مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در انگلستان

پایتخت بریتانیا و انگلیس، شهر لندن است. دیگر شهرهای مهم آن منچستر، آکسفورد، کمبریج، برایتون، بیرمنگام، نیوکاسل، لیدز، برادفورد، لیورپول و شفیلد هستند. شرایط ایده آل و مناسب در انگلستان فرصت مناسبی را در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار داده است که در کوتاه ترین زمان ممکن شرکتی را در این کشور به ثبت برسانند. کشور انگلستان جزو کشورهایی می باشد که دارای نظام اقتصادی متکی بر کسب و کار آزاد می باشد، از همین رو باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران جذب این کشور شوند. نظام پولی انگلیس بر اساس پوند است که بعد از دلار و یورو، سومین ارز ارزشمند جهان به حساب می آید. انگلستان جزو کشورهایی است که در تجارت بین الملل و سیستم بانکی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار می باشد و جزو بزرگترین کشورهای جزیره می باشد و به دلیل موقعیت مناسب بسیار مورد توجه می باشد. اعتبار انگلستان از نظر سیستم بانکی و تجارت بین المللی نیز بسیار بالاست و عدم پیچیدگی پروسه ثبت شرکت و مالیات کم، شرایط ثبت شرکت در انگلستان را بسیار مناسب می سازد.

اخذ اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت

متقاضیان ثبت شرکت در انگلستان باید توجه کنند که ثبت شرکت تنها منجر به اخذ اقامت نخواهد شد، بلکه بر اساس عملکرد شرکت بر مبنای بیزنس پلن و میزان سرمایه ورودی سرمایه گذار، می توا ن به اخذ اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت امیدوار شد. ثبت شرکت در انگلستان می تواند به شما اقامتی 3 ساله اعطا کند و اگر شخص بتواند اثبات نماید که در این مدت بیزنس وی به صورت فعال ادامه داشته است می تواند درخواست تمدید اقامت را برای 2 سال دیگر داشته باشد و در پایان سال پنجم اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. در صورت رعایت برخی الزامات قانونی و ادغام شدن در جامعه پس از 10 سال امکان اخذ تابعیت و شهروندی و نهایتا پاسپورت انگلستان وجود خواهد داشت.

اقامت انگلستان از راه ثبت شرکت

کشور انگلستان با دارا بودن شرایط اقتصادی، اجتماعی و آموزشی منحصر به فرد از مقاصد مناسب برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران بین المللی محسوب می شود. در واقع، سرمایه گذاران خارجی از طریق ثبت شرکت در انگلیس می توانند به بازار اروپا و مشتریان در این منطقه دسترسی یابند و بیزینس خود را ارتقا ببخشند. قطعا بسیاری از متقاضیان و سرمایه گذاران هدف از ثبت شرکت در انگلستان را اخذ اقامت آن می دانند و در واقع اخذ اقامت انگلستان از راه ثبت شرکت مساله ای بسیار حائز اهمیت برای این چنین افراد است. اما باید توجه داشت که صرف پروسه ثبت شرکت در انگلیس به خودی خود آثار اقامتی برای فرد ندارد.

اخذ اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در انگلستان

 • نرخ تورم پایین و تعادل میان قدرت خرید و درآمد افراد
 • رشد اقتصادی بسیار مطلوب و جایگاه چهارم در جهان
 • داشتن قوانین ساده حقوقی در خصوص ثبت شرکت
 • عدم نیاز به سفر به این کشور
 • امکان ثبت شرکت تنها با یک عضو
 • داشتن فضای کاری باز و آزاد جهت تجارت
 • برخورداری از موقعیت استراتژیک فوق العاده
 • ارزشمند بودن ارز پوند در سطح جهانی
 • دسترسی به نیروی کار متخصص و ماهر
 • وجود معافیت مالیاتی برای شرکت هایی با فعالیت اقتصادی کمتر از 83,735 دلار در سال
 • نرخ مالیات 23 درصد
 • امکان فعالیت بین المللی شرکت
 • عدم نیاز به سکونت و یا اقامت در انگلستان
 • امکان دریافت اقامت انگلستان ظرف مدت کمتر از 9 ماه
 • امکان تحصیل فرزندان در کالج ها و دانشگاه های این کشور
 • امکان پرداخت نکردن مالیات به مدت سه سال

انواع ثبت شرکت در انگلستان

در مجموع شش نوع اصلی از شرکت ها در انگلستان وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 1. شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود  Private Company Limited by Shares
 2. شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار  Ready Made Private Limited Company
 3. شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با گارانتی  Private Company Limited by Guarantee
 4. شرکت سهامی عام  Public Limited Company – PLC
 5. مشارکت با مسئولیت محدود  Limited Liability Partnership – LLP
 6. شرکت مدیریت املاک  Flat Management Company

مزایای ثبت شرکت در انگلستان

شرایط ثبت شرکت در انگلستان

یکی از مهمترین شرایط ثبت شرکت در انگلستان داشتن یک طرح تجاری و یا بیزنس پلن قوی می باشد. بیزنس پلن باید به مراجع ذیربط ارائه شود و در صورت تایید این مراجع، شرکت به ثبت خواهد رسید. شرط تایید بیزنس پلن تاثیر مثبت آن در اقتصاد انگلستان می باشد و همچنین این بیزنس پلن نباید منافاتی با اقتصاد شهروندان این کشور داشته باشد. از همین رو نوع بیزنس پلن بسیار حائز اهمیت است.

