اقامت اسلوونی

اقامت اسلوونی به عنوان یکی از کشور هایی که عضو شنگن می باشد می تواند برای شما اجازه دریافت اقامت اروپا، مهاجرت به اروپا و زندگی در منطقه شنگن را فراهم سازد. اسلوونی از فدراسیون صربستان به وجود آمده است و در سال 1991 نیز به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. اسلوونی در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد و پس از آن نیز به عضویت ناتو در آمد. بهترین روشی که برای دریافت اقامت اسلوونی وجود دارد روش ثبت شرکت می باشد. برای آشنایی با جزئیات اقامت اسلوونی تا انتهای مطلب با ویزاپلاس همراه باشید.

اسلوونی اقامت دائم

برای دریافت اسلوونی اقامت دائم نیاز است تا شما شرایط اولیه برای اقامت در این کشور را داشته باشید. از جمله این شرایط و ضوابط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حداقل سن 18 سال
  • نداشتن سابقه کیفری
  • توانایی مالی در جهت اداره زندگی و اقامت اسلوونی
  • به اثبات رساندن اقامت 10 ساله اسلوونی و 5 سال اخیر قبل از درخواست اولویت
  • شرکت در آزمون زبان اسلوونی
  • ارسال درخواست برای اخذ اقامت و تابعیت به مقام مربوطه
  • پرداخت مالیات در کشور اسلوونی

برای اخذ اقامت اسلوونی از روش های متفاوتی می توان استفاده کرد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

اسلوونی اقامت دائم

اقامت اسلوونی بوسیله تولد

یکی از روش های اصلی برای دریافت اقامت در اسلوونی داشتن حداقل یک والد اسلوونی است. در صورتی که شخصی والدینش نا مشخص باشد و تابعیت نداشته باشد یا دارای تابعیت نامشخص باشد باید به کشور اسلوونی یک در خواست ارائه دهد که به این فرایند ملی کردن گفته می شود. فرزند خواندگی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت اسلوونی می باشد. شهروندان سابق اسلوونی یا نوادگان اسلوونی می توانند درخواست اقامت اسلوونی را بدهند و این حق را دارند که تنها پس از یک سال در اسلوونی تابعیت بگیرند.

اقامت اسلوونی بوسیله ثبت شرکت

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی می تواند امکان مهاجرت به اسلوونی را برای شخص به تنهایی و یا به همراه خانواده فراهم کند. استراتژی مهاجرت اقتصادی استراتژِی است که کشور اسلوونی پیش گرفته است. کشور های اتحادیه اروپا می توانند تنها با داشتن مجوز کار به سایر کشور ها بروند. برای کشور های جهان سوم ابتدا می بایست اقامت به وسیله افتتاح شرکت را بدست آورند سپس مجوز کاری و تابعیت اسلوونی دریافت شود.

اقامت اسلوونی به وسیله سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت اسلوونی به وسیله سرمایه گذاری می بایست ابتدا یک شماره شناسایی و مالیات اسلوونی به نام خودتان دریافت کنید سپس نام شرکت شما بوسیله یک وکیل مهاجرت انتخاب شود و فرایند ثبت نام آغاز شود. برای آغاز ثبت نام داشتن شماره مالیاتی و کپی پاسپورت و 7500 یورو ضروری است. این فرایند یک هفته و یا بیشتر به طول می انجامد و پس از این مراحل گام های گرفتن مجوز کار و مجوز اقامت شروع می شود.

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی شامل موارد متعددی می باشد که قبل از اقدام برای مهاجرات می بایست از آن ها آگاهی داشته باشید. هزینه زندگی در اسلوونی شامل هزینه حمل و نقل، هزینه اجاره منزل، هزینه خوراک، هزینه پوشاک و ... می باشد. هزینه زندگی در اسلوونی تقریبا 500 تا 600 یورو در سال است که هزینه های زیر را شامل می شود.
هزینه حمل و نقل اسلوونی
هزینه زندگی در اسلوونی به گونه ای است که شما برای حمل و نقل با اتوبوس مقدار معینی را بپردازید. همچنین برای رفت و آمد با تاکسی نیز به صورت کیلومتری محاسبه می شود. برای رفت و آمد در اسلوونی می توانید از اتوبوس استفاده کنید که برای کاهش این هزینه ها می توانید یک کارت ماهانه تهیه کنید و از آن استفاده کنید.
هزینه مسکن اسلوونی
هزینه مسکن اسلوونی شامل هزینه اجاره خانه دارای تجهیزات و حداقل اتاق آشپزخانه و دستشویی می باشد. قیمت اجاره خانه در اسلوونی با توجه به نوع و متراژ آپارتمان متغیر می باشد.
هزینه خوراک اسلوونی
هزینه خوراک اسلووانی با توجه به نوع مواد غذایی که استفاده می کنید متفاوت است. هزینه زندگی در اسلوونی رابطه مستقیمی به شیوه زندگی فرد دارد. در صورتی که فرد شیوه پرخرجی را پیش گرفته باشد مطمئنا هزینه های بیشتری از یک زندگی معمولی می بایست پرداخت کند.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای اسلوونی مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت اسلوونی یاری و همراهی نماید.