مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای سرمایه گذاری آلمان

جمهوری فدرال آلمان، کشوری پرجمعیت و پیشرفته در قاره اروپاست که شامل 16 ایالت می باشد. پایتخت آن برلین و مهمترین شهرهای آن شامل برلین، مونیخ، فرانکفورت و هامبورگ می باشد. این کشور آلمانی زبان در غرب اروپا، مهمترین و اقتصادی ترین کشور عضو منطقه یورو می باشد. عضویت در سازمان ملل، ناتو و اتحادیه اروپا، در کارنامه این کشور قرار دارد. آلمان از نظر تولید ناخالص داخلی چهارمین قطب اقتصادی دنیا است و از نظر رفاه و سطح زندگی اجتماعی، نظام آموزشی رایگان و سیستم بهداشت قدرتمند آن جایگاه ارزشمند و بالایی در دنیا دارد و این کشور را به پایگاهی قابل اعتماد برای انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان تبدیل نموده است.
آلمان یکی از قوی ترین اقتصادهای اروپاست و در برهه ای که دیگر کشورهای اروپایی دوره رکود را طی می کردند، آلمان به آنها حتی وام برای خروج از رکود اعطا می کرد. اقتصاد این کشور بسیار مستحکم و برای سرمایه گذاران خارجی مساعد است. از جمله عوامل مهم در سرمایه گذاری، نرخ مالیات این کشور می باشد. نرخ مالیات به دو صورت است: اول، مالیات بر درآمد شخص و دوم مالیات بر درآمد فعالیت کسب و کار؛ که نرخ مالیات بر درآمد شخصی در آلمان 45 درصد و نرخ مالیات بر در آمد شرکت ها و کمپانی ها در آلمان نیز 30 می باشد. در ادامه این مطلب از ویزاپلاس به بررسی شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان می پردازیم.

شرایط ویزای سرمایه گذاری آلمان

شما باید به صورت مستند ثابت کنید که مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری را در اختیار دارید و اینکه این مبلغ را از طرق قانونی کسب کرده اید. همچنین، باید از تمکن مالی لازم برای تأمین معاش خود و اعضای خانواده تان و نیز یک بیمه پزشکی به مبلغ حداقل 30,000 یورو برخوردار باشید. چنانچه همه اسناد و مدارک لازم کامل باشد و تعیین گردد که سرمایه گذاری شما به نفع کل کشور یا منطقه ای خاص خواهد بود، اجازه شما ظرف فقط 6 تا 8 ماه صادر خواهد شد.
در پروسه های سرمایه گذاری و گلدن ویزای آلمان به طور معمول، متقاضی اصلی بعد از سه سال قادر خواهد بود که برای اقامت دائم آلمان درخواست دهد. اما به طور معمول و بر طبق قوانینی که در حال حاضر در آلمان حاکم است می توانید بعد از 5 سال کار و پرداخت مالیات، اقامت دائم این کشور را دریافت نموده و بعد از مجموع 8 سال اقامت در خاک این کشور درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت نمایید. در پروسه اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ابتدای امر اقامت موقت دریافت می کنید، سپس مجوز یا کارت اقامت دائم برای شما صادر خواهد شد.

شما می توانید از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه اقدام به دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان کنید. بازار بورس هم مثل دیگر بازارهای پویا در دنیا، در حال جهانی شدن است. امروزه راه ها و روش های بسیاری وجود دارد که سرمایه گذاران سراسر دنیا به کمک آنها می توانند در معرض بازار سهام آلمان قرار بگیرند و به خرید سهام دلخواه خود بپردازند. شما بعنوان یک سرمایه گذار می توانید سهام مورد تقاضای خود را از یک صندوق مبادله ارزی (ETF) که سبد سهام آلمان را در اختیار دارد خریداری کنید. و در نهایت، اگر کارگزار شما امکان دسترسی به بورس سهام آلمان را برایتان فراهم کند، به راحتی و به طور مستقیم می توانید سهام را در همانجا خرید و فروش کنید. دولت فدرال در آلمان هر ساله اوراق قرضه متنوعی را صادر می کند که توسط دولت آلمان به طور کامل حمایت می شود. دولت آلمان اوراق قرضه 3 ماهه تا 30 ساله صادر می کند. اوراق قرضه بلند مدت بازده بالاتری را خواهند داشت. بدون شک ساده ترین راه برای ثبت شرکت کمک گرفتن از وکیل ثبت شرکت در آلمان است برای این منظور با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب نمایید. 

شرایط ویزای سرمایه گذاری آلمان

هزینه ویزای سرمایه گذاری آلمان

اگر کار و تخصص شما در زمینه فعالت‌های صنفی از قبیل رستوران، کافی شاپ، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه پوشاک و غیره است و مایل به سرمایه گذاری در آلمان هستید، می‌توانید بدون نیاز به ثبت شرکت و تنها با دریافت جوازهای صنفی مربوطه (Gewerbeanmeldung) اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود در این کشور نمایید.

خرید ملک در آلمان مطمئنا می تواند بهترین سرمایه گذاری در آلمان باشد زیرا یکی از کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری است و قیمت ملک در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. اما باید بدانید خرید ملک منجر به اقامت یا پاسپورت آلمان نمی شود. ایرانیان به عنوان سرمایه گذار خارجی می توانند به راحتی در آلمان ملک خریداری نمایند اما نمی توانند به واسطه این خرید، پاسپورت آلمان را اخذ کنند، مگر آنکه در قالب یک بیزنس پلن مورد تایید آلمان اقدام به خرید و فروش ملک یا ساخت و ساز کنند. سود این نوع سرمایه گذاری در سالهای اخیر قابل توجه بوده است. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در هامبورگ و سلیر شهرهای آلمان با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان

اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان نیازمند پیمودن یک سری مراحل و روال خاص می باشد. یکی از مهم ترین اقدامات برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان، داشتن یک وکیل متخصص در راس امور است. از جمله مواردی که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان می بایست مورد توجه قرار عبارتند از:

  • انجام بعضی از امور محضری مانند اخذ گواهی های مربوطه
  • مراجعه به اداره بازرگانی و ارائه طرح توجیه اقتصادی که در آن می بایست نمای سه ساله از شرکت تشریح شود
  • بررسی املاک تجاری برای اجاره دفتر شرکت و دریافت اجاره نامه اولیه
  • افتتاح حساب بانکی برای شرکت پس از اخذ اجاره نامه
  • انجام اقدامات لازم و ابتدایی به منظور انجام امور مالیااتی

 شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ انواع ویزا و بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

 

نوشتن دیدگاه