جالب است بدانید بدون داشتن اقامت و یا حتی حضور در خاک انگلستان می توانید برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید و بر خلاف بسیاری کشورهای اروپایی که حضور فرد متقاضی برای تاسیس شرکت در کشور مربوطه الزامی می باشد، در انگلستان این اجبار وجود ندارد. لازم است شما اسناد اثبات تمکن مالی، که همان سرمایه‌گذاری حدود 250,000 دلاری در شرکت خودتان است را ارائه دهید. همچنین، شما باید در حد B1 برابر با آیلتس 4 به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. علاوه بر این، بایستی مدرک لازم که نشان دهنده موجودی کافی برای تامین معاش فرد متقاضی و افراد تحت تکفل وی در مدت اقامت می باشد ارائه گردد. شما بایستی این موجودی را به شکل مقدار مشخصی وجه نقد که از حداقل سه ماه قبل از درخواست اقامت در بانک داشته نشان دهید. این مبلغ ازای خود متقاضی 4,124 دلار و به ازای همسر و فرزندان 2,249 پوند می باشد. متقاضی می‌ تواند همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به همراه ببرد.

مراحل ثبت شرکت در انگلستان

اولین مرحله ثبت شرکت، انتخاب نام شرکت است. این نام می بایست جدید باشد و قبلا به ثبت نرسیده باشد. این امر با انجام استعلام های قانونی انجام می شود و درصورت موافقت با آن و احراز شرایط قانونی، ثبت نام شرکت انجام می گیرد.

تهیه و جمع آوری تمامی مدارک مورد نیاز و ترجمه آنها، در مرحله بعدی قرار دارد. آماده سازی و مهیا کردن اساسنامه شرکت ثبت شده در انگلستان، الزامی است. در مرحله بعدی باید نوع فعالیت شرکت را تعیین نمایید. اشخاص متقاضی ثبت شرکت در انگلستان موظف به ارائه بیزنس پلن جهت انجام این امر می باشند. این بیزنس پلن یا توسط خود متقاضیان نوشته می شود و یا بصورت آماده خریداری می گردد. همانطور که گفته شد این طرح تجاری باید توسط دولت انگلستان تایید گردد. بیزنس پلن در صورتی مورد توجه و تایید قرار خواهد گرفت که مثمر ثمر و درآمد زا باشد و دارای پتانسیل بالا جهت درآمد زایی و سود دهی باشد، به همین جهت نوع بیزنس پلن و نوع نوشتن آن از اهمیت بسزایی برخودار است.

سپس می بایست میزان سرمایه شرکت، اعضای شرکت و سهم هر عضو را مشخص نمود و آن را به صورت رسمی ثبت کرد. مشخص نمودن آدرس رسمی شرکت و کدپستی شرکت در گام بعدی قرار دارد. سند رسمی ملک (در صورت خرید مکان شرکت) و یا اجاره نامه رسمی (در صورت اجاره مکان شرکت) الزامی است. ترجمه رسمی یکی از قبوض دولتی شرکت، مانند قبض تلفن، آب، گاز و یا هر قبض دولتی دیگر مورد نیاز می باشد. پس از آن، باید مهر مربوط به شرکت را تهیه کنید. در مرحله بعدی، باید نسبت به اخذ تاییدیه از مرجع ثبت شرکت اقدام نمایید. در صورتی که متقاضی در انگلستان حضور نداشته باشد، اخذ وکیل و یا نماینده قانونی الزامی می باشد. پرونده تکمیل شده متقاضی به همراه فرم درخواست توسط وکیل به مراجع قانونی در انگلیس تحویل داده می‌شود. طرح تجاری شرکت توسط بخش اقتصادی وزارت اقتصاد و بازرگانی انگلیس بررسی می‌شود و در صورت لزوم توضیحات درخواست شده به آنها ارائه می‌گردد. سپس از متقاضی برای انگشت ‌نگاری دعوت بعمل خواهد آمد. نهایتا پس از آن، ویزای حضور در انگلیس برای متقاضی صادر می‌گردد. متقاضی با حضور در پلیس اتباع خارجی انگلیس به همراه وکیل، کارت اقامت خود را دریافت کرده و قادر به ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی خواهد بود. پس از طی تمام مراحل ثبت شرکت در انگلستان، شرکت بر اساس مختصات ذکر شده در طرح کسب ‌و کار، ثبت خواهد شد.

در انگلستان نیز مانند همه کشورها، پس از ثبت شرکت، مجوزی صادر می شود که مشخصات شرکت و شماره ثبت آن ذکر می گردد. به محض ثبت شرکت، متقاضی باید ظرف 3 ماه، در سازمان مالیات کشور فعالیت خود را ثبت نموده و کد مالیاتی دریافت کند. همچنین در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در اسکاتلند و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

هزینه ثبت شرکت در انگلستان

هزینه ثبت شرکت در انگلستان

شرکت با مسئولیت محدود، محبوب ترین و پر طرفدارین نوع شرکت در انگلستان است. ثبت این نوع شرکت، با حداقل سرمایه انجام خواهد گرفت. ثبت شرکت در انگلستان هزینه هایی را در بر دارد که مقدار آن بر اساس نوع آن شرکت متفاوت می باشد. به همین منظور لازم است در خصوص هزینه ثبت شرکت در انگلستان، برای هر نوع شرکت اطلاعات لازم را داشته باشید. به عنوان نمونه مقدار هزینه برای اشخاصی که تبعه انگلستان نیستند و از خارج از کشور قصد ثبت شرکت در انگلستان دارند بیشتر است. البته در کنار هزینه های ثبت شرکت هزینه های جانبی دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد. نرخ پرداخت مالیات شرکت به میزان 23 درصد است. ثبت شرکت در انگلستان با مبالغ و شرایط مختلف امکان پذیر است که انواع آن شامل موارد ذیل می شود:

 • ثبت شرکت در انگلستان با مبلغ 62,489 دلار که این مبلغ مخصوص دانشجویانی است که مشغول به تحصیل در انگلستان می باشند و یا در این کشور تحصیل خود را به پایان رسانده اند. این افراد اجازه ثبت شرکت در انگلستان را به شرط ارائه بیزنس پلن قابل قبول خواهند داشت.
 • ثبت شرکت در انگلستان با مبلغ 249,956 دلار حداقل مبلغ بعدی جهت ثبت شرکت در انگلستان می باشد که فرد می تواند اقامت خانواده و همراهان خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) را نیز دریافت کند. این نوع شرکت می تواند با حضور دو خانواده همزمان بصورت شراکتی صورت پذیرد.
 • ثبت شرکت در انگلستان با مبلغ 2,499,560 دلار که از مزایای این روش اخذ سریعتر اقامت و تابعیت انگلستان می باشد. توجه داشته باشید که هر کدام از این مبالغ قبل از انجام ثبت شرکت در انگلستان می بایست به مدت سه ماه در حساب بانکی مورد تایید کشور انگلستان قرار گیرد و مدرک آن به همراه سایر مدارک به دولت انگلستان ارائه گردد.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در انگلستان

همانطور که پیشتر اشاره شد، ثبت شرکت در انگلیس دارای مزایای فراوانی است که می تواند هر سرمایه گذار خارجی را علاقمند به سرمایه گذاری در این کشور نماید. با این حال، پروسه ثبت شرکت در انگلستان دارای پیچیدگی ها و نکاتی می باشد که نیازمند کمک گرفتن از دانش تخصصی وکلای مجرب مهاجرتی است و بدون توجه به این نکات ممکن است فرد متحمل آثار زیان باری شود. در واقع، با توجه به قوانین مختلف ثبت شرکت، لازم است فرد با گرفتن مشاوره تخصصی از وکلای مجرب مهاجرتی از این مقررات آگاهی کامل پیدا کرده و بتواند این پروسه را با موفقیت طی نماید. شرکت ویزا پلاس با داشتن سالها سابقه در امر مهاجرت می تواند شما عزیزان را در زمینه ثبت شرکت در انگلستان به شکل تخصصی راهنمایی نماید و کارشناسان مجرب این شرکت با آشنایی کامل به امور حقوق بین الملل و قوانین انگلستان در زمینه ثبت شرکت می توانند میزان ریسک را به حداقل برسانند.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام روز بخیر - هزینه ثبت شرکت در انگلستان چقدره؟
به نقل از بهاره کارگر:
سلام روز بخیر - هزینه ثبت شرکت در انگلستان چقدره؟

سلام بر شما سرکار خانم کارگر عزیز، برای اطلاع از هزینه های دقیق مربوط به اخذ اقامت انگلستان از راه ثبت شرکت با مشاورین ما از طریق راه های ارتباطی اعلام شده در فوتر سایت ارتباط بر قرار کنید
سلام روزتون بخیر برای ثبت شرکت در انگلیس چه مدارکی نیازه؟
به نقل از علی حسن وند:
سلام روزتون بخیر برای ثبت شرکت در انگلیس چه مدارکی نیازه؟

سلام بر شما جناب آقای حسن وند عزیز، با توجه به نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید به مدارک متفاوتی برای طی پروسه انجام کارهای قانونی نیاز دارید برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با ثبت هر نوع شرکت با مشاورین ما از طریق راه های ارتباطی اعلام شده در سایت ارتباط بر قرار کنید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در انگلستان

شرایط ثبت شرکت در انگلستان چیست؟
از اصلی ترین شرایط ثبت شرکت در انگلستان ارائه طرح تجاری قوی و مورد قبول مراجع ذیصلاح این کشور است. برای اطلاع از سایر شرایط ثبت شرکت در انگلستان به سایت ویزاپلاس مراجعه و یا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.
اخذ اقامت انگلستان از راه ثبت شرکت چقدر طول می کشه؟
فرایند گرفتن اقامت انگلستان با توجه به شرایط هر فرد، متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.