مشاوره رایگان: 02122110460

اسپانیا کشوری در جنوب غربی قاره سبز اروپا است. یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا روش سرمایه گذاری است. روش سرمایه گذاری در اسپانیا معروف به ویزای سرمایه گذاری طلایی یا همان گلدن ویزا است. کشور اسپانیا در سال 2013 روش گلدن ویزای اسپانیا را ارائه نمود. ویزا طلایی اسپانیا عمدتا مخصوص سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا می باشد. اگر متقاضی در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کند اجازه اقامت اسپانیا یک راه بسیار آسان برای دریافت حق سفر آزاد در اتحادیه اروپا و پس از آن منطقه شنگن بدون نیاز به صرف زمان طولانی در این کشور است. این اقدام حمایتی برای کارآفرینان و بین المللی کردن سرمایه گذاری بوده و طیف گسترده ای از امکانات را به ویژه برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا فراهم آورده است تا مبلغ قابل توجهی را در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنند. آنها می توانند علاوه بر دریافت اقامت اسپانیا از بسیاری از امتیازات مرتبط با آن نیز بهره مند شوند. با توجه به اقتصاد قدرتمند این کشور، سرمایه گذاری در جهت اخذ گلدن ویزای اسپانیا در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. دولت اسپانیا جهت جذب سرمایه گذاران خارجی، روند اخذ آن را تسهیل کرده است.

مزایای گلدن ویزای اسپانیا

 • ورود به اسپانیا و 26 کشور دیگر اتحادیه اروپا و منطقه شنگن
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت اسپانیا
 • امکان تمدید آسان اقامت
 • بهره مندی از حقوق شهروندی اسپانیا در صورت اخذ تابعیت
 • امکان زندگی و تحصیل در سراسر کشور
 • حق کسب و کار به عنوان یک کارآفرین یا کارمند پس از اخذ مجوز اقامت 2 ساله
 • امکان همراهی اعضای خانواده
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و دانشگاه های اسپانیا
 • عدم وجود شرط حضور برای تمدید اقامت موقت
 • صدور مجوز کار برای شخص متقاضی و اعضای خانواده وی
 • افتتاح حساب در بانک ها و موسسات مالی اسپانیا و کل اتحادیه اروپا
 • امکان راه اندازی کسب و کار
 • زندگی در کشوری زیبا و منحصر به فرد

گلدن ویزای اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزای اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا پروسه ای نسبتا سریع است. اخذ اقامت از این روش برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 16 سال امکان پذیر است. صدور ویزای اقامت ظرف 10 روز کاری زمان خواهد برد و پس از آن متقاضی می تواند بلافاصله برای مجوز اقامت 2 ساله اسپانیا درخواست دهد یا منتظر بماند تا ویزای 1 ساله به پایان برسد و سپس اقدام نماید. درخواست اقامت 2 ساله باید در اداره مهاجرت در مادرید ارائه شود و این فرآیند 20 روز طول می کشد. در این روش ابتدا یک اقامت 1 ساله و سپس هر بار به مدت 2 سال تمدید می شود. جهت تجدید ویزا، اثبات سرمایه گذاری انجام شده ضروری است. از آنجا که ادامه و حفظ سرمایه گذاری در اقتصاد اسپانیا ضروری می باشد در نتیجه ممکن است همان سرمایه گذاری پا برجا باشد و یا سرمایه گذاری جدیدی انجام شود، اما باید مبالغ مورد نیاز رعایت گردد. پس از 5 سال متقاضیان می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایند. امکان اخذ شهروندی اسپانیا پس از 10 سال زندگی برای افراد کشورهای غیر اسپانیایی زبان وجود دارد. پروسه شهروندی برای متقاضیان اسپانیایی زبان 3 سال زودتر انجام خواهد شد. مزیت این روش نداشتن شرط حضور در اسپانیا می باشد. دارندگان این نوع اقامت موقت فقط کافیست حداقل یک هفته در سال را در اروپا باشند. اگر چه اجازه ویزای طلایی اسپانیا را می توان به راحتی بدون زندگی در این کشور تمدید کرد اما در مسیر اخذ اقامت دائم و تابعیت، سرمایه گذار و خانواده اش الزاما باید در اسپانیا سکونت داشته باشند، به همین دلیل برنامه ویزای طلایی اسپانیا برای افرادی مناسب است که مایل به اقامت تمام وقت در اسپانیا هستند و یا صرفا خواهان داشتن اقامت دومی در اروپا بدون شهروندی هستند.

