مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای جستجوی کار آلمان

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان کشوری در اروپای مرکزی و غربی است که بین دریای بالتیک و دریای شمالی و رشته کوه‌های آلپ در شمال، دریاچه کنستانس و راین در جنوب قرار دارد. پایتخت آن برلین است در حالی که فرانکفورت پایتخت مالی آن می‌باشد. شهرهای مهم دیگر آن شامل هامبورگ، مونیخ، کلن، اشتوتگارت، نورمبرگ و ... می باشند. این کشور با اقتصاد قوی خود، چهارمین اقتصاد بزرگ از نظر تولید ناخالص داخلی (GPD) و پنجمین اقتصاد بزرگ از نظر برابری قدرت خرید (PPP) است. این کشور به عنوان یک رهبر جهانی در چندین بخش صنعتی و تکنولوژی شناخته شده است. آلمان سومین صادرکننده و وارد کننده بزرگ کالا است. آلمان به عنوان کشوری توسعه ‌یافته با استاندارد بسیار بالایی از زندگی، امنیت اجتماعی و سیستم مراقبت‌های بهداشتی جهانی، حفاظت از محیط ‌زیست و آموزش رایگان شناخته شده است.

بسیاری از مراجعان از ما می پرسند که چگونه ویزای کار آلمان را بگیریم؟ در این مطلب هر اطلاعاتی که در خصوص شرایط کار در آلمان و دریافت ویزای جستجوی کار آلمان احتیاج دارید، توضیح داده شده است. آلمان کشوری صنعتی است و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا است که شرکت های شناخته شده زیادی را در خود جای داده است، به همین دلیل این کشور شانس زیادی برای پیداکردن شغل و اقامت دارد. ویزای جستجوی کار آلمان یا Job seeker یک مجوز اقامت است که به شما اجازه می دهد تا در شش ماه اقامت به دنبال یک شغل باشید. اگر در پایان شش ماه کارفرما پیدا کردید، به شما ویزای کاری آلمان یا اجازه کار در آلمان اعطا می شود و شما مجاز به کار و زندگی در آنجا خواهید بود. لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای جستجوی کار آلمان به شما این اجازه را نمی دهد تا بلافاصله در آلمان شروع به کار کنید. این فقط به این معنی است که شما می توانید از کشور بازدید کنید و در طول اقامت خود به دنبال شغلی باشید. بعد از پیدا کردن کار و اخذ ویزای کار کشور آلمان، می توانید برای اخذ اقامت خانواده خود نیز اقدام نمایید. ویزای جستجوی کار آلمان به هیچ وجه تمدید نمی شود. اگر متقاضی در مدت زمان معین، موفق به بستن قرارداد کاری نشود، باید به کشور خود باز گردد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ انواع ویزا از جمله ویزای جستجوی کار آلمان و بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

شرایط اخذ ویزای جستجو کار آلمان

شرایط اخذ ویزای جستجو کار آلمان به قرار زیر است:

  • داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های آلمان یا مدرک معادل آن از دانشگاه های خارجی دارای تاییدیه (ZAB)
  • داشتن حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی (اگر سابقه کار با بیمه همراه باشد، بهتر است)
  • ارائه مدارک پزشکی یا بیمه سفر برای تمام طول مدت اقامت در آلمان یا تا زمانی که مجوز کار از یک کارفرمای آلمانی پیدا کنید
  • ارائه اسناد وضعیت تمکن مالی شما به ارزش حداقل 6000 یورو ثابت می کند شما قادر به پرداخت هزینه های خود در مدت اقامت در آلمان خواهید بود
  • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه تاییدات وزارت خارجه و دادگستری که باید به تایید سفارت نیز برسد
  • معرفی هتل یا محل اقامت در آلمان که باید رزرو شده باشد
  • ارائه انگیزه نامه الزامی است. این نامه باید بر پایه جستجوی شغل افراد و بر اساس نقطه عمل و دامنه آن باشد. در این نامه باید نشان داده شود که در حالت ایده آل فرد چگونه می تواند یک وضعیت شغلی عالی و محکم را در آینده در آلمان پیدا و ایجاد کند. این اطمینان باید به افسر ویزا داده شود که در صورت عدم موفقیت در پیدا کردن شغل، فرد به کشور مبدا خود باز خواهد گشت.
  • داشتن مدرک زبان آلمانی ضروری نمی باشد و آشنایی متوسط با دو زبان آلمانی و انگلیسی کافی می باشد، هرچند در صورت نداشتن مدرک زبان، شانس اخذ ویزا کاهش می یابد.

در صورت داشتن کلیه شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان، می توانید نسبت به درخواست آن اقدام نمایید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط ثبت شرکت در آلمان و اخذ ویزای این کشور با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

ویزای جستجوی کار آلمان

اخذ اقامت کاری و دائم از طریق ویزای جستجوی کار آلمان

پس از اینکه از طریق ویزای جستجوی کار آلمان، وارد این کشور شده و موفق به یافتن شغل مورد نظر خود و انعقاد قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی و اخذ اقامت کاری آلمان شدید، اگر به مدت 5 سال به کار و کسب در‌آمد مشغول بوده و در این 5 سال به دولت این کشور مالیات بپردازید،‌ در صورتیکه عملی خلاف قانون انجام نداده و بدهی مالیاتی به دولت این کشور نداشته باشید، دولت به شما مجوز اخذ اقامت دائم آلمان را اعطاء خواهد نمود. در صورت اخذ مجوز اقامت دائم، چنانچه پس از یک یا دو سال، با جامعه آلمان سازگار و آمیخته شوید و با فرهنگ مردم بومی آلمان و زبان این کشور آشنایی کامل داشته باشید، می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست دهید. در این صورت است که شما بعنوان شهروندی آلمانی شناخته شده و از حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهید شد.

 در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه ویزای جستجوی کار آلمان با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

 

نوشتن دیدگاه