مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

کبک یکی از استان‌ های کانادا است. مرکز آن شهر کبک و بزرگ ‌ترین شهر آن مونترال است. سرزمین کبک آمیزه‌ ای از جغرافیای متنوع است. این سرزمین به سه بخش بزرگ جغرافیایی از شمال به جنوب تقسیم گردیده ‌است. این استان پهناورترین استان کانادا و دارای جمعیت بسیار کمی است و سالانه مهاجرانی را از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک پذیرش می نماید. کبک تنها استان کانادا با جمعیتی غالبا فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است. این استان از نظر مساحت بزرگ ‌ترین استان کانادا است و از نظر جمعیت دومین استان کانادا به ‌شمار می‌ رود. استان کبک دارای جنگل های وسیع، زمین های کشاورزی ثروتمند، صنایع استخراجی و اما از همه مهمتر دارای پتانسیل قوی آبی برقی است. همین فراوانی و غنی بودن منابع طبیعی است که اقتصاد کبک را به جلو می برد. کبک در حوزه صنعت چوب و کاغذ، کشاورزی و دامداری، ماهیگیری، بهره برداری از معادن، تولید برق از آب یا بخار، صنعت گردشگری و دیگر فناوری های پیشرفته سرآمد است. مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا یکی از مطمئن ترین روشهای اخذ اقامت در کانادا و مهاجرت به آنجا می باشد که همه ساله متقاضیان زیادی از سراسر جهان دارد و باعث شده که دولت کبک این برنامه را سهمیه بندی کند و اولویت با متقاضیانی است که زودتر برای سرمایه گذاری کبک اقدام نمایند.

مزایای ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • برخورداری از تمام حقوق شهروندی کانادا
 • روند راحت و عدم نیاز به مدارک زیاد
 • اخذ اقامت شما، همسر و فرزندان مجرد زیر 22 سال
 • عدم نیاز به اقامت در کبک
 • سرمایه گذاری بدون ریسک
 • عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی برای متقاضی
 • عدم محدودیت سنی
 • برخورداری از بیمه رایگان کانادا
 • عدم نیاز به مدیریت پس از سرمایه گذاری

شرایط ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

شرایط ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا به این صورت است که سرمایه گذار باید به مدت دو سال تجربه مدیریت و مسوولیت کاری در امور اجرایی، برنامه ریزی، کنترل منابع مالی و نیروی انسانی در یک فعالیت قانونی را داشته باشد. این فعالیت ها شامل موارد ذیل می شود:

 • مالک شرکت ثبت شده در ایران ، دبی و غیره
 • پزشک، داروساز، جراح دارای مطب یا مدیر و سهامدار بیمارستان
 • کاسب دارای پروانه کسب معتبر از اتحادیه یا صنف مربوطه
 • وکیل دادگستری دارای دفتر وکالت
 • سهامدار یا عضو هیات مدیره شرکت تولیدی، خدماتی، پیمانکاری، واردات و صادرات و غیره
 • مالک هتل، مجموعه ورزشی و آژانس مسافرتی
 • مدیر ارشد شرکت دولتی یا خصوصی
 • کشاورز یا مزرعه دار

شرایط ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

شما می ‌بایست حداقل دو سال از پنج سال گذشته در یکی از حرفه های ذکر شده در بالا فعالیت داشته و در مواردی نیز باید دو نفر یا بیشتر کارمند رسمی بیمه شده و حسابرسی مورد تایید داشته باشید. متقاضی می بایست حداقل دارایی خالص برابر 2,000,000 دلار کانادا (مانند سند ملک به نام خود یا همسر، سهام، پول نقد، اوراق مشارکت یا سپرده، دارایی شرکت در هر کجای دنیا) که از راه قانونی بدست آمده باشد را اثبات کند. داوطلبان می بایست مبلغ 1,200,000 دلار کانادا سپرده در طی 5 سال یا سود بانکی آن برابر 350,000 دلار کانادا (طبق نرخ بهره روز کانادا) را به دولت کانادا پرداخت کنند. عدم وجود مشکل پزشکی و عدم سوء پیشینه از دیگر شرایط سرمایه گذاری کبک می باشند.

دو راه مختلف برای واجدین شرایط استفاده از برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کبک وجود دارد. سرمایه گذاران می توانند از طریق پرداخت کل مبلغ سرمایه گذاری (سرمایه گذاری کامل)، یا با گرفتن وامی ازطرف موسسات مالی کانادا (تامین مالی سرمایه گذاری)، سرمایه گذاری خود را کامل کنند.

 

- سرمایه‌ گذاری کامل

در این روش می بایست سپرده ثابت 800,000 دلار کانادا از طرف سرمایه گذار واریز شود. در پایان یک دوره 5 ساله، این مبلغ به طور کامل، بدون هیچگونه سودی به سرمایه گذار باز گردانده می‌شود. در ضمن این سرمایه‌ گذاری به طور کامل توسط دولت کبک تضمین و گارانتی است. سرمایه گذاری در این روش کاملا بدون ریسک می باشد.

 

- تامین مالی سرمایه گذاری

سرمایه گذار می تواند مقدار سرمایه گذاری مورد نیاز خود را از طریق یک وام از پیش تایید شده، بطور قابل توجهی کاهش دهد. این مبلغ پیش پرداخت، در پایان دوره 5 ساله، به سرمایه گذار باز نخواهد گشت. این مبلغ پیش پرداخت هزینه این وام بانکی 5 ساله است و هدف آن کامل کردن سرمایه گذاری مورد نیاز 1,200,000 دلار کانادا می باشد. هیچگونه وثیقه دیگری از سرمایه گذار درخواست نخواهد شد. این گزینه سرمایه گذاری، مورد نظر متقاضیانی است که مایل به حفظ دارایی های خود و رشد آن در فعالیت های تجاری دیگر می باشند.

مراحل ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

با توجه به شرایط پیشنهادی و مد نظر استان کبک و بانک‌ های واسطه، مراحل ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا شامل چندین مرحله می شود. در اولین قدم، باید فرم اولیه تکمیل شده و قرارداد با بانک واسطه امضا گردد. سپس، باید مبلغ 15,235 دلار هزینه دولت کبک واریز و شماره فایل و رسید پول از مقامات دفتر مهاجرت استان کبک دریافت شود. پس از دریافت نامه تایید کامل بودن پرونده از سوی دفتر مهاجرت کبک، درخواست به روز رسانی پرونده (مدارک تکمیلی) داده می شود. در صورت لزوم، تاریخ ملاقات برای مصاحبه با متقاضی مشخص می شود. این مصاحبه در صورت تکمیل نبودن پرونده ممکن است انجام نشود. پس از انجام مصاحبه نهایی در مونترال کانادا و یا کشوری دیگر، اعلام قبولی در مصاحبه اطلاع رسانی خواهد شد. مرحله بعدی، پرداخت مبلغ 350,000 دلار یا سپرده گذاری 1,200,000 دلاری برای 5 سال و دریافت گواهی انتخاب کبک CSQ از دفتر مهاجرت کبک BIQ می باشد. 110 روز پس از قبولی مصاحبه به متقاضی فرصت واریز وجه داده می شود. بعد از دریافت گواهی انتخاب کبک CSQ، پرونده شما می بایست با مدارک تکمیلی تر به دولت فدرال ارسال شود و هزینه ویزا و کارت اقامت دائم پرداخت گردد. دولت فدرال مراحل انجام آزمایشات پزشکی و بررسی های امنیتی را انجام می دهد. زمان بررسی این مرحله با توجه به شرایط هر فرد ممکن است طولانی تر یا کوتاه تر از حد معمول باشد. پس از به پایان رسیدن این موارد، ویزای اقامت دائم کانادا برای متقاضی و خانواده وی صادر می شود.

ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

بر اساس گزارش ‌های بین‌المللی، کانادا یکی از محبوب ‌ترین کشورها با بیشترین اعتبار در جهان است و این کشور امن و مدرن، کیفیت بالای زندگی در جامعه ‌ای با اقوام مختلف و با هزینه زندگی مقرون به ‌صرفه به مهاجران عرضه می ‌کند. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک که در این برنامه پذیرفته می‌شوند، ویزای اقامت دائم کانادا را بدون قید و شرط دریافت می ‌کنند و بلافاصله می‌ توانند شروع به زندگی، کار و انجام کسب‌ و کار در هر نقطه از کشور کانادا کنند. متقاضیان می توانند برای همسر و فرزندان مجرد زیر 22 سال خود درخواست اقامت دهند. فرزندان مهاجرین جدید برنامه سرمایه‌گذاری نیز می ‌توانند فورا در کانادا شروع به تحصیل‌ کرده و به ‌عنوان دارنده اقامت کانادا (در مقایسه با دانش آموزان و دانشجویان خارجی) برای تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاه‌ های محلی اقدام کنند.

مدت زمان لازم جهت پردازش پرونده اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن حجم فعلی پرونده های سرمایه گذاری در منطقه جغرافیایی شخص متقاضی است. معمولا 12 الی 15 ماه زمان لازم است تا متقاضی ویزای سرمایه گذاری موفق به اخذ گواهی CSQ شود که نشان دهنده پذیرفته شدن در سطح استان کبک است. پس از دریافت گواهی CSQ، حدودا 2 سال طول می کشد تا پرونده در سطح فدرال توسط اداره مهاجرت و تابعیت کانادا پردازش شود و ویزای این کشور صادر شود.

افراد و خانواده هایی که از طریق ویزای سرمایه گذاری کبک به کانادا مهاجرت می کنند، می توانند پس از 36 ماه زندگی در این کشور تقاضای تابعیت کانادا نمایند. بدین منظور متقاضیان موظف هستند پیش از درخواست تابعیت، با داشتن اقامت دائم کانادا به صورت فیزیکی به مدت حداقل 3 سال در 4 سال گذشته و یا 3 سال مداوم، بدون خروج از کانادا حضور داشته باشند. در صورت قبولی درخواست، متقاضیان موفق به اخذ پاسپورت کانادا خواهند شد.

هزینه ویزای سرمایه گذاری کبک کانادا

هزینه ویزای سرمایه گذاری کبک کانادامتفاوت است. این هزینه به نحوه اقدام برای سرمایه گذاری بستگی دارد و می تواند از 350,000 دلار تا 1,200,000 دلار متغیر باشد. هر نوع سرمایه گذاری، هزینه های جانبی خاص خود را دارد. هنگامی که طرح متقاضی از سوی دولت مورد تایید واقع شود، دعوتنامه ای برای وی ارسال خواهد شد. در این دعوتنامه بازه زمانی که متقاضی فرصت دارد تا مدارک خود را ارسال کند، ذکر شده است. این بازه معمولا 110 روز (نزدیک 4 ماه) می باشد. در این مرحله، متقاضی باید هزینه دولتی بررسی مدارک خود را پرداخت کرده و مدارک خود را به طور کامل ارسال نماید. این هزینه بررسی مدارک، شامل کل اعضای خانواده (همسر و فرزندان) است. پس از آن که داوطلب به مصاحبه حضوری دعوت شد موظف است در کانادا حاضر شود، که تمام هزینه های سفر و مصاحبه به عهده اوست. مصاحبه ها فقط به زبان انگلیسی انجام می شوند و در صورتی که متقاضی قادر به تکلم به زبان انگلیسی نباشد، باید از خدمات یک مترجم رسمی همزمان استفاده کند.

 

 

نوشتن دیدگاه