مشاوره رایگان: 02122110460
تمکن مالی یونان

کشور یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا است، همچنین از لحاظ جغرافیایی با شبه جزیره بالکان، در جنوب آن قرار گرفته است. این کشور از نظر آب و هوایی شرایط بسیار خوبی دارد. این کشور از سال 1981 عضو اتحادیه اروپا است. شهر آتن که به عنوان پایتخت یونان مشخص شده است، درواقع بزرگ ترین شهر آن نیز است. زبان اصلی آن ها زبان یونانی است و یورو نیز واحد پول این کشور است. این کشور با بیش از شصت جزیره قابل سکونت، مکان های تاریخی چهار هزار ساله، سواحل بتونی و ارتفاعات کوهستانی، طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری را مهیا ساخته و یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در اروپا می باشد. یونان یک کشور دموکراتیک و توسعه یافته با سطح بالایی از زندگی است. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل به اخذ اقامت این کشور دارند. اقامت یونان به روش تمکن مالی که درواقع همان خود حمایتی است، از روش های اقامت بدون نیاز به رعایت شرط حضور است که متقاضیان خاص خودش را دارد. کسانی که متقاضی اخذ اقامت یونان به روش تمکن مالی هستند، می بایست اثبات کنند که سرمایه موردنیاز برای تامین مخارج زندگی خودتا و خانواده را در زمان اقامت در این کشور دارند.

تمکن مالی یونان

دارندگان کارت اقامت امکان استخدام در کشور را ندارند ولی می توانند صاحب کسب و کار خود باشند. دولت یونان سعی دارد تا از این طریق سرمایه خارجی را به کشور خود جذب کند. برای به دست آوردن تمکن مالی یونان به انتقال سرمایه به این کشور احتیاجی نیست و اگر بتوانید استقلال مالی خود را ثابت کنید، برای اقامت این کشور اقدام نمایید. برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت یونان با خرید ملک با مشاورین ویزا پلاس تماس بگیرید.

اقامت با تمکن مالی یونان

اقامت خود حمایتی یونان

اگر قصد دارید اقامت خود حمایتی یونان را به دست آورید ابتدا باید اثبات کنید که توانایی تامین مخارج زندگی خود را در کشور یونان دارید بدون اینکه به کار کردن در آنجا احتیاجی داشته باشید تا به واسطه آن بتوانید ویزای D یونان را کسب کنید. همچنین می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز در این پرونده قرار دهید. در مسیر اخذ ویزای خود حمایتی یونان می توانید داشتن تمکن مالی مناسب خود را اثبات کنید و در ازای آن اقامتی به مدت دو سال را کسب کنید، سپس می توانید هر سه سال یکبار این اقامت را تمدید نمایید. لازم است بگوییم که در این روش احتیاجی به خرید ملک، سرمایه گذاری و یا حتی رعایت شرط حضور هم نیست. تنها در صورتی که تمایل به دریافت اقامت دائم این کشور داشته باشید می بایست به مدت حداقل 5 سال در یونان زندگی کرده باشید. لازم به ذکر است که تمدید اقامت به عوامل دیگری همچون عملکرد قانونی فرد متقاضی نیز وابسته است. ارسال درخواست برای دریافت پاسپورت یونان به واسطه تمکن مالی، پس از گذشت 7 سال اقامت در این کشور ممکن است. نکته قابل توجه آن است که یونان تابعیت مضاعف یا دو تابعیتی را به رسمیت شناخته و از این بابت با هیچ بن بستی برخورد نخواهید داشت.

تمکن مالی یونان

یکی دیگر از مواردی که اقامت یونان را جذاب‌تر می‌ کند، قابلیت انتقال آن به دیگر کشورهاست. به ‌عبارت دیگر، این نوع اقامت در یونان پس از سه سال قابلیت تبدیل به اقامت دیگر کشورهای اروپایی همچون فرانسه و اسپانیا را دارد. برای دستیابی به این هدف، پس از گذشت سه سال از اقدام، می ‌توانید برای انتقال آن به دیگر کشورهای اروپایی اقدام کنید. در این صورت باید قوانین اقامتی کشور جدید را تمام و کمال بپذیرید.

اقامت خود حمایتی یونان

مزایای اقامت تمکن مالی یونان

مزایای اقامت تمکن مالی یونان قابل توجه است. در ادامه این مقاله از ویزا پلاس برخی از مهم ترین این مزایا ذکر می شوند:

 • زندگی در کشوری اروپایی و مدرن
 • امکان خرید ملک
 • مکان راه اندازی تجارت و کارآفرینی
 • نیاز نبودن شرط حضور در پروسه اخذ اقامت خود حمایتی یونان
 • سفر به بیش از 170 کشور دنیا از جمله آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی در صورت اخذ شهروندی و پاسپورت یونان
 • دسترسی به بیمه های درمانی و پزشکی معتبر در اروپا
 • امکان اخذ تابعیت مضاعف یا همان دو تابعیتی

تمکن مالی یونان

 • عدم محدودیت سنی
 • معاف بودن از پرداخت سالانه مالیات
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی و زبان
 • امکان افتتاح حساب در بانک ‌های یونان و اتصال به تجارت جهانی
 • تسهیل در دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلیس
 • امکان سفر و زندگی در کلیه کشورهای حوزه شینگن

اقامت با تمکن مالی یونان

تمکن مالی سفارت یونان

خودحمایتی یونان، درواقع یک روش از میان راه های موجود برای مهاجرت است و برای افرادی که در یکی از کشورهای جهان سومی اقامت دارند، اما درآمد کافی دارند و احتیاجی به انجام فعالیت اقتصادی و یا کار کردن در این کشور ندارند، می توانند با اثبات تمکن مالی کافی به این کشور مهاجرت کنند. شما در ابتدا با اخذ ویزای نوع C وارد یونان شده و طی این مدت اقدام به دریافت کد ملی و افتتاح حساب بانکی می نمایید. سپس، با ارائه ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای شینگن، گواهی سلامت برای همه اعضا خانواده و حتی نوزادان، گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای 18 سال و مدارک حساب بانکی متقاضی در یونان، نسبت به اخذ ویزای نوع D اقدام خواهید نمود. مسئول تایید مدارک تمکن مالی سفارت یونان است. مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای یونان از این روش تقریبا 3 ماه است. اگر همه مدارک لازم اداری برای این کار فراهم باشد، طی مدت سه ماه اقامت خود را به آسانی می توانید دریافت کنید. بعد از اینکه کارت اقامت را طی گذراندن مرحله اولیه کسب کردید، می توانید از حساب تان برداشت کنید، اما برای اینکه تمدید شود، مبلغ مدنظر می بایست در حساب قرار داشته باشد تا کارت اقامت تمدید شود. برای کسب اطلاعات دقیق درباره چگونگی دریافت گلدن ویزای یونان با کارشناسان ویزاپلاس مشاوره نمایید.

تمکن مالی سفارت یونان

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی یونان

برای اینکه بتوانید اقامت یونان را از طریق تمکن مالی کسب کنید، با اثبات اینکه در ایران می توانید ماهیانه دست کم به میزان 2000 یورو عایدی داشته باشید، می توانید به خواسته تان دست پیدا کنید. لازم به ذکر است که این مبلغ برای همسر فرد متقاضی حدود 400 یورو و برای هر فرزند، حدود 300 یورو باید افزایش پیدا کند. منبع درآمدی که به آن جهت کسب اقامت خود حمایتی و یا کسب اقامت تمکن مالی نیاز دارید، می بایست جدا از درآمدی باشد که از اشتغال به دست می آورید. مثلا درآمد باید حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره املاک و مستغلات، حقوق بازنشستگی و از این قبیل درآمدها باشد. اگر در بانک، به میزان کافی تمکن مالی دارید، می توانید به جای داشتن درآمد ماهیانه، همان را نشان نمایید. چون اقامت شما دو ساله صادر می شود و شما باید ثابت کنید برای دو سال اول زندگی در یونان پول کافی دارید. برای مثال در این صورت باید مبلغ ماهانه 2000 یورو را به صورت یکجا برای 24 ماه در حساب بانکی خود به عنوان تمکن مالی داشته باشید. در صورت داشتن همسر و به تعداد هر فرزند این مبلغ افزایش می یابد.

دریافت اقامت یونان با تمکن مالی

برای اینکه فردی بتواند اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی را بدست آورد بایستی مبلغ 24000 یورو برای خودش و به ازای هر نفر از اعضای خانواده 6000 یورو به حساب بانکی افتتاح شده در این کشور واریز کند. همانطور که پیشتر عنوان شد این روش مهاجرتی فقط برای فرزندان زیر 18 سال فرد امکان پذیر است. اگر فردی بیش از 18 سال سن دارد و می خواهد خانواده اش را همراهی کند، وجود مبلغ 24000 یورو در حساب بانکی شخصی او در کشور یونان ضروری است. متقاضی باید یک گردش حساب سه ماهه به سفارت یونان ارائه دهد تا بتواند ویزای خود را دریافت کند. افزون بر این، سندهای مربوط به داشتن مالکیت ملک و همینطور گواهی شغلی متقاضی نیز نقش به خصوصی در احراز شرایط اخذ ویزای تمکن مالی یونان دارند. از دیگر مواردی که می بایست به سفارت نشان دهید، داشتن قرارداد با بیمه جهت تامین کامل هزینه ها و مخارج در طول دوران اقامت است. در بدو ورودتان به یونان از طریق ویزای D، می بایست به اداره اتباع مهاجران این کشور مراجعه نموده و درخواست صدور کارت اقامت خود را ارائه نمایید. برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان و حفظ کردن آن جهت رد نشدن ویزا، لزومی به حضور داشتن در این کشور ندارید و تنها کافیست 14 روز در سال در این کشور حضور داشته باشید.

تمکن مالی یونان

هزینه اقامت یونان با تمکن مالی

علاوه بر داشتن تمکن مالی لازم به میزان 24000 یورو برای متقاضی اصلی و 6000 یورو برای همسر و همچنین میزان تمکن مالی کافی ماهانه 2000 یورو برای شخص اصلی و 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر فرزند زیر 18 سال، باید هزینه ویزای سفر اولیه به یونان را نیز در نظر بگیرید. در سفر اول باید هزینه انگشت نگاری، ویزا و هزینه سفر را بپردازید. اخذ ویزای مرحله دوم نیز مخارج خاص خود را دارد. برخی از این هزینه ها شامل ترجمه رسمی تمامی مدارک، اخذ سوء پیشینه و دریافت گواهی سلامت مورد تایید کشور یونان می شود. از آنجایی که در این نوع اقامت اجازه کار نخواهید داشت، لذا باید هزینه اقامت یونان با تمکن مالی برای خود و خانواده تان را بررسی کنید. عمده هزینه اقامت، هزینه مسکن است. هزینه زندگی هر شخص به سطح زندگی و میزان درآمد فرد بستگی دارد. هزینه بیمه درمان، به عهده خودتان است که معمولا به صورت سالانه اخذ می شود. هزینه زندگی در آتن و شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. در صورت داشتن فرزند باید هزینه های تحصیلی فرزندتان را نیز مد نظر داشته باشید.

 هزینه تمکن مالی یونان

 همانطور که گفتیم گرفتن ویزای تمکن مالی یونان به ویزای خود حمایتی معروف است. در واقع این ویزا برای افرادی است که عضو اتحادیه اروپا نباشند و بتوانند ثابت کنند که توانایی منابع مالی موردنیاز برای پوشش هزینه های زندگی خود به مدت دو سال در کشور یونان را دارند. پس از اثبات این موضوع یونان اقامت 2 ساله را به افراد اعطا می کند و سپس به صورت دوره های سه ساله این ویزا تمدید می شود. شما باید مدارکی را به اداره مهاجرت یونان عرضه کنید تا ثابت کنید که تمکن مالی دارید، این مدارک و منبع مالی از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک، حقوق بازنشستگی و... نشان داده می شود، اما می دانید که چقدر پول نیاز است؟
با توجه به قوانین تازه ثبت شده هزینه تمکن مالی یونان برای افراد بالای 18 سال دو هزار یورو در ماه است. حال این هزینه برای همسر این افراد 500 یورو است. اگر این افراد فرزاند داشته باشند، برای فرزاندان زیر 18 سال نیز 500 یورو در ماه است، پس اگر با این هزینه ها مشکل ندارید و می دانید که می توانید از پس این هزینه ها بر بیایید، برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی اقدام کنید. در کل تمکن مالی یونان برای افرادی که سرمایه های قابل توجهی دارند، بهترین راه برای گرفتن اقامت یونان است. اما باید بدانید که در این روش شما اجازه کار در یونان ندارید. در واقع این روش اخذ اقامت برای بازنشتگان مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ویزا پلاس در ارتباط باشید. مشاوران ویزا پلاس شما را راهنمایی می کنند و شما را در این مسیر پر پیچ و خم ویزا گرفتن کمک می کنند. به راحتی با کمک ما اقامت یونان را از طریق تمکن مالی به دست آورید.

دیدگاه‌ها  
+2
برای تمکن مالی یونان باید چقدر توی حساب باشه؟
+2
به نقل از حمید:
برای تمکن مالی یونان باید چقدر توی حساب باشه؟

سلام حمید عزیز؛
برای اینکه فردی بتواند اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی را بدست آورد بایستی مبلغ 24000 یورو برای خودش و به ازای هر نفر از اعضای خانواده 6000 یورو به حساب بانکی افتتاح شده در این کشور واریز کند.
+2
تمکن مالی یونان حدودا چقدره؟
+2
به نقل از نیما:
تمکن مالی یونان حدودا چقدره؟

سلام نیمای عزیز؛
برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید ثابت کنید که درآمد ماهیانه شما در ایران حداقل 2000 یورو بوده که این مبلغ به ازای همسر 20 درصد یعنی حدودا 400 یورو و به ازای هر فرزند 15 درصد معادل حدودا 300 یورو افزایش پیدا می کند.
+2
برای اقدام از تمکن مالی یونان، حداقل باید چند ساله باشن؟
+2
به نقل از توحید:
برای اقدام از تمکن مالی یونان، حداقل باید چند ساله باشن؟

سلام توحید عزیز؛
برای فرد اقدام کننده هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، همچنین فرد می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز در این پرونده قرار دهد.
+1
سلام، حداقل درآمد تو ایران برای اینکه بتونیم تمکن مالی یونان را بگیریم چقدر باید باشه؟
سلام هزینه کلی برای اخذ اقامت یونان و شرایط اخذ تمکن مالی یونان رو با فرض این که تمام مدارکم کامله چقدره؟
سلام و درود بر شما برای اطلاع از هزینه کلی تمکن مالی یونان بهتره با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به طور کامل راهنماییتون کنند.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول تمکن مالی یونان

چطور می توان شانس اخذ ویزای تمکن مالی یونان را افزایش داد؟
با افزایش میزان سرمایه گذاری طبعا شانس فرد برای دریافت اقامت تمکن مالی بالاتر خواهد رفت.
آیا برای اخذ ویزای تمکن مالی یونان داشتن مدرک زبان الزامیست؟
خیر- برای گرفتن اقامت تمکن یونان، داشتن مدرک زبان جز شرایط لازم نیست.
شرط لازم برای تمدید اقامت تمکن مالی یونان 2022 چیست؟
برای تمدید کارت اقامت تمکن مالی یونان، ارائه مدارک سپرده بانکی به میزان حداقل 25 هزار یورو در این کشور الزامی است.
زمان انتظار برای دریافت ویزای تمکن مالی یونان چقدر است؟
برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی از زمان تحویل مدارک به سفارت، ظرف مدت 2 تا 4 ماه دریافت اقامت انجام می شود.
آیا برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان اجازه کار در این کشور را خواهم داشت؟
خیر! از شرایط ویزای تمکن مالی یونان این است که بدون کار کردن در این کشور بتوانید مخارج زندگی خود را تامین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.