ثبت شرکت در اتريش

ثبت شرکت در اتريش یکی از روش های دریافت اقامت در اروپا می باشد، کشور اتریش در مرکز قاره اروپا واقع شده است و یکی از اعضای رسمی اتحادیه اروپا است. اقتصاد اتریش پس از جنگ جهانی دوم رشد بسیار خوب و پایداری داشت و توانست از اقتصاد آزاد خود سود بسیار خوبی بدست آورد. این کشور از دهه 1950 با توجه به شرایط آن زمان متوسط اقتصاد سالانه خود را بیش از 5% افزایش دهد. اتریش در سال 1995 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد که با عضویت در آن با خود چالش های اقتصادی قابل ملاحظه ای را برای اروپایی ها به ارمغان آورد که باعث شد تجار و سرمایه گذاران بسیار زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کند. ناگفته نماند اتریش به عنوان عضو اقتصادی اتحادیه اروپا معرفی شده که واحد پولی خود را از شیلینگ به یورو تغییر داد.

شرایط ثبت شرکت در اتریش

اگر قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور زیبا و امن را دارید با ویزا پلاس همراه باشید. برای مهاجرت به کشور اتریش راه های زیادی وجود دارد اما اگر برای سرمایه گذاری قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید و از طریق ثبت شرکت به اقامت دائم آن دست پیدا کنید، باید از یک سری قوانین که این کشور برای مهاجرین تنظیم کرده است اطلاع پیدا کنید. این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شاه راه اروپا قرار دارد همین امر باعث شده تا سرمایه گذاران بسیار زیادی در این کشور جذب شوند. کیفیت زندگی و اقتصادی در این کشور بسیار بالا بوده و افراد غیر اروپایی می توانند با تاسیس شرکت اقامت یک ساله با قابلیت تمدید دریافت کنند. در نظر بگیرید که تنها ثبت شرکت در این کشور به اقامت دائم ختم نمی شود بلکه شما باید یک طرح تجاری برای ادامه فعالیت خود داشته باشید تا بتوانید اقامت این کشور را اخذ نمایید. اگر در کشور اتریش به مدت 5 سال فعالیت تجاری داشته باشید می توانید درخواست خود را برای اقامت در این کشور ارائه دهید. اما برای ثبت کمپانی در اتریش روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به انواع آنها می پردازیم:

ثبت کمپانی با مشارکت مدنی
ثبت کمپانی با قوانین اروپاSE
ثبت کمپانی با سهامی عام AG
ثبت کمپانی با مشارکت محدود KG
ثبت کمپانی با مشارکت عمومی OG
ثبت کمپانی با مشارکت غیر فعال STG
ثبت کمپانی با مسئولیت محدودGMBH

هزینه ثبت شرکت در اتریش

با توجه به قوانین کشور اتریش هزینه ثبت شرکت بر اساس شرایط خاص سنجیده می شود و چنانچه بخواهید از هزینه های دقیق با خبر شوید بهتر است با تیم ویزا پلاس در تماس باشید. اما به طور کلی افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور اروپایی را دارند باید حدقل مبلغ مشخصی را برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در نظر بگیرند، و یک مبلغ به عنوان پشتوانه شرکت در حساب بانکی خود داشته باشند که این مبلغ توسط دولت اتریش مشخص می شود. افراد باید یک حساب شخصی با یک مبلغ مشخص در حساب شخصی خود داشته باشند تا بتوانند از پس هزینه های خود بر بیایند. در ادامه به مخارج یک سال شرکت در اتریش می پردازیم :
جمع حقوق 12 ماه خودتان و کارمندان استخدام شده
محاسبه هزینه اجاره دفتر شرکت در طول یک سال
محاسبه هزینه های جانبی دیگر مثل تبلیغات

هزینه ثبت شرکت در اتریش

شرایط ثبت شرکت در اتریش

هر کشوری در چارچوب قانون گذاری خود یک سری قوانین برای شرایط ثبت شرکت دارند که اتریش از این قضیه مستثنا نیست. برای معامله کردن و ارائه خدمات در اتریش باید یک نام تجاری از خود داشته باشید و مجوزهای لازم برای ادامه فعالیت در این کشور را دریافت کنید. دولت اتریش در این روش سرمایه مشخصی را در نظر نگرفته ولی دارایی شما باید به حدی باشد تا بتوانید از پس هزینه های شرکت و حقوق کارمندان خود بر بیایید. اگر تحصیلات شما بالاتر از کارشناسی یا لیسانس باشد نیازی به دریافت مدرک زبان اتریشی ندارید. اگر قصد ندارید به کشور مقصد مهاجرت کنید شما می توانید به روش ثبت امضا در سفارت اتریش در کشور مبدا شرکت خود را به طور غیر حضوری ثبت کنید. اگر صاحب فرزند هستید می تواند به همراه شما اقامت اتریش را دریافت کند که البته شرط سنی در این مورد بسیار مهم است. فرزندان باید زیر 18 سال سن داشته باشند. بر خلاف کشورهای دیگر در صورت ثبت شرکت در اتریش اجباری در استخدام کارمند نیست و بصورت فردی می توانید کار خودتان را شروع کنید. یکی دیگر از شروط ثبت کمپانی در اتریش داشتن سابقه کار است که اگر سابقه کار نداشته باشید روند ثبت با مشکلاتی رو به رو می شود. چنانچه پس از یک سال فعالیت بخواهید برای تمدید اقامت خود اقدام کنید باید هزینه های مالیات بر حقوق متقاضی را پرداخت کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت در اتریش و هزینه های آن با شماره های زیر با کارشناسان ویزاپلاس در ارتباط باشید.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای اتریش مفتخر است شما را در کلیه مراحل ثبت شرکت اتریش یاری و همراهی نماید.