مشاوره رایگان: 02122110460

کشور یونان

یونان با نام رسمی جمهوری یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای مدیترانه احاطه شده و از غرب به دریای یونان نزدیک است و از شرق و از جنوب توسط دریای‌ اژه محدود شده است. همچنین این کشور در محل اتصال سه قاره‌ آفریقا، اروپا و آسیا قرار دارد. یونان نام فارسی این کشور است و این نام از ایونیا منطقه یونانی‌نشین آسیای صغیر گرفته شده ‌است. این سرزمین که به مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی، بازی های هیجان ‌انگیز المپیک، سیاست و فلاسفه شهرت دارد، با جاذبه ‌های گردشگری طبیعی و آثار تاریخی جالب و شگفت ‌انگیز، به یکی از اصلی ‌ترین مقاصد گردشگری توریست‌ های سراسر جهان تبدیل شده است. این کشور جمعیتی بیش از 10 میلیون نفر را در خود جای داده است. این سرزمین از یک شبه‌ جزیره و بیش از 6 هزار جزیره‌ مختلف تشکیل شده است. 300 جزیره در این کشور مسکونی و بقیه خالی از سکنه هستند. آتن، پایتخت یونان است و پس از آتن شهرهای تسالونیکی، پاتراس و هراکلیون از بزرگ ‌ترین شهرهای این کشور هستند. امروز یونان کشوری توسعه ‌یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا، ناتو، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) و آژانس فضایی اروپا (ESA) است. واحد پول یونان، یورو است که با نماد € و کد ایزو EUR شناخته می شود.

کشور یونان


درباره کشور یونان

کشور باستانی یونان زادگاه فیلسوفان معروف جهان است. این کشور با طبیعتی بی نظیر هرساله شاهد اقامت و مهاجرت افراد زیادی است. با وجود زیبایی های منحصر به فرد این کشور افراد زیادی از مناطق مختلف جهان قصد سفر به آن جا را می کنند. محل قرارگیری کشور یونان در توسعه و پیشرفت آن تاثیر بسیار زیادی گذاشته است. اگر بخواهیم درباره کشور یونان اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که این کشور باستانی تاریخچه ای پربار و فرهنگی غنی دارد. کشور یونان از 13 ناحیه اصلی تشکیل شده است شهر آتن، سالونیک، تسالونیک، پاتراس، پیرائوس معروف ترین شهر های یونان هستند. بهترین زمان برای سفر به کشور یونان بهار و اوایل تابستان است. یونان یکی از رویایی ترین و زیباترین مقاصد برای مهاجرت و سفر است. یونان غذاهای محلی خوش طعم و عطر زیادی دارد که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. آمیگدالوتا، باکلاوا، بوگاستا، دولماداکیا از غذاهای محلی بی نظیر کشور یونان است. در کشور یونان حدود هفت درصد از کل سنگ مرمر تولید شده در سراسر جهان را تامین می کند. به دلیل حضور گردشگران متعدد در کشور یونان تعداد فرودگاه های بین المللی آن نسبت به دیگر کشور ها بیشتر است. آموزش عالی در کشور یونان شامل تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات فنی است. تحصیلات فنی توسط مراکز آموزش عالی فنی ارائه می شود. برخی از رشته ها در کشور یونان نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارند و آن شامل گردشگری، هنر، مذهب، ارتش، نیروی دریایی و نظم عمومی است. حال در ادامه درباره زبان، مردم، اقتصاد، آب و هوا، مذهب، سیاست و... کشور یونان صحبت خواهیم کرد.


زبان کشور یونان

زبان رسمی یونان، یونانی است که توسط اکثریت مردم صحبت می شود. رایج ترین زبان های خارجی که توسط یونانیان فرا گرفته می شوند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی هستند. زبان های دیگر عبارتند از آلبانیایی که توسط بزرگترین گروه مهاجرین در کشور صحبت می شود، ترکی، که یکی از مهم ترین زبان های اقلیت مهاجر است، بلغاری و روسی. زبان های اقلیت در یونان هیچ رسمیتی ندارند. انگلیسی به طور گسترده توسط جوانان، به ویژه در مناطق ثروتمند و توریستی صحبت می شود. زبان یونانی تاریخ مستند 3500 ساله دارد که از تک تک زبان های خانواده هند و اروپایی کهن‌تر است. زبان یونانی با هیچ ‌یک از دیگر زبان های هند و اروپایی در یک گروه قرار نمی ‌گیرد. زبان یونانی باستان به ‌علت برخورداری از ادبیات غنی هنوز دوستداران فراوانی دارد.

زبان کشور یونان


مردم یونان

یونانی‌ها یا هلنی‌ها یک گروه قومی بومی کشورهای یونان و قبرس هستند. همچنین بخشی بزرگی از آنان در سراسر جهان پراکنده هستند. گروه های جمعیتی دیگر یونانی را می ‌توان امروزه در جنوب ایتالیا و قفقاز و جوامع یونانی در سراسر جهان یافت. جوامع و مراکز یونانی ‌ها از دوران باستان در گوشه گوشه مدیترانه بوده ‌است. اما یونانیان به صورت گسترده در پیرامون دریای اژه هستند. تا اوایل قرن بیستم مردم یونان به صورت یکنواخت میان شبه جزیره یونان، سواحل غربی آسیای صغیر، مصر، قبرس، پونتوس و قسطنطنیه زندگی می‌کردند. مردم یونان میراث فرهنگی غنی دارند و تمدن این کشور برای همه جهانیان آشکار است، یونانی ها هم به این تمدن کهن بسیار غرور می ورزند. یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، از تنوع نژادی و قومی بالایی برخوردار است.

 


اقتصاد کشور یونان

اقتصاد یونان جایگاه چهل‌ و هشتم در جهان را بر اساس تولید ناخالص داخلی دارد. در سال های اخیر، یونان هشتمین کشور پر بازدید کننده در اتحادیه اروپا بوده است. مواد پتروشیمی در این کشور نیز به کشورهای اطراف صادر می شود. همینطور بخش های شیمیایی و منسوجات در کشور یونان نیز در اقتصاد آن نقش مهمی دارد. صنعت گردشگری در کشور یونان یکی از منابع عمده درآمدزایی را شکل داده است. حدود 15 درصد از سهم تولید ناخالص داخلی این کشور از گردشگری فراهم شده است. ارتباط اقتصادی و تجاری کشور یونان اغلب از طریق دریانوردی و کشتیرانی صورت می گیرد و کشتیرانی تاثیر بسزایی بر تولید ناخالص ملی این کشور داشته و به ایجاد شغل در این کشور 12 درصد کمک کرده است. ناوگان کشتیرانی در کشور یونان از نظر تنوع و تعداد بسیار زیاد هستند.

نرخ بیکاری در کشور یونان 18 درصد است و نرخ تورم در این کشور نیز در حدود 3 درصد اعلام شده است. حدودا 16 درصد از نیروی کار در کشور یونان به صورت غیر‌مستقیم در صنعت مشغول به کار می باشند. حدود یک پنجم از نیروی کاری در کشور یونان از مهاجران خارجی تشکیل می شود. اقتصاد یونان یک اقتصاد سرمایه داری بوده و و مبتنی بر بازار است. خدمات، اصلی ترین بخش اقتصادی کشور یونان است. خدمات مالی در کشور یونان نیز نقش کلیدی و پایه ای را شامل می شود و توسعه اقتصادی در این کشور نیز بر اساس اصلاحات ساختاری و مالی صورت می گیرد. این کشور بخش خصوصی خود را در وضعیت حمایت با رشد 25 درصدی قرار داده است. این کشور با موقعیتی استراتژیک در قلب اروپا قرار گرفته و پایگاه اصلی برای سرمایه گذاری شرکت های چند ملیتی است. ارتباط اقتصادی و تجاری کشور یونان اغلب از طریق دریانوردی و کشتیرانی صورت می گیرد. این کشور به طور کلی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت درآمدزایی را در خود زنده نگه دارد و در این زمینه بسیار موفق بوده است. کشور یونان در خصوص سرمایه گذاری های کلی توانسته از شاخص های ارزشمندی بهره ببرد. پرچم کشور یونان نشان از قدرت اقتصادی این کشور دارد. بررسی ها نشان می دهد که سیاست های بانکداری در کشور یونان در سه سال اخیر رشد 22 درصدی داشته و سیستم های جدید و پیشرفته بانکداری در این کشور سبب شده است که از جدیدترین متدهای وام دهی استفاده شود.

مهم ترین صادرات این کشور شامل انواع سبزیجات و میوه ها، زیتون و روغن زیتون، روغن های صنعتی، آلومینیوم، تجهیزات مخابراتی و ارتباطی، وسایل برقی و آهن آلات می باشد. همچنین می توان به نفت خام، ماشین ‌آلات و تجهیزات برقی، قایق و کشتی، انواع خودرو و محصولات پلاستیکی به عنوان مهم ترین محصولات وارداتی این کشور اشاره کرد.

اقتصاد کشور یونان


آب و هوای یونان

یونان دارای آب و هوای گرم مدیترانه ‌ای است. گرم ترین ماه در آتن آگوست با درجه حرارت متوسط 29 درجه سانتیگراد و سردترین ماه ژانویه با دمای 10 درجه سانتیگراد می باشد. مرطوب ترین ماه دسامبر است و به طور متوسط 97.6 میلیمتر باران دارد. بهترین ماه برای رفتن به دریا ماه آگوست است که میانگین دمای دریا 25 درجه سانتیگراد است. در تابستان و در روزهای گرم و خشک اغلب به واسطه بادهایی که در غروب می وزند آب و هوا کمی بهتر می ‌شود، بخصوص در شمال، جزیره‌ ها و همینطور مناطق ساحلی. در ماه جولای آتن هوای بسیار گرمی پیدا می ‌کند بطوری که درجه حرارت گاهی به 40 درجه سانتیگراد می ‌رسد. زمستان ها در جنوب معتدل است اما در مناطق کوهستانی شمال هوا بسیار سرد می‌ شود بطوری که بارش برف و دمای زیر صفر درجه در این مناطق اصلا غیر معمول نخواهد بود. از نوامبر تا مارس فصل بارانی بخصوص در جزایر ایونی محسوب می‌ شود. بهار و پاییز فصل ‌های ایده‌آل برای پیاده ‌روی و دوچرخه‌ سواری در کوهستان است. در این روزها هوا آفتابی و نه خیلی داغ است.


گردشگری در یونان

یونان به عنوان یکی از مهم ترین مکان های تاریخی جهان، همراه با حدود 6 هزار جزیره است که به خاطر زیبایی طبیعی و فرهنگ جذاب آن در جهان بسیار شناخته شده است. یکی از دلایل شهرت یونان، قدمت و جاذبه های گردشگری یونان است. این کشور باستانی زیبایی های طبیعی و تاریخ شگفت انگیزی دارد. اماکن تاریخی، جزایر بسیار زیبا و متعدد، سواحل شنی و آب و هوای بسیار مطبوع و مدیترانه ای یونان، این کشور را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اروپا تبدیل کرده است. در یونان، این تنها شهر آتن نیست که جاهای دیدنی دارد، بلکه در سراسر یونان می توانید زیبایی های بسیاری را مشاهده کنید. صنعت گردشگری یونان به طور فزاینده ای تبدیل به پایه اصلی اقتصاد کشور شده است. تقریبا 90 درصد از درآمد گردشگری یونان از گردشگران خارجی که به این کشور سفر می کنند حاصل گردیده است. بطور متوسط سالانه حدود 12 الی 14 میلیون گردشگر خارجی برای گذارندن تعطیلات خود به یونان سفر می ‌کنند و درآمد حاصل از آن حدود 15 الی 17 میلیارد یورو در سال برآورد می ‌شود. علاوه بر این، 5 میلیارد یورو در سال گذشته توسط خارجیان در بخش گردشگری یونان سرمایه گذاری شده است. برخی از مناطق این کشور اکنون تقریبا به طور کامل به گردشگری متکی هستند. به عنوان مثال، در مناطق جنوبی یونان 97.1 درصد از تولید ناخالص داخلی این منطقه از طریق گردشگری تولید می شود.

از جاذبه های گردشگری یونان می توان به آکروپولیس، موزه آکروپولیس، جزیره سانتورینی، جزیره میکونوس، شهر باستانی دلفی، صومعه متئورا، جزیره رودس، جزیره کورفو، پارک ملی ساماریا جورج، محله اومانیا، معبد پوزایدون، غار ملیسانی و پارتنون اشاره کرد.

گردشگری در یونان


مذهب کشور یونان

دین مسیحیت و مذهب ارتدوکس با عددی بالغ بر 97 درصد از جمعیت کل این کشور، دین اصلی مردم یونان را تشکیل می دهد. البته در گذشته اعتقادات دینی دیگری در میان مردم این سرزمین دیده می شد. با توجه به این آمار و ارقام می توان گفت بسیاری از اعتقادات مردم این سرزمین و آداب و رسوم دینی در این کشور بر پایه همین مذهب خواهد بود. از این رو کلیسا نقش بسیار مهمی در میان یونانیان داشته و از قدرت بالایی برخوردار است. احترام به کلیسا اساس دین مردم یونان است. حدود 3 درصد دیگر مردم کشور یونان را مسلمانان تشکیل داده و برخی دیگر کاتولیک رومی هستند. در این میان می توان اقلیت های رومی را یکی دیگر از انواع اقلیت های دینی در یونان دانست. البته برخی دیگر از مردم کشور یونان را مهاجرانی تشکیل می دهد که بنا به دلایل مختلف مقیم این کشور شده و دین خاص خود را دارند، اما تعداد آنها بسیار اندک است.


سیاست یونان

حکومت یونان دموکرات و بر پایه مجلس است. رئیس حکومت در آن رئیس جمهور بوده و با رای اعضای مجلس برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شود. نخست وزیر ریاست دولت را بر عهده داشته و بر کابینه نظارت می‌کند. نقش رئیس جمهور در اداره یونان کم‌ رنگ است و بیشتر اختیارات را نخست‌ وزیر دارد. نظام حکومتی یونان بر اساس جمهوری پارلمانی بوده و در قانون اساسی یونان بر تفکیک قوا و استقلال قوای سه گانه تاکید شده است. با توجه به سیستم حکومتی یونان قدرت اجرایی در دست نخست وزیر می باشد. رهبر حزبی که حائز اکثریت در پارلمان شود به عنوان نخست وزیر، اعضای کابینه را از میان نمایندگان منتخب حزب خویش معرفی می نماید. نامزد ریاست جمهوری توسط نخست وزیر به پارلمان معرفی می‌شود که پس از احراز دو سوم کل آراء نمایندگان پارلمان، برای یک دوره پنج ساله انتخاب و به عنوان حلقه اتصال سه قوه عمل خواهد کرد. پارلمان یونان مرکب از 300 نماینده می ‌باشد که با رای مستقیم مردم برای یک دوره چهار ساله انتخاب می ‌شوند. لازم به ذکر است که از این تعداد 288 نماینده پارلمان از طریق حوزه‌ های انتخاباتی به مجلس راه یافته و 12 تن دیگر غیر منتخب و از طریق سیستم خاصی که به نسبت آراء به هر یک از احزاب تعلق می‌ گیرد برگزیده می ‌شوند.

سیاست یونان


هزینه زندگی در کشور یونان

هزینه زندگی در یونان پایین است اما در عوض حقوق و دستمزدها خیلی بالا نیست. هزینه زندگی در یونان یکی از موضوعات مهمی است که باید قبل از سفر مورد بررسی قرار گیرد. هزینه زندگی در پایتخت و شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. هزینه زندگی، ارتباط بسیاری به سبک زندگی هر شخص و میزان درآمد وی دارد. هزینه کلی زندگی هر شخص ماهیانه حدود 600 تا 1000 یورو خواهد بود.

برخی از هزینه های اساسی زندگی شامل موارد ذیل می شود:

 • اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 400 یورو می باشد
 • اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر 347 یورو است
 • اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 704 یورو می باشد
 • اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر 640 یورو می باشد
 • خرید مسکن به ازای هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 1,267 یورو است
 • خرید مسکن به ازای هر متر مربع آپارتمان در اطراف شهر 1,182 یورو می باشد
 • هزینه خوراک و مواد غذایی ماهانه 150 تا 200 یورو است
 • هزینه حمل و نقل ماهانه 34 یورو می باشد
 • هزینه خدمات شامل آب، برق، وسایل گرمایشی و زباله برای آپارتمان 85 متری ماهیانه 160 یورو است
 • هزینه باشگاه بدنسازی برای هر بزرگسال 30 یورو می باشد
 • هزینه پوشاک ماهانه 70 یورو است

مزایای کشور یونان

اخذ اقامت یکی از کشورهای حوزه شینگن مزایای زیادی دارد که باعث شده ایرانیان زیادی به دنبال آن باشند. از جمله این مزایا می‌توان به امکان رفت و آمد در تمامی کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا اشاره داشت. به همین دلیل شهروندان کشورهای مختلف نیز تمایل به مهاجرت به این کشورها دارند تا اقامت شینگن را داشته باشند. مهاجرت به یونان از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری (گلدن ویزا) و تمکن مالی امکان پذیر می باشد.

مزایای کشور یونان

 

مزایای شهروندی و تابعیت یونان

 • سفر به 170 کشور بدون ویزا شامل آمریکا، کانادا و اروپا
 • بهره ‌وری از فضای کسب و کار جهانی در اقتصاد احیا شده یونان
 • زندگی در کشوری با طبیعت زیبا، سواحل و جزایر منحصر به فرد و امنیت بالا
 • بهره مندی از حقوق شهروندی در تمام کشورهای حوزه شینگن
 • ورود آزادانه و معاف از ویزا به کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن
 • امکان تجارت آزاد با کلیه کشورهای عضو شینگن

مزایای اقامت دائم یونان

 • امکان زندگی، کار و تحصیل اعضای خانواده در کشورهای اتحادیه اروپا
 • عدم وجود محدودیت زمانی برای اقامت در یونان
 • امکان درخواست اقامت دائم و تابعیت یونانی پس از گذشت 5 سال اقامت پیوسته
 • امکان ثبت یا خرید شرکت در یونان
 • امکان سفر بدون نیاز به ویزا به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شینگن
 • امکان افتتاح حساب در بانک ‌های یونان و اتصال به تجارت جهانی

مزایای اقامت موقت یونان

 • صدور کارت اقامت 2 تا 5 ساله برای متقاضی، همسر و فرزندان وی
 • اجازه تحصیل فرد و خانواده وی در تمام کشورهای حوزه شینگن
 • هزینه ‌های پایین زندگی نسب به سایر کشورهای اروپایی
 • امکان تمدید اقامت موقت و تبدیل آن به اقامت دائم و پس از آن به پاسپورت یونان
 • عدم نیاز به حضور در خاک یونان

پرچم کشور یونان

پرچم کشور یونان

پرچم ملی کشور یونان متشکل از 9 نوار افقی آبی و سفید، با یک بلوک آبی است که صلیب سفید دارد. این پرچم دارای نسبت عرض به طول 2 به 3 است. در قرن نوزدهم یونان تحت سلطه عثمانی ها بود، اما میل به آزادی مذهبی و توسعه فرهنگی منجر به شورش ملی گرایانه و اعلام استقلال یونان در دهه 1820 شد. بسیاری از پرچم های انقلابی به صورت محلی به نمایش گذاشته شدند، از جمله برخی بنرهای راه راه سیاه-سفید-قرمز، برخی دیگر به رنگ سفید با نمادهای سنتی مختلف و برخی از پرچم های آبی حاوی مقدسین و شعارهای انقلابی. در مارس 1822، رنگ‌های آبی و سفید، که بیانگر تعهد به ایمان ارتدوکس یونانی بود، برای دو نسخه از پرچم ملی پذیرفته شد.

در زمین و روی خشکی، پرچم آبی با صلیب سفیدی بود که تا لبه‌های آن کشیده شده بود، که نماد «حکمت خدا، آزادی و کشور» بود. در دریا، این پرچم به عنوان اشاره به 9 هجا در فریاد نبرد استقلال تعبیر شد که به «آزادی یا مرگ» ترجمه شد و پرچمی بود که دارای پنج نوار افقی آبی و چهار رنگ سفید بود. استفاده از این دو پرچم همچنان ادامه دارد، اگرچه پرچم صلیب ساده اکنون برای استفاده توسط ارتش و سایر اهداف خاص محدود شده است. بیشترین تغییر در پرچم یونان مربوط به تغییرات در سایه آبی است که برخی به صورت غیر رسمی و برخی دیگر طبق قانون انجام شده اند. سلسله باواریا که از سال 1833 تا 1862 بر یونان حکومت می کرد، پرچم هایی به رنگ آبی روشن داشت که مطابق با نمادهای باواریا بود. بعداً آبی تیره‌تر جایگزین شد و در دوره 1967-1974 که یونان تحت حکومت نظامی بود، آبی بسیار تیره رسمی شد. قانون پرچم فعلی از 22 دسامبر 1978 شروع شده است.

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت یونان یاری و همراهی نماید.

 • شرایط دریافت گلدن ویزای یونان چیست؟

  شرایط دریافت گلدن ویزای یونان چیست؟

  احتمالا شما هم تا به حال با نام گلدن ویزای کشورهای مختلف از جمله کشور یونان مواجه شده اید؛ و سوالاتی از قبیل این که گلدن ویزا یونان چه

  ...
 • اقامت یونان

  اقامت یونان

  دریافت اقامت یونان روش های متفاوتی دارد که از آن جمله می توان به خرید ملک در یونان اشاره کرد. این کشور بسیار زیبا، به دلیل آب و هوای

  ...
 • مهاجرت به یونان

  مهاجرت به یونان

  یونان کشوری مدیترانه‌ای است که برای بسیاری از افراد نقش یک پل را به منظور ورود به کشورهای اروپایی بازی می‌کند. در سال‌های اخیر مهاجرت به

  ...
 • تمکن مالی یونان

  تمکن مالی یونان

  کشور یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا است، همچنین از لحاظ جغرافیایی با شبه جزیره بالکان، در جنوب آن قرار گرفته است. این کشور از نظر آب و

  ...
 • ویزای یونان فوری

  ویزای یونان فوری

  بسیاری از افراد به واسطه شرایط خود به دنبال ویزای یونان فوری هستند. سفر به این کشور با اهداف مختلفی از قبیل تحصیل، کار و تجارت، گردشگری و

  ...
 • ویزای یونان از افغانستان

  ویزای یونان از افغانستان

  اخذ ویزای یونان از افغانستان یکی از دغدغه های افرادی است که قصد ترک افغانستان را دارند. در سال های اخیر به دلیل مشکلات متعدد در افغانستان

  ...
 • ویزای توریستی یونان برای ایرانیان

  ویزای توریستی یونان برای ایرانیان

  یونان جزء کشورهایی است که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و گردشگران زیادی از سراسر دنیا همه ساله برای دیدن جاذبه های آن به این کشور سفر

  ...
 • دلایل ریجکتی ویزای یونان

  دلایل ریجکتی ویزای یونان

  درخواست ویزای یونان در برخی موارد با ریجکت مواجه می شود. در چنین مواردی اولین سوالی که برای فرد متقاضی مطرح می شود این است که دلایل

  ...
 • ویزای شینگن یونان

  ویزای شینگن یونان

  ویزای شینگن ویزایی است که مربوط به منطقه ای از اروپا شامل 26 کشور می باشد. کشورهایی که خارج از محدوده شینگن هستند برای ورود به کشورهای

  ...
 • انواع ویزای یونان

  انواع ویزای یونان

  یونان یکی از کشورهای زیبا با تمدن بزرگ می باشد که افراد زیادی در سراسر دنیا رویای مهاجرت به آن را در سر دارند. از آنجا که همه ساله افراد

  ...
 • وقت سفارت یونان

  گرفتن ویزای یونان زمان بر است. برای این کار باید مبلغ قابل توجهی پرداخت شود. اشتباه درخواست دهنده پیامدی جز اتلاف وقت و هزینه ندارد. می

  ...
 • ویزای ترانزیت یونان ؛ مراحل دریافت ویزا، قیمت و مدارک

  برای اینکه به کشوری سفر کنید باید ویزا یا همان مجوز ورود آن کشور را دریافت نمایید اما همه سفرهای خارجی به این سادگی قابل انجام نیستند.

  ...
 • مرکز درخواست ویزای یونان

  کشور یونان یکی از کشورهای بسیار زیبا و دیدنی در قاره اروپا است که همه ساله افراد زیادی از این کشور چه برای مقاصد تفریحی و چه جهت امور

  ...
 • ویزای تحصیلی یونان، راهنمای جامع اخذ ویزای تحصیلی یونان

  دانشگاه ها و موسسات عالی یونان توجه بسیاری از دانشجویان را جهت تحصیل به خود جلب کرده است. چرا که مدارکی که دانشگاه های این کشور به

  ...
 • زندگی در یونان چگونه است؟

  فکر مهاجرت در سر دارید؟ دوست دارید به یونان مهاجرت کنید اما شرایط زندگی در آن را نمی دانید؟ موسسه مهاجرتی ویزا پلاس به سوالات شما پاسخ

  ...
 • ایرانیان مقیم یونان

  امروزه مهاجرت دغدغه خیلی از ایرانیان شده است. هرکس بنا بر اولویتی که دارد کشور مقصد خود را انتخاب می کند. معمولا اولین مقصدی که ایرانیان

  ...
 • ویزای یونان برداشته شد؟

  ویزای یونان برداشته شد؟

  کشور یونان یکی از کشورهای پیشرفته و بسیار زیبای اروپایی بوده که دارای مرز زمینی با کشور ترکیه است. از آن جایی که امکان مسافرت به برخی

  ...
 • خرید ملک در یونان به پول ایران متوسط چقدر است

  خرید ملک در یونان به پول ایران متوسط چقدر است

  خرید ملک در کشور یونان یکی از راه های آسان اخذ اقامت یونان است. شما پس از خرید ملک می توانید درخواست ویزا و سپس اقامت یونان را بدهید.

  ...
 • قیمت خانه در سانتورینی

  قیمت خانه در سانتورینی

  سانتورینی یکی از جزیره‌ های کشور یونان است که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری این کشور واقع شده است. این جزیره حاصل فعالیت های آتشفشانی بوده و از

  ...
 • مزایای گلدن ویزای یونان

  مزایای گلدن ویزای یونان

  بسیاری از افراد ساکن در کشورهای در حال پیشرفت به دنبال دریافت ویزای طلایی و گلدن ویزای کشورهای پیشرفته اروپایی به خصوص کشور یونان هستند.

  ...
 • هزینه زندگی در یونان

  هزینه زندگی در یونان

  هزینه زندگی هر شخص بستگی به سبک زندگی هر فرد دارد. اگر قصد دارید هزینه های زندگی خود در یونان را تخمین بزنید در درجه اول باید تناسب بین

  ...
 • خرید ویلا در یونان

  خرید ویلا در یونان

  خرید ویلا در یونان باعث دریافت اقامت یونان می شود. یونان به عنوان یکی از گزینه‌ های ایده آل برای سرمایه‌ گذاری به شمار می‌ آید. کشور

  ...
 • شرایط اقامت و زندگی در یونان

  شرایط اقامت و زندگی در یونان

  مهاجرت به کشور یونان برای بسیاری از افراد جذاب است زیرا یونان یک کشور فعال و پویا وهمچنین امن است. یونان دارای آب‌ و هوایی بسیار مطلوب و

  ...
 • تمدید اقامت یونان

  تمدید اقامت یونان

  کشور یونان به دلیل شرایطی که برای مهاجران در نظر می‌گیرد یکی از بهترین مقصدها برای افرادی است که قصد دارند اقدام به مهاجرت کنند. اخذ

  ...
 • گلدن ویزای یونان

  گلدن ویزای یونان

  برای گرفتن گلدن ویزای یونان یا همان ویزای طلایی، قطعا سوالات زیادی در این رابطه خواهید داشت؛ به همین دلیل در این مطلب از ویزا پلاس تصمیم

  ...
 • مزایای خرید ملک در یونان

  مزایای خرید ملک در یونان

  یونان یک کشور بسیار زیبا در اروپا است که با داشتن تعداد زیادی جزیره به یکی از پرجاذبه ترین کشورهای اروپایی بدل شده است. سالانه میلیون ها

  ...
 • ویزای سرمایه گذاری یونان

  ویزای سرمایه گذاری یونان

  ویزای سرمایه گذاری یونان یکی از روش های مهاجرت به یونان و اخذ اقامت در این کشور است. از روش هایی که برای مهاجرت به یونان وجود دارد می

  ...
 • خرید ملک در یونان

  خرید ملک در یونان

  جمهوری یونان با پایتختی آتن کشوری در جنوب شرق اروپا قرار گرفته است. کشور یونان از شمال با بلغارستان، مقدونیه و آلبانی و از شرق با ترکیه

  ...

سوالات متداول کشور یونان

از کجا می توان اطلاعات کاملی درباره کشور یونان و اقامت در آن را کسب کرد؟
ویزاپلاس ارائه دهنده مشاوره امور مهاجرتی با همکاری وکلای تراز اول و قابل اعتماد داخلی و خارجی، آخرین و دقیق ترین قوانین و اطلاعات درباره کشور های مهاجرتی چون یونان را در اختیار شما قرار می دهد.
برای اخذ ویزا و اقامت در کشور یونان با چه کسانی مشورت کنیم؟
ویزا پلاس با داشتن مشاوران متخصص و مجرب امور مهاجرتی گزینه مناسبی برای مشورت درباره اخذ ویزا و اقامت در کشور یونان است. با مشاوران ویزا پلاس در ارتباط باشید و از راهنمایی آن ها بهر‌مند شوید.