مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای سرمایه گذاری مجارستان

بلغارستان بخشی از شبه جزیره شرقی بالکان است. این کشور عضو اتحادیه اروپا، EEA، سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان امنیت و همکاری اروپا و سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه است. بلغارستان از جمله کشورهای رو به رشد و در حال پیشرفت است و همین امر سبب افزایش چشمگیر سرمایه گذاری در این کشور شده است. سرمایه گذاری در بلغارستان برای سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب می باشد و سرمایه گذاران آلمانی و اتریشی در صدر این لیست قرار دارند. وضعیت بسیار مناسب سرمایه گذاری در بلغارستان اعم از نرخ پایین مالیات و هزینه های بسیار پایین نیروی کار سبب شده تا سالیانه سرمایه گذران زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند. بلغارستان توانسته با فراهم کردن محیط تجارت آزاد در اتحادیه اروپا و ایجاد ثبات مالی و اقتصادی، نظر مثبت سرمایه گذاران بسیاری را به خود جلب کند. اقتصاد بلغارستان طی 5 سال گذشته به طور مداوم در حال رشد بوده است. این مساله به سرمایه گذاران نشان می دهد که هم اقتصاد و هم سیاست مالی با یک سرعت ثابت و قابل پیش بینی در حرکت هستند، نکته ای که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افرادی که به دنبال کسب اقامت در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه های اجرایی می باشند قادر خواهند بود با فراهم آوردن مدارک و شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان به این مهم دست یابند. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در بلغارستان با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری برای افرادی که بیش از 510,000 یورو در بلغارستان سرمایه گذاری کنند یا معادل این مقدار در این کشور ملک بخرند یا اوراق قرضه یا اوراق خزانه داری صادره توسط دولت یا شهرداری ها، با یک دوره باقیمانده به مدت کمتر از 6 ماه خریداری کنند امکان پذیر می باشد. اگر فرد متقاضی حداقل یک سال اجازه اقامت دائم داشته باشد، می‌تواند با دو برابر کردن سرمایه خود به سرعت شهروندی بلغارستان را دریافت کند. همچنین متقاضی باید سرمایه اضافه شده خود را به مدت 2 سال حفظ کند. دریافت اقامت دائم بلغارستان از طریق برنامه مهاجرت باعث می ‌شود سرمایه گذاران تمام حقوق یک شهروند بلغاری، بجز حق رای دادن، داشته باشند. اقامت به متقاضیان حق ورود و ترک آزادانه بلغارستان و همچنین حق سفر در سراسر کشورهای اروپایی را بدون ویزا می ‌دهد. بعد از پنج سال از دریافت اقامت دائم بلغارستان، می توان برای کسب شهروندی و دریافت پاسپورت بلغارستان اقدام کرد. جهت اخذ شهروندی بلغارستان نیازی به دانستن زبان بلغاری نمی باشد. در برنامه های سرمایه گذاری بلغارستان، فرد متقاضی در ابتدا وارد کشور بلغارستان می شود و پس از انجام مراحل اداری می تواند برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام نماید.

اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

انواع سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان به روش های زیر امکان پذیر است:

  • خرید سهام شرکت های بلغاری
  • اوراق خزانه داری و اوراق قرضه
  • خرید دارایی های مشخص توسط شهرداری و دولت این کشور
  • خرید املاک و مستغلات
  • مالکیت یک شرکت بلغاری با مشارکت دولتی بیش از 50 درصد در پایتخت

سرمایه گذاری بلغارستان از طریق خرید اوراق قرضه

متقاضیانی که این گزینه را انتخاب می‌ کنند باید مبلغ یک میلیون لوا، معادل 512,000 یورو را به صورت اوراق قرضه دولتی برای مدت سرمایه گذاری پنج ساله سپرده گذاری نمایند. این مبلغ پس از یک دوره 5 ساله به سرمایه گذار بازگردانده می ‌شود. لازم به ذکر است که بهره ای به این مبلغ تعلق نخواهد گرفت. سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی به طور کامل تضمین شده است. در روش سرمایه گذاری بلغارستان از طریق خرید اوراق قرضه به صورت معمول سوابق و پیشینه متقاضی، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و شرایط سنی تاثیر گذار نمی باشند و سرمایه گذاران تنها با سرمایه نقدی خود می توانند برای کسب اقامت بلغارستان اقدام نمایند.

سرمایه گذاری بلغارستان از طریق خرید ملک

نوع دیگری از سرمایه گذاری در بلغارستان خرید ملک در این کشور است. بلغارستان با وجود هزاران خریدار بالقوه اموال که ناشی از قیمت ملک مقرون به صرفه آنهاست، وسوسه این فکر را که باعث سود حداکثری در کوتاه مدت می شود می پروراند. این کشور سرمایه گذاران خارجی را به واسطه هزینه زندگی در بلغارستان و هزینه های رقابتی در زمینه ایجاد کسب و کار از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بلغارستان بازارهای بسیار رقابتی ایجاد کرده است. در این کشور مالیات شرکت ها و هزینه های کار نسبت به تمام استانداردهای اروپایی کم است. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، بلغارستان هنوز هم کشور بسیار ارزانی محسوب می شود. در حال حاضر در زمینه سرمایه گذاری بلغارستان از طریق خرید ملک یک فرصت عالی بالقوه وجود دارد.

سرمایه گذاری بلغارستان از طریق سرمایه مالی

متقاضی در این حالت 180,000 یورو به طور بلاعوض به بانک ‌ها بعنوان بهره پرداخت می ‌کند. این مبلغ به متقاضی مسترد نخواهد شد و فقط می تواند جهت دریافت یک وام 512,000 یورویی اقدام نماید مشروط به اینکه تمکن یک میلیون یورویی را به بانک بلغاری نشان دهد. متقاضیان گزینه سرمایه گذاری بلغارستان از طریق سرمایه مالی بایستی تمکن مالی یک میلیون یورویی خود را در هر جای دنیا به بانک دارای امتیازنامه رسمی بلغارستان ارائه دهند.

شرایط ویزای سرمایه گذاری بلغارستان

شرایط ویزای سرمایه گذاری بلغارستان

شرایط ویزای سرمایه گذاری بلغارستان بسته به هر روش سرمایه گذاری متفاوت است. یکی از شرایط ویزای سرمایه گذاری در بلغارستان این است که شما نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی بالا یا مدرک زبان ندارید. متقاضی سرمایه گذاری در بلغارستان می بایست قانونی بودن دارایی ‌های بدست ‌آمده و منشا آن را اثبات نماید. سرمایه گذاری در این کشور هیچگونه محدودیت سنی ندارد و کلیه افراد بالای 18 سال واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری بلغارستان می باشند. داشتن دو سفر به این کشور در طول پروسه جهت انجام دادن کارهای قانونی الزامی است. ارائه گواهی سلامت جسمی و برخورداری از سلامت کامل جهت سرمایه گذاری در این کشور مورد نیاز است. همچنین، داوطلبان نباید هیچگونه سوء سابقه کیفری داشته باشند و باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را ارائه دهند و هیچ سابقه کیفری در کشور متبوع خود یا در کشور محل اقامت پیشین خود نداشته باشند.

مراحل ویزای سرمایه گذاری بلغارستان

جهت دریافت اقامت دائم باید مراحل ویزای سرمایه گذاری بلغارستان مانند درخواست ویزای تایپ D، ارائه مدارک، اقدام برای کارت شناسایی، اقامت یک ساله و نهایتا اقامت دائم طی شود. در اولین مرحله متقاضی باید فایل های مورد نیاز را آماده سازی و ارسال کند. هزینه های درخواست در این مرحله قابل پرداخت هستند. در صورت تایید، متقاضی نیازمند گرفتن قرار ملاقات در کنسول بلغارستان برای امضا کردن سند می باشد. در قدم بعدی، انتقال سرمایه توسط متقاضی صورت می پذیرد. دو ماه بعد، گواهی سرمایه گذاری برای شخص صادر می شود. سپس، باید قرار ملاقات دوم در سفارت بلغارستان جهت درخواست برای ویزای D گذاشته شود. اعطای ویزای D به همراه اولین سفر به بلغارستان، حدود دو ماه زمان می برد. در این مرحله متقاضی می بایست به این کشور سفر کرده و درخواست اقامت دائم بلغارستان را ارائه دهد. این پروسه حدود 3 تا 4 ماه زمان می برد. پس از تایید اقامت دائم، متقاضی باید مجددا به بلغارستان برود و برای کارت اقامت دائم بلغارستان درخواست دهد. متقاضی می تواند سه روز پس از درخواست، رسید کارت اقامت دائم بلغارستان را اخذ نماید. وقتی سند کارت هویت برای متقاضی اصلی صادر شد، فرآیند تعیین واجد شرایط بودن اعضای خانواده شروع می شود. فرآیند گرفتن کارت شناسایی بلغاری شش ماه طول می کشد و این مدت شامل دو سفر اجباری به بلغارستان برای هر بار تعیین واجد شرایط بودن اعضای خانواده است.

هزینه ویزای سرمایه گذاری بلغارستان

هزینه ویزای سرمایه گذاری بلغارستان

شخص خارجی جهت سرمایه گذاری در بلغارستان، باید بیش از یک میلیون لوا در این کشور سرمایه گذاری کند. این مبلغ در حدود 512,000 یورو می باشد.

هزینه ویزای سرمایه گذاری بلغارستان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است. هزینه ‌های روند اداری، بررسی سوابق، هزینه‌ های احراز هویت و درآمد باید پرداخت شود و دولت بلغارستان این هزینه را با توجه به ملیت، تعداد اعضای خانواده و پیچیدگی درخواست تغیین می کند. بلغارستان با نرخ مالیات سرمایه گذاری 7 تا 10 درصد، یکی از برترین کشورهای اتحادیه اروپا در این زمینه می باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه