مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در اسلوونی

کشور بلغارستان، در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور با کشورهای یونان، جمهوری مقدونیه، رومانی، صربستان و ترکیه هم مرز می باشد. این کشور جزو جوان ترین عضوهای اتحادیه اروپا است. فرهنگ غنی و متنوع و آب و هوای مناسب از جذابیت های مهاجرت به بلغارستان می باشد. موقعیت جغرافیایی استراتژیک بلغارستان و قرارگیری در محل برخورد دو قاره آسیا و اروپا، این کشور را به کشوری دارای پتانسیل بالا برای تبدیل شدن به مرکز انرژی در بالکان تبدیل کرده است. این کشور از لحاظ اقتصادی رشد سریعی دارد و این مساله سبب رونق سرمایه گذاری در این کشور شده است. اتباع خارجی می توانند از طریق ثبت شرکت در بلغارستان به اقامت در بلغارستان دست پیدا کنند. از مزایای عمده سرمایه گذاری در بلغارستان سیستم مالیاتی آن است که یکی از پایین ترین نرخ های مالیاتی در اتحادیه اروپاست. بنابراین، با ثبت شرکت در بلغارستان، صاحبان کسب و کار و سرمایه گذاران می توانند از این سیستم مالی مناسب بهره مند شوند و با این کار مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به رقبای خود بدست آورند. دولت بلغارستان با وضع شرایط آسان، فرصت کسب و کار جهانی را در کشور خود افزایش داده است.

اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در بلغارستان یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان به این کشور مهاجرت کنند و پس از ارائه مدارک مورد نیاز و طی الزامات و تشریفات قانونی به اقامت بلغارستان برسند. متقاضیانی که قصد دارند بیش از سه ماه در بلغارستان اقامت داشته باشند باید از اداره مهاجرت بلغارستان برای اقامت بلند مدت خود درخواست بدهند. ثبت یک شرکت جدید در بلغارستان و استخدام حداقل 10 نفر از اتباع بلغاری برای حداقل 6 ماه جهت اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت الزامی می باشد. بعد از ثبت شرکت و گذشت سه سال اگر شرکت فرد موثر واقع شود و فعالیت خود را ادامه دهد متقاضی می تواند تابعیت این کشور را دریافت نماید. پس از پنج سال اقامت در بلغارستان متقاضی می تواند برای اخذ تابعیت بلغارستان اقدام نماید. برای دریافت تابعیت این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان معتبر نمی باشد. بلغارستان تابعیت دوگانه را به رسمیت شناخته و متقاضیان برای دریافت تابعیت این کشور لازم نیست تابعیت کشور خود را لغو کنند. متقاضیان می توانند برای اعضای خانواده خود نیز اقامت این کشور را دریافت نمایند. روند دریافت اقامت از زمانی که متقاضیان درخواستشان را ارائه می نمایند تا زمان ورود به این کشور 6 ماه می باشد. ثبت شرکت در بلغارستان یکی از سریعترین روش های دریافت اقامت اروپا می باشد.

 

اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

 • موقعیت استراتژیک کشور بلغارستان
 • عدم نیاز به مدرک زبان
 • نرخ پایین تورم در بلغارستان
 • امنیت سرمایه گذاری در چهارچوب قوانین و استانداردهای بین المللی
 • عدم تفاوت قوانین ثبت شرکت بین شهروندان و اتباع خارجی
 • مالکیت صد در صد شرکت بدون نیاز به شریک خارجی
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه مشخص
 • سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری در اتحادیه اروپا
 • تجارت با کل دنیا بدون محدودیت
 • سهولت قوانین ثبت شرکت
 • مدت زمان نسبتا کوتاه انجام پروسه
 • امکان سفر، تحصیل، کار و زندگی در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا
 • دسترسی به نیروی کار ماهر و قابل اعتماد
 • عدم شرط حضور در این کشور
 • امکان زندگی در بلغارستان به همراه اعضای خانواده
 • امکان زندگی در کل کشورهای اروپایی
 • سرعت بالای پردازش پرونده های اخذ اقامت و شهروندی کشور بلغارستان
 • دسترسی به بیمه های درمانی رایگان
 • زندگی در یک کشور امن و با ثبات اقتصادی و سیاسی
 • هزینه های راهبردی پایین
 • قوانین مالیاتی ساده و مناسب
 • نرخ مالیات بر درآمد 10 درصد
 • مالیات بر ارزش افزوده بر کالاها و شرکت ها، طبق قوانین اتحادیه اروپا صفر درصد

انواع ثبت شرکت در بلغارستان

در مجموع سه نوع اصلی از شرکت های بلغاری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  1. شرکت سهامی AD
  2. شرکت با مسئولیت محدود OOD
  3. دفتر نمایندگی یا شعبه

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

شرایط ثبت شرکت در بلغارستان

یکی از شایع ترین و در عین حال محبوبترین نوع شرکت، شرکت با مسئولیت محدود است. این نوع شرکت در بلغارستان به OOD معروف است. این شرکت برای کسب و کارهای متوسط و کوچک مناسب است. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک یا چند سهامدار که مسئولیتشان محدود به میزان سرمایه آنها در شرکت است باشد. متقاضیان باید تمکن مالی برای پرداخت هزینه های شرکت را داشته باشند. حداقل یک مدیر در شرکت مورد نیاز است که نماینده شرکت در برابر تمام مسئولین می باشد. در صورت وجود چندین مدیر در شرکت، نیازی به اقامت کلیه مدیران نمی باشد. ثبت شرکت در بلغارستان هیچ گونه محدودیت سنی ندارد. متقاضیان نیازی به ارائه مدرک زبان و یا مدارک تحصیلی ندارند. کلیه متقاضیان با ارائه بیزینس پلن قوی و تمکن مالی، واجد شرایط ثبت شرکت در بلغارستان هستند. سرمایه گذاری که طرح تجاری یا همان بیزینس پلن را ارائه می دهد باید توجیه اقتصادی روی طرح خود پیاده کند و دلایل مجاب کننده ای را مطرح نماید. این بیزینس پلن بایستی به تایید اتاق بازرگانی دولت بلغارستان برسد و بعد از تصویب و صدور جواز کسب و کار، متقاضی می تواند فعالیت صنفی و یا تجاری خود را شروع کند. به طور کلی زمان مورد نیاز برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود در کشور بلغارستان بین 2 تا 3 هفته است.

مراحل ثبت شرکت در بلغارستان

اولین مرحله از ثبت شرکت در بلغارستان جمع آوری و ترجمه مدارک هویتی است. باید یک کپی برابر اصل شده از پاسپورت سهامداران موجود باشد. کلیه مدارک ترجمه شده باید به تایید سفارت بلغارستان برسد. قدم بعدی انتخاب نام و موضوع فعالیت شرکت است. نام این نوع شرکت باید منحصر به فرد باشد. نوع شرکت و ساختار آن باید پیش از اقدام برای تاسیس انتخاب شود. طبق قوانین و شرایط کشور بلغارستان، باید قوانین شرکت وضع شود. پس از تایید بیزینس پلن در اداره ثبت شرکت‌ ها در بلغارستان، نام و برند تجاری شما ثبت می گردد. در صورتی که برای تاسیس شرکت نیاز به گرفتن مجوزهای دیگری از وزارت بهداشت، بازرگانی و یا سایر مراجع قانونی ‌باشد، باید برای اخذ مجوزهای مربوطه اقدام کنید. خرید و یا اجاره کردن مکانی برای فعالیت شرکت نیز ضروری می باشد. اگر محل فعالیت شرکت استیجاری باشد باید قرارداد معتبر اجاره داشته باشد. مرحله بعدی، دریافت کدپستی ملک اجاره شده برای شرکت است و پس از اینکه کدپستی و سایر موارد در فرم تقاضانامه ثبت شد، شماره ثبت و شرکت ثبت شده آن نیز مشخص می ‌شود. سپس، متقاضی باید در بانک های کشور بلغارستان حساب بانکی افتتاح نماید که متعلق به شرکت باشد و مدارک آن تایید شود. حضور مدیر عامل در زمان افتتاح حساب بانکی در بلغارستان الزامی است. پس از تایید و ایجاد حساب، مدارک به دفتر رسمی ثبت اسناد برده می شود و تاییدیه راه اندازی و سپرده گذاری گرفته می شود. پس از طی کردن موفقیت آمیز کلیه مراحل ثبت شرکت در بلغارستان، نوبت به ثبت و حضور در دفتر مالیات می رسد. متقاضی پس از تاسیس شرکت و راه اندازی کار و تکمیل تمامی شرایط باید اقدام به ثبت شرکت در اداره مالیات و اخذ کد اقتصادی نماید.

هزینه ثبت شرکت در بلغارستان

هزینه ثبت شرکت در بلغارستان

امروزه معمول ترین و پرکاربردترین فرم قانونی ثبت شرکت ها، مسئولیت محدود است. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این پروسه ساده بودن و روند سریع این نوع شرکت هاست. یکی از نکات مثبت این نوع شرکت این است که نیازی به حداقل سرمایه نیست. حداقل سرمایه ای که هر شریک می تواند وارد این شرکت کند 2 لوا معادل 1 یورو می باشد. احراز توان پرداخت حقوق و بیمه یک سال آینده به خودتان و هزینه های سالیانه شرکت الزامی است. همچنین، هزینه اجاره یک سال دفتر شرکت و حقوق یک سال کارمندان استخدام شده (در صورت نیاز) و هزینه تبلیغات را نیز باید مد نظر قرار دهید. هزینه دفاتر ثبت اسناد نیز جزو هزینه ثبت شرکت در بلغارستان است.

پرداخت مالیات نیز یکی دیگر از هزینه های اساسی ثبت شرکت خواهد بود. خوشبختانه بلغارستان قوانین مالیاتی پیچیده و سخت گیرانه ای ندارد و این موضوع سبب رونق سرمایه گذاری در این کشور شده است. نرخ مالیات بر درآمد در کشور بلغارستان بسیار مناسب است. مالیات بر درآمد شرکت با توجه به میزان درآمد شرکت تعیین می شود که مالیات بر درآمد تنها 10 درصد است که کمترین نرخ در بین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. همچنین در بلغارستان مالیات بر شهروندی نیز وجود ندارد. مالیات ارزش افزوده بر کالاها و شرکت ها در بلغارستان طبق قوانین اتحادیه اروپا صفر درصد است.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در بلغارستان

افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در بلغارستان می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند. ثبت شرکت در بلغارستان یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل ثبت شرکت از جمله افتتاح حساب بانکی، تنظیم بیزینس پلن، انتخاب نام شرکت، ثبت برند، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور بلغارستان مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب ریجکتی تقاضای اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی بلغارستان و همچنین ثبت موفق شرکت های متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت بلغارستان همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام وقت بخیر شما می تونید برای ثبت شرکت در بلغارستان بنده را راهنمایی کنید؟
به نقل از ناهیدیان:
سلام وقت بخیر شما می تونید برای ثبت شرکت در بلغارستان بنده را راهنمایی کنید؟

سلام بر شما دوست عزیز، در صورت نیاز به مشاوره درباره ثبت شرکت در بلغارستان با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.
سلام امکان ثبت شرکت در بلغارستان برای پسرم که 18 سالشه وجود داره؟
+1
به نقل از فاطمه لاری:
سلام امکان ثبت شرکت در بلغارستان برای پسرم که 18 سالشه وجود داره؟

سلام بر شما دوست عزیز، یکی از شرایط ایده آل برای ثبت شرکت در بلغارستان عدم وجود محدودیت سنی برای درخواست کننده است . در صورت نیاز به مشاوره در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در بلغارستان

آیا برای ثبت شرکت در بلغارستان محدودیت سنی وجود دارد؟
خیر- از شرایط ثبت شرکت در بلغارستان می توان به عدم وجود محدودیت سنی اشاره نمود.
رایج ترین نوع شرکت قابل ثبت در بلغارستان چیست؟
ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا OOD از رایج ترین و محبوب ترین انواع ثبت شرکت در این کشور است.