مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در اسلواکی

کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپا واقع شده و یکی از جوانترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. بلغارستان دارای یک فرهنگ غنی و متنوع، آب و هوای معتدل و موقعیت ایده آل می باشد. این کشور دارای جمعیتی حدود 7 میلیون نفر است. کشور بلغارستان همواره در حال پیشرفت و توسعه در زمینه های اقتصادی و صنعتی بوده است، از این رو مهاجران بی شماری از سراسر دنیا جهت اخذ اقامت اروپا به این کشور مهاجرت می نمایند. یکی از راه های مهاجرت به بلغارستان خرید ملک در بلغارستان است. بر اساس قانون بلغارستان، شهروندان کشورهای خارجی می توانند در بلغارستان ملکی را خریداری کنند. بر این اساس، کلیه شهروندان خارجی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند ملکی را در بلغارستان به نام خود خریداری کنند، به شرط آنکه آپارتمان همراه قطعه زمینی نباشد که بر روی آن ساخته شده است. اکثر املاک فروشی در بلغارستان بدون قطعه زمین به شهروندان خارجی به فروش می رسند. پس در اکثر موارد متقاضیان می توانند آپارتمانی را بدون هیچ محدودیتی خریداری کنند. اما اگر قرار باشد ملکی همراه با باغ یا یک قطعه زمین به فروش برسد، آن زمین را معمولا نمی توان به شهروندان خارجی فروخت و فقط می توان آن را به شکل ثبت یک شرکت بلغاری به فروش رساند. فقط شهروندان اتحادیه اروپا می توانند املاک را همراه با باغ ها و قطعات زمین مشخص و بدون ثبت شرکت در بلغارستان خریداری کنند. خرید ملک در بلغارستان به سبب ارزان بودن هزینه خرید و نیز شرایط آسان اخذ اقامت و تابعیت این کشور همواره مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در سراسر جهان بوده است.

اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات منجر به اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک خواهد شد. یکی از پرطرفدارترین راه های اخذ اقامت دائم در بلغارستان خرید ملک می باشد. جهت اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک، ارزش ملک خریداری شده باید به میزان 595,000 یورو باشد. برای دریافت اقامت دائم بلغارستان فرد متقاضی می بایست 2 سال و نیم از 5 سال را در این کشور حضور داشته باشد و سپس قادر خواهد بود اقامت دائم اروپا را دریافت نماید. اولین مرحله در اخذ اقامت دائم بلغارستان این است که ابتدا به فرد متقاضی مجوز اقامت بلند مدت اعطا می گردد که برای یک سال اعتبار خواهد داشت و هر ساله به مدت 5 سال می بایستی تمدید شود. افراد با دریافت اقامت بلغارستان امکان برخورداری از حقوق شهروندی بلغارستان بجز حق رای دادن را کسب خواهند نمود. یکی از دلایل محبوب بودن بلغارستان جهت دریافت اقامت دائم اروپا، مدت زمان پروسه کاری آن می باشد که بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. دلیل دیگر انتخاب این کشور جهت اقامت، پایین بودن نرخ هزینه های زندگی، تحصیل فرزندان و مالیات در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. اجازه اقامت دائم بلغارستان برای اعضای خانواده نیز امکان پذیر است. پس از اعطای اجازه اقامت متقاضی، همسر و فرزندان با هر سنی می توانند طبق رویه پیوستن اعضای خانواده به یکدیگر، اجازه اقامت بگیرند.

اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

ویزای خرید ملک در بلغارستان

خرید ملک در بلغارستان یکی از سریع ترین و آسان ترین روش ها برای دریافت ویزای نوع D و مجوز اقامت کشور بلغارستان محسوب می شود. به لحاظ حقوقی، متقاضی اخذ ویزای خرید ملک در بلغارستان می تواند قبل از ارائه درخواست ویزای D نسبت به خرید ملک در این کشور اقدام نماید. مراحل کار نیز بدین صورت است که متقاضی ابتدا با ویزای توریستی وارد بلغارستان شده و ملکی را خریداری می نماید. وی سپس به کشور برگشته و درخواست ویزای D می کند. لازم است بدانید که نمی توان قبل از اخذ ویزای D در بلغارستان به صورت طولانی یا دائم اقامت داشت. از دلایل دیگر جذابیت برنامه سرمایه گذاری در بخش املاک بلغارستان اخذ اقامت سریع بلغارستان در عرض 3 تا 6 ماه می باشد. ویزای اقامت بلند مدت با اعتبار 6 ماه و اجازه اقامت تا 180 روز برای افراد خارجی که مایل به اقامت بلند مدت یا دائم در جمهوری بلغارستان می باشند صادر می گردد.

مراحل خرید ملک در بلغارستان

در مرحله اول خریدار باید ملک مد نظر خود را بازدید و انتخاب نماید. پس از انتخاب ملک قانونا خریدار باید ودیعه ای به مبلغ 2000 یورو پرداخت نماید. تنها در این صورت است که ملک مذکور در لیست مشاور املاک به عنوان رزرو شده ثبت شده و دیگر برای فروش در دسترس قرار نمی گیرد. مرحله بعدی، عقد قرارداد است. پس از پرداخت ودیعه قولنامه ای با مالک در عرض 30 روز امضا و شرایط اولیه که بعدا عینا وارد قباله می گردد، قید می شود. تنظیم و ثبت قباله در دفترخانه یا سازمان ثبت و پرداخت مابقی هزینه ملک در قدم بعدی قرار دارد. قباله در حضور طرفین در دفترخانه اسناد رسمی محلی تنظیم و در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت رسمی و قباله و مابقی پول بین طرفین معامله رد و بدل می شود. دریافت شماره شناسایی BULSTAT و شماره مالیاتی خاص از جمله مراحل خرید ملک در بلغارستان است. بعد از گذشت یک هفته، وکیل مشاور باید جزئیات خریدار ملک را در سامانه موسسه آمار ملی بلغارستان وارد کرده و مالک نیز نسبت به دریافت شماره شناسائی ملک و شماره مالیاتی اقدام نماید.

هزینه خرید ملک در بلغارستان

هزینه خرید ملک در بلغارستان

هزینه خرید ملک در بلغارستان در شهرهای مختلف این کشور بسته به موقعیت و مساحت و نیز امکانات آن متفاوت است. مسلما هزینه خرید ملک در پایتخت و شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک و حومه شهر خواهد بود. مثلا قیمت آپارتمان تک خواب در منطقه کیتن شهر بورگاس بین 55,000 الی 80,000 یورو متغیر است. آپارتمان سه خواب در شهر وارنا با مساحت 105 متر مربع حدودا 95,000 یورو متغییر است. قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر صوفیا حدودا 1,596 یورو و در حومه شهر حدودا 1,049 یورو می باشد. خریداران با مبلغ 150,000 یورو می توانند صاحب یک خانه در یکی از شهرهای ساحلی بلغارستان شوند. برای خانه های مدرن، بزرگ و جدید حداقل مبلغی حدود 250,000 یورو باید پرداخت شود. دقیقا پس از خرید ملک در این کشور، مالک پرداخت مالیات سالانه ملک را شروع می کند. معمولا در بلغارستان دو نوع مالیات ملک وجود دارد که بایستی توسط مالک پرداخت شود. اولی مالیات بر ملک و دومی جمع آوری زباله است که باید به شهرداری محلی پرداخت شود. همچنین، مالکان می بایست قبض ماهانه آب، برق و گرمایش خود را نیز پرداخت کنند. اگر آنها ملکی را در بافت فرسوده شهر خریداری کنند بایستی هزینه های امنیتی، نگهداری و مدیریت آن را پرداخت نمایند. در بلغارستان معمولا کمیسیون مشاورین املاک بین 2.5 تا 3.5 درصد ارزش ملک می باشد. همچنین توجه نمائید که قیمت املاک آگهی شده معمولا بالاتر از ارزش واقعی آنها است. روش معمول پایین آوردن قیمت املاک تا 5 الی10 درصد در هنگام معامله می باشد. مطابق قانون تعهدات و قراردادها، کلیه هزینه های ایجاد شده در طی فروش ملک باید بین خریدار و فروشنده به طور برابر تقسیم شود.

 

 

نوشتن دیدگاه