مشاوره رایگان: 02122110460
بلوکارت آلمان

بسیاری از مراجعان از ما می پرسند که چگونه ویزای کار آلمان را بگیریم؟ در این مطلب هر اطلاعاتی که در خصوص شرایط کار در آلمان و بلوکارت آلمان احتیاج دارید، توضیح داده شده است. کشور آلمان به دلیل داشتن صنعت قوی و نرخ بیکاری پایین همواره مورد توجه مهاجران فراوانی در سطح بین المللی بوده است و متقاضیان زیادی کار در این کشور را مد نظر قرار می دهند. آلمان دارای شرایط کار جذابی برای اکثر خارجیان است. بهره گیری از مزایای کار و تامین اجتماعی اجباری و بالاترین درآمدها در جهان گوشه ای از مزایای کار در آلمان است. میانگین نرخ بیکاری آلمان در سال 2019 در حدود 3.2% می باشد که پایین تر از متوسط نرخ بیکاری 6.5% در کل اتحادیه اروپا می باشد. آلمانی ها در هفته 35 ساعت کار کرده و به طور میانگین ماهیانه حدود 4651 یورو دریافت می کنند که بالاتر از هر کشوری در اروپا است. بلوکارت آلمان بر طبق ماده 19 قانون اقامت آلمان، یک مجوز اقامت موقت است. این قانون که در آگوست 2012 به تصویب رسیده است و در ارتباط با جذب نیروهای بسیار کارآمد و متخصص می باشد. بلوکارت در واقع یک مجوز اقامت 6 ماهه مستقل به شمار می آید که برای تسهیل روند اخذ اقامت نیروهای متخصص خارج از اتحادیه اروپا تعیین شده است. از آنجایی که دریافت بلوکارت آلمان مجوز کار و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا به جز انگلیس، ایرلند و دانمارک را برای افراد فراهم می آورد، در صورت اقدام اصولی می تواند یکی از بهترین روش های مهاجرتی محسوب شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط ثبت شرکت در آلمان، اخذ بلو کارت و ویزای این کشور با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

بلوکارت آلمان

شرایط اخذ بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان، مخصوص کارگران غیر اروپایی دارای مهارت بالا می باشد، یک تبعه خارجی با مجوز کار در آلمان، پس از گذراندن دوره یک ساله اشتغال و پرداخت مالیات می تواند درخواست بلوکارت دهد. مهارت بالا به معنای داشتن مدرک دانشگاهی و نیز سابقه کار تخصصی می باشد و از شرایط اخذ بلوکارت آلمان در سال 2022، علاوه بر ارائه مدرک آکادمیک، می توان به داشتن قرار دادکاری با حداقل دستمزد سالیانه در حدود 53,600 یورو اشاره کرد. به عبارت دیگر، کارگران مهارت بالا، دارای پیشنهاد کاری و دستمزد حداقل دو سوم سقف درآمد یک فرد شاغل آلمانی، صلاحیت درخواست بلوکارت آلمان را دارند. همچنین، داشتن بیمه سلامت معتبر، ارائه مدرک اثبات تمکن مالی کافی و داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 نیز از شرایط اخذ بلوکارت آلمان می باشد. بر اساس قوانین آلمان، شرط دستمزد سالانه مشاغل خاصی که دچار کمبود نیروی کار ماهر هستند می تواند تا 41,808 یورو باشد. کلیه مشاغل مهندسی، کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT)، ریاضیدانها، پزشکان و پرستاران جزو این مشاغل خاص می باشند. شرایط اخذ بلوکارت آلمان به نحوی است که از طرق مختلفی همچون دریافت پیشنهاد شغلی و استخدام در شرکت تأسیس شده توسط فرد امکان پذیر می باشد. دریافت بلوکارت آلمان دارای مزایای زیادی می باشد به طوری که از آن به عنوان بهترین روش مهاجرتی یاد شده است.

شرایط اخذ بلوکارت آلمان

شرایط سنی بلوکارت آلمان

با توجه به قوانین کارت آبی آلمان این کشور شرایط سنی را برای دریافت این کارت لحاظ نکرده و افراد با توجه به مهارتی که دارند می توانند در هر رده سنی که هستند بلو کارت آلمان را دریافت نمایند. مدت اعتبار این کارت با توجه به نوع قرارداد کاری شما متغیر می باشد به عنوان مثال اگر قرارداد شما 4 ساله باشد بلوکارت شما نیز به مدت 4 سال اعتبار دارد که در همین مسیر نهایت می توانید اقامت PR کشور آلمان که همان اقامت دائم است را بدست بیاورید. در صورتی که مدت قرارداد شما کمتر باشد به همان میزان بلوکارت شما اعتبار دارد که در صورت پایان یافتن اعتبار آن شما می توانید آن را به سادگی تمدید کنید.

 

هزینه بلوکارت آلمان

اخذ اقامت از طریق بلوکارت آلمان

صاحب بلوکارت، قادر خواهد بود به مدت یک سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد. پس از گذشت 18 ماه قادر خواهد بود به کشورهای دیگر اتحادیه سفر نماید. این کارت تا 3 سال معتبر و قابل تمدید است. دارنده این کارت پس از گذشت 3 سال و پرداخت مالیات، می تواند درخواست اخذ اقامت از طریق بلوکارت آلمان را بدهد. اگر این اقامت 4 یا 7 سال دیگر هم ادامه داشته باشد، دارنده بلوکارت می تواند درخواست پاسپورت یا تابعیت دهد.

متقاضی قبل از پیدا کردن کار در کشور آلمان، نمی تواند خانواده و همراه خود را وارد خاک این کشور نماید. درصورت یافتن شغل مناسب و حقوق کافی برای پرداخت هزینه ها، می تواند با احراز شرایط ویزای همراه، درخواست اخذ اقامت از طریق بلوکارت آلمان را برای خانواده خود نماید. خانواده دارنده بلوکارت، بدون محدودیت حق کار و تحصیل در آلمان را دارند و دانستن زبان آلمانی برای دریافت اقامت دائمشان تا حدودی کفایت می کند.

اخذ اقامت از طریق بلوکارت آلمان

هزینه بلوکارت آلمان

کشور آلمان با توجه به صنعت قدرتمندی که در دنیا دارد سالانه افراد زیادی را برای کار در این کشور به خدمت می گیرد، نرخ بیکاری پایین در این کشور همواره باعث شده تا افراد مهاجر وسوسه شوند برای کار به این کشور مهاجرت کنند. یکی از روش های اقامتی در آلمان دریافت بلوکارت می باشد که برای دریافت آن مستلزم پرداخت هزینه هایی خواهید بود. یکی از مزیت های دریافت کارت آبی آلمان، هزینه بسیار پایین آن نسبت به روش های دیگر می باشد که هزینه های آن با توجه به شرایط موجود هر ساله متغیر می باشد. بخشی از این هزینه مربوط به ارزشیابی مدارک بوده که بسته به حجم مدارک، متفاوت می باشد. همچنین سفارت نیز برای صدور ویزای کار مبالغی را به عنوان هزینه کنسولی از متقاضی دریافت می کند که بسته به نوع ویزای افراد متغیر می باشد. برای اطلاع از جزئیات هزینه های بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزا پلاس در تماس باشید.

 

 

مزایای بلو کارت آلمان

بلو کارت اتحادیه اروپا یکی از ویزاهای پرطرفدار است، زیرا طیف گسترده ای از مزایا را ارائه می دهد و جایگزین ویزای کاری قدیمی در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا شده است. در اینجا برخی از بزرگترین مزایای بلوکارت آلمان آورده شده است:

  • با بلوکارت آلمان می توانید در اتحادیه اروپا آزادانه سفر کنید.
  • از شرایط کاری و مسافرتی مشابه شهروندان کشور آلمان برخوردار شوید.
  • می توانید اعضای خانواده خود را در کنار خود داشته باشید.
  • پس از گذشت مدت زمان مشخصی می توانید اقامت دائم آلمان را به دست آورید.
  • امکان تحصیل رایگان برای افراد زیر هجده سال وجود دارد.
  • دسترسی به برنامه های اجتماعی مشابه شهروندان، از جمله آموزش، مراقبت های بهداشتی، و سفرهای مختلف و...

معایب بلوکارت آلمان

  • بلو کارت فقط یک مجوز کار برای اقامت و کار در آلمان است. در صورت از دست دادن شغل، یافتن شغل در اسرع وقت ضروری است، در غیر این صورت باید به کشور خود بازگردید.
  • اقامت بیش از 12 ماه در خارج از اتحادیه اروپا، اعتبار بلوکارت آلمان را از بین می برد.
دیدگاه‌ها  
سلام روز خوش واقعا بلو کارت آلمان یکی از بهترین راه های دریافت اقامت آلمانه
به نقل از احسان کافی:
سلام روز خوش واقعا بلو کارت آلمان یکی از بهترین راه های دریافت اقامت آلمانه

سلام بر شما دوست عزیز، دقیقا همینطوره
سلام با داشتن بلوکارت، همراهان می تونند در آلمان به تحصیل ادامه بدهند؟
به نقل از گیلدا نقشینه:
سلام با داشتن بلوکارت، همراهان می تونند در آلمان به تحصیل ادامه بدهند؟

سلام بر شما سرکار خانم نقشینه، خانواده و همراهان دارنده بلوکارت، بدون محدودیت حق کار و تحصیل در آلمان را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس در تماس باشید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان چیست و چه شروطی برای دریافت آن وجود دارد؟
بلوکارت در حقیقت تاییدیه مهارت بالا برای کارگران غیر اروپایی است که فرد پس از دوره یک ساله کار در آلمان می تواند برای دریافت آن اقدام کند. برای دریافت بلوکارت فرد علاوه بر مدرک دانشگاهی معتبر باید سابقه کار تخصصی با شرایط خاصی را داشته باشد.
آیا اخذ اقامت آلمان از طریق بلوکارت امکانپذیر است؟
فرد با داشتن بلوکارت برای مدت یکسال اقامت کشور آلمان را دریافت می کند و پس از 3 سال در صورت پرداخت مالیات می تواند درخواست اقامت از طریق بلوکارت را به اداره مهاجرت آلمان ارائه دهد و در نهایت با 7 سال اقامت از طریق بلوکارت امکان ارائه درخواست برای دریافت اقامت دائم برای او وجود دارد.