مشاوره رایگان: 02122110460

 

دانشگاه ها و موسسات عالی یونان توجه بسیاری از دانشجویان را جهت تحصیل به خود جلب کرده است. چرا که مدارکی که دانشگاه های این کشور به دانشجویان خود می دهند، از اعتبار بالایی در سطح جهانی برخوردار است. دانشجویان خارجی جهت تحصیل در یونان به ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارند. متقاضیانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه های یونان هستند باید شرایط خاصی را رعایت کرده و دستورالعمل‌های تعیین شده ای را دنبال کنند که شرایط پذیرش در دانشگاه های یونان است. شما می توانید در این کشور پس از تحصیل در مقطع کارشناسی یا فوق لیسانس شغلی متناسب با رشته تحصیلی تان را پیدا کنید. اما چه شرایطی برای درخواست ویزای تحصیلی یونان وجود دارد و چگونه می توانید درخواست دهید؟ در ادامه این مطلب از ویزا پلاس قصد داریم شرایط اخذ ویزای تحصیلی یونان را بررسی کنیم.

بررسی ویزای تحصیلی یونان 2022

تحصیل در یونان فرصتی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. یونان زادگاه دموکراسی، فلسفه و علم در اروپا است. یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می آید و از یورو به عنوان واحد پول خود استفاده می کند.

حتی با وجود استفاده از یورو، هزینه زندگی در یونان در مقایسه با بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبتاً پایین است. این کشور توانسته با توسه صنعت خود فرصت های شغلی زیادی برای شهروندان فراهم کند؛ بنابراین اگر در یونان تحصیل کنید، فرصت های کارآموزی زیادی پیدا خواهید کرد و حتی می توانید پس از فارغ التحصیلی شغلی مناسب پیدا کنید. این کشور حدود 24 دانشگاه دارد که تعدادی از آن ها حتی در رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی مجله تایمز به 1000 دانشگاه برتر راه یافته‌اند. از جمله این دانشگاه ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • دانشگاه کرت
 • دانشگاه پاتراس
 • دانشگاه ارسطو تسالونیکی
 • دانشگاه اقتصاد و بازرگانی آتن

بررسی ویزای تحصیلی یونان 2022

تحصیل در کشور یونان برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا نیازمند ویزا است. متقاضیان ویزای تحصیلی یونان باید علاوه بر مدارک لازم، فرم های مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کنند و به سفارت یونان در ایران ارائه دهند. توصیه می کنیم که حدود 12 تا 14 هفته قبل از آغاز تحصیل ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید. در واقع ویزای تحصیلی متفاوت از سایر ویزاها است که در ادامه به طور کامل به ویزای تحصیلی یونان برای ایرانیان خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی یونان برای ایرانیان

تحصیل در کشور یونان برای دانشجویان ایرانی مزایای زیادی به همراه دارد. دانشجویان ایرانی با تحصیل در یونان این امتیاز را دارند که در یک کشور اروپایی با هزینه بسیار کم تحصیلات خود را ادامه دهند. همچنین به پشتوانه تحصیل در یونان می توانند به سایر کشورهای حوزه شنگن سفر کنند. به علت شرایط سخت مهاجرت در ایران، هزینه های بالا یا قوانین سخت کشورها برای پذیرش دانشجو شاید فکر کنید تحصیل در کشور یونان نشدنی است اما این کار یک سری قوانین و دستورالعمل هایی دارد که اگر قدم به قدم آن ها را انجام دهید، می توانید در یکی از بهترین دانشگاه های کشور یونان تحصیل کنید.

شرایط ویزای تحصیلی یونان

تاکنون بیش از 30 هزار دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های یونان شده اند. برای تحصیل در کشور یونان در مرحله اول باید از طرف دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید. برای این کار باید به دانشگاه مورد نظر خود ایمیل بزنید و درخواست خود را ارائه دهید.

حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر راجع به موسسات و دانشگاه های این کشور تحقیق کنید و به سایت هایشان مراجعه کنید و بهترین دانشگاه را با توجه به هدف و رشته خود انتخاب کنید. برای پذیرش از دانشگاه های یونان شما به یکی از دو زبان انگلیسی یا یونانی باید مسلط باشید و مدرک زبان با نمره کافی داشته باشید. توجه کنید که تسلط به زبان مهم ترین نکته ای است که شما را در گرفتن ویزای تحصیلی یونان یاری خواهد کرد. برای اخذ پذیرش شما نیازمند مدرک زبان یونانی یا آیلتس یا تافل با نمره خوب هستید.

شرایط ویزای تحصیلی یونان

همچنین شرایط دیگری نیز وجود دارد که دانشجویان باید به آن توجه کنند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یونان را دارند، باید نکات زیر را در نظر داشته باشند:

 • متقاضی نباید شهروند کشورهای اتحادیه اروپا باشد.
 • دانشجو باید از توان مالی کافی برخوردار بوده و یا از بورس تحصیلی بهره مند شود که بتواند از پس هزینه های تحصیل خود بر آید.
 • دانشجو نباید در 1 سال گذشته وارد کشور یونان شده باشد.
 • دانشجو باید در یکی از دانشگاه های یونان ثبت نام کرده باشد و نامه پذیرش از آن دانشگاه بگیرد.
 • دانشجو باید تحت پوشش پزشکی یا بیمه پزشکی باشد.

 علاوه بر نکات گفته شده مدارک دیگری نیز لازم است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان

متقاضیان و دانشجویانی که قصد تحصیل در یونان را دارند، باید اسناد و مدارک زیر را آماده کنند و هنگام مراجعه به کنسولگری درخواست خود را به سفارت یونان ارائه دهند.

 • پاسپورت معتبر: پاسپورت متقاضی باید حداقل سه ماه پس از بازگشت معتبر باشد. همچنین باید حداقل دو صفحه خالی باقی مانده باشد.
 • عکس: دو قطعه عکس جدید با اندازه پاسپورت که طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • بیمه مسافرتی: متقاضی باید تحت بیمه مسافرتی معتبر باشد.
 • پذیرش از دانشگاه: دانشجو باید قبل از اقدام به اخذ ویزا به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهد و نامه پذیرش دریافت کند.

مدارک لازم جهت درخواست ویزای تحصیلی یونان

 • فرم درخواست ویزا: متقاضی باید همراه مدارک خود فرم درخواست ویزای تحصیلی یونان را بدون غلط کامل کند. اگر فرد متقاضی زیر 18 سال است، فرم باید توسط والدین یا سرپرست قانونی وی پر و امضا شود.
 • رزرو پرواز و هتل: متقاضی باید بلیط پرواز و هتل خود را نیز همراه مدارک خود به سفارت ارائه دهد.
 • انگیزه نامه: متقاضی باید نامه ای با محتوای اطلاعات کامل خود، رزومه تحصیلی، رزومه کاری و هدف از سفر خود را به زبان انگلیسی به سفارت ارائه دهد. در این نامه باید به طور کامل مدارکی که در دست دارید و وضعیت تحصیلی و مقطع تحصیلی خود را شرح دهید.
 • تمکن مالی: متقاضی باید دارای تمکن مالی کافی باشد و پرینت حساب و گردش حساب خود را همراه مدارک دیگر به سفارت نشان دهد که ثابت کند می تواند از پس هزینه هایش در کشوری دیگر برآید.
روند و مراحل اخذ ویزای تحصیلی یونان

علاوه بر مدارک گفته شده برای دریافت ویزای تحصیلی یونان باید مراحل زیر را قدم به قدم طی کنید.

 • تمام مدارک لازم را جمع آوری و ترجمه کنید.
 • وقت مصاحبه در سفارت یونان بگیرید. برای گرفتن وقت سفارت یونان باید به سایت رسمی کارگزاری وی اف اس گلوبال مراجعه کنید.
 • در زمان تعیین شده در سفارت یونان حاضر شوید و مدارک ترجمه شده خود را نیز همراه ببرید.
 • با آفیسر پرونده در سفارت مصاحبه کنید. کنسولگری یونان از شما می پرسد که قرار است در یونان چه کاری انجام دهید. باید به طور خلاصه و با اعتماد به نفس هدف از سفر خود را به مامور سفارت توضیح دهید.
 • پس از مصاحبه باید تمام مدارک ذکر شده در بالا را به سفارت تحویل دهید.
 • همچنین اگر در پنج سال گذشته برای ویزای منطقه شینگن درخواست نکرده باشید، تصویر و اثر انگشت خود را اسکن خواهید کرد.
 • در مرحله آخر باید هزینه ویزا را بپردازید و منتظر بمانید تا پرونده ویزای شما بررسی شود.

روند و مراحل اخذ ویزای تحصیلی یونان

پردازش ویزای دانشجویی یونان معمولاً حدود شش روز طول می کشد. با این حال کنسولگری ممکن است تا سه ماه طول بکشد که درخواست شما را بررسی کند. شما می توانید از طریق استفاده از سرویس پیامکی کارگزاری یا سایت رسمی وی اف اس گلوبال درخواست ویزای خود را پیگیری کنید. همچنین می توانید به صورت حضوری برای پیگیری پرونده خود به کنسولگری مراجعه نمایید.

امتناع ویزای تحصیلی یونان

مهاجرت به هر کشوری راه سختی در پیش دارد اما چه چیزی باعث می شود سفارت درخواست ویزای شما را رد کند؟ این سوالی است که بسیاری از مردم زمانی که می خواهند برای ویزا درخواست کنند، از خود می پرسند. بسیاری از متقاضیان ویزا گیج می شوند و نمی توانند دقیقا دلیل رد ویزا خود را بفهمند و ممکن است نا امید شوند.

یکی از دلایل رد ویزای تحصیلی یونان می تواند این باشد که شما نتوانستید به خوبی افسر سفارت را در رابطه با هدف از سفرتان قانع کنید. بنابریان حتما هنگام مصاحبه با قطعیت و اعتماد به نفس با افسر صحبت کنید تا او شما را باور کند.

همچنین ممکن است مدارک شما ناقص باشد یا در پر کردن فرم های خود اشتباه کرده باشید. همین اشتباه های کوچک می تواند دلیل رد ویزای تحصیلی شما در سفارت یونان باشد و تمامی زحمات شما را به باد دهد. بنابراین به شما توصیه می کنیم حتما از یک موسسه مهاجرتی مطمئن و مجرب کمک بگیرید که در این راه به شما کمک کند.

امتناع ویزای تحصیلی یونان

پروسه گرفتن ویزا می تواند سخت و نفس گیر باشد بنابراین شما حتما نیازمند فردی هستید که راهنمایی تان کند. موسسه مهاجرتی ویزاپلاس در تمام مراحل اخذ ویزای تحصیلی یونان از ابتدا تا انتها شما را همراهی خواهد کرد و صادقانه شما را در این راه راهنمایی می کند. شما می توانید جهت بررسی وضعیت خود با گروه مهاجرتی ویزاپلاس تماس بگیرید. قطعا یک گروه مهاجرتی عالی مسیر دریافت ویزا را برای شما سریع تر و راحت تر می کند. مشاوران ویزاپلاس به شما در تمام زمینه ها چون خرید ملک در یونان، تمکن مالی یونان، اقامت یونان، گلدن ویزای یونان، هزینه اقامت و زندگی در یونان، هزینه تمکن مالی یونان و... راهنمایی می کنند. با مشاوران ویزا پلاس در ارتباط باشید و اطلاعات زیادی کسب کنید.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.