مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت یونان

دریافت اقامت یونان روش های متفاوتی دارد که از آن جمله می توان به خرید ملک در یونان اشاره کرد. این کشور بسیار زیبا، به دلیل آب و هوای مدیترانه‌ای و موقعیت جغرافیایی فوق العاده ای که دارد، امروز به عنوان یکی از بهترین کشورهای توریستی به شمار می رود.

اقامت در یونان

اقامت در یونان امروزه به عنوان یکی از یکی از بهترین گزینه های گرفتن اقامت اروپا برای ایرانیان به حساب می آید. شما می توانید از طریق تمکن مالی یونان (که آن را با نام گرفتن اقامت به روش خود حمایتی نیز می‌نامند)، خرید ملک در یونان و گرفتن ویزای طلایی یونان، کار و یا تحصیل اقدام به گرفتن اقامت یونان کنید. دلایل این که کارشناسان ما در ویزا پلاس عقیده دارند یونان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت برای ایرانیان است عبارتند از:

 • شما می توانید اقامت را برای فرزندان زیر 21 سال خود تمدید کنید.
 • راحت بودن گرفتن ویزای شینگن
 • امکان افتتاح حساب
 • راحت بودن گرفتن اقامت
 • هزینه های پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • وضعیت اقتصادی پایدار
 • فاصله جغرافیایی نزدیک تا ایران
 • نیاز نداشتن به مدرک زبان
 • تحصیل رایگان برای فرزندان شما
 • امکان گرفتن اقامت برای همه اعضای خانواده
 • امکان سفر به تمام کشورهای شینگن بدون داشتن مشکلات مربوط به ویزا و...

در ادامه نکات بیشتری را در مورد کشور یونان در اختیار شما قرار می دهیم تا از تجربیات ما در زمینه اقامت در یونان و مهاجرت به این کشور استفاده کنید. در ضمن در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله سوالی در خصوص مهاجرت به یونان داشتید می توانید با ما تماس بگیرید.

اقامت در یونان

مشخصات کشور یونان

یونان یکی از کشورهایی است که به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی خاصی خود، دارای قسمت های مختلفی است که فضا، فرهنگ و مردم در این قسمت های مختلف با هم تفاوت های زیادی دارند. از آنجایی که کشور یونان تاریخی بسیار غنی دارد، امروزه شاهد آن هستیم که آداب رسوم با قدمت بالا، گویش های متفاوت، رقص های مخصوص و افسانه ها و داستان های زیادی در میان مردم بومی این کشور وجود دارد. البته باید در نظر گرفت که همه مردم دقیقا طبق این سنت ها زندگی نمیکنند و تقریبا مثل همه کشورها که بعد از مدتی به بیهوده بودن تعداد زیادی از رسوم پی می برند، بخش زیادی از مردم یونان نیز فقط برخی از رسوم قدیمی خود را امروز نگه داشته‌اند و به آنها پایبند هستند. همین موضوع باعث می شود فردی که برای اولین به این کشور میرود تا مدتی متوجه رسم و رسومات مردم این کشور نشود، اما افرادی که قصد اقامت در یونان را داشته باشند بی شک با این رسوم بهتر و بیشتر آشنا می شوند. برای کسب اطلاعات دقیق درباره چگونگی دریافت گلدن ویزای یونان با کارشناسان ویزاپلاس مشاوره نمایید.

اقامت یونان نیاز به زبان یونانی دارد؟

زبان 99 درصد از مردم یونان، زبان رسمی این کشور یعنی "یونانی" است، این زبان که یکی از معدود زبانهای اروپایی است که در طول تاریخ خود را حفظ کرده و به صورت زبان ملی این کشور در آمده است از سال 1917 به صورت رسمی در مدارس تدریس شده و در سال 1976 به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شده است. در یونان برای نوشتن نیز از الفبا و خط یونانی استفاده میکنند. البته این مورد را باید در نظر داشته باشید که به دلیل توریستی بودن این کشور افراد زیادی توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی و فرانسوی را دارند. یکی از نیاز های اساسی برای اقامت در یونان، زبان است. هر کسی که قصد مهاجرت در یونان را دارد، باید با زبان یونانی آشنا باشد. البته دانستن زبان انگلیسی نیز واجب است، اما در کل زبان رسمی این کشور یونانی است. زبان یونانی یکی از قدیمی ترین زبان های مورد استفاده در کشورهای حوزه مدیترانه است و از نظر زبان شناسی با هیچ کدام از زبان های اروپا در یک دسته قرار نمی‌گیرد و به عنوان قدیمی ترین زبان، بین زبان های هندواروپایی شناخته می شود. از طرفی ادبیات غنی یونان را نمیتوان فراموش کرد و یکی از دلایل اصلی ماندگاری زبان یونانی را باید آثار ارزشمند آیسخولوس (آشیل)، سوفلکس و هومر دانست که طرفداران زیادی در تمامی دنیا دارد. از طرفی برخی کلمات و حروف زبان یونانی برای واژه سازی های مورد استفاده در فلسفه و علم مورد استفاده قرار می گیرند.

مردم یونان

هزینه های اقامت یونان

اگر قصد اقامت در یونان را داشته باشید، ابتدا باید هزینه های اقامت در یونان را بدانید. هزینه اقامت در یونان از کشور های دیگر عضو اتحادیه اروپا کمتر است. به طور میانگین و تقریبی هزینه زندگی در یونان 30 درصد کمتر از کشور های اروپایی است. در کل هزینه مسکن، خوراک، بهداشت، خدمات درمانی، حمل و نقل، پوشاک و... هزینه ای معقول است. بیشتر افرادی که قصد مهاجرت را دارند، توانایی مالی زندگی در یونان را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه اقامت در کشور یونان می توانید با مشاوران ویزا پلاس در ارتباط باشید. مشاوران مجرب و متخصص ویزا پلاس شما را آگاه می کنند تا با دانش و آگاهی کامل به کشور یونان مهاجرت کنید. با مشاوران ما در ارتباط باشید و از آن ها راهنمایی بگیرید.

مذهب مردم یونان

مذاهب موجود در یونان زیاد تنوع ندارد و بسیاری از آنها مسیحی ارتدوکسی یونانی به حساب می آیند و به همین دلیل است که میبینیم که در این کشور کلیسا تاثیر زیادی روی فرهنگ، آداب و رسوم و زندگی مردم دارد. یکی از این سنت ها این است که نام کودک را باید از از اجداد او بگیرند و تا روز غسل تعمید اسم او را به زبان نیاورند. در بین مردمی که دیدگاه سنتی تر دارند روز اسم گذاری از روز تولد عزیز تر است و جشن با شکوه تر میگیرند. در این کشور مراسم ازدواج 95 درصد اوقات در کلیسا برگزار می شود، حتی اگر عروس و داماد اهل رفتن به کلیسا نباشند هو این رسم سر جای خود باقی می ماند. مهمترین روز مقدس برای مردم یونان روز عید پاک است که طبق رسوم باید چهل روز قبل از این عید روزه‌ای خاص بگیرند که در آن خوردن محصولات حیوانی ممنوع است. این چهل روز با دوشنبه پاک شروع می شود و در این روز همه به بیرون از خانه می روند و جشن میگیرند و در این جشن غذای سنتی گیاهی یا غذای دریای که برای این روز مجاز است میپزند و به بادبادک بازی میپردازند. البته باید این مورد را در نظر داشته باشید که این روزه 40 روزه این روزها اهمیت زیادی برای جوانان این کشور ندارد، اما جشن عید پاک که حدود یک هفته طول میکشد و چند جشن دیگر را به دنبال دارد هنوز هم برای مردم این کشور قابل احترام است.مردم یونان مانند هر کشور با تاریخ غنی، بسیار تحت تاثیر تاریخ خود هستند و از طرفی قرار گرفتن در کنار کشورهایی مانند بلغارستان، مقدونیه، ترکیه و آلبانی باعث شده است که بین این کشور و همسایگانش بتوانیم نقاط مشترکی ببینیم. یکی دیگر از مواردی که روی مردم یونان به شدت تاثیر گذاشته آب و هوای عالی و طبیعت بسیار زیبای آن است، این طبیعت زیبا علاوه بر تاثیرگذاری روی روحیه این مردم باعث ورود گرشگران زیادی به این کشور شده است و همجواری با مسافرانی که از اروپا و سایر قسمت های دنیا به این کشور وارد می شوند تاثیر زیادی روی این کشور داشته است. یکی از نکات جالب در مورد مردم یونان که باید آن را در نظر داشته باشید این است که در گذشته این کشور زیر سلطه دولت عثمانی ترکیه بوده اند و بعد از آن به استقلال رسیدند، همین باعث شده که فرهنگ ترک‌ها تاثیر زیادی روی زبان، تغذیه، آداب و رسوم و شیوه زندگی آنها گذاشته است و به همین دلیل وقتی شما وارد یونان می شوید خواهید دید که یونان به عنوان یک کشور اروپایی، فرهنگی شرقی دارد که البته همین موضوع باعث جذاب تر شدن این کشور در بین گردشگران شده است.

مذاهب یونان

گردشگری در یونان

گردشگری در یونان یکی از منابع مهم درآمد این کشور است. چرا که محیط جغرافیایی بسیار خوب آن باعث تنوع زیادی در این کشور شده است و دوستداران طبیعت قطعا از سفر به این کشور ذوق زده خواهند شد. از طرفی آثار تاریخی زیاد این کشور در شهر های مختلف آن مانند آثار تاریخی مهم در شهر آتن، شهر باستانی دلفی و صومعه متور و... باعث شده اند که هر ساله طرفداران تاریخ زیادی به این کشور مسافرت کنند. یکی دیگر از مواردی که باعث محبوبیت یونان در بین گردشگران شده است، آب و هوای معتدل و دلنشین این کشور است. همچنین اگر در مسافرت به به دنبال آرامش باشید جزایر بسیار زیبای این کشور مانند کرت، کورفو، رودز، میکونوس، سانتورینی گزینه های بسیار خوبی برای شما هستند.
مورد بعدی که در مورد مسافرت به یونان باید در نظر داشته باشید این است که حتما به رستوران ها و کافه های این کشور سر بزنید و از غذاها و نوشیدنی هایی که فقط در یونان پیدا خواهید کرد لذت ببرید. در صورتی که به دنبال غذای ارزان و با کیفیت هستید با به مکان هایی بروید که مردم محلی به آنجا می روند و صد البته اگر به دنبال یک رستوران لوکس و گرانقیمت میگردید به راحتی پیدا میکنید.

اقتصاد یونان برای مهاجران مناسب است؟

اقتصاد یونان بعد از بحران مالی بوجود آمده در دنیا همواره وضعیت متلاطمی داشته است، البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که این کشور توانست با برنامه ریزی بلند مدت از این وضعیت خارج شود. خوشبختانه این کشور در سال 2010 برای خارج شدن از وضعیت بحران تصمیم به گرفتن وامی برای افزایش تولید ناخالص داخلی گرفت و توانست کم کم میزان رشد تولید ناخالص ملی را بالا ببرد، این موضوع را باید در نظر داشته باشید که بالا رفتن تولید ناخالص داخلی یک کشور به معنای بهتر شدن اقتصاد آن است، به عنوان مثال کشوری با رشد اقتصادی منفی تولید ناخالص ملی ندارد.
یکی از مواردی که باعث رونق اقتصادی یونان شده است، عضویت در اتحادیه اروپا می باشد؛ چرا که این کشور بعد از داشتن 10 درصد رشد منفی اقتصادی توانست به 0.8 درصد رشد مثبت برسد و بعد از آن این روال رو به رشد را ادامه دهد. به همین دلیل است که افرادی که قصد سرمایه گذاری در یونان یا خرید ملک و گرفتن اقامت به این روش را دارند، به تازگی توجه زیادی به کشور یونان میکنند و به این صورت همین جذب سرمایه گذار در سالهای اخیر باعث رشد اقتصادی بیشتر در این کشور شده است و در نهایت اقتصاد یونان برای مهاجران مناسب شد. 

اقتصاد در یونان

آب و هوا در یونان

آب و هوا در یونان معمولا معتدل مدیترانه‌ای است، اما تنوع بالای محیطی و جغرافیایی باعث شده است که در قسمت های مختلف این کشور شاهد آب و هواهای گوناگونی باشیم. این کشور دارای ارتفاعاتی است که آب و هوای آلپی دارند، سپس در دامنه این کوه ها آب و هوا بهتر است و میبینیم که این بخش دارای آب و هوای معتدل بارانی است و در نزدیکی دریا این کشور آب و هوای مدیترانه‌ای دارد که معمولا برای همه دلپذیر است. همین تنوع آب و هوایی بالا باعث شده است که ببینیم این کشور توریست های زیادی را با سلایق و طبع های مختلف به خود جذب میکند. قسمتی از این کشور که بخشی از رشته کوه‌های آلپ را درون خود جا داده است دارای بارش برف و باران در فصول سرد است و در فصل گرم می توان سرسبز و بسیار زیبا باشد. از طرفی این موضوع جالب را بهتر است بدانید که در فصل پر بارش یعنی ماه های نوامبر و فوریه، شهر آتن بیشترین بارندگی باران را تجربه می کند، اما دمای هوا به ندرت از 10 درجه سانتی گراد پایین تر می آید. پس اگر از سرما فراری هستید یونان را از دست ندهید.
در صورتی که به دنبال اقامت در یونان و مهاجرت به این کشور هستید، باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا با استفاده از تجربیات آنها بتوانید تصمیم گیری درستی در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت و ویزا داشته باشید. ما در ویزا پلاس به عنوان یکی از شرکتهای مهاجرتی پیشگام در امر گرفتن اقامت یونان، می توانیم اطلاعات کاربردی خود را در اختیار شما قرار دهیم و در این مسیر شما را راهنمایی کنیم. برای انجام این کار کافی‌ست که همین الان با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید و به صورت رایگان از تجربیات و اطلاعات متخصصین ما استفاده کنید.

اقامت سریع یونان

برای دریافت اقامت سریع یونان راه های متفاوتی وجود دارد، اما ما تنها دو مورد از مطمئن ترین راه ها را به شما معرفی می کنیم:

 • اقامت سریع یونان به کمک ویزای تمکن مالی
 • اقامت سریع یونان به کمک خرید ملک و سرمایه گذاری

برای کسب اقامت یونان به روش تمکن مالی باید در ایران صاحب کسب و کار موفقی باشید و از درآمد خوبی برخوردار باشید تا بتوانید اقامت این کشور را به دست بیاورید. به این ترتیب فرزندان شما می توانند در یونان یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا به تحصیل بپردازنند. از شرایط اساسی و مهم برای دریافت این اقامت، داشتن 2500 یورو برای خودتان و 500 یورو برای هر فردی از خانواده شما نیاز است. دقت داشته باشید که مدارک قانونی را جهت اثبات این موضوع باید ارائه دهید.

برای کسب اقامت یونان به روش سرمایه گذاری یا خرید ملک، می بایست ملکی با ارزش 250 هزار یرو (حداقل) بخرید. با توجه به اینکه برای خرید ملک در سایر کشورها از جمله اسپانیا و پرتغال باید مبلغ بیشتری حدود 500 هزار یورو را پرداخت کنید. پس با هزینه ای مقرون به صرفه می توانید اقامت سریع یونان را به دست آورید و از طریق آن به سایر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

اقامت سریع یونان

کارت اقامت یونان

اگر دوست دارید هر چه سریع تر کارت اقامت یونان را در دستان خود بگیرید، بهتر است  با روش های مختلف دریافت ویزای این کشور آشنایی داشته باشید.

 • دریافت ویزای یونان از طریق تمکن مالی
 • دریافت ویزای یونان از طرق سرمایه گذاری و خرید ملک
 • کارت اقامت یونان از طریق تحصیل
 • کارت اقامت یونان از طریق ازدواج با تبعه یونانی
 • ویزای کاری یونان
 • و...

داشتن کارت اقامت یونان مزیت های فراوانی را در اختیار شما قرار می دهد. به کمک این کارت می توانید در هر کشوری از قاره اروپا رفت و آمد کنید و به ویزای جدیدی احتیاج نداشته باشید. همچنین امکان تحصیل رایگان برای شما و خانواده تان فراهم می شود. می توانید از تمام امکانات این کشور همچون هروندان آن بهره مند شوید و برای فرزندان زی 18 سال خود نیز کارت اقامت دریافت کنید. و مزایای فراوان دیگر.

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول اقامت یونان

دریافت کارت اقامت یونان چه مزیت هایی دارد؟

با داشتن اقامت و ویزای یونان شما می توانید به راحتی به سایر کشورهای اروپا سفر کنید، همچنین از تمامی امکاناتی که در اختیار شهروندان این کشور قرار می گیرد بهره مند می شوید و امکان تحصیل رایگان و دریافت اقامت فرزاندان شما نیز فراهم می وشد.

از چه طریقی می توان اقامت یونان را به دست آورد؟

ویزای تمکن مالی یونان، ویزای خرید ملک یا سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، ویزای همراه، ویزای کار و... از روش هایی هستند که به کمک آن ها می توانید ویزای یونان را داشته باشید.