مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت کاری سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپا و از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است و دارای برخی از بهترین مزایای رفاهی و زندگی در سراسر جهان است. سوئد یکی از کشورهای صنعتی اروپا و دنیا می باشد، از همین رو اقامت کاری سوئد بسیار ارزشمند است. کشور سوئد به علت سطح رفاه بالا و کیفیت بسیار بالای زندگی و نیاز به مهاجرین متخصص جزو کشورهای مورد نظر برای مهاجرین می باشد. افرادی که در سوئد مشغول به کار و زندگی هستند دارای بالاترین امنیت به لحاظ مراقبت های بهداشتی، طرح های بازنشستگی و امنیت شغلی می باشند. وضعیت اقتصادی کشور سوئد با رشد اقتصادی 1.9 درصد و تولید ناخالص داخلی بسیار بالا نشانگر رشد اقتصادی بسیار عالی این کشور است. نرخ پایین بیکاری و بالا بودن حداقل دستمزد نسبت به میانگین اروپا، باعث محبوبیت این کشور میان افرادی است که جویای کار می باشند. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در سوﺋد با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

مهاجرت به سوئد از طریق کار

یکی از ویژگی های مثبت اخذ ویزای کار سوئد این است که امکان بردن همراه نیز برای متقاضیان کار در سوئد وجود دارد. مهاجرت به سوئد از طریق کار شامل همسر و فرزند زیر 21 سال می شود و در صورتی که فرزند بالای 21 سال وابستگی مالی به خانواده داشته باشد در شرایطی خاص می تواند به سوئد برود. هرگاه برای یک همراه ویزا صادر می شود، در صورتی که مدت زمان این ویزا بیشتر از 6 ماه باشد شخص همراه نیز می تواند جویای کار شده و پس از یافتن شغل در سوئد مشغول به کار شود. شخص اصلی می تواند زمان ارائه درخواست خود به صورت همزمان برای اعضای خانواده نیز درخواست دهد و یا پس از ورود به سوئد می تواند برای پیوستن خانواده خود به سوئد درخواست دهد.

اقامت کاری سوئد

ویزای کار سوئد می تواند منجر به اقامت کاری سوئد و پس از طی مراحل لازم سبب اخذ اقامت دائم سوئد و به دنبال آن اخذ تابعیت سوئد می شود. اگر در سوئد 4 سال کار کرده و مالیات پرداخت کرده باشید می توانید درخواست اقامت دائم این کشور را نمایید. جهت اخذ اقامت دائم سوئد نباید در مدت اقامت خود عملی مغایر منافع عمومی این کشور مرتکب شوید و نباید در این کشور پرونده قضایی داشته باشید. پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم سوئد می توانید درخواست تابعیت سوئد داده و به تبع آن پاسپورت سوئد را دریافت نمایید. جهت درخواست تابعیت باید زبان سوئدی را فرا گرفته و با جامعه سوئدی یکسو شده باشید. همچنین برای دریافت پاسپورت باید اثبات کنید که بدهی به دولت یا شخص خاصی ندارید.

اقامت کاری سوئد

ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد یکی از ویزاهای ارزشمند کاری می باشد و آن به دلیل صنعتی بودن این کشور و وجود کمپانی های مهم و شناخته شده دنیا در این کشور می باشد. ویزای کار سوئد دارای شرایطی می باشد که این موضوع هم باید برای کارفرما و هم نیروی کار متقاضی فراهم باشد. ویزای کار در این کشور توسط اداره مهاجرت صادر می شود. شهروندان اتحادیه اروپا و کسانی که اقامت دائم یکی از کشورهای اروپا را دارند نیازی به اخذ ویزای کار سوئد نخواهند داشت. اگر افرادی که قصد کار در سوئد را دارند ساکن اتحادیه اروپا باشند می توانند به سوئد رفته و پس از یافتن شغل مجوز کار دریافت نمایند. ساکنین غیر اتحادیه اروپا جهت کار در سوئد باید مجوز کاری سوئد را داشته باشند تا بتوانند ویزای کاری سوئد را دریافت نموده و به سوئد وارد شوند. ویزای کار سوئد معمولا برای یک سال معتبر است و قابل تمدید می باشد. کل پروسه اخذ ویزای کار سوئد بین 2 تا 9 ماه به طول می انجامد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق کار مدارکی مورد نیاز دارد که در صورت ناقص بودن هر یک از این مدارک پرونده شخص رد می شود، به همین جهت بهتر است در ارائه مدارک نهایت دقت را به عمل آورید. از جمله مدارک مورد نیاز برای ویزای کار سوئد می توان به داشتن مدرک تحصیلی، سوابق کاری مرتبط حداقل به مدت 2 سال، حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 یا زبان سوئدی و گواهی تمکن مالی مناسب اشاره کرد. رشته تحصیلی باید با زمینه کاری شما مرتبط بوده و البته پیشنهاد شغلی بایستی در حوزه مشاغل مرتبط با صنعت باشد. همچنین داشتن قرارداد کاری با کارفرمای سوئدی که مطابق با قانون کار کشور سوئد باشد الزامی است. حقوق و دستمزد ماهیانه اعلامی و میزان بیمه و مالیات نیز باید مبتنی بر قانون بیمه تامین اجتماعی سوئد باشد. متقاضی می بایست نشان دهد که میزان درآمد کافی برای گذراندن زندگی در سوئد را دارد. حقوق دریافتی خالص ماهیانه وی پس از کسر مالیات بایستی ماهیانه حداقل 1300 یورو باشد. بیمه فرد از سوی کارفرما باید در برگیرنده پوشش هایی مانند سلامت، بهداشت و بازنشستگی باشد. اجاره نامه رسمی منزل محل سکونت باید به مدارک مورد نیاز برای ویزای کار سوئد پیوست شود.

شرایط اخذ ویزای کار سوئد

جهت کار در کشور سوئد اشخاص عموما نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی می باشند که در ابتدا به مدت 3 الی 6 ماه صادر می گردد. جایگاه شغلی که به آنها پیشنهاد شده است باید شرایط خاصی داشته باشد تا شخص بتواند از این طریق اقامت سوئد را دریافت کند. کارفرمای سوئدی می بایست برای 3 ماه منصب شغلی مورد تقاضایش را در روزنامه ها و سایر جراید کثیر الانتشار یا رسانه های داخلی کشور سوئد در معرض عموم قرار دهد. چنانچه هیچ یک از شهروندان سوئدی رغبتی به گرفتن آن منصب شغلی نداشته یا صلاحیت کسب آن را نداشته باشند، کارفرمای مذکور می بایست به مدت 3 ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا از میان شهروندان اروپایی نیروی کار مورد نظر خود را انتخاب و استخدام نماید. چنانچه هیچ یک از کارکنان اروپایی نیز واجد شرایط استخدام در آن شغل نباشند، کارفرما پس از گذشت جمعا 6 ماه به جذب نیروی کار از خارج از اروپا روی آورد. پیشنهاد شغلی مورد نظر باید مطابق با توافقنامه های رسمی کشور سوئد باشد. حقوق و دستمزدی که در آن پیشنهاد شغلی مطرح می شود باید حداقل 1300 یورو ماهیانه باشد. بعضا مقررات خاصی برای شهروندان کشورهای خاص وجود دارد و در برخی مواقع ممکن است این مقررات در صنایع خاصی کمی سخت گیرانه تر باشند. شرکت های تازه تاسیس که کمتر از یک سال از زمان فعالیت آنها می گذرد و قصد استخدام نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا داشته باشند مقرات خاصی را باید رعایت نمایند. متقاضی همچنین باید بالای 18 سال سن داشته باشند و نسبت به اخذ مجوز کار از دولت سوئد اقدام کرده باشد. همچنین باید توانایی صحبت کردن به زبان سوئدی را داشته باشند. متقاضی می بایست قبل از اخذ ویزای کاری سوئد یک خانه در سوئد اجاره کند و اجاره نامه آن را به پرونده خود در سوئد پیوست نماید. وس پس از سفر به سوئد باید در اداره مالیات این کشور ثبت نام کند. داشتن سن زیر 42 سال از دیگر شرایط اخذ ویزای کار سوئد می باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه