مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت اسپانیا

برای دریافت اقامت اسپانیا روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. کشور اسپانیا برخلاف سایر کشور های غرب اروپا دارای مقررات سخت گیرانه نمی باشد. این کشور شرایط مطلوبی برای ادامه زندگی و کار برای شهروندان خود ایجاد کرده است. اسپانیا از کشور های پادشاهی چند فرهنگی می باشد که مردم آزادانه می توانند به دین خود بپردازند. اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، ویزای کار، خرید ملک در اسپانیا، تحصیل، ثبت شرکت، ازدواج امکان پذیر می باشد که در ادامه این مطلب از ویزا پلاس به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

روش های اخذ اقامت اسپانیا

روش های اخذ اقامت اسپانیا شامل تمام روش هایی می باشد که برای اقامت در اسپانیا می توان از آن ها کمک گرفت. کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی از روش های اخذ اقامت دراسپانیا هستند که ما پناهندگی را به هیچ وجه به شما توصیه نمی کنیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات در باره شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا و یا دریافت ویزاهای دیگر برای عزیمت به اسپانیا با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

اقامت اسپانیا از طریق طریق تمکن مالی

اقامت اسپانیا بوسیله طریق تمکن مالی به کسانی داده می شود که دارای توان مالی قابل توجهی باشند و نیازی به اشتغال در این کشور نداشته باشند. در این روش شخص متقاضی می بایست توانایی اثبات درآمد کافی برای زندگی در اسپانیا را داشته باشد. درآمد شما نمی بایست به صورت حقوق ثابت باشد. متقاضی باید بتواند بدون حضور حداقل شش ماه درایران درآمد کافی برای زندگی در اسپانیا را داشته باشد.

اقامت اسپانیا از طریق ویزای کار

اقامت اسپانیا بوسیله ویزای کار تنها در صورتی میسر است که شما کارفرما و job offer داشته باشید تا با ارسال دعوت نامه برای شما وارد کشور اسپانیا شوید و مشغول به کار شوید. بعد از 5 سال کار و پرداخت مالیات در کشور اسپانیا شما می توانید اقامت دائم دریافت کنید. البته در این روش زمانی که کارفرما بخواهد برای شما دعوتنامه ارسال کند باید آن شغل را در کشور خود 3 ماه آگهی کند و در صورتی که شخص مورد نظر پیدا نشد می بایست 3 ماه نیز این آگهی را در اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورتی که در این بازه 6 ماهه شخص مورد نظر برای این شغل پیدا نشد، قادر خواهد بود تا برای افراد غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال کند.

روش های اخذ اقامت اسپانیا


اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

برای خرید ملک در اسپانیا متقاضی می بایست بدون بهره گیری از وام بانکی در بخش ملک سرمایه گذاری کند. متقاضی می بایست یک یا چند ملک خریداری کند که قیمت آن بیشتر از قیمت تعیین شده باشد.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

اقامت اسپانیا بوسیله تحصیل برای اشخاص ایرانی و در تمام مقاطع امکان پذیر است. دانشگاه های موجود در اسپانیا هم به زبان اسپانیایی و هم به زبان انگلیسی به دانشجویان خود خدمات ارائه می دهند. البته دانشجویان در کشور اسپانیا ابتدا ویزای تحصیلی دریافت می کنند و در صورتی که بعد از تحصیل در اسپانیا به کاری مشغول شوند و مالیات پرداخت کنند می توانند کارت اقامت در اسپانیا را دریافت کنند. یکی از بزرگترین مزایای ویزای تحصیلی اسپانیا عدم محدودیت سنی برای این ویزا است.

اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

اقامت از طریق ثبت کارآفرینی و ثبت شرکت در اسپانیا یکی دیگر از روش های دریافت اقامت اسپانیا است. در این روش پس از ثبت شرکت شما قادر به دریافت ویزای اسپانیا خواهید بود. اعضای خانواده فرد متقاضی نیز می توانند اقامت این کشور را همزمان با فرد اصلی شروع کنند.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

در صورتی که با شخص تبعه اسپانیا ازدواج کنید تابعیت اسپانیا به فرد اعطا می شود. در این روش فرد متقاضی بعد از 5 سال می تواند اقامت دائم اسپانیا و پس از آن پاسپورت اسپانیا را دریافت کنند. تنها در صورتی شخص اسپانیایی می تواند برای همسر خود درخواست اقامت کند که بتواند به طور کامل هزینه ها و مخارج او را تامین کند. سن شخص متقاضی باید بالا تر از 18 سال باشد. بنابراین گرفتن اقامت اسپانیا بوسیله ازدواج یکی از آسان ترین روشهای مهاجرت به اسپانیا می باشد البته این در صورتی است که متقاضی قصد واقعی برای ازدواج داشته باشد و ازدواج صورت گرفته سوری نباشد زیرا در این صورت به احتمال زیاد با درخواست شما موافقت نخواهد شد.

مزایای اقامت اسپانیا

از جمله مزایای اقامت اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
شما به محض دریافت اقامت اسپانیا می توانید از مزایای شهروندان اروپایی مانند استفاده از خدمات درمانی و بیمه، افتتاح حساب در بانک های معتبر، وام بانکی خرید ملک و تسهیلات دانشگاهی استفاده کنید.
بدون نیاز به ارائه پاسپورت در تمام 26 کشور عضو پیمان شینگن رفت و آمد کنید
درخواست دریافت ویزا برای کشور های کانادا، استرالیا، انگلیس، آمریکا به راحتی انجام می شود.
پزشکی و سلامت اسپانیا مورد تایید سازمان سلامت جهانی می باشد.
آمار جرم و جنایت در این کشور نسبتا پایین است
هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با سایر کشور ها بسیار پایین است.

 

00:00 00:00

 

نوشتن دیدگاه