مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت کاری کانادا (Job offer)

مانند بسیاری از کشورهای دنیا، سیستم پیشنهاد شغلی در کانادا نیز پا برجا می باشد و در صورتی‌ که فرد از یک کارفرما و یا موسسه در این کشور دعوتنامه کاری دریافت کند می‌ تواند برای ویزای کاری کانادا اقدام نماید. این شرایط به‌ صورت معمول در کشورهای اتحادیه اروپا و کانادا بیشتر نمایان می‌ شود که قوانین کاری مشابه یکدیگر در نظر گرفته اند. دولت کانادا برای حمایت افراد متخصص برنامه ویزای پیشنهاد شغلی را راه اندازی کرده است که از طریق آن متقاضیان شغل در کانادا بتوانند برای همیشه در این کشور زیبا و مرفه اقامت داشته باشند و ضمن کمک به اقتصاد کانادا، از مزایای کار در این کشور استفاده کنند. پیشنهاد کار مدرکی است که یک کارفرمای کانادایی به یک نیروی کار خارجی می ‌دهد که موقتا برایش کار کند. این مدرک جزئیات کار را توضیح می ‌دهد. بطور کلی، یک نامه پیشنهاد شغلی نامه کاری بسیار مختصرتر و کمتر از یک قرارداد مشخص بین دو نفر است. معمولا حقوق، نحوه پرداخت و کسورات آن (مثل مالیات حقوق پرداختی)، وظایف شغلی شما، شرایط اشتغال و محیط کار (مانند ساعات کار و غیره) در پیشنهاد کار قید می شود. بعضی از مشاغل نیازی به تایید شغل ارائه‌ شده ندارند، اما اکثر مشاغل نیازمند اخذ نامه ارزیابی تاثیرات بازار کار هستند.

مزایای ویزای کاری کانادا (Job offer)

  • اختصاص نمره اضافی در اکسپرس انتری کانادا
  • داشتن شانس دریافت اقامت دائم کانادا
  • تسهیل پرونده مهاجرتی شما
  • امکان تبدیل ویزای پیشنهاد شغلی به ویزای کار کشور کانادا
  • امکان دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده
  • دسترسی به بیمه درمان رایگان
  • امکان اخذ اقامت دائم به واسطه پیشنهاد شغلی استان های آتلانتیک این کشور (برنامه های استانی کانادا)

اقامت کاری کانادا

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا (Job offer)

بسیاری از متقاضیان کار در کشور کانادا قبل از اقدام به اخذ ویزای کاری، نیازمند دریافت LMIA هستند که جزء اصلی ترین شرایط اخذ ویزای کاری کانادا به حساب می آید. این گواهی از طرف سازمان کارو امور توسعه انسانی کانادا (ESDC) در راستای تایید یا رد پیشنهادهای شغلی ارائه‌ شده از سوی کارفرمایان کانادایی برای اتباع خارجی در کانادا صادر می شود. استخدام فردی با ملیت خارجی، برای کارفرمایان کانادایی بدون مجوز معتبر از این سازمان، امری غیرقانونی تلقی می شود. صدور آن به این معنا است که استخدام نیروی مهاجر تاثیر منفی بر روی بازار کار منطقه نخواهد داشت. این گواهی پس از طی مراحل خاصی چون دو مرتبه انتشار آگهی موقیعت شغلی در سایتهای جستجوی کار کانادا و پرداخت هزینه LMIA صادر می شود. کارفرما باید ثابت کند که در سه ماه گذشته حداقل به مدت چهار هفته متوالی برای شغل مدنظر آگهی داده است و کسی که واجد شرایط این شغل باشد را پیدا نکرده است. اگر نتیجه مثبت باشد، کارفرما گواهی آن را دریافت خواهد کرد که این گواهی به مدت 6 ماه اعتبار دارد. این پیشنهاد شغلی باید توسط یک کارفرمای معتبر درخواست داده ‌شده باشد. شغل پیشنهادی باید به‌ صورت مداوم و تمام وقت (30 ساعت در هفته) باشد و همچنین، حقوق آن معادل میانگین حقوق دریافتی شهروندان کانادایی باشد. حقوق مورد نظر برای شغل پیشنهادی نمی تواند از حقوق استاندارد آن شغل پایین تر باشد. این حقوق باید مساوی یا بیشتر از حقوق متوسط آن شغل در کانادا باشد. این فرصت شغلی باید حداقل تا یک سال بعد از صدور اجازه اقامت ادامه داشته باشد و فصلی و قردادی نباشد. علاوه بر اینها، شغل درخواستی در بین ردیف ‌های شغلی اعلام‌شده در NOC یا همان طبقه بندی مشاغل کانادایی باشد.

پس از پیدا شدن کار و گرفتن گواهی LMIA، متقاضی با داشتن تاییدیه پیشنهاد شغلی و LMIA می‌تواند درخواست ویزا کار خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند. یک کارمند یا کارگر فقط می ‌تواند برای کارفرمایی که در اجازه کار خود مشخص ‌شده است کار کند. اگر او کار دیگری پیدا کند و هنوز اقامت دائم ندارد، باید قبل از انجام کار در کانادا درخواست مجوز کار جدید بدهد.

مراحل اخذ ویزای کاری کانادا (Job offer)

یافتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای معتبر کانادایی و دریافت گواهی LMIA توسط کارفرما، جزء اولین مراحل اخذ ویزای کاری کانادا و پیش نیازهای لازم برای دریافت مجوز کار و سپس ویزای کار در کانادا هستند. سپس، کارفرما باید گواهی LMIA را برای متقاضی ارسال کند تا او بتواند از طریق آن درخواست ویزای کار خود را برای اداره مهاجرت بفرستد. پس از اقدام و دریافت اجازه کار در کانادا، متقاضی باید دقیقا در همان شغل مورد نظر در کانادا مشغول به کار شود. حداکثر زمانی که با داشتن ویزای کار در کانادا می ‌توان به کار مشغول بود 4 سال است. اجازه کار فقط برای کار خاصی که بر اساس آن ویزا دریافت شده قابل ‌استفاده می ‌باشد که به آن ویزای Work permit close گفته می ‌شود.

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

اخذ اقامت از طریق ویزای کار کانادا (Job offer)

افرادی که توسط روش پیشنهاد شغلی موفق به اخذ اقامت کانادا شده اند و پس از یک سال کار تمام‌ وقت در کانادا در مشاغلی چون سطوح مدیریتی یا کارشناسی و یا در سطح سرپرستی فنی، صنعتی با شرایط مشخص فعالیت نموده‌اند می ‌توانند برای دریافت اقامت کانادا اقدام نمایند. چنانچه متقاضی به مدت 3 الی 5 سال در کشور کانادا مشغول به کار باشد و طی این مدت بیمه و مالیات پرداخت کرده باشد می تواند اقامت دائم و پس از آن پاسپورت کانادا را بدست آورد. وی در مدت اقامت خود می تواند برای همسر و فرزندانش درخواست ویزای همراه نماید.

هزینه اخذ اقامت کاری کانادا (Job offer)

هزینه اخذ ویزای کاری کانادا شامل هزینه اخذ گواهی LMIA و هزینه انجام مقدمات دولتی است که باید توسط متقاضی پرداخت شود. وی همچنین بایستی هزینه انجام مقدمات دولتی ویزای همسر خود را نیز متقبل شود. به این مبالغ بایستی هزینه انگشت نگاری هر شخص را نیز اضافه نمود. البته لازم به ذکر است متقاضی بایستی هزینه هایی مانند سفر جهت انگشت نگاری، کارت بیمه درمان، گذراندن دوره خاص (در صورت لزوم) و پیکاپ ویزا را نیز مد نظر قرار دهد.

بدیهی است همراهی یک وکیل برجسته و کاملا آشنا به امور مهاجرت، علاوه بر بالا بردن شانس شما برای اخذ ویزا، از برخی هزینه های غیر معمول و غیر ضروری شما نیز خواهد کاست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاوران زبده ویزا پلاس در تماس باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه