تمکن مالی یونان

یونان یکی از کشورهای اروپایی است که پایتخت آن شهر آتن است. کشور یونان قدمت چندین هزار ساله دارد و در جهان به عنوان مهد تمدن غرب شهرت دارد. هر ساله افراد زیادی هستند که می خواهند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند تا بتوانند از مزایای آن کشور استفاده کنند. شاید بهترین مکان برای مهاجرت کشور یونان باشد چون دارای آب و هوای بسیار خوبی است، و مناظر زیبای بسیار دارد. ویزا پلاس در ادامه به معرفی و نحوه دریافت تمکن مالی یونان را می پردازد. اگر قصد دارید تا در این کشور زندگی کنید بر اساس قانون تمکن مالی، و اثبات میزان درآمد می توان برای اخذ اقامت کشور یونان اقدام کنید. 

هزینه اقامت یونان با تمکن مالی

بنا به تصویب قانون در مجلس کشور یونان افرادی که از طریق تمکن مالی می خواهند اقامت دریافت کنند، ابتدا هزینه اقامت یونان با تمکن مالی آن را بررسی کنند، که این مبلغ با توجه به تورم کشور ایران هر ساله متغییر است. برای اینکه بتوانید این نوع ویزا را دریافت کنید باید اثابت کنید که از پس هزینه های خودتان در این کشور بر می آیید. مبالغی که دولت یونان برای مهاجران در نظر گرفته است برای افراد مختلف متغییر است و بر اساس هر فرزند زیر 18 سال که به جمع شما اضافه شود هزینه شما نیز افزایش می یابد.

تمکن مالی سفارت یونان

برای دریافت ویزای یونان ابتدا باید درخواست شما تایید شود و سپس تمکن مالی سفارت یونان برای شما صادر شود. متقاضی برای اخذ اقامت باید مراحلی را طی کند، قبل از هر چیز باید میزان درآمد ثابتتان بدون در نظر گرفتن شغلتان اثبات شود. این کار برای این است که ثابت کنید صلاحیت و تونایی زندگی در کشور یونان را دارید یا خیر؟! و از پس هزینه های ماهیانه بر می آیید. پس از مراحل اثبات باید دارای حساب بانکی با مبلغ مشخصی که دولت برای شما معین می کند در یکی از بانک های یونان یا ایران باشید. با اثبات تمکن مالی یونان در دو حالت می توانید اقامت دریافت کنید:
اخذ اقامت بدون اجازه کار : در صورتیکه متقاضی با ارایه مدارک درخواستی (حقوق بازنشستگی، اجاره نامه ملکی، اسناد مالکیت و حساب بانکی در ایران و یا کشورهای دیگر) ثابت کند که توانایی امرار و معاش خود را دارد ابتدا برای متقاضی اقامت دو ساله و پس از آن هر سه سال یک بار می توانند اقامتشان را تمدید کنند. در این روش متقاضی می تواند در کشور یونان حضور نداشته باشد ولی از خدمات این کشور از جمله حساب بانکی استفاده کند.
اخذ اقامت با اجازه کار : برای اخذ این نوع اقامت باید در قالب های بزرگ تجاری سرمایه گذاری کنید، و ثابت کنید مبلغ مشخصی در حساب بانکی وجود دارد. ابتدا اقامت دو ساله صادر می شود و برای تمدید آن هر دو سال یک بار به شرط ادامه کسب و کار می توانید اقامت خود را تمدید کنید، در این نوع اقامت حضور شما در یونان لازم است.

تمکن مالی سفارت یونان

مزایای اقامت تمکن مالی یونان

مزایای اقامت تمکن مالی یونان قابل توجه است، این مزایا برای شما سادگی زندگی در این کشور است و به عنوان یک شهروند اروپایی می توانید بصورت آزادانه فعالیت کنید. پس از اخذ اقامت حق سفر بدون محدویت زمانی در تمام نواحی کشورهایی که عضو شنیگن هستند را دارید. شما به سادگی و بدون هیچ مشکلی می توانید در کشورهایی که عضو اتحادیه شنیگن هستند زندگی کنید. به راحتی می توانید اقامت خودتان به صورت سالانه تمدید کنید، اگر شما بخواهید حضور فیزیکی در این کشور نداشته باشید، می توانید پس از دریافت اقامت تمکن مالی از خدمات کشور یونان استفاده کنید. براحتی فرزندانتان میتوانند در کشورهای حوزه شنیگن تحصیل کنند و در آخر امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهای اروپایی با کارت اقامت یونان می توانید دریافت کنید.

اقامت خود حمایتی یونان

در ساده ترین روش اخذ اقامت یونان در کمتر از چهار ماه این کار انجام می شود. اخذ اقامت Financial Independent Person که به اختصار به آن اقامت خود حمایتی یونان می گو یند یکی از روش های دریافت اقامت یونان است. افرادی که تضمین های لازم برای اثابت حداقل درآمد ماهیانه را شفاف سازی کنند، باید منبع درآمد آنها از طریق سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره املاک و حقوق بازنشستگی باشد. جمع درآمد های شما از منابعی که اعلام کردیم باید به حداقل درآمد تعریف شده در کشور یونان برسد.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای یونان مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت تمکن مالی یونان یاری و همراهی نماید.