مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در اسپانیا

کشور اسپانیا در قسمت جنوب غربی اروپا و در حوزه شنگن قرار دارد. پایتخت این کشور مادرید و واحد پولی آن یورو است. در گذشته اقتصاد این کشور بسیار ضعیف و بحرانی بود، اما از سال 2008 به بعد اقتصاد این کشور رشد نمود و رتبه دهم اقتصاد جهانی را به دست آورد. امروزه این کشور به یکی از کشورهای مطرح برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. با توجه به شرایط و موقعیت این کشور، آینده شغلی و اجتماعی مناسب و کم بودن هزینه های زندگی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی، بسیاری از افراد این کشور را مد نظر خود قرار داده اند. اسپانیا یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا از نظر اقتصادی، تجاری و صنعتی است که انجام هر گونه کسب و کاری در این کشور نه تنها به این دلایل می تواند رونق خوبی داشته باشد، بلکه به دلیل ارتباطات آزاد و تعامل تجاری و اقتصادی بسیار مناسب با سایر کشورهای دنیا به راحتی می توان در این کشور به موفقیت جهانی دست پیدا کرد. به طور کلی کشور اسپانیا از کشورهایی می باشد که هر ساله نظر علاقمندان بسیاری را برای سکونت و اقامت اسپانیا جلب نموده است. به طور معمول سالیانه متقاضیان بسیاری تمایل دارند از راه های گوناگون به کشور اسپانیا وارد شوند. بی شک یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در این کشور ثبت شرکت در اسپانیا است. در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسپانیا با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

یکی از مزایای اصلی این روش، امکان به همراه بردن و دریافت اقامت اعضای خانواده، شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال از ابتدا می ‌باشد. پس از سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق ثبت شرکت و ارائه بیزنس پلن در این کشور موفق به اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت خواهید شد. این اقامت یک ساله بوده و در صورت حفظ سرمایه گذاری خود، یعنی در صورت داشتن شرکت و پرداخت منظم مالیات این کشور و پرداخت حقوق و بیمه کارمندان شرکت، اثبات واقعی بودن فعالیت های شرکت، داشتن گردش مالی مناسب و حضور در کشور اسپانیا، اقامت شما تمدید خواهد شد. پس از 3 سال اقامت موقت، شما و اعضای خانوادتان می‌ توانید اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنید و پس از گذشت 5 سال از دریافت اقامت دائم، می ‌توانید برای دریافت پاسپورت خود اقدام نمایید. پنج سال پس از دریافت اقامت دائم، در صورتی که با زبان اسپانیایی و قوانین کشور اسپانیا آشنایی کافی داشته باشید، واجد شرایط دریافت پاسپورت و تابعیت اسپانیا هستید.

 

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

 • رتبه دهم اقتصاد جهان
 • موقعیت جغرافیایی بسیار عالی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • کم بودن هزینه های زندگی
 • عدم نیاز به ارائه مدارک تحصیلی
 • امکان دریافت اقامت برای تمامی افراد تحت تکفل
 • امکان فعالیت در بازارهای اروپایی
 • دسترسی به نیروی کار متخصص
 • امکان درخواست اقامت دائم پس از گذشت 3 سال
 • امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
 • امکان افتتاح حساب بانکی شرکتی و شخصی در معتبرترین بانک های اروپایی
 • استفاده از برند اروپایی در بیزینس شخصی
 • مالکیت صد در صد بدون نیاز به شریک اسپانیایی
 • نرخ مالیات شرکت 4 درصد
 • نرخ مالیات بر ارزش افزوده 7 درصد
 • انجام کلیه مراحل طی 6 ماه
 • هزینه های پایین راهبری و اداره شرکت
 • عدم وجود قوانین پیچیده و سخت

انواع ثبت شرکت در اسپانیا

در مجموع شش نوع اصلی از شرکت های اسپانیایی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  1. شرکت با مسوولیت محدود
  2. شرکت تعاونی
  3. شرکت سهامی خاص
  4. شرکت سهامی عام
  5. شرکت مشارکت عمومی
  6. شرکت مشارکت خصوصی

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

شرایط ثبت شرکت در اسپانیا

رایج ترین نوع شرکت که در اسپانیا به ثبت می رسد و فعالیت می کنند شرکت با مسوولیت محدود است. زیرا در این شرکت ها مسوولیت شرکا محدود به میزان و مقدار سرمایه آنها می باشد. 98 درصد از شرکت هایی که در اسپانیا ثبت شده اند شرکت های با مسوولیت محدود می باشند.

