مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت اسلوونی

اقامت اسلوونی به عنوان یکی از کشور هایی که عضو شنگن می باشد می تواند برای شما اجازه دریافت اقامت اروپا، مهاجرت به اروپا و زندگی در منطقه شنگن را فراهم سازد. اسلوونی از فدراسیون یوگسلاوی به وجود آمد و در سال 1991 نیز به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. اسلوونی در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد و پس از آن نیز به عضویت ناتو در آمد. بهترین روشی که برای دریافت اقامت اسلوونی وجود دارد روش ثبت شرکت در اسلوونی می باشد. برای آشنایی با جزئیات اقامت اسلوونی تا انتهای مطلب با ویزاپلاس همراه باشید.

اقامت اسلوونی

اسلوونی اقامت دائم 2023

برای دریافت اسلوونی اقامت دائم نیاز است تا شما شرایط اولیه برای اقامت در این کشور را داشته باشید. از جمله این شرایط و ضوابط به موارد زیر اشاره می کنیم:

 • حداقل سن 18 سال
 • نداشتن سابقه کیفری
 • پرداخت مالیات در کشور اسلوونی
 • توانایی مالی برای اداره زندگی و اقامت اسلوونی
 • گذراندن دوره 5 ساله اقامت موقت این کشور (بدون شرط حضور)
 • ارسال درخواست برای اخذ اقامت دائم به مقامات مربوطه

برای اخذ اقامت اسلوونی از روش های متفاوتی می توان استفاده کرد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
اسلوونی اقامت دائم

اقامت اسلوونی از طریق تولد

یکی از روش های اصلی برای دریافت اقامت در اسلوونی داشتن حداقل یک والد اسلوونیایی است. در صورتی که شخصی والدینش نامشخص باشد و تابعیت کشوری را نداشته باشد یا دارای تابعیت نامشخص باشد، بایستی یک در خواست به کشور اسلوونی ارائه دهد که به این فرایند ملی کردن گفته می شود. فرزند خواندگی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت اسلوونی می باشد. شهروندان سابق اسلوونی یا نوادگان اسلوونیایی می توانند درخواست اقامت اسلوونی را بدهند و این حق را دارند که تنها پس از یک سال در اسلوونی تابعیت بگیرند.

اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی می تواند امکان مهاجرت به اسلوونی را برای شخص به تنهایی و یا به همراه خانواده فراهم سازد. استراتژی مهاجرت اقتصادی استراتژی است که کشور اسلوونی پیش گرفته است. با اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا می توانید تنها با داشتن مجوز کار به سایر کشور ها بروید. اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ابتدا می بایست از طریق ثبت شرکت اقامت اسلوونی را بدست آورند سپس مجوز کاری و تابعیت اسلوونی را دریافت نمایند. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسلوونی با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت

اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری می بایست ابتدا یک شماره شناسایی مالیاتی اسلوونی به نام خودتان دریافت کرده، سپس به کمک یک وکیل مهاجرت نام شرکت شما انتخاب گردد و فرایند ثبت نام آغاز شود. برای آغاز ثبت نام، داشتن شماره مالیاتی و کپی پاسپورت ضروری است. فرایند ثبت شرکت یک تا دو هفته به طول می انجامد و پس از این مراحل گام های گرفتن مجوز کار و مجوز اقامت شروع می شود.

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی شامل موارد متعددی است که قبل از اقدام برای مهاجرات می بایست از آن ها آگاهی داشته باشید. هزینه زندگی در اسلوونی مواردی همچون هزینه حمل و نقل، هزینه خوراک، هزینه اجاره منزل، هزینه پوشاک و ... است. هزینه زندگی در اسلوونی تقریبا 500 تا 600 یورو در ماه است که هزینه های زیر را شامل می شود:

هزینه حمل و نقل اسلوونی
هزینه زندگی در اسلوونی به طوری است که شما برای حمل و نقل با اتوبوس مقدار معینی را بپردازید. همچنین رفت و آمد با تاکسی به شیوه کیلومتری حساب می شود. برای استفاده از اتوبوس برای رفت و آمد در اسلوونی می توانید یک کارت اتوبوس ماهانه تهیه کرده و از آن استفاده کنید. این کار به کاهش چشمگیر هزینه حمل و نقل شما منجر خواهد شد.

هزینه مسکن اسلوونی
هزینه مسکن اسلوونی، یک خانه با امکانات قابل قبول و آشپزخانه و سرویس بهداشتی را در بر می گیرد. قیمت اجاره خانه در اسلوونی با توجه به نوع و متراژ آپارتمان متغیر است.

هزینه خوراک اسلوونی
هزینه خوراک اسلووانی با توجه به نوع مواد غذایی که استفاده می کنید متفاوت است. هزینه زندگی در اسلوونی رابطه مستقیمی به شیوه زندگی فرد دارد و فرد باید بسنجد که ارزش اقامت اسلوونی را برای او دارد یا خیر. در صورتی که فرد شیوه پر خرجی را پیش گرفته باشد مطمئنا هزینه های بیشتری از یک زندگی معمولی می بایست پرداخت کند.

هزینه اقامت اسلوونی

مزایای اقامت اسلوونی

 اقامت در اسلوونی مزیت های بسیار زیادی دارد. اسلوونی یکی از کشورهای ثروتمند است و در آنجا می توانید از رفاه کامل برخوردار شوید. علاوه بر اقتصاد بسیار قوی کشور اسلوونی، این کشور بسیار سرسبز است و آب و هوای مطبوع و دلپذیری دارد و عموم افراد از سلامتی برخوردارند. در اینجا تحصیل برای ساکنان رایگان است و همچنین با داشتن اقامت اسلوونی می توانید بدون دریافت اقامت سایر کشورهای اتحادیه اروپا، به آن ها رفت و آمد کنید.

مزایای اقامت اسلوونی

معایب اقامت اسلوونی

اسلوونی همچون سایر کشورها معایبی نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 1. دستور زبان اسلوونی نورون ها را از بین می برد!
  به عنوان کسی که سعی در یادگیری زبان اسلوونی دارد، اما با خانواده زبان های اسلاو آشنا نیست، چندین مفهوم در زبان اسلوونیایی وجود دارد که برای سایر زبان ها کاملاً پیچیده است.
 2. رانندگانی که آرزوی مرگ دارند.
  بسیاری از رانندگان اسلوونیایی عادت وحشتناکی دارند که از مسیر خود در پیچ های کور خارج شوند. تجربه رانندگی وحشتناک، به نقل از کسی: هر بار که من به سمت Breg رانندگی می کنم، حداقل یک بار در طول سفرم (و معمولاً چندین بار)، به گوشه ای می رسم که یک راننده اسلوونیایی پیدا می شود که حداقل 50٪ ماشینش در کنار جاده من است و مجبورم می کند جابه‌جا شوم و این موضوع عصبانیت من را به شکل یک بوق طولانی و برخی ژست‌های «به جهنم بروی!» برمی‌انگیزد.
 3. عادت "از همسایه خود متنفر باشید"
  این یک وضعیت عجیب و تا حدودی غم انگیز در اینجا است، که به نظر می رسد اسلوونیایی ها اختلافات همسایگی بسیار زیادی دارند. ظاهراً حسادت همسایگان در این کشور به وفور وجود دارد. یک ضرب المثل معروف اسلوونیایی وجود دارد که این ویژگی را نشان می دهد: [Naj sosedu crkne krava, če je že sami nimamo]
  به این صورت ترجمه می شود: «اگر ما نداریم گاو همسایه بمیرد.»
 4. فرهنگ خدمات در اسلوونی خیلی فعال نیست
  رعایت نوبت در اینجا خیلی رایج نیست و ممکن است افرادی که دیرتر از شما حاضر شده اند، از شما جلو بزنند.
 5. تجار غیر قابل اعتماد\
  این به هیچ وجه مختص اسلوونی نیست، اما به فراوانی دیده می شود که تاجران در قرارهای خود حضور پیدا نمی کنند و به اصطلاح افراد را می کارند! درصد زیادی از تاجران اسلوونی این گونه هستند.

 

00:00 00:00

دیدگاه‌ها  
برای دریافت اقامت اسلوونی حداقل باید چند سالمون باشه؟
به نقل از پدرام:
برای دریافت اقامت اسلوونی حداقل باید چند سالمون باشه؟

سلام پدارم عزیز؛
برای دریافت اقامت اسلوونی حداقل سن 18 سال است.
هزینه اقامت اسلوونی حدودا چقدره؟
به نقل از حسام:
هزینه اقامت اسلوونی حدودا چقدره؟

هزینه زندگی در اسلوونی تقریبا 500 تا 600 یورو در ماه است که هزینه های زیر را شامل می شود:
سلام وقت بخیر هزینه های گرفتن اقامت اسلوونی چقدره؟
به نقل از حسن زاهدی:
سلام وقت بخیر هزینه های گرفتن اقامت اسلوونی چقدره؟

سلام بر شما دوست عزیز- برای اطلاع از هزینه های دقیق اقامت اسلوونی با مشاورین ویزاپلاس در تماس باشید.
سلام وقت بخیر من قصد سرمایه گذاری تو اسلوونی دارم میخواستم بپرسم کجا سرمایه گذاری کنم که بهتر باشه؟
به نقل از هیراد:
سلام وقت بخیر من قصد سرمایه گذاری تو اسلوونی دارم میخواستم بپرسم کجا سرمایه گذاری کنم که بهتر باشه؟
با سلام و درود به شما با توجه به این که اسلوونی وضعیت اقتصادی خوبی داره شما میتونین در تمام زمینه هایی که کسب و کار سودآوری دارد فعالیت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
سلام وقت بخیر اگه اقامت اسلوونی بگیریم نیاز هست برای رفتن مناطق اروپایی ویزا بگیریم؟
به نقل از صادق:
سلام وقت بخیر اگه اقامت اسلوونی بگیریم نیاز هست برای رفتن مناطق اروپایی ویزا بگیریم؟
سلام و درود بر شما اسلوونی در حوزه شینگن است و افرادی که اقامت آنجا را دارند می توانند در منطقه شینگن به راحتی رفت و آمد داشته باشند بدون این که نیاز به گرفتن ویزا باشد ولی یک شرطی وجود داره و این است که به هیچ عنوان نباید بیشتر از سه ماه در یک کشور بمانند.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول اقامت اسلوونی

اقدامات اولیه برای اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت در این کشور چیست؟
برای این کار باید فرد متقاضی به دریافت شماره شناسه مالیاتی به نام خود نماید و پس از انتخاب نام شرکت با کمک وکیل مهاجرت اقدام به ثبت نام و اخذ مجوز کار و سپس دریافت تابعیت نماید.
شرایط دریافت اقامت دائم اسلوونی چیست؟
برای دریافت اقامت اسلوونی فرد متقاضی باید شرایط ذیل را داشته باشد: سن بالاتر از 18 سال، عدم سابقه کیفری، استطاعت مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در اسلوونی، داشتن 5 سال اقامت موقت بدون شرط حضور و سابقه پرداخت مالیات.