انواع گلدن ویزای اسپانیا

متقاضیان با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، اوراق قرضه و سهام شرکت ها می توانند اقدام به اخذ گلدن ویزای اسپانیا نمایند. نیل به این هدف راه های مختفلی دارد.

 1. سرمایه گذاری 500,000 یورو در املاک و مستغلات اسپانیا (امکان خرید یک یا چند ملک در اسپانیا وجود دارد)
 2. سرمایه گذاری 1,000,000 یورو در سپرده های بانکی در موسسات مالی اسپانیا
 3. سرمایه گذاری 1,000,000 یورو در سهام شرکت های اسپانیایی
 4. سرمایه گذاری 2,000,000 یورو در بدهی های عمومی اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزای اسپانیا

شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا

اخذ گلدن ویزای اسپانیا به روش اول یا همان خرید ملک در اسپانیا به دلیل مبلغ سرمایه گذاری پایین تر طرفداران بیشتری دارد. البته هنگامی که سرمایه گذار اقدام به خرید یک یا چند ملک می نماید بایستی مدارکی دال بر اینکه مبلغ خرید ملک را از راه قانونی بدست آورده ارائه نماید. ملک یا املاک خریداری شده می بایست مسکونی یا تجاری باشند. جهت سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، متقاضی می بایست سند مالکیت ملک یا املاک خریداری شده و یا گواهی صادر شده توسط اداره ثبت املاک با ارزش تعیین شده ملک را ارائه نماید. امکان اجاره دادن املاک خریداری شده و کسب درآمد از این طریق نیز امکان پذیر است. حتی چندین خریدار می توانند ملکی را به صورت مشاع خریداری کنند، اما زمانی مشمول گلدن ویزای اسپانیا می شوند که هر کدام حداقل سرمایه گذاری لازم را انجام داده باشند. درخواست گلدن ویزا می تواند درست پس از عقد قرارداد و قبل از تنظیم سند رسمی به سازمان مهاجرت اسپانیا تسلیم شود. متقاضی باید یک شماره شناسایی (NIE) از اداره پلیس در اسپانیا دریافت کند و طبق آن از ادارات مختلف از جمله دارایی، بانک، اداره آب و برق و شهرداری استعلام گرفته و این استعلام ها را به همراه قراردادی منعقد شده به دفتر اسناد رسمی تحویل دهد. پس از تسویه مبلغ، سند ملک به نام متقاضی ثبت می شود. پس از آن مدارک مورد نیاز و سند ملک برای اخذ مجوز قانونی اقامت اسپانیا به سفارت ارائه داده می شود و طبق قوانین کشور اسپانیا کارت اقامت برای متقاضی صادر می گردد. در این حالت پروسه دریافت اقامت اسپانیا 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.

برای سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه اسپانیایی متقاضی می بایست گواهی که توسط بازار اوراق بهادار ملی یا یکی از بانک های اسپانیا مبنی بر سرمایه گذاری شخص صادر شده است را ارائه دهد. جهت سرمایه گذاری در شرکت های خصوصی، متقاضی می بایست یک سند با ارزش ارائه دهد که مشارکت وی را در این شرکت یا سرمایه گذاری خطیر نشان دهد. حائز اهمیت است که تاریخ سند مربوط به سرمایه گذاری که به اخذ ویزای سرمایه گذاری متقاضی مربوط می شود نبایستی قبل تر از 60 روز از تاریخ درخواست اخذ ویزا باشد.

