مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت اسلوونی

اقامت اسلوونی به عنوان یکی از کشور هایی که عضو شنگن می باشد می تواند برای شما اجازه دریافت اقامت اروپا، مهاجرت به اروپا و زندگی در منطقه شنگن را فراهم سازد. اسلوونی از فدراسیون یوگسلاوی به وجود آمد و در سال 1991 نیز به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. اسلوونی در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد و پس از آن نیز به عضویت ناتو در آمد. بهترین روشی که برای دریافت اقامت اسلوونی وجود دارد روش ثبت شرکت در اسلوونی می باشد. برای آشنایی با جزئیات اقامت اسلوونی تا انتهای مطلب با ویزاپلاس همراه باشید.

اقامت اسلوونی

اسلوونی اقامت دائم 2022

برای دریافت اسلوونی اقامت دائم نیاز است تا شما شرایط اولیه برای اقامت در این کشور را داشته باشید. از جمله این شرایط و ضوابط به موارد زیر اشاره می کنیم:

  • حداقل سن 18 سال
  • نداشتن سابقه کیفری
  • پرداخت مالیات در کشور اسلوونی
  • توانایی مالی برای اداره زندگی و اقامت اسلوونی
  • گذراندن دوره 5 ساله اقامت موقت این کشور (بدون شرط حضور)
  • ارسال درخواست برای اخذ اقامت دائم به مقامات مربوطه

برای اخذ اقامت اسلوونی از روش های متفاوتی می توان استفاده کرد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

اسلوونی اقامت دائم

اقامت اسلوونی از طریق تولد

یکی از روش های اصلی برای دریافت اقامت در اسلوونی داشتن حداقل یک والد اسلوونیایی است. در صورتی که شخصی والدینش نامشخص باشد و تابعیت کشوری را نداشته باشد یا دارای تابعیت نامشخص باشد، بایستی یک در خواست به کشور اسلوونی ارائه دهد که به این فرایند ملی کردن گفته می شود. فرزند خواندگی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت اسلوونی می باشد. شهروندان سابق اسلوونی یا نوادگان اسلوونیایی می توانند درخواست اقامت اسلوونی را بدهند و این حق را دارند که تنها پس از یک سال در اسلوونی تابعیت بگیرند.

اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی می تواند امکان مهاجرت به اسلوونی را برای شخص به تنهایی و یا به همراه خانواده فراهم سازد. استراتژی مهاجرت اقتصادی استراتژی است که کشور اسلوونی پیش گرفته است. با اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا می توانید تنها با داشتن مجوز کار به سایر کشور ها بروید. اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ابتدا می بایست از طریق ثبت شرکت اقامت اسلوونی را بدست آورند سپس مجوز کاری و تابعیت اسلوونی را دریافت نمایند. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسلوونی با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت

اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری می بایست ابتدا یک شماره شناسایی مالیاتی اسلوونی به نام خودتان دریافت کرده، سپس به کمک یک وکیل مهاجرت نام شرکت شما انتخاب گردد و فرایند ثبت نام آغاز شود. برای آغاز ثبت نام، داشتن شماره مالیاتی و کپی پاسپورت ضروری است. فرایند ثبت شرکت یک تا دو هفته به طول می انجامد و پس از این مراحل گام های گرفتن مجوز کار و مجوز اقامت شروع می شود.

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه اقامت اسلوونی شامل موارد متعددی است که قبل از اقدام برای مهاجرات می بایست از آن ها آگاهی داشته باشید. هزینه زندگی در اسلوونی مواردی همچون هزینه حمل و نقل، هزینه خوراک، هزینه اجاره منزل، هزینه پوشاک و ... است. هزینه زندگی در اسلوونی تقریبا 500 تا 600 یورو در ماه است که هزینه های زیر را شامل می شود:

هزینه حمل و نقل اسلوونی
هزینه زندگی در اسلوونی به طوری است که شما برای حمل و نقل با اتوبوس مقدار معینی را بپردازید. همچنین رفت و آمد با تاکسی به شیوه کیلومتری حساب می شود. برای استفاده از اتوبوس برای رفت و آمد در اسلوونی می توانید یک کارت اتوبوس ماهانه تهیه کرده و از آن استفاده کنید. این کار به کاهش چشمگیر هزینه حمل و نقل شما منجر خواهد شد.

هزینه مسکن اسلوونی
هزینه مسکن اسلوونی، یک خانه با امکانات قابل قبول و آشپزخانه و سرویس بهداشتی را در بر می گیرد. قیمت اجاره خانه در اسلوونی با توجه به نوع و متراژ آپارتمان متغیر است.

هزینه اقامت اسلوونی

هزینه خوراک اسلوونی
هزینه خوراک اسلووانی با توجه به نوع مواد غذایی که استفاده می کنید متفاوت است. هزینه زندگی در اسلوونی رابطه مستقیمی به شیوه زندگی فرد دارد و فرد باید بسنجد که ارزش اقامت اسلوونی را برای او دارد یا خیر. در صورتی که فرد شیوه پر خرجی را پیش گرفته باشد مطمئنا هزینه های بیشتری از یک زندگی معمولی می بایست پرداخت کند.

 

 

دیدگاه‌ها  
0
0
# پدرام 1400-09-21 16:38
برای دریافت اقامت اسلوونی حداقل باید چند سالمون باشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Admin 1400-09-22 11:47
به نقل از پدرام:
برای دریافت اقامت اسلوونی حداقل باید چند سالمون باشه؟

سلام پدارم عزیز؛
برای دریافت اقامت اسلوونی حداقل سن 18 سال است.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# حسام 1400-09-21 16:39
هزینه اقامت اسلوونی حدودا چقدره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Admin 1400-09-22 11:53
به نقل از حسام:
هزینه اقامت اسلوونی حدودا چقدره؟

هزینه زندگی در اسلوونی تقریبا 500 تا 600 یورو در ماه است که هزینه های زیر را شامل می شود:
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# حسن زاهدی 1400-10-28 15:48
سلام وقت بخیر هزینه های گرفتن اقامت اسلوونی چقدره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین ویزاپلاس 1400-10-28 15:49
به نقل از حسن زاهدی:
سلام وقت بخیر هزینه های گرفتن اقامت اسلوونی چقدره؟

سلام بر شما دوست عزیز- برای اطلاع از هزینه های دقیق اقامت اسلوونی با مشاورین ویزاپلاس در تماس باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول اقامت اسلوونی

اقدامات اولیه برای اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت در این کشور چیست؟
برای این کار باید فرد متقاضی به دریافت شماره شناسه مالیاتی به نام خود نماید و پس از انتخاب نام شرکت با کمک وکیل مهاجرت اقدام به ثبت نام و اخذ مجوز کار و سپس دریافت تابعیت نماید.
شرایط دریافت اقامت دائم اسلوونی چیست؟
برای دریافت اقامت اسلوونی فرد متقاضی باید شرایط ذیل را داشته باشد: سن بالاتر از 18 سال، عدم سابقه کیفری، استطاعت مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در اسلوونی، داشتن 5 سال اقامت موقت بدون شرط حضور و سابقه پرداخت مالیات.