ثبت شرکت در مجارستان

کشور مجارستان یکی از زیباترین کشورها در قلب اروپا محسوب می گردد. پایتخت این کشور اصیل و باستانی ، شهر بوداپست می باشد. محدوده جغرافیایی کشور مجارستان از شمال با اسلواکی، از شمال شرقی با اکراین، از شرق به رومانی و از جنوب با کشورهایی نظیر اتریش، صربستان، کرواسی و اسلوونی ختم می گردد. مجارستان از اعضای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است که با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و بوداپست پایتخت آن بر طبق رتبه بندی CN Travel در رتبه دوم بهترین شهرهای توریستی جهان می باشد.

راه اندازی کسب و کار یا همان تأسیس یک شرکت در مجارستان، با احتساب ثبت VAT، فقط چند روز به طول می انجامد. در واقع مجارستان یکی از آخرین کشورهایی است که شماره‌های EU VAT را به صورت خودکار صادر می نماید. این مزیت به اضافه فقط 9% مالیات بر درآمد شرکت موجب می شود تا مجارستان یکی از بهترین مقاصد برای کسب و کار و سرمایه گذاری و گزینه‌ ای بسیار عالی برای آن دسته از اتباع خارجی باشد که به دنبال راهکاری مقرون به صرفه و پایگاهی در اروپا هستند.

اقامت مجارستان با خرید ملک

- سرمایه اولیه کم که نیاز به سپرده ‌گذاری هم ندارد

- موقعیت مرکزی در اروپا و برخورداری از زیرساخت‌ های قوی

- ویزا و گزینه‌ های اقامت آسان برای تمام ملیت ‌ها

- امکان درخواست اقامت دائم پس از 3 سال و امکان درخواست پاسپورت 5 سال بعد از اخذ اقامت دائم

- اجازه اقامت شینگن (برای تمام اعضای خانواده)

- اجازه کار و تجارت به عنوان مدیر شرکت و کارفرما

- افتتاح حساب شرکتی و شخصی و مبادلات بانکی آنلاین، تخصیص کارتهای اعتباری، تسهیلات و خطوط اعتباری

- استفاده از برندهای اروپائی

- قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

- مالکیت 100% شرکت (بدون نیاز به شریک محلی)

- دسترسی به بازار اروپا ( بیش از 500 میلیون نفر و دومین بازار ثروتمند دنیا)

- امکان واردات و صادرات

- 9% مالیات بر درآمد شرکت

- انجام کلیه مراحل طی 6 ماه

خرید خانه ارزان در مجارستان

دولت مجارستان مشوق های سرمایه گذاری زیادی جهت ثبت شرکت در مجارستان ارائه می دهد:

آژانس سرمایه گذاری و تبلیغ مجارستان از سرمایه گذاری با ارزش افزوده بالا حمایت می کند اگر سرمایه گذاری بزرگ باشد (بیش از 50 میلیون یورو) باشد، حداکثر کمک هزینه کاهش می یابد: 50% از میزان حداکثر کمک هزینه برای سرمایه گذاری بین 50 تا 100 میلیون یورو می باشد، با 34% از حداکثر کمک برای سرمایه گذاری بیش از 100 میلیون یورو.

شرايط و مزایای ثبت شركت در مجارستان 

بسته مشوق ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ارائه یارانه نقدی به صورت جداگانه توسط دولت مجارستان (برای سرمایه گذاری، آموزش، ایجاد شغل و تحقیق و توسعه)

کمک هزینه مالیاتی توسعه (کاهش مالیات شرکت، مالیات اجتماعی یا برای تشویق فعالیت های تحقیق و توسعه)

وام های کم بهره

بسته های حمایت مالی خاص برای مناطق آزاد تجاری

بخش های سرمایه گذاری کلیدی: خودرو، الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مرکز خدمات مشترک، انرژی تجدید پذیر، فناوری پزشکی، علم زندگی، صنایع غذایی، تدارکات.

شرایط خرید ملک در مجارستان

برای ثبت شرکت در مجارستان، انواع شرکت ها اعم از شرکت های مادر، شرکت ها با مسئولیت محدود (Bt)، سهامی عام (Kkt) و هولدینگ ها در کشور مجارستان وجود دارند:

1. شرکت سهامی (خاص): یک شرکت سهامی خاص برای اشخاص تجاری بزرگ با سرمایه گذاران مختلف مناسب است، اما ایجاد این نهاد به عنوان یک شرکت تک نفره نیز ممکن است.

2. از لحاظ شراکت دو نوع شرکت سهامی وجود دارد: مشارکت عمومی و مشارکت محدود

2.1. مشارکت محدود در یک مشارکت محدود، حداقل تعداد اعضا دو نفر است که حداقل یک نفر مسئولیت نامحدودی را دارد و در حالی که حداقل یک شریک دیگر در قبال تعهدات مشارکت مسئولیتی ندارد، مگر اینکه قانون مربوطه خلاف آن تصریح کند.

2.2. مشارکت عمومی در یک مشارکت عمومی، مسوولیت اعضا در تعهدات شراکتی، مشترک و نامحدود است.

3. مالکیت یگانه: درصورتی که سهام شرکت در لیست عمومی قرار نگرفته باشد یا در بورس اوراق بهادار باشد شرکت سهامی در مجارستان می تواند خصوصی باشد.

4. شعب، نمایندگی ها و دفاتر شعبه می تواند برای شرکت های خارجی که می خواهند دفتر مجارستان افتتاح کنند و میتوانند الزامات مربوط به مسئولیت کامل شعبه را رعایت کند، مناسب میباشد.

5. شرکت با مسئولیت محدود: افراد خارجی که برای بار اول قرار است اقدام به ثبت شرکت در مجارستان نمایند، تنها نوع از شرکتی که می توانند ثبت نمایند شرکت با مسئولیت محدود (LLC) است. پرداخت مالیات برای این شرکت بسیار کم است و از امتیازات خاصی در پروسه اقامتی لحاظ می شود. در این نوع از ثبت شرکت در کشور مجارستان، تنها می توان یک سهامدار برای شرکت معرفی نمود. این سهام دار می تواند از هر ملیتی باشد و از هر نوع شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی برخوردار باشد. مدیر عامل فقط می تواند یک نفر باشد، در حالی که تعداد سهامداران سقف ندارد. حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت در مجارستان 10,000 یورو (3 میلیون فورینت مجارستان) می باشد، که پس از ثبت می تواند پس گرفته شود.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای مجارستان مفتخر است شما را در کلیه مراحل ثبت شرکت مجارستان یاری و همراهی نماید.