مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای سرمایه گذاری مجارستان

کشور مجارستان کشوری محصور در خشکی واقع در اروپای مرکزی و عضو اتحادیه اروپا و شنگن است. پایتخت مجارستان شهر بوداپست است که مقصد گردشگری مهمی محسوب می شود. واحد پول کشور مجارستان فورینت HUF است که هر 310 فورینت معادل یک یورو است. مجارستان جزء منطقه اقتصادی اروپا و عضو اتحادیه اروپا است. پایتخت مجارستان بوداپست، یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا است. هزینه های زندگی مجارستان در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی ارزان بوده و حتی شما می توانید املاک و مستغلات در مجارستان بخرید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان

یکی از علت های پرطرفدار بودن سرمایه گذاری این است که این کشور دارای بهترین قوانین مالیاتی است و در عین حال هزینه زندگی در آن نیز پایین است. سرمایه گذاری در مجارستان با ریسک پایینی همراه است. در واقع مقدار درصد مالیاتی بسیار کم است درحالی که سود شرکتها بسیار زیاد می باشد، بنابراین صاحبان شرکت از مقدار زیادی از سود شرکتشان بهره می برند. همچنین به علت شرایط آرام و دوستانه ای که بین سرمایه گذاران حاکم است ثبت شرکت در بوداپست و سایر شهرهای این کشور طرفداران خاص خود را دارد. فردی که در کشور مجارستان اقدام به سرمایه گذاری می کند چنانچه اقامت کاری در مجارستان دریافت کند می تواند در کشورهای شنگن به راحتی تردد کند و هیچ گونه محدودیتی در خرید ملک و همچنین انجام هر گونه فعالیت اقتصادی ندارد. متقاضیان مهاجرت سرمایه گذاری مجارستان مجبور به خرید هیچ چیز نیستند، حتی مجبور به پرداخت مالیات در مجارستان نیستید (مگر اینکه در مجارستان کار کرده و درآمد به دست آورند). به عنوان دارنده اقامت دائم، اگر بخواهید یک مقیم مالیاتی شوید، می توانید از طریق اشتغال یا ثبت و اداره یک شرکت یک مقیم مالیاتی باشید که مالیات پرداخت می کند، که شامل 10% مالیات شرکتی و 16% مالیات بردرآمد است.

پس از این که مدت زمان 3 سال از فعالیت فرد گذشت شرایط اقامت دائم برای وی فراهم می گردد و در کل پس از گذشت 8 سال این امکان برای فرد فراهم است که جهت دریافت پاسپورت اقدام کند. نکته بسیار مهم این است که امکان دریافت پاسپورت و همچنین اقامت دائم شامل حال تمامی اعضا خانواده می شود.

شما ملزم به زندگی و ماندن در مجارستان نیستید و فقط با یک سفر، اقامت دائم را کسب می کنید. این نکته برای افرادی که فقط قصد داشتن یک اقامت و ویزای دائم هستند و نمی خواهند موقعیت شغلی خود را در ایران از دست دهند بسیار مناسب است. البته آن دسته از افرادی که قصد اقامت در مجارستان را هم دارند می توانند به همراه خانواده خود از وضعیت تحصیلی بسیار مناسب و خدمات درمانی با کیفیت بالا در مجارستان و تمام کشورهای اتحادیه اروپا بهره مند شوند. در صورتی که مشتاق به کسب اطلاعات درباره ثبت شرکت در مجارستان هستید می توانید با کارشناسان ویزاپلاس در ارتباط باشید.

اخذ ویزای سرمایه گذاری مجارستان

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

دولت مجارستان برنامه مهاجرتی جدیدی را برای سرمایه گذاران خارجی راه اندازی کرده است. شما می توانید از طریق خرید اوراق قرضه دولت مجارستان اقامت دائم این کشور را کسب نماید و با سرمایه 300,000 یورو اوراق قرضه دولتی مجارستان را خریداری کنید، علاوه بر مقدار سرمایه اصلی، هزینه های اضافی به میزان 60,000 یورو برای روند اداری این پروسه وجود دارد. مقدار کل سرمایه حدود 460,000 یورو است. بعد از 5 سال دولت مجارستان سرمایه اصلی 300,000 را به شما باز می گرداند. به این نکته توجه داشته باشید برای خرید اوراق قرضه مجارستان شما ملزم به پرداخت مالیات نیستید. در صورتی باید مالیات پرداخت کنید که برای یک دوره 12 ماهه بیش از 182 روز در مجارستان زندگی کنید.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور مجارستان

در سالهای اخیر بازار املاک در بوداپست رونق فراوانی داشته است. پیش بینی های رسمی حاکی از آن است که ارزش ملک در بوداپست در سال های پیش رو رشدی در حدود 15 درصد سالانه خواهد داشت. علاقمندان به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک این نکته را می دانند که چون سرمایه گذاری شما به یورو هست نه تنها متضرر نخواهید بود، بلکه دغدغه ای بابت تغییرات نرخ ارز نخواهید داشت. در کنار همه اینها این نکته را نیز در نظر بگیرید که شما از طریق اجاره دادن ملک می توانید درآمد یورویی کسب نمایید. مجارستان هر ساله تعدادی زیادی دانشجوی اینترنشنال می پذیرد. بوداپست شهری دانشجویی و همینطور توریستی است و اجاره دادن ملک در مجارستان بسیار راحت و بدون دردسر خواهد بود. ذکر این نکته ضروری است که امروزه خرید ملک در مجارستان به تنهایی منجر به اقامت نخواهد شد و لازم است شما در کنار این سرمایه گذاری کسب و کاری هم راه اندازی نمایید.

پس از دریافت کارت اقامت مجارستان شخص و تمامی افراد خانواده وی که کارت اقامت دریافت کرده اند می توانند از تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاههای مجارستان برخوردار شوند. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص سرمایه گذاری در مجارستان با متخصصین ویزا پلاس در ارتباط باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه