مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در ایتالیا

ایتالیا عضو نظام سرمایه داری و همچنین دارای اقتصادی پیشرفته در نظام سرمایه داری می باشد. اقتصاد ایتالیا در جایگاه هشتمین اقتصاد قدرتمند دنیا است. به دلیل همین اقتصاد پویا، بسیاری از افراد به فکر اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در ایتالیا افتاده اند. برای افرادی که بخواهند یک شروع آهسته داشته باشند و به طور آهسته به یک شهرت چشمگیر برسند ایتالیا بهترین گزینه برای اقدام می باشد. ایتالیا نیز در این راستا از سرمایه گذاران خارجی استقبال می نماید. کشور ایتالیا در حال حاضر گام های بسیار خوبی در زمینه پیشبرد خود برای ترقی و بستر سازی برای جذب سرمایه گذار انجام داده است. این کشور همچنین شرایط ایده آلی را برای جذب سرمایه گذاران و تشویق آنها به سرمایه گذاری در ایتالیا فراهم آورده است. تاسیس شرکت در ایتالیا تحت قوانین اتاق بازرگانی میسر است و این موسسه وظیفه دارد اطلاعات تمام شرکت های اروپا را حفظ کند و در صورت لزوم ارائه دهد.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

در مراحل ابتدایی پس از ثبت شرکت در ایتالیا، بسته به نوع شرکت و فعالیت تجاری معمولا بین 2 تا 4 ماه به متقاضی ویزای موقت داده می شود. پس از 2 سال کار کردن و نشان دادن گردش مالی شرکت، اثرات مثبت بودن شرکت بر اقتصاد ناحیه و پرداخت بیمه و مالیات، اقامت متقاضی برای 3 سال دیگر تمدید خواهد گردید. در صورتی که فرد اصلی بتواند از طریق ثبت شرکت در ایتالیا ویزای سرمایه گذاری خود را از ایتالیا دریافت کند همسر و فرزندان زیر 21 سال فرد نیز می توانند جهت اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند. پس از 5 سال شخص متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم ایتالیا را تسیلم اداره مهاجرت ایتالیا نماید، که با توجه به فعالیت های اقتصادی مناسب و نداشتن هیچگونه سوء سابقه کیفری و رعایت تمامی قوانین کشور ایتالیا می تواند موفق به اخذ اقامت دائم ایتالیا شود. متقاضی پس از 5 سال اقامت دائم در کشور ایتالیا می تواند برای اخذ پاسپورت و تابعیت ایتالیا درخواست نماید. به منظور کسب تابعیت و پاسپورت ایتالیا، دارا بودن دانش زبان ایتالیایی، رعایت قوانین، عدم سوء سابقه کیفری، طی کردن 5 سال اقامت در کشور ایتالیا، ادغام صحیح با شهروندان ایتالیایی و در کل جامعه ایتالیا الزامی می باشد.

 

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

 • رتبه هشتم اقتصاد جهان
 • واقع شدن در موقعیت استراتژیک خاص
 • مالکیت صد در صد بدون نیاز به شریک محلی
 • کمک های مالی تحقیق و توسعه جهت پوشش تا 50 درصد از کل هزینه های تحقیق و توسعه (R&D)
 • وام های کم بهره برای تشویق شرکت به صادرات کالای ایتالیایی
 • معافیت مالیاتی به مدت 10 سال در شرایط خاص
 • نرخ مالیات 23 درصد
 • حسابرسی سالانه شرکت
 • عدم نیاز به تحصیلات
 • عدم نیاز به سابقه کاری یا مدیریتی مرتبط
 • سفر به کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان اخذ اقامت دائم بعد از 5 سال
 • امکان اخذ شهروندی پس از 10 سال
 • افتتاح حسای شخصی و شرکتی در کل اروپا
 • استفاده از برند اروپایی
 • سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها مانند کانادا و آمریکا (جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کانادا کلیک کنید)
 • عدم محدودیت تعداد سهامداران
 • دسترسی به نیروی کار متخصص و ماهر

انواع ثبت شرکت در ایتالیا

در مجموع سه نوع اصلی از شرکت های ایتالیایی وجود دارد:

  1. شرکت با مسئولیت محدود SRL
  2. شرکت سهامی عام SPA
  3. شرکت شعب

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا

شرایط ثبت شرکت در ایتالیا

شرکتی که بعنوان شرکت با مسئولیت محدود ثبت می شود باید آگاه باشد که این تشکیلات برای تجارت خرد طراحی شده است و بخاطر انعطاف و سهولت در تاسیس و نگهداری بین سرمایه گذاران خارجی محبوبیت دارد. هیچگونه محدودیتی برای تعداد سهام برای سهامداران وجود ندارد و و هر تعداد سرمایه گذار که بخواهد می تواند از این نوع ثبت شرکت انجام دهد. برای این نوع ثبت شرکت حداقل یک مدیر نیاز می باشد. همچنین بهتر است که حداقل دو سهامدار و دو حسابدار در این ثبت شرکت باشند. در این صورت باید در موضوع ثبت شرکت از Società Uninominale استفاده شود که عملا نامحدود تلقی خواهد شد. سرمایه گذاری که طرح تجاری یا همان بیزینس پلن را ارائه می دهد باید توجیه اقتصادی روی طرح خود پیاده کند و دلایل مجاب کننده ای را مطرح نماید. این بیزینس پلن بایستی به تایید اتاق بازرگانی دولت ایتالیا برسد و پس از تصویب و صدور جواز کسب و کار، متقاضی می تواند فعالیت صنفی و یا تجاری خود را شروع کند. یکی از نکات جذاب این نوع ثبت شرکت این است که سیستم حسابداری این شرکت به صورت سالیانه انجام می پذیرد. جهت ثبت شرکت در ایتالیا ارائه اساسنامه اجباری است. اساسنامه شرکت می بایست حاوی اطلاعات مهم شرکت مانند خط مشی، سرمایه شرکت، هدف و نحوه فعالیت، وظایف هر یک از اعضای شرکت، هیات مدیره و مجامع عمومی و بازرسان شرکت، تعداد مدیران و نحوه انتخاب و مدت ماموریت آنها باشد. پس از تایید همه مدارک متقاضی واجد شرایط ثبت شرکت در ایتالیا خواهد شد. از نکات مثبت ثبت شرکت در ایتالیا عدم نیاز به تحصیلات و سابقه کاری و مدیریتی است. همچنین، جهت ثبت شرکت در این کشور هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد. پروسه ثبت شرکت و سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت حدود 10 الی 12 ماه به طول می انجامد که در این زمان شخص متقاضی بایستی برای انجام کلیه مراحل ثبت شرکت سه بار به کشور ایتالیا سفر نماید.

مراحل ثبت شرکت در ایتالیا

در اولین مرحله ثبت شرکت در ایتالیا متقاضی موظف به تشکیل پرونده در ایتالیا و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه جهت فعالیت در زمینه های تجاری مطابق با طرح اقتصادی ارائه شده می باشد. پس از تایید بیزینس پلن در اداره ثبت شرکت‌ ها در ایتالیا، نام و برند تجاری شما ثبت می گردد. سپس، فرد متقاضی طی سفر به این کشور باید یک حساب بانکی برای انجام امور مالی شرکت افتتاح نماید و حداقل 25 درصد سرمایه اولیه شرکت را به این حساب واریز نماید. تمامی مراحل قانونی عمومی برای تنظیم قوانین داخلی شرکت باید پیش از ثبت اصلی انجام شود و مالیات شرکت نیز باید پرداخت شود. در مرحله بعدی، داوطلب می بایست مدارک مورد نیاز برای امور مالی و حسابداری را تهیه کند. سپس، باید شرکت مد نظر در اتاق بازرگانی ایتالیا ثبت شود. در قدم بعدی، فرد متقاضی باید ثبت بیمه ‌ها INPS یا ثبت در اداره تامین اجتماعی را انجام دهد و یک کد مالیاتی و شماره مالیاتی دریافت کند تا بدینوسیله فعالیت تجاری شرکت را در اداره مالیات ایتالیا ثبت کند. فرد برای ثبت شرکت در کشور ایتالیا و راه اندازی کسب و کار باید برای نام نویسی به دفتر اسناد رسمی در کشور ایتالیا رجوع کند و ثبت نام فرد حقوقی (شرکت) باید با قوانین موجود در ایتالیا پیش رود و فرد باید اطلاعاتی مانند نام و آدرس پستی شرکت و همچنین ایمیل سازمانی شرکت را به دفتر اسناد رسمی ارائه دهد. این نام نویسی باید توسط یکی از سهامداران یا نمایندگان مجاز شرکت انجام پذیرد. تعیین وقت مصاحبه در سفارت و کسب ویزا جهت حضور یک یا دو ساله فرد متقاضی همراه با خانواده در این کشور جزو آخرین مراحل ثبت شرکت در ایتالیا است که پس از این مدت با ارائه گزارش کاری این ویزا قابل تمدید است.

هزینه ثبت شرکت در ایتالیا

هزینه ثبت شرکت در ایتالیا

در حقوق تجارت شرکت با مسئولیت محدود که اختصارا SRL نامیده می شود یک شرکت حقوقی است که طبق مقرارت و قوانین اجتماعی تنها بر اساس سرمایه ای که توسط سهامداران سرمایه گذاری شده است پاسخگوست. هر فرد برای ثبت شرکت در این کشور به حداقل 12000 یورو نیاز خواهد داشت. 25 درصد این پول باید در زمان ثبت شرکت در حساب بانکی شرکت واریز شود. اگر موسس این نوع شرکت یک نفر باشد سرمایه اولیه باید بصورت کامل پرداخت شود. مالیات شرکت در ایتالیا 23 درصد است که جزو کمترین میزان مالیات در بین کشورهای اروپایی می باشد. چنانچه ثبت شرکت شما در مناطق با نرخ بیکاری بالا باشد و باعث جذب نیروی کار شود به مدت 10 سال از پرداخت مالیات معاف خواهید بود. متقاضی باید علاوه بر هزینه ثبت شرکت در ایتالیا هزینه هایی مانند هزینه دفتر ثبت اسناد، هزینه اجاره یا خرید دفتر شرکت و هزینه عملیات های بانکی را در نظر بگیرد.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در ایتالیا

افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در ایتالیا می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند. ثبت شرکت در ایتالیا یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل ثبت شرکت از جمله افتتاح حساب بانکی، بیزینس پلن، انتخاب نام شرکت، ثبت برند، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شوند، در غیر اینصورت سبب ریجکتی اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی ایتالیا و همچنین ثبت موفق شرکت های متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت ایتالیا همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام وقت بخیر، پروسه ثبت شرکت در ایتالیا چه مدت طول میکشه؟
به نقل از برهان باغ بهادرانی:
سلام وقت بخیر، پروسه ثبت شرکت در ایتالیا چه مدت طول میکشه؟

سلام بر شما جناب باغ بهادرانی عزیز. برای انجام پروسه ثبت شرکت در ایتالیا بین 10 ماه تا یکسال به زمان نیاز دارید.
سلام وقت بخیر مالیات شرکت های ثبت شده در ایتالیا چقدره؟
به نقل از ندا شایگان:
سلام وقت بخیر مالیت شرکت های ثبت شده در ایتالیا چقدره؟

سلام بر شما سرکار خانم شایگان عزیز. در صورتی که موفق به دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا شدید باید مالیاتی با نرخ 23 درصد پرداخت نمایید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در ایتالیا

آیا درخواست افتتاح شعبه ای از یک شرکت یا کمپانی به عنوان ثبت شرکت در ایتالیا پذیرفته می شود؟
یکی از انواع شرکت های قابل ثبت در ایتالیا، شعب شرکت است که شما می توانید با درخواست دایر کردن یک شعبه به نام خود، از این موقعیت برای درخواست اقامت در این کشور اقدام کنید.
برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایتالیا، حداقل میزان سهام برای سهامداران به چه میزان است؟
به منظور ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایتالیا محدودیتی برای تعداد سهام برای سهامداران وجود ندارد. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایتالیا پیشنهاد می شود حداقل یک مدیر، دو سهامدار و دو حسابدار وجود داشته باشد.