مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای D7 پرتغال

مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار داده و برای آن برنامه ریزی می کنند. یکی از مسائل مهمی که در رابطه با این قضیه وجود دارد، طریقه مهاجرت است. برای پیدا کردن این راه باید فرد متخصصی را در این راه پیدا کنید. فرد متخصص به افراد کمک می کند تا با توجه به شرایط و بودجه خود بهترین انتخاب ممکن را انجام دهد. ویزا پلاس به شما کمک می کند تا بهترین راه را برای شما انتخاب کند.
مطلب امروز ما در رابطه با ویزای d7 پرتغال است که قرار است آن را به صورت کامل شرح دهیم. با توجه به برنامه های تشویقی دولت پرتغال، امروزه اقامت پرتغال با استقبال فراوانی از سوی بازنشستگان رو به رو شده است. از مزایای اقامت در پرتغال می توان به معافیت مالیات بر درآمد تا ۱۰ سال، آب و هوای متعادل، هزینه های پائین زندگی، سواحل زیبا، امنیت بالا، سلامت عمومی عالی، غذاهای لذیذ، و استانداردهای بالای زندگی اشاره کرد.

ویزای D7 پرتغال چیست؟

ویزای D7 پرتغال یا همان ویزای بازنشستگی پرتغال در کنار گلدن ویزای پرتغال، یکی از بهترین و راحت ترین انواع ویزای اقامتی برای کشور پرتغال محسوب می شود و مختص افرادی است که بتوانند ثابت کنند علاوه بر حقوق خود، درآمدی بیشتر از ۶۰۰ یورو در ماه خواهند داشت.
محل این درآمد می تواند اجاره بهای منزل و یا مغازه یا سود بانکی و یا هر عایدی دیگری خارج از حقوق ثابت متقاضی باشد. با اثبات این درآمد ثابت ماهانه می توان اداره مهاجرت پرتغال را متفاعد کرد که شخص متقاضی از شرایط لازم برای قرار گرفتن در سیستم خود حمایتی برخوردار بوده یا تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای D7 پرتغال را دارد. ویزاهای دیگر پرتغال یعنی ویزای D2 پرتغال و ویزای طلایی پرتغال در مقالاتی جداگانه بررسی شده اند.

شرایط ویزای D7 پرتغال

شرایط ویزای D7 پرتغال

ویزای D7 پرتغال را به این دلیل ویزای ویژه بازنشستگان این کشور می نامند، زیرا بازنشستگانی که دارای حقوق و مستمری ثابت دست کم ۵۵۷ یورو در ماه باشند خود و خانواده شان نیز بر اساس ضوابط تمکن مالی شامل حال این ویزا خواهند شد.

شرایط ویزا برای سایر اعضای خانواده

شرایط ویزای بازنشستگی برای اقامت سایر اعضا خانواده به این شکل است که برای شخص دوم خانواده نصف این هزینه یعنی ۲۷۸٫۵۰ یورو و به ازای هر فرزند ۱۶۷٫۱ یورو هزینه ثابت ماهانه نیاز است. بنابراین اگر یک خانواده ۳ نفره قصد مهاجرت و گرفتن ویزای اقامتی D7 را داشته باشند، کافی است فرد اول بزرگسال خانواده بتواند ثابت کند ماهانه عایدی ثابت حدود ۱۰۰۰ یورو دارد.

پروسه دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال به موجب قانون اتباع بیگانه پرتغال تجویز شده است. این ویزا به دارنده آن اجازه می دهد که وارد خاک کشور پرتغال شده و برای اقامت این کشور اقدام کند. ویزای اولیه ورود به کشور پرتغال برای مدت ۴ ماه اعتبار دارد. اقدام جهت اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال باید در سفارت پرتغال در کشوری که شخص بازنشسته در آن سکونت دارد آغاز شود. بعد از اقدام در سفارت پرتغال ممکن است شخص متقاضی ویزای بازنشستگی پرتغال جهت انجام مصاحبه و پرس و جو در خصوص توانایی ها و اهداف سفر به پرتغال به سفارت دعوت شود. به طور معمول انتظار می رود شخص متقاضی توان مالی و ابزارهای مالی خود را برای مدتی طولانی تر از ۱۲ ماه اثبات نماید.
توصیه می کنیم که منابع مالی به یک بانک پرتغالی انتقال پیدا کنند. البته الزام قانونی بر این موضوع وجود ندارد اما مسلما زمانی که منابع مالی به پرتغال انتقال یابد، اثبات توان مالی شما راحت‌تر خواهد بود.

مدت زمان اعتبار ویزای D7 پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزای D7 پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال در ابتدا با اعتباری ۴ ماهه صادر خواهد شد و در طی این مدت متقاضی باید با ورود به پرتغال و مراجعه به اداره مهاجرت این کشور ظرف مدت یک تا دو ماه، این ویزای اولیه تبدیل به اقامت یکساله خواهد شد. این ویزای یکساله سپس برای ۲ دوره دوساله دیگر تمدید خواهد شد تا درسال ششم، کارت اقامت دائم برای متقاضی و سایر اعضا خانواده وی صادر شود. با دریافت کارت اقامت یکساله در پرتغال، نه تنها نیاز به ویزا برای ورود مجدد به پرتغال نخواهد بود، بلکه برای سفر به هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز، متقاضی نیاز به ویزای شینگن نخواهد داشت.
باید در نظر داشت که دارنده ویزای بازنشستگی پرتغال برای اینکه واجد شرایط تمدید ویزا باشد نباید بیشتر از ۶ ماه متوالی یا ۸ ماه متناوب در سال خارج از پرتغال باشد. به عبارت دیگر دارنده ویزای D7 پرتغال باید حداقل 4 ماه در پرتغال سکونت داشته باشد.
می دانیم! شاید با خواندن این موارد کمی گیج شده باشید، ولی اصلا نیازی به نگرانی نیست. ویزا پلاس اینجا در کنار شماست تا این مسیر را برای شما راحت کند و بتوانید بدون دغدغه زندگی جدید خود را آغاز کنید. پس بدون هیچ دلهره و نگرانی با کارشناسان ویزا پلاس تماس گرفته و برای رسیدن به هدف خود اقدام کنید.

نوشتن دیدگاه
برای گرفتن تابعیت پرتغال بدانید
ما شما را از جدیدترین دانستنی های روز مربوط به مهاجرت به پرتغال با خبر می کنیم
 • هزینه ویزا پرتغال
  اگر به فکر آسایش در دوران بازنشستگی تان هستید یا می خواهید سرمایه گذاری امن و پر سودی داشته باشید، مهاجرت به...
 • انواع ویزای پرتغال
  کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است....
 • چک لیست مدارک سفارت پرتغال
  پرتغال کشوری اروپایی در همسایگی اسپانیا است که در ناحیه جنوب غربی قاره سبز قرار دارد. برای رفتن به این...
 • ویزای D7 پرتغال
  مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار...

سوالات متداول ویزای D7 پرتغال

شرایطی اخذ ویزای D7 پرتغال چیست ؟
این ویزا همان ویزای بازنشستگی است که برای دریافت آن متقاضی باید علاو بر حقوق بازنشستگی با مدارک مستند، درآمدی بالای 600 یورو از منابعی چون سرمایه ها و املاک داشته باشد.
آیا با اخذ ویزای D7 پرتغال امکان دریافت اقامت دائم در این کشور وجود دارد؟
ویزای D7 در ابتدا با اعتبار 4 ماه صادر می شود که پس از طی روند اداری در کشور پرتغال به ویزای یکساله تبدیل می شود. پس از پایان سال اول امکان تمدید برای دو دوره دوساله وجود دارد و سپس فرد می تواند تقاضای اقامت دائم را به اداره مهاجرت پرتغال تسلیم نماید.