مشاوره رایگان: 02122110460

اسپانیا کشوری در جنوب غربی قاره سبز اروپا است. یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا روش سرمایه گذاری است. روش سرمایه گذاری در اسپانیا معروف به ویزای سرمایه گذاری طلایی یا همان گلدن ویزا است. کشور اسپانیا در سال 2013 روش گلدن ویزای اسپانیا را ارائه نمود. ویزا طلایی اسپانیا عمدتا مخصوص سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا می باشد. اگر متقاضی در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کند اجازه اقامت اسپانیا یک راه بسیار آسان برای دریافت حق سفر آزاد در اتحادیه اروپا و پس از آن منطقه شنگن بدون نیاز به صرف زمان طولانی در این کشور است. این اقدام حمایتی برای کارآفرینان و بین المللی کردن سرمایه گذاری بوده و طیف گسترده ای از امکانات را به ویژه برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا فراهم آورده است تا مبلغ قابل توجهی را در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنند. آنها می توانند علاوه بر دریافت اقامت اسپانیا از بسیاری از امتیازات مرتبط با آن نیز بهره مند شوند. با توجه به اقتصاد قدرتمند این کشور، سرمایه گذاری در جهت اخذ گلدن ویزای اسپانیا در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. دولت اسپانیا جهت جذب سرمایه گذاران خارجی، روند اخذ آن را تسهیل کرده است.

گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا

پس از تصویب قانونی در سال ۲۰۱۳ در کشور اسپانیا، دولت این کشور ملزم شد به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه اقامت دهد. این اجازه اقامت با استفاده از گلدن ویزای اسپانیا یا همان ویزای طلایی امکان‌پذیر شد. برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی داشتن اقامت کشورهای اروپایی در ازای سرمایه‌گذاری و خرید ملک می‌تواند اتفاق جالب و جذابی باشد. افرادی که تمکن مالی داشته باشند و بتوانند در کشور اسپانیا سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند برای خانواده خود اقامت ممتاز این کشور را به دست بیاورند. البته سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی بدون کسب اطلاع و تحقیق و بررسی در این زمینه کار درستی نیست. به همین جهت توصیه می‌کنیم قبل از انجام چنین اقداماتی برای اطمینان از امنیت محل سرمایه‌گذاری و همچنین شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی از مشاوره و راهنمایی کارشناسان مجرب و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه ویزا پلاس کلیه خدمات مربوط به دریافت گلدن ویزای اسپانیا را برای هم‌وطنان عزیز انجام می‌دهد. کارشناسان مجموعه ویزا پلاس تمام تجربیات خود را در زمینه چگونگی دریافت گلدن ویزای اسپانیا ۲۰۲۲ را در اختیار هم‌وطنان عزیز قرار می‌دهند.

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از سیاست‌های دولت اسپانیا برای جذب سرمایه از کشورهای خارجی، صدور ویزای طلایی و اجازه اقامت بلند مدت ۵ ساله به افراد خارجی است که بتوانند در این کشور مبلغ ۵۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند. این سرمایه‌گذاری می‌تواند از طریق خرید ملک باشد. افرادی که تمایل داشته باشند در اسپانیا سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند یک یا چندین ملک خریداری کنند؛ اما باید مجموعه ارزش املاک خریداری شده ۵۰۰۰۰۰ یورو باشد. البته شرایط ملک موردنظر نیز باید در نظر گرفته شود. به‌عنوان نمونه خانواده‌هایی که چهار نفر هستند باید خانه‌ای را خریداری کنند که حداقل دو اتاق خواب داشته باشد و برای زندگی کردن شرایط لازم را داشته باشد. افرادی که بتوانند اقامت ۵ ساله کشور اسپانیا از طریق گلدن ویزا را به دست بیاورند، می‌توانند در طول مدت اقامت خود در این کشور کار کنند و نیازی نیست که حتماً در کشور اسپانیا حضور داشته باشند.

گلدن ویزای اسپانیا

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

اخذ گلدن ویزای اسپانیا به روش اول یا همان خرید ملک در اسپانیا به دلیل مبلغ سرمایه گذاری پایین تر طرفداران بیشتری دارد. البته هنگامی که سرمایه گذار اقدام به خرید یک یا چند ملک می نماید بایستی مدارکی دال بر اینکه مبلغ خرید ملک را از راه قانونی بدست آورده ارائه نماید. ملک یا املاک خریداری شده می بایست مسکونی یا تجاری باشند. جهت سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، متقاضی می بایست سند مالکیت ملک یا املاک خریداری شده و یا گواهی صادر شده توسط اداره ثبت املاک با ارزش تعیین شده ملک را ارائه نماید. امکان اجاره دادن املاک خریداری شده و کسب درآمد از این طریق نیز امکان پذیر است. حتی چندین خریدار می توانند ملکی را به صورت مشاع خریداری کنند، اما زمانی مشمول گلدن ویزای اسپانیا می شوند که هر کدام حداقل سرمایه گذاری لازم را انجام داده باشند. درخواست گلدن ویزا می تواند درست پس از عقد قرارداد و قبل از تنظیم سند رسمی به سازمان مهاجرت اسپانیا تسلیم شود. متقاضی باید یک شماره شناسایی (NIE) از اداره پلیس در اسپانیا دریافت کند و طبق آن از ادارات مختلف از جمله دارایی، بانک، اداره آب و برق و شهرداری استعلام گرفته و این استعلام ها را به همراه قراردادی منعقد شده به دفتر اسناد رسمی تحویل دهد. پس از تسویه مبلغ، سند ملک به نام متقاضی ثبت می شود. پس از آن مدارک مورد نیاز و سند ملک برای اخذ مجوز قانونی اقامت اسپانیا به سفارت ارائه داده می شود و طبق قوانین کشور اسپانیا کارت اقامت برای متقاضی صادر می گردد. در این حالت پروسه دریافت اقامت اسپانیا 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.

برای سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه اسپانیایی متقاضی می بایست گواهی که توسط بازار اوراق بهادار ملی یا یکی از بانک های اسپانیا مبنی بر سرمایه گذاری شخص صادر شده است را ارائه دهد. جهت سرمایه گذاری در شرکت های خصوصی، متقاضی می بایست یک سند با ارزش ارائه دهد که مشارکت وی را در این شرکت یا سرمایه گذاری خطیر نشان دهد. حائز اهمیت است که تاریخ سند مربوط به سرمایه گذاری که به اخذ ویزای سرمایه گذاری متقاضی مربوط می شود نبایستی قبل تر از 60 روز از تاریخ درخواست اخذ ویزا باشد.

بهتر است متقاضیان برای انتخاب سرمایه گذاری خود یک سفر با ویزای توریستی به این کشور داشته باشند و حساب بانکی خود را در اسپانیا افتتاح کنند. کلیه متقاضیانی که سوء سابقه کیفری نداشته باشند، از تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری و زندگی در اسپانیا برخوردار باشند و سابقه ریجکتی ویزای شینگن نداشته باشند واجد شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا خواهند بود. داشتن بیمه پزشکی و سلامت از دیگر شروط اخذ ویزای طلایی اسپانیا می باشد.

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

بنابراین به صورت اجمالی، افراد خارجی که تصمیم داشته باشند از طریق اخذ گلدن ویزای اسپانیا اقامت این کشور را برای خانواده خودشان به دست بیاورند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • متقاضی دریافت اخذ گلدن ویزای اسپانیا باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • تکمیل فرم درخواست گلدن ویزای اسپانیا باید درست انجام شود.
 • مدارک اثبات کننده عدم سوءپیشینه فرد متقاضی گلدن ویزا در کشور محل زندگی
 • نامه‌ای به نام عدم منع ورود که تأیید کند شخص موردنظر هیچ‌گونه ممنوعیتی برای ورود به کشور اسپانیا و سایر کشورهای دیگر ندارد.
 • ارائه مدارک مربوط به بیمه سلامت و خدمات درمانی
 • مدارک اثبات کننده تمکن مالی
 • ارائه مدارکی که نشان دهد فرد در طول مدت اقامت خود و خانواده در اسپانیا توانایی تأمین هزینه‌های زندگی را دارد.
 • پرداخت هزینه‌های موردنیاز برای بررسی و پردازش ویزای اسپانیا

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

از چه روش‌هایی می‌توان گلدن ویزای اسپانیا را به دست آورد؟

با توجه به اینکه یکی از روش‌های مهاجرتی به کشور اسپانیا دریافت گلدن ویزای این کشور است، مهاجران خارجی می‌توانند با یکی از روش‌های زیر موفق به اخذ گلدن ویزای اسپانیا شوند. البته ذکر این نکته لازم است که شرایط هر فرد می‌تواند برای دریافت ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا متفاوت باشد؛ اما معمولاً آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه برای دریافت این ویزا و اقامت اسپانیا یک سرمایه‌گذاری مطمئن و امن در این کشور از طریق خرید خانه است.

 • پرداخت ۵۰۰ هزار یورو و سرمایه‌گذاری در بخش املاک در کشور اسپانیا
 • خرید به میزان دو میلیون یورو از اوراق قرضه در کشور اسپانیا
 • خریدن سهام شرکت‌های واقع در اسپانیا به میزان یک میلیون یورو
 • سرمایه‌گذاری کردن در صندوقی در اسپانیا باارزش یک میلیون یورو
 • سرمایه‌گذاری در مؤسسات کشور اسپانیا از طریق سپرده‌های بانکی با مبلغ یک میلیون یورو

از چه روش‌هایی می‌توان گلدن ویزای اسپانیا را به دست آورد؟

مزایای گلدن ویزای اسپانیا

 • ورود به اسپانیا و 26 کشور دیگر اتحادیه اروپا و منطقه شینگن
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت اسپانیا
 • امکان تمدید آسان اقامت
 • بهره مندی از حقوق شهروندی اسپانیا در صورت اخذ تابعیت
 • امکان زندگی و تحصیل در سراسر کشور
 • حق کسب و کار به عنوان یک کارآفرین یا کارمند پس از اخذ مجوز اقامت 2 ساله
 • امکان همراهی اعضای خانواده
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و دانشگاه های اسپانیا
 • عدم وجود شرط حضور برای تمدید اقامت موقت
 • صدور مجوز کار برای شخص متقاضی و اعضای خانواده وی
 • افتتاح حساب در بانک ها و موسسات مالی اسپانیا و کل اتحادیه اروپا
 • امکان راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در اسپانیا
 • زندگی در کشوری زیبا و منحصر به فرد

مزایای گلدن ویزای اسپانیا

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا پروسه ای نسبتا سریع است. اخذ اقامت از این روش برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 16 سال امکان پذیر است. صدور ویزای اقامت ظرف 10 روز کاری زمان خواهد برد و پس از آن متقاضی می تواند بلافاصله برای مجوز اقامت 2 ساله اسپانیا درخواست دهد یا منتظر بماند تا ویزای 1 ساله به پایان برسد و سپس اقدام نماید. درخواست اقامت 2 ساله باید در اداره مهاجرت در مادرید ارائه شود و این فرآیند 20 روز طول می کشد. در این روش ابتدا یک اقامت 1 ساله و سپس هر بار به مدت 2 سال تمدید می شود. جهت تجدید ویزا، اثبات سرمایه گذاری انجام شده ضروری است. از آنجا که ادامه و حفظ سرمایه گذاری در اقتصاد اسپانیا ضروری می باشد در نتیجه ممکن است همان سرمایه گذاری پا برجا باشد و یا سرمایه گذاری جدیدی انجام شود، اما باید مبالغ مورد نیاز رعایت گردد. پس از 5 سال متقاضیان می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایند. امکان اخذ شهروندی اسپانیا پس از 10 سال زندگی برای افراد کشورهای غیر اسپانیایی زبان وجود دارد. پروسه شهروندی برای متقاضیان اسپانیایی زبان 3 سال زودتر انجام خواهد شد. مزیت این روش نداشتن شرط حضور در اسپانیا می باشد. دارندگان این نوع اقامت موقت فقط کافیست حداقل یک هفته در سال را در اروپا باشند. اگر چه اجازه ویزای طلایی اسپانیا را می توان به راحتی بدون زندگی در این کشور تمدید کرد اما در مسیر اخذ اقامت دائم و تابعیت، سرمایه گذار و خانواده اش الزاما باید در اسپانیا سکونت داشته باشند، به همین دلیل برنامه ویزای طلایی اسپانیا برای افرادی مناسب است که مایل به اقامت تمام وقت در اسپانیا هستند و یا صرفا خواهان داشتن اقامت دومی در اروپا بدون شهروندی هستند.

مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا

داشتن اطلاعات کافی در زمینه مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا، شرایط و چگونگی ارائه درخواست برای ویزای طلایی این کشور می‌تواند به شما کمک کند تا در مدت زمان کمتری اقدامات لازم را انجام دهید. مجموعه ویزا پلاس با آماده کردن مقاله‌های متعدد جهت کمک به هم‌وطنان عزیز برای دریافت ویزای کشورهای مختلف اروپایی خدمات خود را در زمینه دریافت ویزا ارائه می‌کند. در این قسمت قصد داریم مراحل اخذ اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا را برای شما به‌عنوان کنیم. ابتدا بهتر است فرد متقاضی دریافت گلدن ویزا از طریق ویزای معمولی به کشور اسپانیا سفر کند و پس از انجام بررسی‌های لازم مطمئن شود که شرایط دریافت ویزا را دارد یا خیر.

 • حضور فرد متقاضی در سفارت اسپانیا و ارائه مدارک مربوط به درخواست گلدن ویزا در مدت سه ماه
 • تکمیل مدارک موردنیاز برای گلدن ویزای اسپانیا و ارائه مدارک دقیق به سفارت
 • انجام امور مربوط به دریافت اطلاعات بیومتریک
 • مرحله نهایی دریافت گلدن ویزا و سفر به این کشور اروپایی

شما عزیزان می توانید برای ثبت شرکت در اسپانیا به منظور اخذ اقامت در این کشور زیبا با مشاوران ویزاپلاس در تماس باشید.

اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزای اسپانیا

مدارک موردنیاز برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا

افرادی که قصد دریافت گلدن ویزای اسپانیا برای اقامت این کشور را دارند، باید با توجه به شرایط خود مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا را به سفارت اسپانیا ارائه کنند. لازم به ذکر است که تمامی مدارک مربوطه بهتر است دارای ترجمه اسپانیایی و معتبر باشند تا به مشکلی برنخورید. ازجمله مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای طلایی این کشور به موارد زیر اشاره می‌کنیم.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای طلایی اسپانیا
 • پاسپورت معتبر و دارای ۶ ماه اعتبار به همراه کپی تمام صفحات
 • دو قطعه عکس با شرایط پاسپورتی
 • گواهینامه بیمه سلامت از شرکت‌های بیمه‌گذار در اسپانیا
 • مدارک اثبات کننده تمکن مالی
 • مدارک اثبات عدم سوءپیشینه
 • مدارک شناسایی و هویتی به همراه کپی آن‌ها
 • نامه‌ای مبنی بر عدم منع ورود به اسپانیا و کشورهای دیگر
 • رسیدهای مربوط به پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • ارائه مدارک ثابت‌کننده سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا

مدارک موردنیاز برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا

شرایط اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی اسپانیا

شرایط اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی اسپانیا به این صورت است که افرادی که دارای این ویزا هستند می‌توانند در طول یک سال پس از دریافت ویزا به این کشور مهاجرت کنند و ویزای خود را با اقامت دو ساله این کشور مبادله کنند. این اجازه اقامت برای مهاجران خارجی قابل تمدید است؛ اما اگر شخص در نظر داشته باشد که اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند، باید حضور فیزیکی داشته باشد و به مدت ۵ سال بدون وقفه در این کشور زندگی کند. البته افراد می‌توانند در طول یک سال، ۶ ماه از کشور خارج شوند؛ اما ۶ ماه باقی‌مانده را باید به صورت کامل در اسپانیا اقامت داشته باشند. متقاضیانی که شرایط لازم را داشته باشند و مشکلی نداشته باشند می‌توانند پس از ۵ سال اقامت در این کشور اقامت اسپانیا را دریافت کنند. پس از گذشت ۱۰ سال نیز امکان دریافت پاسپورت اسپانیا برای این افراد وجود دارد. البته متقاضیان باید تسلط کافی به زبان اسپانیایی داشته باشند. در غیر این صورت نمی‌توانند پاسپورت باارزش اسپانیا را دریافت کنند. اگر مهاجران بتوانند پاسپورت اسپانیا را دریافت کنند می‌توانند بدون ویزا به صدها کشور دنیا رفت‌وآمد کنند.

شرایط اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی اسپانیا

مدت زمان اقامت با گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا اعتباری یک ساله دارد؛ اما پس از اینکه شخص به کشور اسپانیا وارد شود، می‌تواند به مدت دو سال در این کشور اقامت کند. امکان تمدید نامحدود گلدن ویزای اسپانیا تا زمانی که سرمایه فرد در این کشور موجود باشد وجود دارد. امکان دریافت اقامت دائم نیز پس از گذشت ۵ سال در کشور اسپانیا به راحتی فراهم شده است.

شرایط تمدید گلدن ویزای اسپانیا

اگرچه دریافت اقامت کشور اسپانیا از طریق گلدن ویزا دارای شرایط ساده و بی‌دردسری است، اما داشتن اطلاعات کافی درباره شرایط تمدید گلدن ویزا و چگونگی دریافت آن می‌تواند به مهاجران کمک کند. مجموعه ویزا پلاس تمامی خدمات مربوط به دریافت گلدن ویزای اسپانیا را برای هم‌وطنان عزیز انجام می‌دهد. همان‌طور که در بخش پیش اشاره کردیم مهاجرانی که موفق به دریافت گلدن ویزای اسپانیا شده باشند اجازه اقامت در این کشور را دارند و تا زمانی که سرمایه این افراد در کشور اسپانیا موجود باشد و سرمایه‌گذاری ادامه داشته باشد نیازی به تمدید گلدن ویزا ندارند. تنها لازم است که اقامت خود را تمدید کنند.

شرایط تمدید گلدن ویزای اسپانیا

مقایسه گلدن ویزای اسپانیا، پرتغال، یونان

علاوه بر اسپانیا کشورهای دیگری مانند پرتقال و یونان نیز برای کمک به اقتصاد کشورشان قوانینی را تصویب کرده‌اند که مهاجران خارجی می‌توانند با سرمایه‌گذاری برای خود و اعضای خانواده اقامت بگیرند. سرمایه‌گذاران خارجی با سرمایه‌گذاری در یک کشور اروپایی می‌توانند به راحتی وارد بازار کار اروپا شوند و موفق به کسب درآمد شوند؛ اما با توجه به اینکه سه کشور اسپانیا، پرتغال و یونان چنین شرایطی را برای مهاجران خارجی فراهم کرده‌اند، در این قسمت به مقایسه گلدن ویزای اسپانیا، پرتغال و کشور یونان می‌پردازیم.

 دریافت اقامت ممتاز هر سه کشور از طریق سرمایه‌گذاری در قسمت املاک و مستغلات برای هر سه ویزای طلایی مشترک است؛ اما در کشور یونان سرمایه کمتری موردنیاز است و مهاجران تنها با پرداخت ۲۵۰ هزار یورو در بخش املاک سرمایه‌گذاری می‌کنند و گلدن ویزای یونان را دریافت می‌کنند.

مهاجران خارجی که گلدن ویزای اسپانیا، یونان یا پرتغال را داشته باشند، می‌توانند به راحتی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن سفر کنند. این افراد می‌توانند املاک خریداری شده خود را اجاره نیز بدهند.

 کشور اسپانیا شرایط حضور در این کشور را شش ماه از سال تعیین کرده، اما در کشور پرتغال تنها دو روز حضور در سال برای دریافت اقامت کافی است. جالب است که کشور یونان حتی شرط حضور در این کشور را نیز تعیین نکرده و افراد بدون حضور در این کشور می‌توانند دارای اقامت این کشور باشند.

سه کشور نام‌برده به متقاضی اجازه می‌دهند که در صورت واجد شرایط بودن و پس از گذشت چند سال زندگی در این کشور، پاسپورت کشور را دریافت کنند.

پرداخت مالیات برای افرادی که ویزای طلایی این کشورها را دارند اجباری نیست؛ اما افرادی که تمایل داشته باشند بیش از شش ماه در کشور مبدأ خود زندگی کنند، باید مالیات بپردازند.

مقایسه گلدن ویزای اسپانیا، پرتغال، یونان

انواع گلدن ویزای اسپانیا

متقاضیان با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، اوراق قرضه و سهام شرکت ها می توانند اقدام به اخذ گلدن ویزای اسپانیا نمایند. نیل به این هدف راه های مختفلی دارد.

 1. سرمایه گذاری 500,000 یورو در املاک و مستغلات اسپانیا (امکان خرید ملک در اسپانیا وجود دارد)
 2. سرمایه گذاری 1,000,000 یورو در سپرده های بانکی در موسسات مالی اسپانیا
 3. سرمایه گذاری 1,000,000 یورو در سهام شرکت های اسپانیایی
 4. سرمایه گذاری 2,000,000 یورو در بدهی های عمومی اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزای اسپانیا

 

هزینه گلدن ویزای اسپانیا

متقاضیان علاوه بر هزینه سرمایه گذاری در اسپانیا که بین 500,000 تا 2,000,000 یورو می باشد باید هزینه کارشناسی میزان سرمایه گذاری در هر بخش را بپردازند. خریدار باید هزینه مربوطه به دفتر اسناد رسمی را نیز پرداخت نماید. مبلغ پرداختی به دفتر اسناد رسمی بر اساس ارزش ملک تعیین می شود. هزینه گلدن ویزای اسپانیا شامل هزینه اخذ گواهی عدم سوء پیشینه، هزینه سفر توریستی به این کشور، هزینه ترجمه و تایید مدارک و هزینه افتتاح حساب بانکی نیز می شود.

هنگامی که متقاضیان برای اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی املاک و مستغلات را خریداری می کنند و مجوز اقامت اسپانیا را دریافت می نمایند مطمئنا به پرداخت برخی از مالیات ها متعهد خواهند شد. مالیات انتقال ملک یکی از مهم ترین هزینه ها می باشد که درصدی از قیمت خرید محسوب می شود. لازم به ذکر است هر منطقه از اسپانیا نرخ مالیات مخصوص خود را دارد. حداقل مالیاتی که می توان در نظر گرفت 10 درصد از قیمت خرید ملک می باشد. نرخ مالیات در اسپانیا و مقدار آن بستگی به میزان زمان سکونت در اسپانیا در طول سال دارد. اگر متقاضیان بیش از 6 ماه در اسپانیا اقامت داشته باشند به عنوان یک مهاجر اسپانیایی شمرده می شوند و دارایی های آنها در سراسر جهان و همچنین درآمدشان در اسپانیا مشمول مالیات خواهد شد و اگر مدت زمان کمتری در این کشور سکونت داشته باشند، فقط مالیات خرید اولیه املاک خود و پس از آن به ارزش دارایی های خود در اسپانیا مالیات پرداخت می کنند.

هزینه گلدن ویزای اسپانیا

خدمات ویزا پلاس در خصوص گلدن ویزای اسپانیا

با توجه به اینکه روش سرمایه گذاری مباحث گسترده ای دارد و دارای پیچیدگی خاصی می باشد حتما می بایست با وکلای مجرب و افرادی اقدام نمایید که در این زمینه تجارب درخشانی دارند. افرادی که برای اولین بار اقدام به اخذ گلدن ویزای اسپانیا یا سرمایه گذاری در اسپانیا می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. گلدن ویزای اسپانیا یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک وکیل مهاجرت و کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق گلدن ویزای اسپانیا مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی اسپانیا و همچنین سرمایه گذاری های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص دریافت گلدن ویزای اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

هزینه گلدن ویزای اسپانیا

نکات کلی درباره Golden Visa اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا یکی از راحت ترین شیوه ‌های اخذ اقامت این کشور پیشرفته است. در کل کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند از پرتقاضاترین کشورها برای مهاجرت هستند و تنها یک مسیر مهاجرتی آسان تر وجود دارد که آن هم دریافت گلدن ویزای آن کشور است. مطابق با قوانین کشور اسپانیا، گلدن ویزای این کشور به سرمایه گذاران و تمامی اعضای خانواده آن ها تعلق می گیرد. از مزایای گلدن ویزای اسپانیا این است که به وسیله این روش اخذ اقامتی، شما اجازه کار، اقامت، تحصیل و دیگر امکانات موجود در اسپانیا را دارید.

با در دست داشتن golden visa اسپانیا می توانید به آسانی به دیگر کشورهای ناحیه شنگن، بدون اخذ ویزا سفر کنید و بدون هیچگونه محدودیتی در این کشور تردد کنید. این نوع ویزا تنها مختص افرادی است که شهروند اروپا نیستند و به مهاجرت و اخذ اقامت کشور اسپانیا علاقه دارند. مدت زمان اعتبار گلدن ویزای اسپانیا 1 سال است و پس از گذشت آن باید مجدد آن را تمدید کنید. پس از اینکه 5 سال را با کمک این ویزا در اسپانیا گذراندید، می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

دارا بودن گلدن ویزای اسپانیا و اطلاع از استانداردهای یک سرمایه‌گذاری امن در کشور اروپایی می‌تواند به مهاجران خارجی کمک کند که وارد بازار کار اروپا شوند و همچنین اقامت این کشور را نیز دریافت کنند. از سال ۲۰۱۳ دولت اسپانیا تصمیماتی را اتخاذ کرد که برای رونق اقتصاد کشور اقدام به جذب سرمایه‌گذاران خارجی کنند. به همین منظور برخی از سرمایه‌گذاران خارجی که موافقت خود را برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا اعلام نمودند توانستند اقامت و تابعیت این کشور را پس از چند سال به دست بیاورند. قطعاً داشتن اقامت کشور اسپانیا و پاسپورت این کشور می‌تواند برای اتباع خارجی مطلوب باشد. چراکه می‌توانند به صدها کشور دنیا رفت‌وآمد داشته باشند و سرمایه خود را دوچندان کنند. چنین افرادی تا زمانی که سرمایه خود را از کشور اسپانیا خارج نکرده باشد می‌توانند به مدت نامحدود اقامت خود را تمدید کنند و حتی پس از گذشت چند سال تابعیت این کشور و پاسپورت اسپانیایی نیز دریافت کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با گلدن ویزای اسپانیا و اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا ۲۰۲۲ می‌توانید به وب‌سایت ویزا پلاس مراجعه نمایید و یا با شماره‌های این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ها  
فرزند بالای 18ساله م رو هم من میتونم با گلدن ویزای اسپانیا ببرم؟
به نقل از علیرضا:
فرزند بالای 18ساله م رو هم من میتونم با گلدن ویزای اسپانیا ببرم؟

سلام علیرضای عزیز؛
اخذ اقامت از این روش برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 16 سال امکان پذیر است.
برای گلدن ویزای اسپانیا باید چند ماه داخل اسپانیا باشیم؟
به نقل از ستاره:
برای گلدن ویزای اسپانیا باید چند ماه داخل اسپانیا باشیم؟

سلام ستاره عزیز؛
اگر شما بیش از 6 ماه در اسپانیا اقامت داشته باشید به عنوان یک مهاجر اسپانیایی شمرده می شوید.
سلام وقت بخیر فرایند اخذ گلدن ویزای اسپانیا چقدر طول میکشه؟
به نقل از سالار حشمت:
سلام وقت بخیر فرایند اخذ گلدن ویزای اسپانیا چقدر طول میکشه؟

سلام بر شما جناب آقای حشمت، پروسه دریافت گلدن ویزای اسپانیا بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول گلدن ویزای اسپانیا

اخذ گلدن ویزای اسپانیا از چه راه هایی امکانپذیر است؟
برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا می توان از طریق سرمایه گذاری در بخش هایی همچون اوراق قرضه، ثبت شرکت و خرید ملک تجاری و یا مسکونی اقدام نمود.
چه کسانی حائز شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا هستند؟
تمامی افرادی که دارای تمکن مالی برای زندگی و سرمایه گذاری در اسپانیا باشند در صورت عدم سابقه کیفری و عدم ریجکت شدن ویزای شنگن می توانند برای دریافت گلدن ویزا در اسپانیا اقدام کنند.