مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در مجارستان

کشور مجارستان یکی از زیباترین کشورها در قلب اروپا محسوب می گردد. پایتخت این کشور اصیل و باستانی، شهر بوداپست می باشد. محدوده جغرافیایی کشور مجارستان از شمال به اسلواکی، از شمال شرقی به اوکراین، از شرق به رومانی و از جنوب به کشورهای اتریش، صربستان، کرواسی و اسلوونی ختم می گردد. (جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت اسلواکی کلیک کنید). با توجه به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل بازار و همچنین عضویت اتحادیه اروپا و روابط دیپلماتیک آن، ثبت شرکت در مجارستان فرصتی عالی برای ورود به بازارهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا فراهم می کند. مجارستان عضو اتحادیه گمرکی است که در هنگام تجارت با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا امکان صرفه جویی قابل توجهی در وقت و مدیریت را فراهم می آورد. این کشور که از اعضای اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. مجارستان یکی از بهترین مقاصد برای کسب و کار و سرمایه‌گذاری و گزینه‌ ای بسیار عالی برای آن دسته از اتباع خارجی است که به دنبال راهکاری مقرون به صرفه و پایگاهی در اروپا هستند.

اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت

کشور مجارستان به صاحبان تجارت و مشاغلی که در سمت مدیریت هستند، می تواند اقامت موقت و یا دائم را اعطا کند. به بیان بهتر می توان گفت که شما با ثبت شرکت در مجارستان، به عنوان مدیر شرکت، می توانید اقامت موقت و یا دائم خود را دریافت کنید. در مراحل اول ابتدا شما باید یک بار به کشور مجارستان سفر کنید تا بتوانید امور اداری خود را پیش ببرید. اگر شما دارای ویزای شنگن هستید، ممکن است کار شما خیلی راحت و آسان پیش رود. عموما برای سال اول،‌ با توجه به فعالیت شرکت به شما اقامتی یک ساله اعطا می شود و سپس بعد از هر سال تمدید آن،‌ می توانید بعد از 3 سال درخواست اقامت دائم کنید. پس از آن که نفر اصلی (مدیر عامل شرکت) کارت اقامت خود را دریافت کرد، چنانچه مایل باشد می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست ویزا و پس از آن کارت اقامت دهد. فرزندان متقاضی می توانند از تحصیل رایگان درمجارستان برخوردار شوند.(جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی مجارستان کلیلک کنید) همانطور که پیشتر گفته شد یکی از محاسن اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان آن است که متقاضی تنها پس از گذشت 3 سال از دریافت اقامت موقت می تواند برای خود و خانواده اش درخواست اقامت دائم کند، که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی دو سال کمتر است.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

 • موقعیت جغرافیایی ایده ال و مرکزیت در اتحادیه اروپا و شنگن
 • زیرساخت IT گسترده به همراه استانداردهای بالای اداری و سیستم بانکی
 • کاربرد زبان انگلیسی به طور گسترده در امور مالی و حسابداری
 • دسترسی آسان به مواد خام با کیفیت بالا و ارزان قیمت
 • نیروی کار مناسب و ارزان
 • مالکیت صد در صد شرکت بدون نیاز به شریک محلی
 • نیاز به سرمایه اولیه کم بدون نیاز به سپرده گذاری
 • هزینه های پایین راهبردی و اداره شرکت
 • دسترسی به بازار اروپا
 • استفاده از برند اروپایی
 • استفاده از برند اروپایی واردات و صادرات با بهره گیری از قوانین تجاری و گمرکی آزاد در اتحادیه اروپا
 • پایین ترین مالیات بر درآمد شرکت (فقط 9 درصد) در اتحادیه اروپا
 • صدور VAT به صورت خودکار و رایگان، تنها در طی چند روز
 • صدور EU VAT و امکان تجارت و جریان آزاد سرمایه با کشورهای اروپایی
 • حمایت آژانس سرمایه گذاری و تبلیغ مجارستان از سرمایه گذاری با ارزش افزوده بالای 50 میلیون یورو از طریق ارائه یارانه نقدی، کمک هزینه مالیاتی توسعه و وام های کم بهره
 • امکان افتتاح حساب شرکتی و شخصی و مبادلات بانکی آنلاین، کارتهای اعتباری، تسهیلات و خطوط اعتباری
 • ثبت شرکت در اتاق بازرگانی بوداپست
 • اجازه کار و تجارت به عنوان مدیر شرکت و کارفرما
 • اجازه اقامت شنگن برای تمامی اعضای خانواده
 • دسترسی به تمام نواحی اروپای شنگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
 • عدم نیاز به سوابق مالیاتی یا گواهی صلاحیت جهت ثبت شرکت
 • ویزا و گزینه‌ های اقامت آسان برای تمام ملیت ‌ها
 • امکان درخواست اقامت دائم پس از 3 سال و امکان درخواست پاسپورت 5 سال بعد از اخذ اقامت دائم
 • ثبت شرکت در بوداپست در 2 یا 3 روزکاری پس از امضای قرارداد

مزایای ثبت شركت در مجارستان

انواع ثبت شرکت در مجارستان

برای ثبت شرکت در مجارستان، انواع شرکت ها و هولدینگ ها وجود دارند:

1. شرکت سهامی خاص
2. شرکت مشارکتی
   1.2 مشارکت محدود
   2.2 مشارکت عمومی
3. مالکیت یگانه
4. شعب، نمایندگی ها و دفاتر
5. شرکت با مسوولیت محدود

شرایط ثبت شرکت در مجارستان

اتباع خارجی که برای اولین بار اقدام به ثبت شرکت در مجارستان می کنند، تنها می توانند شرکتی از نوع مسوولیت محدود موسوم به Kft یا همان LLC را ثبت نمایند. در این نوع از ثبت شرکت در کشور مجارستان، تنها می توان یک سهامدار برای شرکت معرفی نمود. این سهام دار می تواند از هر ملیتی باشد و از هر نوع شخص اعم از حقیقی یا حقوقی باشد. شما برای ثبت شرکت خود باید یک قرارداد تقسیم سهام، درخواست ثبت شرکت و اساسنامه شرکت را تنظیم کنید و به سفارت مجارستان تحویل دهید. داشتن یک مدیر برای ثبت شرکت کافی است، در حالی که تعداد سهامداران سقف ندارد. طرح تجاری یا بیزینس پلن نقش مهمی در ثبت و راه اندازی انواع کسب و کار دارد. در واقع بیزینس پلن شما نشان می دهد کدام بخش‌ از بازار (محلی یا جهانی) به دنبال استفاده از محصول یا خدمت شما خواهند بود. بیزینس پلن باید بر پایه تحقیقات صحیح و علمی باشد. در صورتیکه طرح تجاری شما یک ایده جدید و خلاقانه داشته باشد دولت برای راه اندازی تجارت شما حتی تا 50 درصد به شما وام خواهد داد که البته این درصد بسته به نوع تجارت و کسب و کار متفاوت می باشد.

شما باید در طی دوره اقامتتان در مجارستان، تحت بیمه سلامت باشید. مشخص کردن محل اقامت از جمله شرایط ثبت شرکت در مجارستان می باشد. ارائه مدارکی که نشان دهد شما در مورد مسکن و محل اقامت خود مشکل نخواهید داشت، مثلا ارائه قرارداد رسمی اجاره مسکن و یا سند ملک الزامی است. روند ثبت شرکت تا اخذ اقامت در مجارستان حدود 6 ماه طول خواهد کشید.

 

شرایط ثبت شرکت در مجارستان 

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

برای ثبت شرکت در مجارستان شما ابتدا می بایست ویزای تجاری این کشور را گرفته و برای تکمیل مراحل کاری به مجارستان سفر کنید. سپس بایستی مدارک مربوط به ثبت شرکتتان را به سفارت مجارستان و اداره بازرگانی و کار این کشور تحویل داده و منتظر بمانید. مراحل ثبت شرکت در مجارستان باید به دقت صورت پذیرد تا نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد. قبل از درخواست برای ثبت شرکت در مجارستان می بایست یک اساسنامه تنظیم کنید. ذکر نام تجاری شرکت یا برند، درج تمام اسامی و اطلاعات اعضای شرکت اعم از مدیر عامل، سهام داران و کارکنان، ارائه آدرس شرکت به همراه اجاره نامه رسمی یا سند ملک و قبض تلفن، ذکر حوزه کاری و فعالیت شرکت، عنوان مدت زمان فعالیت شرکت و هزینه های نگهداری آن، اعلام حداقل سرمایه اولیه، درج میزان مالیات سالیانه و حق بیمه کارکنان از مهم ترین اقدامات در ارائه اساسنامه می باشند.

ارائه بیزینس پلن برای ثبت شرکت در مجارستان از نکات مهم در این پروسه می باشد. به طور کلی، طرح تجاری به بیان اهداف و مقاصد تجارتی شخص اقدام کننده می پردازد. اینکه سرمایه گذار قصد به دست گرفتن کدام بخش از صنعت کشور را دارد از اصلی ترین نکات بیزینس پلن هر شرکت است. طرح تجاری، باید بر پایه تحقیقات بسیار صورت گیرد و راهکارهای اقتصادی خود را به دولت کشور مجارستان اثبات کند تا موفق به کسب تاییدیه مربوطه شود.

پس از افتتاح حساب بانکی، باید نسبت به ثبت شرکت در دیوان ثبت کشور مجارستان اقدام نمایید. با ارائه اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی برای دریافت شماره مالیات شرکت اقدام کنید. در مرحله بعدی، ثبت نام در مرجع مالیاتی مجارستان، شهرداری، اتاق بازرگانی و اداره مرکزی بیمه بازنشستگی ملی الزامی می باشد. تمامی مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان می بایست ترجمه رسمی شده و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسند.

هزینه ثبت شرکت در مجارستان

چنانچه برای اولین بار قصد ثبت شرکت در مجارستان را دارید، تنها نوع شرکتی که می توانید ثبت کنید، شرکت با مسوولیت محدود (LLC)، که با نام Kft نیز شناخته می شود، است. برای این منظور شما ملزم به پرداخت کلیه هزینه های بانکداری برای یک سال اول هستید. پرداخت مالیات برای این شرکت بسیار کم است و امتیازات خاصی در پروسه اخذ اقامت لحاظ می شود. حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت در مجارستان 10,000 یورو یا 3 میلیون فورینت مجارستان می باشد، که پس از ثبت شرکت می تواند جهت مصارف شرکت برداشت شود. حداقل 50 درصد مبلغ باید به یک حساب بانکی واریز شود و گواهی واریز باید جهت انجام مراحل ثبت شرکت ارائه گردد. سرمایه گذاران باید علاوه بر هزینه ثبت شرکت در مجارستان، هزینه های جانبی نظیر اجاره مکان شرکت، تبلیغات و هزینه های اخذ مجوزهای مرتبط با نوع فعالیت شرکت و غیره را نیز مد نظر داشته باشند که این هزینه ها می تواند متعدد و متنوع باشد.

در زمان ثبت شرکت دفاتر ثبت در کشور مجارستان به شما گزینه ای تحت عنوان "ثبت بیمه برای شرکت" پیشنهاد می شود. نظر به اینکه شما تازه به این کشور وارد شده‌ اید و هنوز تجربه تجاری کافی ندارید پیشنهاد می کنیم حتما از این گزینه استقبال کرده و شرکت خود را حتما بیمه کنید زیرا در شرایط استثنایی و مواقعی که نیاز به یک پشتوانه برای جبران خسارات دارید بسیار به کمک شما خواهد آمد. در خصوص هزینه بیمه کار باید بگوییم که این مبلغ از حدود 150 یورو به صورت ماهانه شروع می شود و تا 300 یورو برای هر ماه متغیر است و حدود 20 یورو برای هر عضو خانواده می شود.

ثبت شرکت در مجارستان به علت اخذ مالیات بسیار پایین تر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، هزینه بسیار مناسبی دارد. مالیات بر درآمد خالص شرکت در مجارستان، 9% است که پایین ترین نرخ را در اروپا دارد. نرخ مالیات محلی تجارت 0% تا 2% با توجه به مکان شرکت می باشد. نرخ مالیات تقسیم بر سود، برای افراد و شرکت های خارجی 0% است.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در مجارستان

در مبحث ثبت شرکت در مجارستان ارائه طرح تجاری یک تخصص در علم اقتصاد است که باید توسط یک وکیل با تجربه انجام پذیرد، زیرا اگر نوع فعالیت شرکت و هدف محصولات و خدمات در بازار به درستی انتخاب نشوند باعث اتلاف وقت و هزینه شما خواهد شد. پروسه ثبت شرکت، پیچیدگی های خاص خود را دارد و در صورت درخواست اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، این پروسه پیچیده تر خواهد شد. چنانچه ثبت شرکت شما در مجارستان برای بار اول ریجکت شود، اقدام مجدد ریسک بسیار بالایی به همراه خواهد داشت. در نتیجه، جهت ثبت شرکت و اخذ اقامت مجارستان همکاری با شرکتی که از تمامی جزئیات و قوانین ثبت شرکت و همچنین الزامات اداره مهاجرت آگاهی داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان در این زمینه و ثبت موفق شرکت های متعدد در مجارستان مفتخر است با دانش کامل شما را در خصوص ثبت شرکت در مجارستان همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام و قت بخیر
به عنوان تبعه خارجی چه شرکتی می تونم در مجارستان ثبت کنم؟
به نقل از فواد میرزایی:
سلام و قت بخیر
به عنوان تبعه خارجی چه شرکتی می تونم در مجارستان ثبت کنم؟

با سلام بر شما جناب آقای میرزایی عزیز، اتباع خارجی در مجارستان می توانند شرکت مسئولیت محدود (Kft یا LLC) ثبت کنند .
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در مجارستان چقدره؟
به نقل از فواد میرزایی:
حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در مجارستان چقدره؟

در حال حاضر حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در مجارستان 10,000 یورو یا 3 میلیون فورینت مجارستان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در مجارستان

آیا اتباع خارجی برای ثبت شرکت در مجارستان محدودیت دارند؟
درخواست ثبت شرکت در مجارستان برای اولین بار توسط اتباع سایر کشورها، تنها می تواند در حوزه شرکت های مسئولیت محدود صورت پذیرد که البته این روش محبوب ترین و متداول ترین نوع ثبت شرکت در این کشور است.
روند ثبت شرکت در مجارستان چه مدت طول می کشد؟
طول مدت زمان ثبت شرکت در مجارستان و انجام کارهای قانونی آن ممکن است تا 6 ماه به طول بیانجامد اما با این حال این مدت می تواند با توجه به شرایط هر فرد کمتر و یا بیشتر شود.