مشاوره رایگان: 02122110460
تمکن مالی یونان

کشور یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور از نظر آب هوایی شرایط بسیار خوبی دارد. این کشور از سال 1981 عضو اتحادیه اروپا است. پایتخت و بزرگ ترین شهر آن آتن و زبان رسمی این کشور زبان یونانی و واحد پولی آن یورو است. این کشور با بیش از شصت جزیره قابل سکونت، مکان های تاریخی چهار هزار ساله، سواحل بتونی و ارتفاعات کوهستانی، طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری را مهیا ساخته و یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در اروپا می باشد. یونان یک کشور دموکراتیک و توسعه یافته با سطح بالایی از زندگی است. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل به اخذ اقامت این کشور دارند. اقامت یونان از طریق تمکن مالی یا همان خود حمایتی، از جمله روش های اقامت بدون نیاز به رعایت شرط حضور است که متقاضیان خاص خودش را دارد. متقاضیان اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید ثابت کنند که سرمایه لازم برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده را در طول اقامت در این کشور دارند. دارندگان کارت اقامت امکان استخدام در کشور را ندارند ولی می توانند صاحب کسب و کار خود باشند. دولت یونان سعی دارد تا از این طریق سرمایه خارجی را به کشور خود جذب کند. در روش تمکن مالی یونان نیازی به انتقال سرمایه به کشور مورد نظر نخواهید داشت و تنها با اثبات دارا بودن استقلال مالی می توانید برای اقامت این کشور اقدام نمایید. برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت یونان با خرید ملک با مشاورین ویزا پلاس تماس بگیرید.

اقامت خود حمایتی یونان

به منظور دریافت اقامت خود حمایتی یونان می بایست در ابتدا برای ویزای بلند مدت نوع D یونان با اثبات تامین هزینه های زندگی خود بدون نیاز به کار در این کشور اقدام نمایید. همچنین می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز در این پرونده قرار دهید. در روش خود حمایتی یونان با اثبات دارا بودن تمکن مالی در ابتدا یک اقامت دو ساله به افراد اعطا می شود و سپس می توانید هر سه سال یکبار این اقامت را تمدید نمایید. لازم به ذکر است که در این روش نیازی به خرید ملک، سرمایه گذاری و یا حتی رعایت شرط حضور هم نیست. تنها در صورتی که تمایل به دریافت اقامت دائم این کشور داشته باشید می بایست به مدت حداقل 5 سال در یونان زندگی کرده باشید. البته نحوه تمدید اقامت به شرایط دیگری از جمله عملکرد قانونی شما نیز بستگی دارد. امکان درخواست و اخذ پاسپورت یونان نیز بعد از 7 سال اقامت یونان از طریق تمکن مالی وجود دارد. نکته قابل توجه آن است که یونان تابعیت مضاعف یا دو تابعیتی را به رسمیت شناخته و مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

یکی دیگر از مواردی که اقامت یونان را جذاب‌تر می‌ کند، قابلیت انتقال آن به دیگر کشورهاست. به ‌عبارت دیگر، این نوع اقامت در یونان پس از سه سال قابلیت تبدیل به اقامت دیگر کشورهای اروپایی همچون فرانسه و اسپانیا را دارد. برای دستیابی به این هدف، پس از گذشت سه سال از اقدام، می ‌توانید برای انتقال آن به دیگر کشورهای اروپایی اقدام کنید. در این صورت باید قوانین اقامتی کشور جدید را تمام و کمال بپذیرید.

