مشاوره رایگان: 02122110460
چک لیست مدارک سفارت پرتغال

پرتغال کشوری اروپایی در همسایگی اسپانیا است که در ناحیه جنوب غربی قاره سبز قرار دارد. برای رفتن به این کشور زیبا چه برای سفر و دیدن جاهای دیدنی آن، و چه برای زندگی و انتخاب به عنوان کشور دوم، نیاز به مدارکی است که باید آنها را داشته باشید. ویزا پلاس می خواهد در این مطلب کار شما را بسیار راحت کند و با دادن یک چک لیست مدارک سفارت پرتغال به شما کمک کند تا بخاطر بیاورید به چه مدارکی نیاز دارید و چه چیزهایی را فراهم کرده اید.
از آنجایی که پرتغال یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است، اولین چیزی که هنگام سفر به این کشور نیاز حواهید داشت، ویزای شنگن است. ویزای شینگن پرتغال، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می شود.

صدور ویزای پرتغال

صدور ویزای پرتغال

متقاضی ابتدا باید متناسب با هدف سفر خود، نوع ویزای درخواستی را مشخص کند. سپس با توجه به نوع ویزا فرم درخواست را به صورت کامل و دقیق تکمیل کرده و یک قطعه عکس را (مطابق با مشخصات اعلام شده) بر روی فرم نصب کند. در مرحله بعد لازم است تا متقاضی طبق چک لیست مدارک مورد نیاز را تهیه و برای تعیین وقت اقدام کند. نکته قابل توجه اینکه برای هر یک از ویزاها ممکن است مدارک دیگری علاوه بر لیست مشترک درخواست شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پرتغال

مدارک لازم جهت اخذ ویزای پرتغال

اولین کاری که برای برای شروع به گرفتن ویزا باید انجام دهید، انتخاب نوع ویزای درخواستی است. سپس با توجه به آن باید فرم درخواست ویزا را به صورت کامل و دقیق پر کرد. همچنین باید یک قطعه عکس مطابق با مشخصاتی که خود سفارت پرتغال اعلام شده، بر روی فرم بگذارید. در مراحل بعدی باید برای جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزا طبق چک لیست مدارک و همچنین گرفتن وقت سفارت پرتغال اقدام کرد.
لازم به ذکر است سفارت پرتغال در حال حاضر تمامی امور مرتبط با صدور ویزا‌ی کوتاه مدت (یعنی هر نوع ویزا به غیر از ویزای تحصیلی و اقامت دائم) را که شامل تحویل مدارک، ثبت اطلاعات بیومتریک و… می شود، به مرکز وی اف اس واگذار کرده است. بنابراین، متقاضیان برای تعیین وقت سفارت این کشور باید جزئیات شخصی نظیر نام و نام خانوادگی، تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت، جنس، تاریخ تولد، شماره تماس، تاریخ سفر، تاریخ مصاحبه و نوع ویزای درخواستی را به آدرس ایمیل مرکز وی اف اس پرتغال ارسال کنید.
در صورت تایید شدن درخواست شما، ایمیلی حاوی تاریخ مراجعه به مرکز برایتان ارسال خواهد شد. در این صورت باید نسبت به پرداخت هزینه های مربوط به ویزا و تکمیل مراحل ثبت ‌نام خود در تاریخ مذکور در مرکز وی اف اس حضور پیدا کنید. توجه داشته باشید که تمام هزینه ها به صورت یورو است.
در مرکز VFS اطلاعات بیومتریک به همراه مدارک مورد نیاز برای ویزا از متقاضی اخذ می شود. البته کودکان زیر ۱۲ سال و مقامات دولتی نیازی به ثبت اطلاعات بیومتریک ندارند. افسر دریافت کننده مدارک یک کد ارجاع منحصر به شما تخصیص خواهد داد و شما با داشتن آن کد و مراجعه به سایت سفارت پرتغال می توانید از مراحل انجام کار و تاریخ روز مصاحبه در سفارت آگاه شوید.
حواستان باشد که تابعان ایرانی خواهان ویزای توریستی یا گلدن ویزای پرتغال حتما باید مصاحبه ویزا را در سفارت این کشور در تهران انجام دهند. با تعیین شدن نتیجه درخواست ویزای شما، ایمیل یا پیامکی حاوی اطلاعات مربوطه برای شما ارسال شده و شما می توانید با در دست داشتن اصل رسید پرداختی که افسر سفارت به شما داده بود و همچنین اصل کارت شناسایی به این مرکز مراجعه کرده و پاسپورت تان را تحویل بگیرید و یا این که در صورت انتخاب خدمات پست، پاسپورت به درب منزل شما ارسال خواهد شد. شما می توانید برای راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ویزا پلاس تماس حاصل فرمایید.

نوشتن دیدگاه

دانستی های مهاجرت

برای گرفتن تابعیت پرتغال بدانید
ما شما را از جدیدترین دانستنی های روز مربوط به مهاجرت به پرتغال با خبر می کنیم
 • هزینه ویزا پرتغال
  اگر به فکر آسایش در دوران بازنشستگی تان هستید یا می خواهید سرمایه گذاری امن و پر سودی داشته باشید، مهاجرت به...
 • انواع ویزای پرتغال
  کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است....
 • چک لیست مدارک سفارت پرتغال
  پرتغال کشوری اروپایی در همسایگی اسپانیا است که در ناحیه جنوب غربی قاره سبز قرار دارد. برای رفتن به این...
 • ویزای D7 پرتغال
  مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار...