مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در اسکاتلند

اسکاتلند یکی از 52 کشور مشترک المنافع پادشاهی بریتانیا بوده و از نظر نظام حقوقی و مالیاتی شبیه به انگلستان عمل می‌کند. اسکاتلند در سال 2020 جزو کشورهای پیشرو در زمینه بازار کار ایده آل و پویا شناخته شده است از این رو، ثبت شرکت در این کشور علاوه بر سوددهی فراوان منجر به اخذ ویزای این کشور می‌شود. البته، کشور اسکاتلند از نظر شرایط و قوانین زندگی فرق هایی با سایر کشورهای اروپایی داشته و بهتر است قبل از سرمایه گذاری مدتی را در این کشور گذراند. چراکه تعداد شرکت های خصوصی بومی در این کشور زیاد بوده و همین امر کمی کار را برای سرمایه گذاران تازه کار خارجی سخت می‌کند اما، این بدان معنا نیست که از سرمایه گذاری در این کشور صرف نظر کرد.

مراحل ثبت شرکت در اسکاتلند

مراحل تاسیس شرکت در کشور اسکاتلند تفاوت خاصی با کشورهای مشترک المنافع بریتانیا نداشته و تنها مدت زمان و هزینه آن فرق دارد. در ادامه برخی از مراحل اصلی ثبت شرکت در اسکاتلند را به شما معرفی می‌کنیم:

  • تعین نوع شرکت و ارائه نقشه راه
  • اخذ تاییدیه طرح تجاری (Business plan)
  • تصویب اساسنامه شرکت و تبعیت از قوانین اسکاتلند
  • پرداخت مالیات های تعیین شده و ثبت شرکت در واحد صنفی مربوطه
  • افتتاح حساب به نام شخص حقوقی و مالک
  • واریز حداقل سرمایه اولیه با توجه به نوع شرکت با مسئولیت محدود
  • تعین نام منحصر به فرد برای شرکت؛ به گونه‌ای که قبلا شرکتی با این نام در اسکاتلند و کشورهای مشترک المنافع تاسیس نشده باشد.

مراحل ثبت شرکت در اسکاتلند

رعایت حقوق مالکیت معنوی: کشورهای خارجی تاکید خاصی بر رعایت حقوق مالکیت معنوی دارند؛ به این معنی که هیچ کس حق کپی رایت نداشته و نباید از نام، موضوع و ایده های سایر افراد کپی برداری کند. به فرض اگر در محلی که قصد تاسیس شرکت دارید، شرکتی با شرایط و هدف شما از قبل ثبت شده باشد، شما حق ثبت شرکت خود در نزدیکی آن محل را ندارید. از این رو، قبل از ثبت شرکت باید محل مورد نظر خود را متناسب با توضیحات فوق به درستی انتخاب نمایید.

انتخاب نام مناسب برای شرکت: شاید به جرات بتوان گفت انتخاب نام برند منحصر به فرد (Unique) مهمترین بخش از مراحل ثبت شرکت در اسکاتلند باشد. به علاوه، نام شرکت شما باید قابل فهم و با فعالیت های مورد نظر شرکت تطابق داشته باشد. پس از انتخاب نام شرکت نیز باید آن را به ثبت برسانید تا کسی از آن سوءاستفاده نکند. برای ثبت نام شرکت راه های مختلفی وجود دارد:

  • پیکربندی ساختار شرکت و انتخاب نام در حین تاسیس
  • ارسال فایل DBA
  • ثبت نام شرکت در حوزه فدرال

سرمایه لازم جهت ثبت شرکت در اسکاتلند

دولت بریتانیا و کشورهای تحت حمایت آن مبلغ نسبتا زیادی را برای صدور مجوز شرکت در نظر گرفته اند. شما برای ثبت شرکت در اسکاتلند باید مبلغی حدود 2 میلیون پوند سرمایه اولیه داشته باشید. برای اثبات این موضوع نیز باید با افتتاح حساب و واریز مقداری از این مبلغ در حساب بانکی خود اقدام به تاسیس شرکت خود کنید. البته، افرادی که قبلا در بریتانیا سابقه تحصیل یا زندگی داشته اند، قادرند تنها با 200 هزار پوند اقدام به این کار کنند. 

دیدگاه‌ها  
سلام هزینه ثبت شرکت در اسکاتلند چقدره؟
به نقل از کیانا عباسی:
سلام هزینه ثبت شرکت در اسکاتلند چقدره؟

سلام بر شما دوست عزیز، برای اطلاع از هزینه ای ثبت شرکت در اسکاتلند با مشاورین ویزاپلاس در تماس باشید.
سلام چرا اینقدر زیاده میزان سرمایه اولیه ثبت شرکت در اسکاتلند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نقل از سرمه تعالیان:
سلام چرا اینقدر زیاده میزان سرمایه اولیه ثبت شرکت در اسکاتلند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام بر شما دوست عزیز، دقیقا هزینه بالایی نیازه و میزان سرمایه اولیه تعیین شده برای ثبت شرکت بستگی به سیاست های هر کشور دارد.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در اسکاتلند

برای ثبت شرکت در اسکاتلند به چه میزان سرمایه اولیه نیاز است؟
برای افرادی که برای اولین بار قصد ورود و سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق ثبت شرکت را دارند مبلغی حدود 2 میلیون پوند سرمایه اولیه و برای افرادی که دارایسابقه تحصیل یا زندگی در بریتانیا را دارند با 200 هزار پوند می توان اقدام به ثبت شرکت نمود.
برای انتخاب و ثبت نام شرکت در اسکاتلند چه باید کرد؟
پس از انتخاب نام یکتا، قابل فهم و مرتبط با فعالیت های مورد نظر شرکت برای ثبت نام آن می توان از راه های مزیر وارد عمل شد: پیکربندی ساختار شرکت و انتخاب نام در حین تاسیس، ارسال فایل DBA و ثبت نام شرکت در حوزه فدرال.