مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت اتریش

برای اخذ اقامت اتریش لازم است تا اطلاعاتی در مورد این کشور بدانید. اتریش یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و واقع در مرکز اروپاست. پایتخت آن وین و زبان رسمی آن آلمانی است و با نام رسمی جمهوری اتریش شناخته می شود. موقعیت جغرافیایی این کشور به گونه ای است که از سمت جنوب با ایتالیا و اسلونی و از سمت شرق با اسلواکی و مجارستان و از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک و از سمت غرب با سوئیس و لیختن اشتاین هم مرز است. به طور کلی شش روش برای دریافت اقامت اتریش وجود دارد که عبارتند از: اقامت در اتریش از طریق کار، اقامت در اتریش از طریق تحصیل، اقامت در اتریش از طریق سرمایه گذاری، اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت، اقامت اتریش از طریق برنامه های استارت آپ، اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، اقامت در اتریش از طریق تولد، اقامت در اتریش از طریق ازدواج و اقامت در اتریش از طریق پناهندگی.

شرایط گرفتن اقامت اتریش

به طور کلی شرایط گرفتن اقامت اتریش بستگی به نوع ویزای اقامتی شما دارد. اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید باید از شرایط اقامتی این کشور اطلاع داشته باشید. مهاجرانی که قصد دریافت اقامت دائم این کشور را دارند حداقل زمان 5 ساله را باید پشت سر بگذارند. در ادامه با ویزاپلاس همراه باشید تا به بررسی شرایط اقامت اتریش بپردازیم.

شرایط اقامت در اتریش از طریق کار

کشور اتریش برای جذب نیروی کار از سیستم امتیازدهی استفاده می کند که برای اخذ اقامت اتریش از طریق کار باید حداقل امتیاز 70 دریافت کنید. مهمترین معیارهایی که مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از: سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، کارهای تحقیقاتی و مدرک زبان

شرایط اقامت در اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی یکی از راه های اقامت در اتریش است. دانشگاه های اتریش به عنوان کم هزینه ترین دانشگاه های سطح جهان شناخته می شوند، لذا تحصیل در اتریش معقولانه تر به نظر می رسد. در اتریش مقطع تحصیلی کارشناسی 4 سال, مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و مقطع دکترا 3 تا 5 سال به طول می انجامد.

اقامت اتریش

شرایط اقامت در اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور است. روش اول سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت از طریق ثبت شرکت است که شامل خصوصیاتی از جمله تامین هزینه های شرکت، حداقل موجودی حساب در یک سال و اثبات تامین هزینه های خانواده تان از خصوصیات روش ثبت شرکت در اتریش است. روش دوم سرمایه گذاری سنگین است که باعث می شود در مدت زمانی بسیار کوتاه اقامت دائم اتریش را دریافت نمایید و در آخر برای پاسپورت اتریش اقدام کنید، که این پاسپورت شامل شما و اعضای خانواده شما می شود.

شرایط اقامت در اتریش از طریق تولد

اخد اقامت از طریق تولد در دنیا به دو دسته تقسیم می شود: اصل خون و اصل خاک. کشور اتریش جزو آن دسته کشورهایی است که از اصل خون پیروی می کند. در کشورهایی که از اصل خون پیروی می کنند، تابعیت تنها به فرزندانی که پدر یا مادر آن ها تابعیت آن کشور را داشته باشد اعطا می شود. اگر پدر و مادر، اتباع خارجی باشند و فرزند آنها در کشور اتریش متولد شود تابعیت این کشور را دریافت نمی کند. در کشورهایی که از اصل خاک تبعیت می کنند، اگر پدر و مادر اتباع خارجی باشند، تولد فرزند آنها در خاک آن کشور باعث کسب تابعیت فرزند می شود.

شرایط اقامت در اتریش از طریق ازدواج

متقاضی از طریق ازدواج با یک شخص اتریشی می تواند اقامت دریافت کند. در بازه زمانی شش ساله از یک زندگی مشترک می توانید درخواست تابعیت اتریش را بدهید. برای اینکه بتوانید درخواست تابعیت دهید باید دارای شرایطی باشید، که از مهمترین این شرایط می توان به داشتن عدم سو پیشینه، درآمد مناسب برای خانواده و تسلط به زبان آلمانی اشاره نمود. ازدواج مدنی در اتریش به معنای ازدواج رسمی و قانونی است. در این کشور سن ازدواج برای دختر و پسر 18 سال در نظر گرفته شده است. طبق قانون اتریش، ایرانیان مقیم خارج از کشور برای ازدواج باید در کنسولگری ایران در وین حاضر شوند تا ازدواج آنها در کنسولگری به ثبت برسد.

شرایط گرفتن اقامت اتریش

شرایط اقامت در اتریش از طریق پناهندگی

یکی از راه های اخذ اقامت اتریش، مهاجرت از طریق پناهندگی می باشد. پناهندگی یکی از سخت ترین مسیرها برای اقامت دائم است و شانس شما برای دریافت اقامت از این طریق 50% است. قوانین کشور اتریش در خصوص اقامت از طریق پناهندگی بسیار سخت گیرانه است و همه چیز بستگی به شخص متقاضی دارد. در حالت عادی برای دریافت اقامت از طریق پناهندگی باید 6 سال در این کشور صبر کنید. دولت اتریش در این مدت مکانی برای خواب و غذای پناهندگان فراهم می کند. توجه داشته باشید که در این مدت متقاضی اجازه کار در این کشور را ندارد.

شرایط اقامت در اتریش برای ایرانیان

کشور اتریش جزو کشورهای حوزه شینگن می باشد و با دریافت اقامت این کشور امکان سفر، کار، تحصیل و حتی زندگی در کشورهای عضو این پیمان برای شما فراهم خواهد بود. اتریش جزو کشورهای ثروتمند قاره اروپا شناخته می شود و شرایط ایده آلی را برای شهروندان خود فراهم نموده است. اتریش از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از جایگاه خوبی برخوردار است، به همین دلیل این کشور در بین ایرانیان بسیار محبوب می باشد. شرایط اقامت در اتریش برای ایرانیان دشوار نیست و تنها از طریق مواردی که در بالا ذکر شد (کسب اقامت اتریش از طریق تحصیل، دریافت اقامت اتریش به واسطه ازدواج، اخذ اقامت اتریش به واسطه سرمایه‌ گذاری، دریافت اقامت اتریش از طریق کار برای ایرانیان) می توانید نسبت به اخذ اقامت اتریش اقدام نمایید.

 

 

نوشتن دیدگاه