مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در اتريش

اتریش در اروپای مرکزی قرار گرفته و دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی می باشد. اتریش بین رشته کوه های آلپ قرار گرفته است. همسایگان آن اسلواکی، مجارستان، جمهوری چک، آلمان، لیختن اشتاین، سوئیس، ایتالیا و اسلوونی می باشد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش است. اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که تولید ناخالص داخلی سرانه آن 46,972 دلار است. این کشور سطح کیفیت زندگی را توسعه داده است. اتریش از سال 1955 عضو سازمان ملل متحد است، در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوست و بنیانگذار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) شد. اتریش همچنین در سال 1995 توافقنامه شنگن را امضا کرد و پیوستن به ارز اروپایی، یورو، را در سال 1999 به تصویب رساند.

ثبت شرکت در اتریش برای ایرانیان به عنوان یک متقاضیان خارجی امکان پذیر است. افراد غیر اروپایی می توانند با ثبت شرکت در اتریش اقامت یک ساله دریافت کنند که قابل تمدید است. با توجه به کاهش 25 درصدی مالیات بر درآمد شرکت در اتریش، این کشور یکی از پر طرفدارترین کشورها در امر سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. با توجه به شاخص پایین فساد اقتصادی و نرخ تورم پایین در این کشور، می توان گفت اتریش یکی از بهترین کشورها برای ثبت شرکت و اخذ اقامت می باشد.

اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

توجه داشته باشید که شما به صرف ثبت شرکت در کشور اتریش نمی توانید اقامت این کشور را کسب نمایید. برای اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت، باید حداقل مبلغ 100 هزار یورو سرمایه گذاری و یک طرح تجاری قوی ارائه نمایید. همچنین باید توجه داشته باشید که هر نوع سرمایه گذاری در کشور اتریش منجر به اخذ اقامت دائم در این کشور نخواهد شد، به طور مثال می‌توان گفت یکی از روش‌های سرمایه گذاری در کشور اتریش که اخذ اقامت این کشور را در پی خواهد داشت کارآفرینی در این کشور می باشد. در این روش پس از ثبت شرکت و کارآفرینی در اتریش و پس از بررسی های اولیه، ظرف سه هفته، در صورت تایید، برای شما ویزا صادر خواهد شد. پس از ثبت شرکت اتریش شما می توانید کارت اقامت یک ساله خود را به عنوان مدیر عامل شرکت دریافت کنید. اگر شرکت شما بر حسب طرح تجاری اولیه ای که ارائه داده اید فعال باشد و شما همچنان مشغول به کار باشید می توانید کارت اقامت خود را تمدید نمایید. نکته مثبت در کارت اقامت کاری اتریش در این است که پس از 5 سال از صدور کارت اولیه و تمدید آن شما می توانید درخواست کارت اقامت دائم نمایید. البته نکته اینجاست که یا شرکت شما باید در این مدت فعال بوده باشد و مالیات قانونی شرکت را پرداخت کرده باشید و یا اینکه شما توسط یک کارفرما در طول این مدت استخدام شده باشید. احراز توان پرداخت حقوق و بیمه یک سال آینده به خودتان و هزینه های سالیانه شرکت، نیز الزامی می باشد. با گذشت مراحل قانونی می توانید درخواست اقامت دائم و یک سال بعد، یعنی پس از 6 سال، درخواست تابعیت یا شهروندی این کشور را داشته باشید. البته دانش کافی زبان آلمانی و همین طور شرکت در آزمون شهروندی و داشتن سابقه بدون جرم برای اخذ پاسپورت و اعطای تابعیت الزامی است.

اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در اتریش

 • داشتن موقعیت جغرافیایی ویژه در محل تقاطع شرق و غرب اروپا و امکان دسترسی به کل اروپا
 • انتخاب وین برای 10 سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی
 • کسب رتبه 24 جهان به دلیل شاخص توسعه انسانی
 • کسب رتبه 31 جهان به دلیل شاخص های اقتصادی
 • نرخ تورم پایین 2 درصد
 • شاخص 76 در فساد اقتصادی
 • ایجاد تجارت سود ده در یک کشور بسیار امن جهت سرمایه گذاری
 • برخورداری از نیروی کار ماهر و متخصص
 • سیستم حقوقی و مالیاتی مطلوب و اطمینان قانونی بسیار بالا
 • مالکیت صد در صد بدون نیاز به شریک محلی
 • نرخ مالیات بر درآمد شخص در حدود 27.04%
 • عدم وجود مالیات شغلی و مالیات بر دارایی
 • اخذ اقامت یک ساله قابل تمدید
 • افتتاح حساب بانکی بین المللی
 • داشتن بیمه درمانی تقریبا رایگان
 • امکان دریافت وام با بهره بسیار پایین
 • تحصیل رایگان برای کلیه اعضای خانواده
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از پنج سال و سپس تابعیت این کشور
 • سفر به 125 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا و به 42 کشور جهان با ویزای فرودگاهی با پاسپورت این کشور

انواع ثبت شرکت در اتریش

اگر به ثبت شرکت در اتریش علاقمند هستید، انواع مختلفی از شرکت ها در اختیار شماست. همچنین، کلیه شرکت ها محدودیت های خود را در رابطه با فعالیت های تجاری مصوب دارند. انواع ثبت شرکت در اتریش شامل موارد زیر می باشند:

1. شرکت سهامی عام (AG)
2. مشارکت
   1.2  شرکت مشارکت عمومی (OG)
   2.2  شرکت مشارکت محدود (KG)
   3.2  شرکت مشارکت غیر فعال (STGES)
   4.2  شرکت مشارکت حقوق مدنی (GesnbR)
3. شعبه شرکت خارجی یا دفتر نمایندگی
4. شرکت با مسوولیت محدود (GmbH) یا همان (LLC)

شرایط ثبت شرکت در اتریش

شرکت با مسوولیت محدود می تواند توسط تنها یک شخص ثبت شود و یا توسط چند شخص، که در این صورت یک توافق نامه مشارکت برای ایجاد این نوع از شرکت مورد نیاز است. LLC یک شرکت مناسب برای مشاغل کوچک و متوسط است و اغلب به عنوان "شرکت تابعه اتریش" نیز در گروه های سازمان یافته بین المللی ثبت می شود. این نوع شرکت می تواند فعالیتهای حقوقی، سیاسی یا تجاری (بجز تجارت بیمه، بانکداری و صندوق سهام عدالت) انجام دهد، که با توجه به فعالیت شرکت باید مجوز فعالیت مربوطه را دارا باشد.

پروسه ثبت شرکت در اکثر کشورها به گونه ایست که می توان از ایران برای ثبت شرکت در آن کشور اقدام کرد اما ثبت شرکت در کشور اتریش مستلزم حضور فرد در آن کشور است. یکی از مواردی که برای ثبت شرکت در اتریش مورد نیاز است طرح تجاری یا همان بیزینس پلن است. یک بیزینس پلن شامل تمامی اطلاعات شرکت شما است. این طرح باید توسط دولت اتریش تایید شود تا به شما اجازه ثبت شرکت داده شود. متقاضیان بایستی بتوانند با ارائه خدمات جدید و یا با تولید محصولات به منظور راه اندازی و توسعه شرایط نوآورنه در بازار اتریش تغییرات مثبتی ایجاد کنند. بیزینس پلن ارائه شده باید از قابلیت های بالایی در جهت گسترش و توسعه اقتصاد کشور اتریش برخوردار باشد. این بیزینس پلن همچنین بایستی نقطه فروش و بازاریابی بالایی داشته باشد، به همین دلیل ارائه طرح تجاری از اهمیت بسیار بالایی در ثبت شرکت برخوردار است.

ارائه مدارک شرکت فعال در ایران با سابقه فعالیت معتبر و مرتبط (حداقل یک سال)، از دیگر شرایط ثبت شرکت در اتریش می باشد. نوشتن طرح و اسناد قانونی شرکت، تقریبا طی دو روز انجام می شود. پردازش اسناد و تاییدیه آن نیز حدودا 6 روز و افتتاح یک حساب بانکی به نام شرکت نیز حدود یک روز و دریافت مجوز اتاق اقتصادی نیز یک روز، ثبت نام برای اداره مالیات حدودا دو هفته و درخواست مجوز فعالیت کمتر از یک روز طول می کشد. بنابراین کل پروسه ثبت شرکت در اتریش کمتر از یک ماه طول خواهد کشید.

شرایط ثبت شرکت در اتریش

مراحل ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش، ضوابط و مقررات قانونی خاص خود را دارد. در مرحله اول ثبت شرکت اتریش شما باید نوع شرکت مورد درخواست خود را تعیین نمایید. سپس، برای ثبت شرکت اتریش شما نیاز به یک نام تجاری دارید. این نام، نباید به هیچ عنوان تکراری باشد و یا توسط هیچ شخص یا ارگانی قبل از شما استفاده شده باشد. باید از طریق استعلام های قانونی، امکان پذیر بودن ثبت شرکت با نام مورد نظر را بررسی کنید و آن را در دادگاه ایالتی ثبت نمایید. مرحله بعدی، تهیه مدارک و ترجمه رسمی آنها و همچنین معرفی آدرس شرکت از طریق اجاره نامه رسمی و یا ارائه سند مالکیت ملک مورد نظر است. بعد از آن، درخواست جواز تجارت از اداره ولسوالی (Bezirkshauptmannschaft) و یا مقامات شهری (Magistrat) خواهد بود. بعد از این مرحله شما باید میزان سرمایه شرکت و نحوه تقسیم سهام بین شرکا را مشخص نموده و اعضای شرکت را تعیین کنید که این مورد در اساسنامه شرکت قید می شود. در اساسنامه شرکت بایستی شرح فعالیت شرکت و همچنین قوانینی که شما و شرکای تان موظف به اجرای آن هستید قید شوند. شما در این اساسنامه شرح اصلی فعالیت های شرکت خود را تعریف می کنید. البته در آینده می توانید این شرح فعالیت ها را تغییر نیز دهید که باید مورد تایید اداره کار قرار بگیرد. سپس، باید نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام نمایید که حداقل نیمی از سرمایه شرکت در ابتدا باید پرداخت شده و مابقی بایستی در حساب بانک سپرده شود. تهیه مهر رسمی شرکت، آخرین مرحله ثبت شرکت در اتریش است.

هزینه ثبت شرکت در اتریش

رایج ترین شکل ثبت شرکت در اتریش، شرکت با مسوولیت محدود می باشد. شرکت با مسوولیت محدود یک نهاد قانونی است و بنابراین دارای هویت قانونی خود است. این نوع از شرکت در اتریش می تواند حقوق، تعهدات و وظایف مشخصی داشته باشد. برای ثبت شرکت در اتریش به حداقل سرمایه 35,000 یورو، که به سهام با حداقل ارزش 70 یورو تقسیم می شود، نیاز دارید. هر سهامدار فقط یک سهم دارد و باید حداقل یک چهارم از سهم خود را به صورت نقدی پرداخت کند. کل مشارکت نقدی حداقل باید 17,500 یورو باشد. نیمی از این سرمایه باید در حساب شما در کشور مبدا و یا حساب شخصی شما در کشور اتریش باشد و نیم دیگر آن باید به حساب شرکت شما در کشور اتریش منتقل شود. پس از تعیین شرکای شرکت، باید میزان سرمایه شرکت و نحوه تقسیم سهام بین شرکا را مشخص نمایید که این موارد در اساسنامه شرکت قید می شوند. در کنار هزینه ثبت شرکت در اتریش، هزینه های دیگری نظیر هزینه اجاره مکان مشخص در اتریش برای شرکت خود و هزینه های بیزینس پلن را نیز دارید، که با توجه به پرونده شما این هزینه ها می تواند متفاوت باشد. لازم به ذکر است دفتر مرکزی شرکت، باید در اتریش باشد. هزینه دفتر کار با توجه به متراژ و امکانات متغیر است، ولی می توان با 300 تا 700 یورو در ماه یک دفتر کار با متراژ زیر 100 متر در اتریش پیدا کرد. البته بسته به شانس، امکان پیدا کردن دفاتر کاملا مبله با قیمت مناسب هم وجود دارد.

کشور اتریش در بین کشورهای اروپایی جزو کم مالیات ترین کشورها است. نرخ مالیات بستگی به سود سالانه شما دارد. یعنی هر سال طبق ارائه حسابدار شما و سود مالی سالیانه شما یک درصد مشخصی برای مالیات برای شما اعمال می شود. یک سری قوانین مالیاتی نیز در کشور اتریش وجود دارد که می تواند به افرادی که در این کشور شرکت ثبت می کنند کمک کرده تا مالیات کمتری بپردازند. از این موارد می توان به شغل هایی که در ارتباط با آموزش هستند اشاره نمود که مشمول 20 درصد کسر مالیات می شوند و یا طرح های تجاری که در زمینه های تحقیقاتی هستند و تحقیقات آنها موجب پیشرفت کشور می شود، می توانند تا 35 درصد از هزینه های صرف شده سالانه در این زمینه را دریافت کنند. هزینه هایی مانند مالیات شغلی و مالیات بر ثروت که در کشورهای دیگر معمول می باشند در اتریش وجود ندارد.

هزینه ثبت شرکت در اتریش

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در اتریش

ارائه طرح تجاری که مورد تایید دولت اتریش قرار گیرد به هیچ عنوان کار ساده ای نیست، خصوصا اگر شما در اتریش اقامت نداشته باشید و بازار کار و اقتصاد این کشور را از نزدیک مشاهده نکرده باشید. عدم تایید بیزینس پلن، نه تنها باعث از دست دادن سرمایه شما می شود، بلکه شانس اخذ اقامت این کشور را نیز از شما خواهد گرفت. ثبت شرکت در اتریش نیازمند دانش و آگاهی کامل در زمینه فرایند ثبت شرکت و شناخت پیش نیازها و مدارک آن می باشد. ویزا پلاس با دو دهه تجربه موفق در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت اتریش می تواند تمام امور مربوطه را بر عهده گرفته و خدمات کاملی را به متقاضیان ارائه نماید تا بتوانند با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابند.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلاو وقت بخیر با ثبت شرکت در اتریش بچه هام می تونن بدون دردسر ادامه تحصیل بدن؟
به نقل از بهادر عزیزی:
سلاو وقت بخیر با ثبت شرکت در اتریش بچه هام می تونن بدون دردسر ادامه تحصیل بدن؟

سلام بر شما دوست عزیز از مزایای اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت میتوان به امکان تحصیل فرزندان و اعضای خانواده اشاره نمود.
سلام هزینه ثبت شرکت در اتریش چقدره؟
به نقل از کمال شعبانیان:
سلام هزینه ثبت شرکت در اتریش چقدره؟

سلام بر شما دوست محترم، برای اطلاع از هزینه های دقیق ثبت شرکت در اتریش با کارشناسان ویزاپلاس در تماس باشید
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در اتریش

اخذ اقامت در اتریش با ثبت شرکت درچه صورت امکان پذیر است؟
به منظور دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت باید پلن اقتصادی قدرتمند با حداقل سرمایه گذاری 100000 یورو ارائه نمایید و یا شرکت شما طرح کارآفرینی در این کشور ارائه دهد. موارد ذکر شده تنها دو راه از چندین مسیر منتهی به دریافت اقامت در اتریش است.
حداقل شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت در اتریش چیست؟
برای ثبت شرکت در اتریش حدااقل به میزان 100000 یورو سرمایه و ارائه یک طرح تجاری قوی نیاز است.