مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت کاری اتریش

کشور اتریش در همسایگی کشورهایی نظیر مجارستان، اسلواکی، آلمان، ایتالیا، سوئیس، جمهوری چک و لیختنشتاین در اروپای مرکزی واقع گردیده است. پایتخت کشور اتریش شهر وین می باشد که سالیان متمادی است که نام برترین شهر و پایتخت دنیا را یدک می کشد. میزان جمعیتی که در این کشور زندگی می کنند در سال 2019 حدود هشت میلیون نفر برآورد گردیده است. بیش از 90 درصد مردم اتریش به آلمانی تکلم می کنند. کشور اتریش به عنوان یکی از برترین اقتصاد های اروپا به شمار می رود و شاخص های اقتصادی بسیار مطلوبی دارد. آب و هوای این کشور نیز بسیار مناسب و بسیار نزدیک به شرایط آب و هوایی و اقلیمی ایرانیان می باشد. کشور اتریش یکی از کشورهایی است که کیفیت زندگی در آن بسیار بالاست و جز امن ترین کشورهای دنیا محسوب می گردد. جهت اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در اتریش پیشنهاد می کنیم مطلب " اقامت اتریش " را مطالعه کنید

اخذ اقامت کاری اتریش

اتباع کشور های خارج از اتحادیه اروپا از جمله ایرانیان، برای کار در کشور اتریش باید اقامت کاری و کارت قرمز سفید قرمز اتریش را اخذ نمایند. کارت قرمز سفید قرمز به واسطه اقامت کاری در اتریش قابل دستیابی است. در این روش بعد از گذشت دو سال، اقامت شخص تمدید شده و بعد از دو سال کارت قرمز سفید قرمز پلاس صادر می گردد. این نوع اقامت یکی از بهترین اقامت ها در اروپا می باشد و دارندگان اقامت کاری اتریش پس از 5 سال کار و زندگی در اتریش و پرداخت مالیات می توانند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. دارندگان اقامت دائم، در صورت داشتن شرایط لازم مانند تسلط به زبان رسمی این کشور و سازگاری با فرهنگ و جامعه می توانند برای پاسپورت اتریش اقدام نمایند.

 در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

اقامت کاری اتریش

شرایط ویزای کار اتریش

اخذ ویزای کاری اتریش به دو صورت امکان پذیر است:

1. ویزای کار اتریش از طریق پیشنهاد شغلی: به صورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت 3 هفته آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از 28 کشور عضو این اتحادیه جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه به خدمت گیرند.

2. ویزای کار نیروی متخصص اتریش: ویزای جستجوی کار در زمره ویزاهایی می باشد که با توجه به شرایط مناسبی که دارد بسیار پرطرفدار می باشد. این نوع ویزا در کشورهای اروپایی همچون آلمان و اتریش ارائه می شود. ویزای جستجوی کار اتریش برای متقاضیانی است که در زمینه کاری خود متخصص هستند و این امکان را برای فرد به وجود می آورد که وارد خاک کشور اتریش شده و برای استخدام در فرصت های شغلی موجود درخواست دهد. مدت اعتبار ویزای جستجوی کار اتریش 6 ماه می باشد که به صورت Point Based System یا امتیاز بندی می باشد. در صورتی که شخص از 100 امتیاز، 70 امتیاز را کسب نماید می تواند برای این نوع ویزا اقدام نماید. در صورتی که شخص امتیازات لازم را از سیستم امتیاز بندی اخذ نماید می تواند برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش درخواست دهد. مدت اعتبار این کارت ابتدا دو ساله می باشد که قابل تمدید است. ملاک این امتیاز دهی به فاکتورهایی مانند تحصیلات، سابقه کاری، مهارت های زبانی و سن بستگی دارد.

قابل ذکر است شرایط زمانی کار در کشور اتریش به صورت میانگین 8 ساعت در روز و به عبارتی 40 ساعت در هفته می باشد. در مورد تعطیلات سالانه نیز کارمندان حق دارند 5 هفته را در سال مرخصی داشته باشند.

مشاغل مورد نیاز در اتریش

مشاغل مورد نیاز در اتریش که کمبود نیرو دارند و شما با 55 امتیاز از 90 می توانید ویزای جستجوی کار را دریافت نمایید:

فرزکار، مهندس مکانیک، تراشکار فلز، مهندسین تجهیزات کشاورزی، مهندس برق، سقف ساز، مهندس پردازش داده، جوشکار و اپراتورهای برش مشعل، نجاران، مهندس عمران، مکانیک موتور، تکنسین الکتریک، صافکار، کمک تاسیسات، سازندگان قالب و برش و پانچ، اسلحه ساز، کارگران ماشین چوب، تکنسین ویژه مهندسی ارتباطات، مدیریت تجارت، بینایی سنجی چشم، پردازنده، و لوله کش ساختمان

لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش که کمبود نیرو دارند و شما می توانید به عنوان نیروی متخصص با 70 امتیاز از 100 امتیاز ویزای جستجوی کار را دریافت نمایید که شامل 8 رشته است:

مهندس انرژی یا قدرت، مهندس مکانیک، مهندس مخابرات، تحلیلگر داده، مدیریت کسب و کار، فیزیوتراپ، اقتصاددان، و حرفه های ویژه

حداقل حقوق

کارفرمای شما باید حداقل حقوق قانونی را به شما پرداخت کند:

  • برای کارگران کلیدی بالای 30 سال 3222 یورو ماهانه ناخالص به علاوه پرداخت های ویژه (تعطیلات و پرداخت کریسمس)
  • برای کارگران کلیدی زیر 30 سال 2685 یورو ماهانه ناخالص به علاوه پرداخت های ویژه (تعطیلات و پرداخت کریسمس)

شرایط ویزای کار اتریش

هزینه ویزای کار اتریش

کشور اتریش با توجه به صنعت قدرتمندی که در دنیا دارد سالانه افراد زیادی را برای کار در این کشور به خدمت می گیرد، نرخ بیکاری پایین در این کشور همواره باعث شده تا افراد مهاجر وسوسه شوند برای کار به این کشور مهاجرت کنند. شما جهت اقدام برای دریافت اقامت کاری اتریش مستلزم پرداخت هزینه هایی خواهید بود. یکی از مزیت های این روش، هزینه بسیار پایین آن نسبت به روش های دیگر می باشد که البته هزینه های آن با توجه به شرایط موجود هر ساله متغیر می باشد. بخشی از این هزینه مربوط به ارزشیابی مدارک بوده که بسته به حجم مدارک، متفاوت می باشد. همچنین سفارت نیز برای صدور ویزای کار مبالغی را به عنوان هزینه کنسولی از متقاضی دریافت می کند که بسته به نوع ویزای افراد متغیر می باشد. برای اطلاع از جزئیات هزینه های اخذ اقامت کاری اتریش با کارشناسان ویزا پلاس در تماس باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه