مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت اسلوونی

اقامت اسلوونی به عنوان یکی از کشور هایی که عضو شنگن می باشد می تواند برای شما اجازه دریافت اقامت اروپا، مهاجرت به اروپا و زندگی در منطقه شنگن را فراهم سازد. اسلوونی از فدراسیون یوگسلاوی به وجود آمد و در سال 1991 نیز به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. اسلوونی در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد و پس از آن نیز به عضویت ناتو در آمد. بهترین روشی که برای دریافت اقامت اسلوونی وجود دارد روش ثبت شرکت در اسلوونی می باشد. برای آشنایی با جزئیات اقامت اسلوونی تا انتهای مطلب با ویزاپلاس همراه باشید.

اسلوونی اقامت دائم

برای دریافت اسلوونی اقامت دائم نیاز است تا شما شرایط اولیه برای اقامت در این کشور را داشته باشید. از جمله این شرایط و ضوابط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • حداقل سن 18 سال
  • نداشتن سابقه کیفری
  • پرداخت مالیات در کشور اسلوونی
  • توانایی مالی برای اداره زندگی و اقامت اسلوونی
  • گذراندن دوره 5 ساله اقامت موقت این کشور (بدون شرط حضور)
  • ارسال درخواست برای اخذ اقامت دائم به مقامات مربوطه

برای اخذ اقامت اسلوونی از روش های متفاوتی می توان استفاده کرد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

اسلوونی اقامت دائم

اقامت اسلوونی از طریق تولد

یکی از روش های اصلی برای دریافت اقامت در اسلوونی داشتن حداقل یک والد اسلوونیایی است. در صورتی که شخصی والدینش نامشخص باشد و تابعیت کشوری را نداشته باشد یا دارای تابعیت نامشخص باشد، بایستی یک در خواست به کشور اسلوونی ارائه دهد که به این فرایند ملی کردن گفته می شود. فرزند خواندگی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت اسلوونی می باشد. شهروندان سابق اسلوونی یا نوادگان اسلوونیایی می توانند درخواست اقامت اسلوونی را بدهند و این حق را دارند که تنها پس از یک سال در اسلوونی تابعیت بگیرند.

اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی می تواند امکان مهاجرت به اسلوونی را برای شخص به تنهایی و یا به همراه خانواده فراهم سازد. استراتژی مهاجرت اقتصادی استراتژی است که کشور اسلوونی پیش گرفته است. کشورهای اتحادیه اروپا می توانند تنها با داشتن مجوز کار به سایر کشور ها بروند. اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ابتدا می بایست از طریق ثبت شرکت اقامت اسلوونی را بدست آورند سپس مجوز کاری و تابعیت اسلوونی را دریافت نمایند.

اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری می بایست ابتدا یک شماره شناسایی مالیاتی اسلوونی به نام خودتان دریافت کرده، سپس به کمک یک وکیل مهاجرت نام شرکت شما انتخاب گردد و فرایند ثبت نام آغاز شود. برای آغاز ثبت نام، داشتن شماره مالیاتی و کپی پاسپورت ضروری است. فرایند ثبت شرکت یک تا دو هفته به طول می انجامد و پس از این مراحل گام های گرفتن مجوز کار و مجوز اقامت شروع می شود.

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی شامل موارد متعددی می باشد که قبل از اقدام برای مهاجرات می بایست از آن ها آگاهی داشته باشید. هزینه زندگی در اسلوونی شامل هزینه حمل و نقل، هزینه اجاره منزل، هزینه خوراک، هزینه پوشاک و ... می باشد. هزینه زندگی در اسلوونی تقریبا 500 تا 600 یورو در ماه است که هزینه های زیر را شامل می شود:

هزینه حمل و نقل اسلوونی
هزینه زندگی در اسلوونی به گونه ای است که شما برای حمل و نقل با اتوبوس مقدار معینی را بپردازید. همچنین رفت و آمد با تاکسی نیز به صورت کیلومتری محاسبه می شود. برای استفاده از اتوبوس برای رفت و آمد در اسلوونی می توانید یک کارت اتوبوس ماهانه تهیه کرده و از آن استفاده کنید. این کار به کاهش چشمگیر هزینه حمل و نقل شما منجر خواهد شد.

هزینه مسکن اسلوونی
هزینه مسکن اسلوونی شامل هزینه اجاره خانه دارای تجهیزات و حداقل آشپزخانه و دستشویی می باشد. قیمت اجاره خانه در اسلوونی با توجه به نوع و متراژ آپارتمان متغیر می باشد.

هزینه خوراک اسلوونی
هزینه خوراک اسلووانی با توجه به نوع مواد غذایی که استفاده می کنید متفاوت است. هزینه زندگی در اسلوونی رابطه مستقیمی به شیوه زندگی فرد دارد. در صورتی که فرد شیوه پر خرجی را پیش گرفته باشد مطمئنا هزینه های بیشتری از یک زندگی معمولی می بایست پرداخت کند.

 

 

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول اقامت اسلوونی

اقدامات اولیه برای اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت در این کشور چیست؟
برای این کار باید فرد متقاضی به دریافت شماره شناسه مالیاتی به نام خود نماید و پس از انتخاب نام شرکت با کمک وکیل مهاجرت اقدام به ثبت نام و اخذ مجوز کار و سپس دریافت تابعیت نماید.
شرایط دریافت اقامت دائم اسلوونی چیست؟
برای دریافت اقامت اسلوونی فرد متقاضی باید شرایط ذیل را داشته باشد: سن بالاتر از 18 سال، عدم سابقه کیفری، استطاعت مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در اسلوونی، داشتن 5 سال اقامت موقت بدون شرط حضور و سابقه پرداخت مالیات.