مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای سرمایه گذاری ایسلند

یکی از تدابیری است که کشور ایسلند برای رشد اشتغال در این کشور اندیشیده است ویزای سرمایه گذاری ایسلند می باشد. کیفیت زندگی در ایسلند بسیار بالا است و دارای اقتصادی رقابتی می باشد. دولت ایسلند انگیزه های مختلفی برای تجارت و بیزنس برای افراد ایجاد می کند. اقتصاد ایسلند اقتصادی است که ترکیبی از صنایع مهم مانند کشتی سازی، شیلات، تولید و خدمات می باشد. کشور ایسلند از کشور های دارای بالاترین سطح آزادی اقتصادی جهان شناخته می شود. کشور ایسلند یکی از شمالی ترین کشور های اروپا و جزیره ای در شمال اقیانوش اطلس می باشد. پایتخت ایسلند که از بزرگترین شهر های آن نیز محسوب می شود ریکیاویک نام دارد و دارای جمعیتی بالغ بر 320 هزار نفر است. اکثر مردم این کشور مسیحی هستند. در صورتی که خواهان مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج هستید می بایست فرد تابعیت کشور ایسلند را داشته باشد و دارای درامد کافی برای تامین مخارج زندگی خود و همسرش باشد. آشنایی با زبان ایسلندی در حد آشنایی با این زبان ضروری است. پس از ازدواج فرد متقاضی می بایست به سفارت ایسلند مراجعه کند و مدارکی که نشان دهنده ازدواج او باشد را ارائه کند.

ویزای سرمایه گذاری در ایسلند

ویزای سرمایه گذاری در ایسلند نیازمند بکار گیری سرمایه در بخش های درآمد زای ایسلند می باشد. اقتصاد کشور ایسلند بر پایه صنایع ماهیگیری و شیلات، گردشگری، کشاورزی، برق آبی، زمین گرمایی و منابع تجدید پذیر بنا شده است. یکی از مهم ترین بخش های اقتصاد ایسلند صنایع مالی می باشد اما با توجه به بحران های مالی که در این کشور صورت گرفته است در کشور ایسلند هیچ بانکی در بورس مطرح نشده است.
متقاضیان مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری می بایست دقت کنند که در سال های اخیر اقتصاد آن ها دارای رشد 1 تا دو درصدی بوده است که این میزان رشد در سال 2016 به بیشتر از یازده دصد افزایش پیدا کرده است. از صنایع مهم گردشگری در ایسلند صنعت گردشگری می باشد. به طوریکه در سال 2016 بیشتر از یک میلیون گردشگر از این کشور دیدن کرده اند که 4 برابر جمعیت محلی این کشور است. سرمایه گذاری در کشور ایسلند توسط دولت این کشور مورد تشویق قرار گرفته است. کشور ایسلند تواتسته است بین 190 کشور عضو بانک جهانی رتبه 23 را در سال 2018 به خود اختصاص دهد. سرمایه گذاری در ایسلند مزایای بسیار خوبی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • زیر ساخت مدرن و پربازده
  • پتانسیل بالای جذب توریست
  • صنایع صادرات قوی
  • بازار کار منعطف
  • کارکنان حرفه ای و جوان
  • وضعیت مالی مناسب

این کشور بدون هیچ نوع محدودیتی می تواند برای سرمایه گذاران خارجی تمرکز کند.

Iceland Investment Visa Cost

 

هزینه ویزای سرمایه گذاری ایسلند

هزینه ویزای سرمایه گذاری ایسلند با در نظر گرفتن شرایط زیادی تعیین می شود. مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری در ایسلند یکی از راه های مورد نظر برای اقامت در ایسلند می باشد. کسانی که به دنبال مهاجرت به ایسلند هستند اکثرا برای اخذ اقامت در ایسلند، سرمایه گذاری در کشور ایسلند را انتخاب می کنند. کسانی که خواهان ویزای سرمایه گذاری ایسلند هستند در صورتی که اثبات کنند که سابقه تجارتی موفق و یا سابقه مدیریتی موفقی دارند جذب بیشتری از سمت این کشور ها خواهند داشت. این افراد باید بتوانند اثبات کنند که سرمایه آن ها از راه های قانونی بدست آمده است و هیچ عیب و نقضی هم ندارد.
مقامات کشور ایسلند و سازمان صنعت آن به تشویق نوآوری و سرمایه گذاری در ایسلند علاقمند می باشند. از جمله موارد سرمایه گذاری در ایسلند می توان به سرمایه گذاری سازمانی اشاره کرد که این صندوق سرمایه گذاری (سرمایه ای ابتکار عمومی) در سال 2009 و توسط 16 صندوق مستمری بازنشستگی تاسیس شد. هدف اصلی از سرمایه گذاری در این کشور حل مشکلات مالی شرکت های تاسیساتی در این کشور است.

شرایط ویزای سرمایه گذاری ایسلند

شرایط ویزای سرمایه گذاری ایسلند به تمامی شرایطی گفته می شود که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ضروری است. برای مهاجرت و کار کردن در ایسلند نیاز دارید که یک مجوز کار و ویزای کار در ایسلند داشته باشید. برای انجام این کار به یک کارفرمای ایسلندی نیاز دارید که برای نیروی کار خارجی درخواست اقامت کند. با توجه به این که ایسلند جزء اتحادیه اروپا محسوب می شود. در اتحادیه اروپا کارفرما می بایست عنوان کاری را به مدت سه ماه در داخل کشور و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورتی که شخص مورد نظر خود را انتخاب نکردند می توانند فرد خارجی را استخدام کنند. مدارک لازم برای کسب ویزای کاری شامل موارد زیر می باشد.
نشان دادن مکانی برای زندگی
• بیمه خدمات درمانی
• گواهی عدم سابقه کیفری
• یک کپی از گذرنامه
• یک قطعه عکس

 

 

نوشتن دیدگاه