بهتر است متقاضیان برای انتخاب سرمایه گذاری خود یک سفر با ویزای توریستی به این کشور داشته باشند و حساب بانکی خود را در اسپانیا افتتاح کنند. کلیه متقاضیانی که سوء سابقه کیفری نداشته باشند، از تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری و زندگی در اسپانیا برخوردار باشند و سابقه ریجکتی ویزای شینگن نداشته باشند واجد شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا خواهند بود. داشتن بیمه پزشکی و سلامت از دیگر شروط اخذ ویزای طلایی اسپانیا می باشد.

هزینه گلدن ویزای اسپانیا

هزینه گلدن ویزای اسپانیا

متقاضیان علاوه بر هزینه سرمایه گذاری در اسپانیا که بین 500,000 تا 2,000,000 یورو می باشد باید هزینه کارشناسی میزان سرمایه گذاری در هر بخش را بپردازند. خریدار باید هزینه مربوطه به دفتر اسناد رسمی را نیز پرداخت نماید. مبلغ پرداختی به دفتر اسناد رسمی بر اساس ارزش ملک تعیین می شود. هزینه گلدن ویزای اسپانیا شامل هزینه اخذ گواهی عدم سوء پیشینه، هزینه سفر توریستی به این کشور، هزینه ترجمه و تایید مدارک و هزینه افتتاح حساب بانکی نیز می شود.

هنگامی که متقاضیان برای اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی املاک و مستغلات را خریداری می کنند و مجوز اقامت اسپانیا را دریافت می نمایند مطمئنا به پرداخت برخی از مالیات ها متعهد خواهند شد. مالیات انتقال ملک یکی از مهم ترین هزینه ها می باشد که درصدی از قیمت خرید محسوب می شود. لازم به ذکر است هر منطقه از اسپانیا نرخ مالیات مخصوص خود را دارد. حداقل مالیاتی که می توان در نظر گرفت 10 درصد از قیمت خرید ملک می باشد. نرخ مالیات در اسپانیا و مقدار آن بستگی به میزان زمان سکونت در اسپانیا در طول سال دارد. اگر متقاضیان بیش از 6 ماه در اسپانیا اقامت داشته باشند به عنوان یک مهاجر اسپانیایی شمرده می شوند و دارایی های آنها در سراسر جهان و همچنین درآمدشان در اسپانیا مشمول مالیات خواهد شد و اگر مدت زمان کمتری در این کشور سکونت داشته باشند، فقط مالیات خرید اولیه املاک خود و پس از آن به ارزش دارایی های خود در اسپانیا مالیات پرداخت می کنند.

خدمات ویزا پلاس در خصوص گلدن ویزای اسپانیا

با توجه به اینکه روش سرمایه گذاری مباحث گسترده ای دارد و دارای پیچیدگی خاصی می باشد حتما می بایست با وکلای مجرب و افرادی اقدام نمایید که در این زمینه تجارب درخشانی دارند. افرادی که برای اولین بار اقدام به اخذ گلدن ویزای اسپانیا یا سرمایه گذاری در اسپانیا می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. گلدن ویزای اسپانیا یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک وکیل مهاجرت و کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق گلدن ویزای اسپانیا مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی اسپانیا و همچنین سرمایه گذاری های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص دریافت گلدن ویزای اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

نوشتن دیدگاه

سوالات متداول گلدن ویزای اسپانیا

اخذ گلدن ویزای اسپانیا از چه راه هایی امکانپذیر است؟
برای اخذ گلدن ویزای اسپانیا می توان از طریق سرمایه گذاری در بخش هایی همچون اوراق قرضه، ثبت شرکت و خرید ملک تجاری و یا مسکونی اقدام نمود.
چه کسانی حائز شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا هستند؟
تمامی افرادی که دارای تمکن مالی برای زندگی و سرمایه گذاری در اسپانیا باشند در صورت عدم سابقه کیفری و عدم ریجکت شدن ویزای شنگن می توانند برای دریافت گلدن ویزا در اسپانیا اقدام کنند.