مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای استارت آپ اتریش

کشور اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش، کشوری در اروپای مرکزی می باشد که پایتخت آن شهر وین است. کشور اتریش یک کشور محصور در خشکی می باشد. رشته کوه های آلپ که از شرق به غرب در کشور اتریش امتداد دارند، بیش از 75 درصد خاک این سرزمین را در بر گرفته اند. به دلیل وجود رشته کوه های آلپ این کشور یک ناحیه کوهستانی محسوب می شود. اکثر جمعیت کشور اتریش، به زبان آلمانی و با گویش بایرنی سخن می گویند و آنها این نوع زبان را اتریشی آلمانی نامیدند. با عضو شدن کشور اتریش در اتحادیه اروپا، این کشور از قوانین مالی و اقتصادی این اتحادیه پیروی کرده و یورو، واحد پول این اتحادیه را پذیرفته است. طبق آخرین آمار بانک جهانی، کشور اتریش در مکان هفتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

استارتاپ اتریش

امروزه اتریش در قلب اروپای مرکزی به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز رشد اقتصادی و سرمایه گذاری و نیز شاه راهی برای ورود اعضای جدید اتحادیه اروپا مطرح می باشد. سیستم جامع اتریش برای حمایت از استارت آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا، یکی از دلایل محبوبیت این کشور و جذب شدن کارآفرینان برای ثبت شرکت اتریش و پس از آن اخذ اقامت این کشور است. اتریش، سیستم مالی جامعی ایجاد کرده است تا سرمایه گذاران بتوانند با کمک این سیستم کسب و کار دلخواه خود را در اتریش ایجاد کنند و از این طریق به رشد اقتصادی اتریش کمک کنند. مهمترین منابع مالی جهت ثبت شرکت اتریش، آژانس تبلیغاتی پژوهش‌های اتریش FFG و AWS است که وامهای بلاعوض، ضمانت و وامهای یارانه‌ای به کارآفرینان اعطا می‌کنند.

ویزای استارت آپ اتریش

ویزای استارت آپ اتریش

شهروندان غیر اروپایی می توانند در قالب طرح نوآورانه یا ابتکاری، کارت قرمز سفید قرمز اتریش را با کسب حداقل 50 امتیاز اخذ نمایند. این امتیاز بندی براساس صلاحیت، سابقه کاری، تحصیلات، مهارت های زبانی و سن به شخص متقاضی تعلق می گیرد. از آنجایی که این سرمایه گذاری با مبلغی کمتر از روش های دیگر سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد و می تواند منجر به اخذ اقامت و تابعیت گردد، مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده است. در این روش شخص باید یک Business Plan یا طرح تجاری ارائه دهد که در آن Innovation یا نوآوری داشته باشد. فرد متقاضی می بایست یک شرکت استارت آپی با حداقل سرمایه 50 هزار یورویی با حداقل سهام 50 درصدی را تاسیس کند و خود وی شخصا مدیریت آن را به عهده بگیرد. به عنوان یک بنیان گذار استارت آپ برای شما کارت قرمز سفید قرمز برای حداکثر مدت 2 سال صادر می گردد. این کارت به شما امکان اقامت در اتریش و خوداشتغالی را می دهد. پس از پایان 2 سال در صورت برآورده شدن الزامات قانونی، کارت قرمز سفید قرمز پلاس برای شما صادر خواهد شد. کارت قرمز سفید قرمز پلاس امکان دسترسی آزاد به بازار کار را برای شما فراهم می کند و نیازی نیست حتما به عنوان یک فرد خوداشتغال به کار در اتریش بپردازید. پس از پایان این دروه سه ساله نیز امکان اخذ اقامت دائم اتریش وجود دارد و متعاقباً پس از 7 سال اقامت در اتریش، تابعیت اتریش قابل دستیابی می باشد.

برترین استارتاپ های اتریش

Newsadoo (هوش مصنوعی برای شخصی سازی اخبار)، Cashpresso (راه حل تأمین مالی)، Jobrocker (پورتال جستجوی شغلی آنلاین برای اتصال رزومه های متقاضیان به فرصت های شغلی)، Storyblok (سیستم مدیریت محتوا برای کمک به توسعه دهندگان و سازندگان محتوا)، Byrd (سرویس حمل و نقل بر اساس مایل با امکان حمل کالاهای مشتریان)، Music Traveler (بازاری برای متمرکز کردن فضای صنعت خلاق با ابزار و آلات موسیقی)، Payuca (دسترسی منعطف به فضاهای پارکینگ در دفاتر خصوصی و ساختمانهای مسکونی)، Refurbed (سریعترین بازار در حال رشد برای الکترونیک های بازسازی شده)، Presono (بستر وب برای کل فرآیند ایجاد، مدیریت و نمایش در شرکت ها) و Blockpit (توسعه نرم افزاری برای ردیابی نمونه کارها، محاسبه مالیات و گزارش انطباق معاملات برای ارزها و دارایی های رمزگذاری شده) را می توان برترین استارت آپ های اتریش دانست.

 

 

نوشتن دیدگاه