مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای سرمایه گذاری کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا است که به صورت فدرال اداره می شود و از جمله کشورهای ثروتمند جهان به شمار می آید که دارای اقتصادی پویا و منعطف متکی به بازار آزاد است. الگوهای اقتصادی و تولیدی کانادا شباهت فراوانی به اصلی ترین شریک تجاری این کشور یعنی ایالات متحده آمریکا دارد. دولت فدرال این کشور برنامه های بلند مدت و ویژه ای برای پیشرفت این کشور بر پایه زیر ساخت های مناسب دارد. زیر ساخت های صنعتی ایده آل و اقتصاد رو به رشد این کشور موجب شده است تا متقاضیان زیادی از ایران و سراسر جهان به فکر مهاجرت به این کشور از طرق مختلف کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری باشند. سرمایه گذاری در کانادا یک ایده اقتصادی مبتکرانه و همه جانبه است که شرایط آن توسط دولت فدرال کانادا و استان مورد نظر چه بصورت موقتی و آزمایشی و چه بصورت دائمی به متقاضیان آن در سراسر دنیا اعلام می شود. دولت کانادا برای متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا تمام تلاش خود را می کند که بهترین و امن ترین شرایط و برنامه ها را ایجاد کند. این برنامه ها با هدف توسعه اقتصادی و بهبود بازار کار کانادا از طریق جذب سرمایه گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال در خارج از کانادا که دارای سرمایه کافی برای فعالیت اقتصادی و همچنین بینش قابل توجهی در کسب و کار و مهارت های کارآفرینی هستند ارائه می‌شوند. به کمک ویزای سرمایه گذاری کانادا شما می توانید طی 3 سال اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید. توجه داشته باشید هیچگونه محدودیت سنی یا لزوم داشتن مدرک تحصیلی در این نوع ویزا وجود ندارد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

اگر به عنوان تاجر یا مدیر یک شرکت قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانید از طریق سرمایه گذاری اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا کنید. متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلف همانند خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا می توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. اما در نهایت باید بررسی شود که کدام یک از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. ایجاد یک کسب و کار جدید در کانادا و ارائه یک گزارش 18 ماهه به دولت کانادا و اثبات سودآوری طرح اقتصادی می تواند در درخواست اقامت دائم متقاضیان تاثیر گذار باشد، البته سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک در کانادا منجر به اقامت دائم متقاضیان نخواهد شد. از جمله مواردی که در هنگام سرمایه گذاری در کانادا می بایست مورد بررسی قرار گیرد نحوه اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت کانادا در حین و پس از سرمایه گذاری در این کشور می باشد. همان طور که پیشتر گفته شد برنامه های مهاجرتی متفاوتی در ایالت های مختلف کانادا وجود دارد. به طور مثال در صورتی که در سرمایه گذاری ایالت بریتیش کلمبیا شرکت نموده، می توانید در ابتدا ویزای کاری 2 ساله این کشور را دریافت نموده و سپس با راه اندازی بیزنس مورد نظر و اثبات سود دهی آن برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید. در خصوص نیوبرانزویک شرایط کمی متفاوت بوده و شخص سرمایه گذار می تواند از همان ابتدا، اقامت دائم کانادا را به دست آورد. البته نکته قابل توجه در تمامی این روش ها آن است که تمامی این روش ها برای منتهی شدن به تابعیت و پاسپورت نیازمند شرط حضور می باشند.

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا برای افراد استان های مختلف متفاوت است. یکی از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری کانادا، برنامه های سرمایه گذاری در کبک می باشد که شرایطی کاملا متفاوت از دو برنامه سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا معروف به برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا دارد. در ادامه به بررسی این برنامه ها خواهیم پرداخت.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

شرایط ویزای سرمایه گذاری کبک

این برنامه سرمایه گذاری با توجه به نداشتن محدودیت سنی و عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی بسیار محبوب است و بهترین گزینه برای تاجران و بازرگانانی که علاقمند به سرمایه گذاری در یک کشور انگلیسی زبان نظیر کانادا هستند می باشد. مهمترین شرایط ویزای سرمایه گذاری استان کبک به شرح ذیل می باشد:

 • متقاضی باید مدرک زبان آیتلس حداقل 4.5 تا 5 داشته باشد
 • سرمایه گذار مهاجرتی (و همسرش) باید حداقل مبلغ 2 دلار کانادا سرمایه شخصی داشته باشد
 • سرمایه گذار باید مبلغ 350,000 دلار کانادا شامل تمام هزینه های کارگزاری دولتی و مبلغ 1,200,000 دلار کانادا به عنوان ودیعه OR برای مدت 5.5 سال بدون دریافت سود سرمایه گذاری کند
 • سرمایه گذار باید به مدت حداقل دو سال تجربه مدیریت و مسئولیت کاری خود در امور اجرایی، برنامه ریزی، کنترل منابع مالی و نیروی انسانی در یک فعالیت قانونی را نشان دهد، مانند:
  • مالک شرکت ثبت شده در ایران ، دبی و ...
  • پزشک، داروساز، جراح دارای مطب یا مدیر و سهامدار بیمارستان
  • کاسب دارای پروانه کسب معتبر از اتحادیه یا صنف مربوطه
  • وکیل دادگستری دارای دفتر وکالت
  • سهامدار یا عضو هیات مدیره شرکت تولیدی، خدماتی، پیمانکاری، واردات و صادرات و ...
  • مالک هتل، مجموعه ورزشی، آژانس مسافرتی
  • مدیر ارشد شرکت دولتی یا خصوصی
  • کشاورز یا مزرعه دار

اکثر متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا، تمایل ندارند که تمام دارایی خود را سرمایه گذاری کنند و یا نمی توانند مبلغ 1,200,000 دلار کانادا را در یک دوره 60 روزه به ودیعه بگذارند. به منظور رفع این مشکل، شرکت کارگزاری استان کبک، تامین مبلغ سرمایه گذاری را به سرمایه گذاران پیشنهاد می کند، به این شرط که پرداخت این مبلغ با افزایش سود و پرداخت سود به سرمایه گذار همراه نباشد. این مساله در توافقنامه مهاجرتی ذکر خواهد شد.

باقیمانده سود حاصل از سرمایه گذاری به شرکت های محلی کوچک به شکل وام های بدون بهره برای حمایت از پناهندگان و دیگر برنامه های مهاجرتی اختصاص می یابد که برای جامعه کانادا سودآور است. با انجام این کار، سرمایه گذاران مهاجر به توسعه اقتصادی کانادا کمک می کنند که به طور غیر مستقیم در ایجاد اشتغال در استان کبک و کانادا تاثیرگذار است.

ویزای سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا با یک موقعیت استراتژیک، مالیات کم، هزینه های اجرایی و عملیاتی رقابتی و نیروهای کاری تحصیل کرده از فرهنگ های مختلف که بسیار ماهر و مولد هستند، یکی از پویاترین مناطق کانادا برای کسب و کار است که فرصت های سرمایه گذاری بی نظیری را ایجاد کرده است. سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا، به دو صورت، طرح پایلوت منطقه ای و طرح اصلی، امکان پذیر است. این برنامه های سرمایه گذاری به برنامه های کارآفرینی بریتیش کلمبیا معروف می باشند.

ویزای کارآفرینی کانادا

شرایط برنامه کارآفرینی 100 هزار دلاری بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت منطقه ای)

برنامه کارآفرینی 100 هزار دلاری بریتیش کلمبیا (طرح پایلوت منطقه ای) برای مهاجران کارآفرین از تاریخ 14 مارس 2019 اجرا شده است. علاقمندان مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا از طریق سرمایه گذاری می توانند از طریق پایلوت منطقه ای اقدام به راه اندازی کسب و کار خود در این استان کنند. این برنامه با هدف حمایت از مناطق کم جمعیت تر و رفع چالش های جمعیتی جوامع کوچکتر که در اثر مهاجرت نیروهای جوان این مناطق به شهرهای بزرگتر ایجاد شده، طراحی شده است تا موجب بهبود اقتصاد محلی این مناطق شود. کسب و کارها باید در مناطقی با جمعیت کمتر از 75 هزار نفر و با فاصله ای بیش از 30 کیلومتر از شهرهای بزرگ راه اندازی شود. از مهمترین شرایط ویزای سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا در برنامه منطقه ای به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • داشتن حداقل 300,000 دلار دارایی خالص شخصی
 • مالکیت یک کسب و کار فعال یا داشتن تجربه مدیریت مدیریت ارشد ظرف 5 سال گذشته
 • زبان انگلیسی و یا فرانسه در سطح CLB 4
 • داشتن طرح تجاری یا تجربه مالکیت صد در صد و مدیریت برای حداقل 3 سال در 5 سال گذشته
 • مالکیت حداقل 51 درصد کسب و کاری که قرار است راه اندازی کند و سرمایه گذاری به میزان حداقل 100,000 دلار کانادا در یکی از کسب و کارهای واجد شرایط
 • ایجاد حداقل یک فرصت شغلی تمام وقت برای شهروندان کانادا یا مقیمان دائم این کشور
 • اقامت در آن منطقه 75 درصد از زمان اعتبار مجوز کار در بریتیش کلمبیا

شرایط برنامه کارآفرینی 200 هزار دلاری بریتیش کلمبیا (طرح سرمایه گذاری اصلی)

در برنامه کارآفرینی 200 هزار دلاری بریتیش کلمبیا (طرح سرمایه گذاری اصلی)، مکان راه اندازی بیزینس می تواند در هر منطقه ای از بریتیش کلمبیا باشد. از مهمترین شرایط سرمایه گذاری اصلی بریتیش کلمبیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن دارایی خالص معادل با حداقل 600,000 دلار (از جمله پول نقد، دارایی در حساب بانکی، سپرده های ثابت، املاک واقعی، سرمایه گذاری و ...) به نام داوطلب یا همسر وی
 • سرمایه گذاری حداقل به میزان 200,000 دلار کانادا
 • داشتن حداقل یک مدرک تحصیلی بالای دیپلم و سابقه مدیریت فعال با مالکیت صد در صد طی 3 سال از 5 سال گذشته
 • بیش از 4 سال سابقه کار در سمت مدیریت ارشد یا ترکیبی از حداقل یک سال سابقه کار به عنوان مالک یا مدیر تجارت و حداقل دو سال سابقه کار به عنوان مدیر ارشد
 • مدیریت فعال و مستمر فعالیت های روزانه تجارت
 • سطح اولیه زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل CLB 4 یا بالاتر
 • اقامت در محدوده 100 کیلومتری تجارت به مدت حداقل 75 درصد از زمان اعتبار مجوز کار در بریتیش کلمبیا
 • ایجاد یک فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم کانادا

انجام یک سفر تجاری برای متقاضیان به منطقه ای که قصد دارند کسب و کار خود را در آن راه اندازی کنند جزو الزامات هر دو برنامه است. در سفر تجاری، متقاضی باید یک پیشنهاد بیزینسی به نمایندگان منطقه ای ارائه کند. هدف این سفر، دریافت معرفی نامه منطقه است که یکی از الزامات برای ثبت نام در برنامه مهاجرت منطقه بریتیش کلمبیا می باشد.

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا

هزینه ویزای سرمایه گذاری کانادا متفاوت است. این هزینه به مکان و نوع سرمایه گذاری بستگی دارد و می تواند از 100,000 دلار تا 1,200,000 دلار متغیر باشد. هر نوع سرمایه گذاری، هزینه های جانبی خاص خود را نیز دارد. بدون شک، اگر بخواهید به عنوان یک کارآفرین در این کشور سرمایه گذاری و فعالیت کنید، به دلیل اینکه ایجاد شغل می کنید هزینه های شما بسیار پایین می آید. در این صورت شرایط برای شما بسیار آسان می باشد و سخت گیری تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

هنگامی که طرح متقاضی از سوی دولت مورد تایید واقع شود، دعوتنامه ای برای وی ارسال خواهد شد. در این دعوتنامه بازه زمانی که متقاضی فرصت دارد تا مدارک خود را ارسال کند، ذکر شده است. این بازه معمولا 120 روز (4 ماه) می باشد. در این مرحله، متقاضی باید هزینه دولتی بررسی مدارک خود را پرداخت کرده و مدارک خود را به طور کامل ارسال نماید. این هزینه بررسی مدارک، شامل کل اعضای خانواده (همسر و فرزندان) است. پس از آن در صورتی که داوطلب به مصاحبه حضوری دعوت شود موظف است در کانادا حاضر شود، که تمام هزینه های سفر و مصاحبه به عهده اوست. مصاحبه ها فقط به زبان انگلیسی انجام می شوند و در صورتی که متقاضی قادر به تکلم به زبان انگلیسی نباشد، باید از خدمات یک مترجم رسمی همزمان استفاده کند.

 

 

نوشتن دیدگاه