اقامت خود حمایتی یونان

مزایای اقامت تمکن مالی یونان

مزایای اقامت تمکن مالی یونان قابل توجه است. در ادامه این مقاله از ویزا پلاس برخی از مهم ترین این مزایا ذکر می شوند:

 • زندگی در کشوری اروپایی و مدرن
 • امکان خرید ملک
 • مکان راه اندازی تجارت و کارآفرینی
 • عدم نیاز به رعایت شرط حضور در پروسه اخذ اقامت خود حمایتی یونان
 • سفر به بیش از 170 کشور دنیا از جمله آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی در صورت اخذ شهروندی و پاسپورت یونان
 • دسترسی به بیمه های درمانی و پزشکی معتبر در اروپا
 • امکان اخذ تابعیت مضاعف یا همان دو تابعیتی
 • عدم محدودیت سنی
 • معاف بودن از پرداخت سالانه مالیات
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی و زبان
 • امکان افتتاح حساب در بانک ‌های یونان و اتصال به تجارت جهانی
 • تسهیل در دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلیس
 • امکان سفر و زندگی در کلیه کشورهای حوزه شینگن

تمکن مالی سفارت یونان

خودحمایتی یونان، یکی از انواع راه های مهاجرتی برای شهروندان کشورهای جهان سوم است که از لحاظ مالی تمکن مالی کافی دارند و با اثبات درآمد ماهیانه ثابت در کشور خود بدون نیاز به فعالیت اقتصادی و یا کار کردن به عنوان نیروی کار یونان، واجد شرایط اخذ ویزای یونان از طریق اثبات تمکن مالی می باشند. شما در ابتدا با اخذ ویزای نوع C وارد یونان شده و طی این مدت اقدام به دریافت کد ملی و افتتاح حساب بانکی می نمایید. سپس، با ارائه ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای شینگن، گواهی سلامت برای همه اعضا خانواده و حتی نوزادان، گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای 18 سال و مدارک حساب بانکی متقاضی در یونان، نسبت به اخذ ویزای نوع D اقدام خواهید نمود. مسئول تایید مدارک تمکن مالی سفارت یونان است. مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای یونان از این طریق حدودا 3 ماه است. در صورتی که تمام مدارک و مراحل مورد نیاز اداری این روش فراهم باشد، در این بازه سه ماهه می توانید اقامت خود را به سادگی اخذ نمایید. پس از دریافت کارت اقامت در اقدام اولیه، اجازه برداشت از حساب به متقاضی داده می‌شود اما برای تمدید آن، باید مبلغ مورد نظر در حساب موجود باشد تا کارت اقامت تمدید شود. برای کسب اطلاعات دقیق درباره چگونگی دریافت گلدن ویزای یونان با کارشناسان ویزاپلاس مشاوره نمایید.

تمکن مالی سفارت یونان

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی یونان

برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید ثابت کنید که درآمد ماهیانه شما در ایران حداقل 2000 یورو می باشد که این مبلغ به ازای همسر 20 درصد یعنی حدودا 400 یورو و به ازای هر فرزند 15 درصد معادل حدودا 300 یورو افزایش می یابد. منبع درآمد شما برای دریافت اقامت خود حمایتی یا اقامت تمکن مالی یونان باید خارج از درآمد حاصل از اشتغال شما باشد. مثلا درآمد باید حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره املاک و مستغلات، حقوق بازنشستگی و از این قبیل درآمدها باشد. در صورتی که در بانک، تمکن مالی کافی داشته باشید می توانید بجای درآمد ماهیانه این تمکن را ارائه نمایید. چون اقامت شما دو ساله صادر می شود و شما باید ثابت کنید برای دو سال اول زندگی در یونان پول کافی دارید. برای مثال در این صورت باید مبلغ ماهانه 2000 یورو را به صورت یکجا برای 24 ماه در حساب بانکی خود به عنوان تمکن مالی داشته باشید. در صورت داشتن همسر و به تعداد هر فرزند این مبلغ افزایش می یابد.

برای اینکه فردی بتواند اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی را بدست آورد بایستی مبلغ 24000 یورو برای خودش و به ازای هر نفر از اعضای خانواده 6000 یورو به حساب بانکی افتتاح شده در این کشور واریز کند. همانطور که پیشتر عنوان شد این روش مهاجرتی فقط برای فرزندان زیر 18 سال فرد امکان پذیر است. در صورتی که فردی با سن بیشتر از 18 سال قصد همراهی خانواده خود را داشته باشد باید مبلغ 24000 یورو در حساب شخصی او در یونان وجود داشته باشد. متقاضی باید یک گردش حساب سه ماهه به سفارت یونان ارائه دهد تا بتواند ویزای خود را دریافت کند. علاوه بر این، اسناد مالکیت ملک و همچنین گواهی شغلی فرد نیز نقش ویژه ای در احراز شرایط اخذ ویزای تمکن مالی یونان خواهند داشت. همچنین باید نشان دهید که قرارداد بیمه با پوشش کامل هزینه ها طی دوران اقامت خود را دارید. شما به محض ورود به یونان با ویزای D باید به اداره اتباع مهاجران این کشور مراجعه نموده و درخواست صدور کارت اقامت خود را ارائه نمایید. در اقامت تمکن مالی یونان نیازی به رعایت شرط حضور به منظور حفظ اقامت این کشور ندارید و تنها کافیست 14 روز در سال در این کشور حضور داشته باشید.

هزینه اقامت یونان با تمکن مالی

علاوه بر داشتن تمکن مالی لازم به میزان 24000 یورو برای متقاضی اصلی و 6000 یورو برای همسر و همچنین میزان تمکن مالی کافی ماهانه 2000 یورو برای شخص اصلی و 400 یورو برای همسر و 300 یورو برای هر فرزند زیر 18 سال، باید هزینه ویزای سفر اولیه به یونان را نیز در نظر بگیرید. در سفر اول باید هزینه انگشت نگاری، ویزا و هزینه سفر را بپردازید. اخذ ویزای مرحله دوم نیز هزینه های خاص خود را دارد. برخی از این هزینه ها شامل ترجمه رسمی تمامی مدارک، اخذ سوء پیشینه و دریافت گواهی سلامت مورد تایید کشور یونان می شود. از آنجایی که در این نوع اقامت اجازه کار نخواهید داشت، لذا باید هزینه اقامت یونان با تمکن مالی برای خود و خانواده تان را بررسی کنید. عمده هزینه اقامت، هزینه مسکن است. هزینه زندگی هر شخص به سطح زندگی و میزان درآمد فرد بستگی دارد. هزینه بیمه درمان، به عهده خودتان است که معمولا به صورت سالانه اخذ می شود. هزینه زندگی در آتن و شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر است. در صورت داشتن فرزند باید هزینه های تحصیلی فرزندتان را نیز مد نظر داشته باشید.

 

 

برچسب ها:
دیدگاه‌ها  
0
0
# حمید 1400-09-21 17:28
برای تمکن مالی یونان باید چقدر توی حساب باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Admin 1400-09-22 09:47
به نقل از حمید:
برای تمکن مالی یونان باید چقدر توی حساب باشه؟

سلام حمید عزیز؛
برای اینکه فردی بتواند اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی را بدست آورد بایستی مبلغ 24000 یورو برای خودش و به ازای هر نفر از اعضای خانواده 6000 یورو به حساب بانکی افتتاح شده در این کشور واریز کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# نیما 1400-09-21 17:34
تمکن مالی یونان حدودا چقدره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Admin 1400-09-22 09:48
به نقل از نیما:
تمکن مالی یونان حدودا چقدره؟

سلام نیمای عزیز؛
برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی باید ثابت کنید که درآمد ماهیانه شما در ایران حداقل 2000 یورو بوده که این مبلغ به ازای همسر 20 درصد یعنی حدودا 400 یورو و به ازای هر فرزند 15 درصد معادل حدودا 300 یورو افزایش پیدا می کند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# توحید 1400-09-21 17:37
برای اقدام از تمکن مالی یونان، حداقل باید چند ساله باشن؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Admin 1400-09-22 09:51
به نقل از توحید:
برای اقدام از تمکن مالی یونان، حداقل باید چند ساله باشن؟

سلام توحید عزیز؛
برای فرد اقدام کننده هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، همچنین فرد می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز در این پرونده قرار دهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه