورتی که دارنده اقامت پرتغال در 5 سال اول ملک خریداری شده را بفروشد اقامت خود را به صورت کلی از دست می دهد اما پس از 5 سال که به اقامت دائم یا تابعیت رسیده باشد فروش ملک تاثیری بر وضعیت اقامتی او نخواهد داشت. کسانی که به ارزش معین در پرتغال ملک خریداری کرده باشند و ملک را به مدت 5 سال نفروخته باشند می توانند برای اخذ پاسپورت یا اقامت دائم پرتغال اقدام کنند. در این 5 سال چنانچه متقاضی زبان پرتغالی را در سطح A2 (سطح مبتدی یا پایه) آموخته باشد واجد شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال می باشد. در غیر اینصورت اقامت موقت وی به اقامت دائم پرتغال تبدیل می شود. نکته مثبت اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک این است که شرط حضور ندارد. متقاضی بایستی فقط 7 روز در سال در پرتغال حضور داشته باشد. اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک و اخذ گلدن ویزای پرتغال یکی از شیوه های پر طرفدار اخذ اقامت در سراسر دنیا محسوب می شود.

شرایط خرید ملک در پرتغال

دولت پرتغال محدودیت های خاصی برای خرید املاک در این کشور ندارد. برای مثال برای خرید ملک در این کشور محدودیت سنی وجود ندارد و همه افراد حقیقی و حقوقی بالای 18 سال می توانند در این کشور اقدام به خرید ملک نمایند. متقاضی اخذ گلدن ویزای پرتغال نیازی به ارائه مدرک تحصیلی ندارد. همچنین برای اخذ این اقامت نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد بود. علاوه بر این متقاضیان نیازی به داشتن سوابق شغلی خاصی نیز ندارند. بنابراین کلیه افراد دارای تمکن مالی، واجد شرایط خرید ملک در پرتغال هستند. جهت اخذ اقامت پرتغال ارزش ملک خریداری شده در شهرهای لیسبون و پورتو باید حداقل 500,000 یورو باشد. در این دو شهر خرید ملک قدیمی بازسازی شده یا نیازمند بازسازی به ارزش حداقل 350,000 یورو نیز منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد (در واقع چنانچه مدت 30 سال از زمان ساخت ملک خریداری شده گذشته باشد و نیاز به نوسازی داشته باشد ارزش خود ملک می تواند برابر با 280,000 یورو باشد و متقاضی مبلغ 70,000 یورو صرف بازسازی آن کند). در صورتی که این سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت بیرون لیسبون و پورتو صورت گیرد با مبلغ حداقل 280,000 یورو نیز قابل انجام است. البته املاک 280,000 یورویی بسیار محدود هستند و به تعداد خیلی کمی یافت می شوند. لازم به ذکر است برخلاف ملک ساخته شده، ارزش زمین خریداری شده در مناطق کم جمعیت پرتغال بایستی حداقل 400,000 یورو باشد. برای خرید ملک در پرتغال ابتدا به داشتن یک حساب بانکی در آن کشور نیاز است. برای افتتاح حساب بانکی نیاز به داشتن یک شماره مالیاتی و یک نماینده مالیاتی است. این اقدامات توسط وکیل مهاجرت پرتغال انجام می شود. این مدارک به اضافه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می شود. بعد از افتتاح حساب متقاضی می تواند انتقال پول به منظور خرید ملک را انجام دهد. دولت پرتغال به افرادی اجازه خرید ملک در این کشور را می دهد که دارای سوء پیشینه نباشند. همچنین منابع مالی فرد باید در خارج از پرتغال باشد و به صورت قانونی بدست آمده باشند.

شرایط خرید ملک در پرتغال

قیمت خرید ملک در پرتغال

قیمت خرید ملک در پرتغال در مناطق مختلف متفاوت است و مسلما قیمت املاک در مرکز شهر و مناطق توریستی به مراتب بالاتر است. غالبا در هنگام امضای قرارداد خریدار موظف می شود 20 درصد مبلغ کلی قیمت ملک را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده پرداخت نماید. در نهایت سند ملک نزد یک دفتر اسناد رسمی در پرتغال به امضا می رسد و تمامی اسناد و مدارک ارائه شده در آنجا به دقت بررسی می شود. در آخر مدرک رسمی مبنی بر انجام معامله صادر می گردد و مابقی مبلغ ملک توسط خریدار پرداخت می شود و فرد خریدار به عنوان مالک جدید و رسمی ملک معرفی می شود. متقاضی علاوه بر هزینه سرمایه گذاری جهت خرید ملک در پرتغال هزینه های اضافی دیگری از جمله پرداخت مالیات را متحمل خواهد شد. در اولین گام متقاضی باید 5 تا 6 درصد مبلغ خرید ملک را بعنوان مالیات به دولت بپردازد. چنانچه ملک خریداری شده اجاره داده شود درصدی از این درآمد نیز بایستی بعنوان مالیات بر درآمد به دولت پرداخت شود. متقاضی ملزم به پرداخت مالیات انتقال ملک می باشد. مالیات حق تمبر که معمولا 0.8 درصد قیمت خرید ملک است باید توسط خریدار پرداخت شود. هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت سند، هزینه وکیل، هزینه نماینده مالیاتی و هزینه نمایندگی املاک نیز جزو هزینه خرید ملک در پرتغال هستند. طبق قانون کمیسیون املاک در پرتغال بر عهده فروشنده است پس نیازی نیست که خریدار کمیسیون پرداخت کند. متقاضی سرمایه گذاری در پرتغال یک بار برای بازدید، انتخاب و خرید ملک و یک بار نیز پس از خرید ملک بایستی به همراه کلیه اعضای خانواده برای انجام انگشت نگاری و انجام مقدمات اخذ اقامت موقت پرتغال با ویزای توریستی به این این کشور سفر کند. لذا متقاضی باید هزینه ویزای شنگن و مخارج این سفرها را نیز در نظر بگیرد.

خدمات ویزا پلاس در خصوص خرید ملک پرتغال

افرادی که برای اولین بار اقدام به سرمایه گذاری یا خرید ملک در پرتغال می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. خرید ملک در پرتغال یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، انتخاب ملک، انعقاد قرارداد خرید، انجام پرداختها، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی پرتغال و همچنین سرمایه گذاری های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص دریافت گلدن ویزای پرتغال و اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

نوشتن دیدگاه
برای گرفتن تابعیت پرتغال بدانید
ما شما را از جدیدترین دانستنی های روز مربوط به مهاجرت به پرتغال با خبر می کنیم
 • هزینه ویزا پرتغال
  اگر به فکر آسایش در دوران بازنشستگی تان هستید یا می خواهید سرمایه گذاری امن و پر سودی داشته باشید، مهاجرت به...
 • انواع ویزای پرتغال
  کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است....
 • چک لیست مدارک سفارت پرتغال
  پرتغال کشوری اروپایی در همسایگی اسپانیا است که در ناحیه جنوب غربی قاره سبز قرار دارد. برای رفتن به این...
 • ویزای D7 پرتغال
  مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار...

سوالات متداول خرید ملک در پرتغال

آیا در صورت اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، امکان دریافت ویزا برای افراد خانواده نیز وجود دارد؟
بله، اقامت پرتغال از طریق خرید ملک این امکان را برای فرد فراهم می کند تا برای والدین، همسر و فرزندان زیر 24 سال خود نیز درخواست ویزای همراه بدهد و به همین دلیل از روش های محبوب دریافت اقامت پرتغال است.
اقامت با خرید ملک در پرتغال برای چه مدتی صادر می شود؟
اقامت با خرید ملک در پرتغال در ابتدا یکساله صادر می گردد و پس از آن بصورت دوساله تمدید می شود. پس از گذشت 5 سال فرد می تواند تقاضای پاسپورت نماید.