مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای D7 پرتغال | مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی D7

مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار داده و برای آن برنامه ریزی می کنند. یکی از مسائل مهمی که در رابطه با این قضیه وجود دارد، طریقه مهاجرت است. برای پیدا کردن این راه باید فرد متخصصی را در این راه پیدا کنید. فرد متخصص به افراد کمک می کند تا با توجه به شرایط و بودجه خود بهترین انتخاب ممکن را انجام دهد. ویزا پلاس به شما کمک می کند تا بهترین راه را برای شما انتخاب کند.
مطلب امروز ما در رابطه با ویزای D7 پرتغال است که قرار است آن را به صورت کامل شرح دهیم. با توجه به برنامه های تشویقی دولت پرتغال، امروزه اقامت پرتغال با استقبال فراوانی از سوی بازنشستگان رو به رو شده است. از مزایای اقامت در پرتغال می توان به معافیت مالیات بر درآمد تا ۱۰ سال، آب و هوای متعادل، هزینه های پائین زندگی، سواحل زیبا، امنیت بالا، سلامت عمومی عالی، غذاهای لذیذ، و استانداردهای بالای زندگی اشاره کرد.

ویزای D7 پرتغال | مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی D7

ویزای D7 پرتغال چیست؟

ویزای تمکن مالی یا خودحمایتی که با نام ویزای D7 نیز شناخته می شود، یکی دیگر از راه های موجود برای دریافت ویزا و به دنبال آن، اقامت کشور پرتغال است. کسب اقامت پرتغال باعث می شود در دیگر کشورهای اروپایی نیز به راحتی بتوان تردد داشت. ویزای D7 پرتغال اغلب برای بازنشستگانی مناسب است که درآمد و یا حقوق بازنشستگی مناسب، حداقل 700 یورو در ماه دارند. شما می توانید با ارئه تمکن مالی مناسب خود ویزای D7 را کسب کنید زیرا مدرک تمکن مالی نشان دهنده داشتن درآمد و حقوق کافی برای زندگی در این کشور است و به کمک آن نیازی به کار کردن در پرتغال و یا ایران نخواهید داشت. ویزای D7 قابلیت تمدید شدن دارد و پس از اینکه 5 سال از دریافت آن بگذرد، می توانید جهت کسب تابعیت کشور پرتغال اقدام کنید و پاسپورت پرتغالی-اروپایی خود را دریافت کنید. بنابراین به کمک ویزای D7 پرتغال می توانید ویزای این کشور را به راحتی دریافت کنید.

ویزای D7 پرتغال یا همان ویزای بازنشستگی پرتغال در کنار گلدن ویزای پرتغال، یکی از بهترین و راحت ترین انواع ویزای اقامتی برای کشور پرتغال محسوب می شود و مختص افرادی است که بتوانند ثابت کنند علاوه بر حقوق خود، درآمدی بیشتر از ۶۰۰ یورو در ماه خواهند داشت.
محل این درآمد می تواند اجاره بهای منزل و یا مغازه یا سود بانکی و یا هر عایدی دیگری خارج از حقوق ثابت متقاضی باشد. با اثبات این درآمد ثابت ماهانه می توان اداره مهاجرت پرتغال را متفاعد کرد که شخص متقاضی از شرایط لازم برای قرار گرفتن در سیستم خود حمایتی برخوردار بوده یا تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای D7 پرتغال را دارد. ویزاهای دیگر پرتغال یعنی ویزای D2 پرتغال و ویزای طلایی پرتغال در مقالاتی جداگانه بررسی شده اند.

شرایط ویزای D7 پرتغال

ویزای D7 پرتغال را به این دلیل ویزای ویژه بازنشستگان این کشور می نامند، زیرا بازنشستگانی که دارای حقوق و مستمری ثابت دست کم ۵۵۷ یورو در ماه باشند خود و خانواده شان نیز بر اساس ضوابط تمکن مالی شامل حال این ویزا خواهند شد.

شرایط ویزا برای سایر اعضای خانواده

شرایط ویزای بازنشستگی برای اقامت سایر اعضا خانواده به این شکل است که برای شخص دوم خانواده نصف این هزینه یعنی ۲۷۸٫۵۰ یورو و به ازای هر فرزند ۱۶۷٫۱ یورو هزینه ثابت ماهانه نیاز است. بنابراین اگر یک خانواده ۳ نفره قصد مهاجرت و گرفتن ویزای اقامتی D7 را داشته باشند، کافی است فرد اول بزرگسال خانواده بتواند ثابت کند ماهانه عایدی ثابت حدود ۱۰۰۰ یورو دارد. در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط اخذ پذیرش تحیلی و خرید ملک در پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

پروسه دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال به موجب قانون اتباع بیگانه پرتغال تجویز شده است. این ویزا به دارنده آن اجازه می دهد که وارد خاک کشور پرتغال شده و برای اقامت این کشور اقدام کند. ویزای اولیه ورود به کشور پرتغال برای مدت ۴ ماه اعتبار دارد. اقدام جهت اخذ ویزای بازنشستگی پرتغال باید در سفارت پرتغال در کشوری که شخص بازنشسته در آن سکونت دارد آغاز شود. بعد از اقدام در سفارت پرتغال ممکن است شخص متقاضی ویزای بازنشستگی پرتغال جهت انجام مصاحبه و پرس و جو در خصوص توانایی ها و اهداف سفر به پرتغال به سفارت دعوت شود. به طور معمول انتظار می رود شخص متقاضی توان مالی و ابزارهای مالی خود را برای مدتی طولانی تر از ۱۲ ماه اثبات نماید.
توصیه می کنیم که منابع مالی به یک بانک پرتغالی انتقال پیدا کنند. البته الزام قانونی بر این موضوع وجود ندارد اما مسلما زمانی که منابع مالی به پرتغال انتقال یابد، اثبات توان مالی شما راحت‌تر خواهد بود.

پروسه دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزای D7 پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال در ابتدا با اعتباری ۴ ماهه صادر خواهد شد و در طی این مدت متقاضی باید با ورود به پرتغال و مراجعه به اداره مهاجرت این کشور ظرف مدت یک تا دو ماه، این ویزای اولیه تبدیل به اقامت یکساله خواهد شد. این ویزای یکساله سپس برای ۲ دوره دوساله دیگر تمدید خواهد شد تا درسال ششم، کارت اقامت دائم برای متقاضی و سایر اعضا خانواده وی صادر شود. با دریافت کارت اقامت یکساله در پرتغال، نه تنها نیاز به ویزا برای ورود مجدد به پرتغال نخواهد بود، بلکه برای سفر به هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز، متقاضی نیاز به ویزای شینگن نخواهد داشت.
باید در نظر داشت که دارنده ویزای بازنشستگی پرتغال برای اینکه واجد شرایط تمدید ویزا باشد نباید بیشتر از ۶ ماه متوالی یا ۸ ماه متناوب در سال خارج از پرتغال باشد. به عبارت دیگر دارنده ویزای D7 پرتغال باید حداقل 4 ماه در پرتغال سکونت داشته باشد.
می دانیم! شاید با خواندن این موارد کمی گیج شده باشید، ولی اصلا نیازی به نگرانی نیست. ویزا پلاس اینجا در کنار شماست تا این مسیر را برای شما راحت کند و بتوانید بدون دغدغه زندگی جدید خود را آغاز کنید. پس بدون هیچ دلهره و نگرانی برای دریافت ویزای طلایی پرتغال با کارشناسان ویزا پلاس تماس گرفته و برای رسیدن به هدف خود اقدام کنید.

