مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای کاری کره جنوبی

کره جنوبی در شرق قاره آسیاست که در شبه جزیره کره واقع شده است و در همسایگی با کره شمالی قرار دارد. این کشور از اطراف نیز محاط در آب است. دریای زرد، دریای شرقی چین و دریای ژاپن اطراف کشور کره جنوبی قرار دارند. پایتخت این کشور سئول است و یکی از مهم ترین شهر های این کشور است. در طی سال های اخیر به دلیل رشد اقتصادی چشمگیر، وجود غول های عظیم صنعتی، پیشرفت باور نکردنی تکنولوژی، کیفیت بالای نظام آموزشی و سطح استاندارد زندگی بالا کشور کره جنوبی به یکی از مقاصد کاری برتر دنیا تبدیل شده است. کره جنوبی یکی از کشور های توسعه یافته آسیایی است که در سه دهه اخیر رشد اقتصادی بالایی را تجربه کرده و این امر باعث شده نیاز به نیروی کار و سرمایه گذاری خارجی در این کشور به وضوح نمایان باشد. کره جنوبی دارای صنعتی پیشرفته است از این رو افراد بسیاری با تخصص های گوناگون می توانند فرصت کار در این کشور را داشته باشند. کره جنوبی در سال های اخیر یکی از صادر کنندگان اتومبیل و تلفن همراه بوده است و در زمینه های تکنولوژی و فناوری اطلاعات پیشرفت های گسترده ای داشته است. به همین دلیل افراد بسیاری در جهان خواستار مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کار کره جنوبی هستند.

اخذ ویزای کار کره جنوبی

شرایط ویزای کار کره جنوبی به دلیل تنوع دسته ویزاها و نیز فرآیند آسان درخواست، مطلوب متقاضیان خارجی می باشد. معمولا درخواست ویزای کار کره جنوبی توسط کارفرمای کره ای به وزارت دادگستری کره جنوبی و بخش بازرسی ورود اداره مهاجرت ارائه می شود و هنگام تایید درخواست برای متقاضی در خارج از کشور گواهی تایید صدور ویزا (CCVI) صادر می شود. وزارت دادگستری کره جنوبی 1 تا 4 هفته فرصت دارد به درخواست متقاضیان رسیدگی کند. وزارت دادگستری پس از تایید شرکت یا سازمان معرفی کننده تعیین می کند که آیا بایستی برای متقاضی ویزا صادر شود یا خیر. متقاضی با در دست داشتن این تاییدیه یا گواهی و مدارک لازم دیگر به سفارت کره جنوبی مراجعه نموده و سپس برای اخذ ویزای کار کره جنوبی اقدام می نماید. در صورت مهاجرت با خانواده، همسر و فرزندان نیز بایستی ویزای مخصوص خودشان را اخذ نمایند.

اخذ اقامت کره جنوبی از طریق کار

متقاضیان پس از احراز شرایط لازم می توانند موفق به اخذ اقامت کره جنوبی از طریق کار شوند. ویزاهای کار کره جنوبی معمولا اعتبار 1 ساله دارند و امکان تمدید این نوع ویزاها با احراز شرایط اولیه امری امکان پذیر است. در اینجا بایستی یادآوری کرد که امکان تبدیل ویزای توریستی کره جنوبی به ویزای کار این کشور وجود ندارد. از دیگر شرایط ویزای کار کره جنوبی امکان تغییر وضعیت ویزای تک بار ورود به ویزای چند بار ورود پس از ثبت نام و اخذ کارت ثبت شهروند خارجی (ARC) یا همان کارت اقامت کره جنوبی می باشد. کسانی که با ویزای کار نوع E در کره جنوبی اقامت دارند پس از گذشت چند سال می توانند برای ویزای اقامت دائم کره جنوبی درخواست بدهند. در صورتی که فرد متقاضی وارد بازار کار تمام وقت کره جنوبی شده باشد و به مدت 5 سال به صورت مستمر مشغول به کار باشد و بیمه و مالیات خود را پرداخت نموده باشد می تواند شرایط اقامت کره جنوبی را کسب نموده و اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. اما شرایط آن بدین صورت است که متقاضیان پس از گذشت یک سال از داشتن ویزای کاری نوع E می توانند درخواست اخذ ویزای بلند مدت F-2-7 و یا ویزای F-2-9 بدهند. دارندگان این ویزاها می توانند پس از گذشت 5 سال درخواست اقامت دائم کره جنوبی را بدهند. آنها در نهایت می توانند در صورت داشتن تمکن مالی مناسب، کسب مهارت زبان کره ای در حد پایه و همچنین آشنایی و همگن بودن با فرهنگ و عرف جامعه کره جنوبی اقدام به اخذ تابعیت و شهروندی کره جنوبی نمایند.

اشخاصی که ویزای کار در کره جنوبی را دارند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه داشته باشند. همراه در ویزای کار کره جنوبی باید ویزای F-3 را اخذ نماید. این ویزا مخصوص افراد همراه در ویزای کار صادر می شود. ویزای همراه معمولا به دو شکل مختلف صادر می شود. دسته ای از ویزاهای همراه مدت اعتبارشان به اندازه مدت ویزای نفر اصلی است. دسته ای دیگر نیز برای 3 ماه صادر می شوند و قابل تمدید خواهند بود.

ویزای کار کره جنوبی

انواع ویزای کار کره جنوبی

ویزای کار کره جنوبی انواع مختلفی دارد که هر کدام برای هدفی خاص صادر می شوند و اخذ آن قوانین مخصوص به خود را دارد. در ادامه به انواع این ویزاها می پردازیم.

 1. ویزای C-4
  این ویزای کار در کره جنوبی ویزای موقت و 90 روزه است. اصولا از این ویزا برای مشاغل کوتاه مدت و پروژه ای استفاده می کنند. افرادی که در دسته های موسیقی، هنر، معماری و ... کار می کنند بیشتر از این نوع ویزا استفاده می کنند.
 2. ویزای H-1
  این ویزا زمانی صادر می شود که فرد برای کار تمام وقت به کره سفر نکند. در این ویزا قید می شود که متقاضی فقط برای تامین مخارج زندگی خود کار می کند. دریافت این گونه ویزای کار در کره جنوبی برای متقاضیان هر کشور شرایط سنی خاصی دارد.
 3. ویزای E-1
  این ویزا برای دوره استادی اساتید و یا برای دانشجویانی که قصد برگزاری همایش، سمینار و ... یا گذراندن دوره تحقیقاتی و پژوهشی فراتر از سطح کالج های خود در کره جنوبی را دارند صادر می شود.
 4. ویزای E-2
  این ویزا به منظور مربیگری و آموزش زبان خارجی در کره به متقاضی داده می شود. دریافت این ویزا نیز قوانین مربوط به خود را دارد.
 5. ویزای E-3
  این ویزا مخصوص تحقیق و پژوهش در رشته های علوم تجربی و فنون جدید است.
 6. ویزای E-5
  کاندیدایی که دارای مدرک بین المللی در حرفه خود بوده و توسط دولت کره تایید شده باشد می تواند با این ویزا در کره جنوبی کار کند. برای مثال کسانی که مایل به انجام کار پزشکی، قانون یا معماری هستند نیاز به این ویزا برای انجام این کار دارند.
 7. ویزای E-6
  متقاضیانی که مایل به انجام کار در حوزه های هنر، موسیقی، ورزش، ادبیات و مد هستند به این ویزا نیاز دارند.
 8. ویزای E-4
  این ویزا برای افرادی است که به کره جنوبی دعوت شده اند تا تخصص فنی خود را در زمینه فناوری یا علوم طبیعی و یا در زمینه های خاصی که تخصص آنها در این کشور وجود ندارد ارائه دهند.

شرایط ویزای کار کره جنوبی

معمولا یکی از مراحل مهم در اخذ هر نوع ویزایی آماده سازی و ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت ها و کنسولگری های کشور مقصد است. برای اخذ ویزای کار در کره جنوبی هم مدارک معمول باید در زمان درخواست ویزا به سفارت کره جنوبی تحویل داده شود. شرایط ویزای کار کره جنوبی تا حدی نیز بستگی به نوع ویزای کاری شخص دارد. برخی از مراحل ویزاهای کاری نیازمند ارائه قرارداد کاری متقاضی با کارفرما در کره جنوبی خواهد بود. شرط دیگر در برخی ویزاهای کاری مدارک تحصیلی و سوابق کاری متقاضی است که در زمان مورد نظر به سفارت نیز ارائه می شوند. ارائه نامه عدم سوء پیشینه کیفری یکی دیگر از شروط معمول در اغلب ویزاهای کار است. در برخی موارد نیز از متقاضیان توصیه نامه خواسته می شود. در صورت داشتن آشنایی با فرهنگ و زبان کره ای و تسلط بر زبان انگلیسی شانس متقاضیان جهت اخذ ویزای کار کره جنوبی بالاتر می رود. شرایط سنی متقاضیان با توجه به شغل مورد نظر و ویزای درخواستی متفاوت است. شرایط سنی متقاضیان باید در هر گروه رعایت شود تا شانس آنها برای اخذ ویزای کار افزایش یابد.

هزینه اخذ ویزای کار کره جنوبی

برای درخواست ویزای کره جنوبی نیازی به گرفتن وقت سفارت نیست. متقاضی حتی برای درخواست ویزای کره جنوبی نیازی به مراجعه به این سفارت ندارد. این مساله سبب کاهش هزینه های سفر می شود. هزینه ویزای کار کره جنوبی به نوع ویزای درخواستی، ملیت متقاضی و تعداد دفعات اجازه ورود به کشور بستگی دارد. همه ویزاهای کار کره جنوبی در دو نوع عادی و فوری صادر می شوند که مشخصا هزینه اخذ ویزای کار فوری کره جنوبی بیشتر است. متقاضیان علاوه بر هزینه اخذ ویزای کار کره جنوبی باید سایر هزینه ها مانند هزینه ترجمه، معادل سازی و تایید مدارک تحصیلی، هزینه ترجمه و تایید سوابق شغلی و هزینه ترجمه مدارک هویتی را در نظر بگیرند. در صورت داشتن همراه برای هر کدام باید درخواست جداگانه داده شود که هزینه درخواست، تهیه و ترجمه مدارک همراهان نیز به مبالغ دیگر اضافه خواهد شد. هزینه ویزای همراه برای هر کدام از اعضای خانواده متفاوت است. انجام معاینات پزشکی برای اخذ ویزای کار ژاپن برای متقاضی و همراهان وی الزامی است که هزینه آن را باید به موارد بالا اضافه نمود. متقاضیان ملزم به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیز هستند که هزینه تهیه و ترجمه آن بستگی به محل سکونت و ملیت آنها متفاوت است.

 

 

نوشتن دیدگاه