در شرکت با مسوولیت محدود، در صورتی که شرکت با ورشکستگی مواجه شد، طلبکاران آن نمی توانند از اموال شخصی مدیران شرکت، طلب خود را درخواست نمایند و فقط می توانند از سرمایه شرکت استفاده کنند. این شرکت را می توان با حداقل 2 شریک به ثبت برسانید. هرکدام از شرکا به میزان سهمی که در شرکت به اشتراک گذاشته اند می توانند حق رای داشته باشند. شرایط ثبت شرکت در اسپانیا آسان است و برای ثبت شرکت مدارک خاصی نیاز نیست و شما با پاسپورت و شماره شناسایی اسپانیا می توانید شرکت با مسوولیت محدود ثبت نمایید. افرادی که ملیت اسپانیایی ندارند و درخواست ثبت شرکت و یا انجام هرگونه فعالیت اقتصادی در اسپانیا دارند باید اقدام به دریافت شماره شناسایی اقتصادی و کد مالیاتی کنند. این شماره ها باید به همراه تمامی مدارک ارائه شود. افرادی که درخواست ثبت شرکت در اسپانیا دارند باید یک وکیل اسپانیایی و یا وکیل ایرانی آشنا به این موارد را استخدام کنند. متقاضی باید مدارک رسمی شرکت خود در ایران (در صورت وجود) یا گواهی اشتغال به کار مرتبط با فعالیت شرکت را داشته باشد. پرینت 3 ماهه بانکی، جهت اثبات توانایی مالی ثبت شرکت و هزینه های زندگی و اقامت الزامی است. علاوه بر این، متقاضی باید انگیزه نامه ارائه دهد و قصد و نیت و برنامه سفر خود را توضیح دهد. موضوع دیگری که باید در بحث ثبت شرکت در اسپانیا مورد بررسی قرار گیرد بیزینس پلن خاصی است که برای ایجاد و تاسیس یک شرکت مورد نیاز است. این بیزینس پلن و طرح توجیهی اقتصادی می تواند در حیطه ها و چهارچوب های خاصی ارائه شود. اگر شخص در تخصص خاصی فعالیت می کند می تواند طرح توجیهی خود را در همان حوزه تعریف نمایند و اگر می خواهد در یک حیطه جدید در این کشور به فعالیت تجاری و اقتصادی بپردازید باید حتما حیطه آن را مشخص کند و به اداره کار و اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهد تا مورد تایید قرار گیرد. بیزینس پلن باید چشم انداز سه سال آتی شرکت را بازگو کند و نشان دهد که تجارت مذکور سودآور خواهد بود. انجام کل این پروسه، از ثبت شرکت تا اخذ اقامت معمولا بین 10 تا 16 ماه زمان خواهد برد.

مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

طبق قوانین اسپانیا، تمامی افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در این کشور دارند، اعم از شهروندان اسپانیایی، افرادی که تابعیت و اقامت اسپانیا را دارند و یا اتباع خارجی، پیش از هر اقدامی باید کد اقتصادی دریافت نمایند. پس از دریافت کد اقتصادی باید برای اخذ گواهی اثبات عدم استفاده نام شرکت در گذشته اقدام نمود. در این مرحله نام شرکت در سامانه مخصوص تعیین نام شرکت در این کشور ثبت شده و مشخص می گردد. پس از آن فرد باید با به همراه داشتن اصل و کپی کد اقتصادی به اداره مالیات مراجعه نموده و برای اخذ کد شناسایی مالیات اقدام نماید و مالیات بر دارایی پرداخت کند. ارائه اساسنامه، از دیگر مراحل ثبت شرکت در اسپانیا می باشد. اساسنامه بر اساس نوع فعالیت شرکت آماده می شود. این نکته حائز اهمیت است که هر فعالیتی در اساسنامه قابل ثبت می باشد، اما برخی از آنها نیاز به مجوز از سازمان های مربوطه خواهند داشت که می بایست قبل از شروع فعالیت این مجوز ها نیز اخذ شوند.

در ادامه متقاضی باید طرح تجاری یا همان بیزینس پلن خود را همراه با توجیه اقتصادی آن به تایید دایره اقتصادی اروپا رسانده و ارائه نماید. در بیزینس پلن باید برنامه کاری 3 سال آینده توضیح داده شده و نشان دهد که کسب و کار مورد نظر سودآور است. پس از دریافت کد مالیاتی و گواهی نام شرکت، فرد باید سرمایه اولیه شرکت را به عنوان حداقل سرمایه مجاز به یک حساب بانکی اسپانیایی پرداخت نماید و مدارک و اسناد پرداخت را به صورت گواهی بانکی به اطلاع دفاتر اسناد رسمی و وکلای فعال در این زمینه برساند. یک تا سه روز زمان می برد تا دفتر اسناد رسمی با توجه به اسنادی که مدیر و موسس شرکت یا وکیل مهاجرتی وی ارائه نموده تایید نماید. پس از طی مراحل مذکور، دفتر اسناد رسمی سندی برای ثبت شرکت متقاضی ارائه می نماید که فرد می تواند با به همراه داشتن آن به اداره مالیات دولتی مراجعه نموده و سند و اساسنامه شرکت را ثبت نمایید. آخرین مرحله، ثبت نام مدیر شرکت در سیستم تامین اجتماعی و بیمه حوادث شغلی می باشد.

هزینه ثبت شرکت در اسپانیا

هزینه ثبت شرکت در اسپانیا

در اکثر موارد، یعنی بیش از 95 درصد، افراد شرکت با مسوولیت محدود به ثبت می رسانند. دلیل آن این است که معمولا پروسه حقوقی انواع دیگر شرکت ها جهت اخذ اقامت بسیار سخت تر و دشوارتر خواهد بود. زمانی که متقاضی بخواهد یک شرکت با مسوولیت محدود ثبت نماید بایستی مبلغ سرمایه اولیه مورد نیاز شرکت که حداقل 3,000 یورو خواهد بود را در حساب شرکت سپرده گذاری کند. جهت کسب اقامت، باید مالیات شرکت را به میزان 4 درصد و مالیات بر ارزش افزوده 7 درصد را پرداخت کند. متقاضی باید علاوه بر هزینه ثبت شرکت در اسپانیا، هزینه اجاره و یا خرید دفتر شرکت، دفتر اسناد و تبلیغات را نیز در نظر بگیرد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات در باره شرایط اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت، ویزای تحصیلی، گلدن ویزای اسپانیا و ... با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در اسپانیا

در پروسه ثبت شرکت در اسپانیا، همانند سایر کشورها، حضور یک کارشناس معتبر و آگاه و مسلط به امور حقوق بین الملل بسیار الزامی و ملموس می باشد. برای این پروسه از ابتدا تا انتها متقاضیان باید به قوانین روز آن کشور آگاه و آشنا باشند و مرحله به مرحله کار را پیش ببرند. اما ممکن است در مرحله خاصی از آن، قانون مهمی اجرا شود و یک شخص عادی بدون حضور کارشناس از پیش بردن و مدیریت کردن آن مرحله ناتوان باشد. شرکت ویزا پلاس با بیش از دو دهه سابقه کار در سراسر دنیا و با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و کاردان مسلط به امور حقوقی، از ابتدا تا انتهای پروسه سرمایه گذاری، ثبت شرکت و اخذ اقامت اسپانیا همراه شماست. افتخار ما مشاوره حقوقی و تخصصی و انجام پرونده های موفق بیشمار می باشد. جهت ارتباط با کارشناسان این مجموعه می توانید با شماره های مندرج در پایین صفحه تماس بگیرید.

 

 

نوشتن دیدگاه