ویزای D7 پرتغال زمان دار است و پس از گذشت مدتی زمان آن به اتمام می رسد و به هیمن دلیل باید به موقع جهت تمدید آن اقدام کنید. برای دریافت این ویزا می بایست از خارج از کشور پرتغال اقدام به دریافت ویزا کنید. برای این کار باید درخواست خود را به کنسولگری کشور پرتغال در کشوری که در آن حضور دارید ارسال کنید. این ویزا تنها به مدت 4 ماه اعتبار اولیه دارد؛ بعد از اتمام 4 ماه کارت رزیدنسی برای شخص متقاضی صادر می شود که اعتباری یک ساله دارد. البته این اواخر به دلیل پاندمی کرونا، از همان ابتدا کارت دو ساله صادر می کنند. مبرهن است که این ویزای بازنشستگی یا همان ویزای دی 7 پرتغال باید در کشور پرتغال صادر شود. به این ترتیب شما تنها 4 ماه زمان دارید تا بتوانید وارد این کشور شوید و پس از آن درخواست اقامت این کشور را بدهید.

ویزای دی 7 پرتغال قابل تمدید است و در ابتدا که برای یک سال صادر می شود، زمانی که یک سال رو به پایان است باید برای تمدید آن اقدام کنید و کارت ویزای دو ساله ای را دریافت کنید. پس از اتمام این دو سال، مجددا ویزای شما برای دو سال تمدید می شود و به همین ترتیب ادامه دارد. جهت اقدام برای دریافت ویزای D7 پرتغال، با ما در ویزا پلاس ارتباط بگیرید، ما مسیر شما را روشن می کنیم.

مدت زمان اعتبار ویزای D7 پرتغال

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای D7 پرتغال

ویزای D7 پرتغال همچون دیگر ویزاها نیازمند مدارکی است که اطلاعات و همچنین برخورداری از تمکن مالی کافی شما را به دولت کشور پرتغال اثبات کند. مدارک مورد نیاز برای کسب این ویزا را باید ابتدا تکمیل و پس از آن به یک مترجم مورد قبول جهت ترجمه آن ها ارائه دهید. پس از آماده شدن همه آن ها، باید مدارک را جهت بررسی و کسب تایید، به سفارت پرتغال تحویل دهید. مدارکی که در ادامه برای شما نوشته ایم، سند اصلی جهت دریافت ویزای D7 پرتغال هستند:

 • فرم درخواست ویزای شینگن بلند مدت پرتغال را تکمیل کنید.
 • دو قطعه عکس پاسپورتی به همراه داشته باشید.
 • اگر قبلا ویزا دریافت کردید، همه مدارک لازم را به همراه تصویر آن و گذرنامه معتبر ارجاع دهید. 
 • اصل و ترجمه‌ رسمی شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی 
 • ترجمه رسمی حکم بازنشستگی، حکم افزایش مستمری، فیش مستمری، سابقه‌ بیمه و مدارک مالیاتی
 •  عرضه اظهارنامه ای تحت این که شما از ممنوع بودن ورود به کشور پرتغال بدون ویزا مطلع هستید.
 • اظهارنامه‌‌ی شخصی مبنی بر مدت و محل اقامت.
 • گواهی عدم سوء پیشینه که فقط تا سه ماه بعد ترجمه اعتبار دارد و با گذشتن از زمان تعیین شده فاقد اعتبار می شود.
 • وکالت‌نامه درخواست بررسی گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه‌ سلامت بین‌المللی
 • شماره‌ی مالی پرتغال (شماره‌‌ی شناسایی مالیاتی NIF)
 • مدارک اقامت در پرتغال (در ابتدا اگر مکانی جهت اسکان ندارید می توانید هتلی را رزرو کنید و یا از شخصی در پرتغال دعوت نامه دریافت کنید که تضمین می دهند محل اقامت شما را تامین می کنند.)
 • مدارک تمکن مالی که شامل پرینت گردش حساب و نامه‌‌ی تمکن مالی با مهر بین‌‌المللی بانک است.

اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه احتیاج دارید می توانید با متخصصان ما در مجموعه ویزا پلاس تماس بگیرید، آن ها با کمال میل شما را راهنمایی می کنند.

دیدگاه‌ها  
سلام خسته نباشین ممنون از مطلب بسیار جامعتون.
سوالم اینه که درآمد لازم برای گرفتن ویزای d7 چقدره؟
به نقل از محمود قلی زاد:
سلام خسته نباشین ممنون از مطلب بسیار جامعتون.
سوالم اینه که درآمد لازم برای گرفتن ویزای d7 چقدره؟

سلام بر شما
درآمد لازم برای اخذ تمکن مالی پرتغال برای متقاضی اصلی بزرگسال 8000 یورو، متقاضی دوم یا همسر 4000 یورو و هر فرزند 2500 یورو است.
سلام به شما
ببشید آیا بعد از گرفتن ویزای D7 به راحتی می‌شه به کشورهای عضو شینگن سفر کرد؟
به نقل از رامتین پناهی:
سلام به شما
ببشید آیا بعد از گرفتن ویزای D7 به راحتی می‌شه به کشورهای عضو شینگن سفر کرد؟

سلام رامتین جان
پس از اخذ خودحمایتی پرتغال، سفر به سایر کشورهای منطقه شنگن بدون ویزا امکان‌پذیر است.
سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون. می خواستم بدونم با دریافت ویزای D7 پرتغال اجازه کار داریم؟
به نقل از شیماکرامت:
سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون. می خواستم بدونم با دریافت ویزای D7 پرتغال اجازه کار داریم؟
سلام و درود بر شما خوشحالیم که مطالب ما برای شما مفید بوده. در جواب سوالتون بله دوست عزیز اگر اقامت پرتغال از طریق این ویزا دریافت کنید، تمام وقت اجازه کار دارید.
سلام من شاغل هستم سوالم اینه که این ویزا فقط برای بازنشسته ها هستش؟
به نقل از افشین:
سلام من شاغل هستم سوالم اینه که این ویزا فقط برای بازنشسته ها هستش؟
با سلام دوست عزیز این ویزا برای افرادی هست که درآمد ثابت ماهیانه دارند و لزوما نباید بازنشسته باشند. شرایط خودتون رو با مشاوران ما در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کنند.
سلام برای پدر و مادرم درخواست این ویزا رو دادم. می خواستم بپرسم که چگونه شانس مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی بیشتر میشه؟
سلام و درود بر شما هر چه میزان تمکن مالی اثبات شده پدر و مادرتان بیشتر باشد، شانس دریافت ویزای D7 هم بیشتر می شود. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنند.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ویزای D7 پرتغال

شرایطی اخذ ویزای D7 پرتغال چیست ؟

این ویزا همان ویزای بازنشستگی است که برای دریافت آن متقاضی باید علاوه بر حقوق بازنشستگی با مدارک مستند، درآمدی بالای 600 یورو از منابعی چون سرمایه ها و املاک داشته باشد.

آیا با اخذ ویزای D7 پرتغال امکان دریافت اقامت دائم در این کشور وجود دارد؟

ویزای D7 در ابتدا با اعتبار 4 ماه صادر می شود که پس از طی روند اداری در کشور پرتغال به ویزای یکساله تبدیل می شود. پس از پایان سال اول امکان تمدید برای دو دوره دوساله وجود دارد و سپس فرد می تواند تقاضای اقامت دائم را به اداره مهاجرت پرتغال تسلیم نماید.

مهم ترین مزایای ویزای D7 پرتغال چیست؟

از مهم ترین مزایای ویزای  D7 پرتغال دریافت اقامت دائم بعد از پنج سال برای خود و خانواده خود، تحصیل رایگان فرزندان، برخورداری از بیمه جامع سلامت و برخورداری از حقوق کامل قضایی است.

مدت زمان صدور ویزای D7 پرتغال چقدر است؟

مدت زمان صدور ویزای D7 پرتغال حداکثر 60 روز کاری است. در واقع پس از ارائه مدارک لازم، سفارت بین 30 الی 60 روز زمان دارد تا تصمیم گیری های لازم را انجام دهد و ویزای D7  پرتغال را صادر کند.