مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در اسپانیا

با خرید ملک در اسپانیا می توانید مجوز اقامت در این کشور را دریافت نمایید. البته کسانی که تابعه کشورهای اتحادیه اروپا هستند، به دلیل اینکه می توانند در تمام کشورهای این اتحادیه از جمله اسپانیا زندگی کنند، شامل این قانون نمی باشند. برای این منظور ابتدا باید ویزای توریستی 3 ماهه خود را دریافت کرده و به اسپانیا سفر نمایید. سپس در این مدت، ملک موردنظر خود را در این کشور خریداری کرده و پس از عقد قرارداد و دریافت نوبت از دفتر اسناد رسمی، کد شناسایی (NIE) را از اداره پلیس گرفته و استعلام هایی مانند استعلام اداره برق، آب، شهرداری و ... را دریافت کنید. سپس در روز مشخص شده، برای ارائه قرارداد خرید ملک و مدارک ذکر شده به دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایید. در نهایت مدارک لازم و سند ملک را برای اخذ اقامت به سفارت اسپانیا در ایران بدهید و بعد از مدت 3 تا 6 ماه ویزای مولتی یکساله توسط شما اخذ می گردد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات در باره شرایط اخذ گلدن ویزای اسپانیا با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

 

مزاياي خريد ملك در اسپانيا

  • می توانید به کشورهای حوزه شنگن به صورت نامحدود سفر کنید.
  • در کشور اسپانیا حق سکونت دریافت می نمایید و می توانید ویزای دیگر کشورها را نیز بگیرید.
  • می توانید ویزای مولتی و اقامت در این کشور را برای همه اعضای خانواده خود اخذ کنید.
  • اخذ اقامت در اسپانیا تنها با خرید ملک در آن میسر می شود و نیازی به راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال در این کشور ندارید.
  • با خرید ملک در ابتدا اقامت موقت و بعد از آن اقامت دائم اروپا را دریافت می نمایید و امکان تحصیل رایگان فرزندان شما در این کشور فراهم می گردد.
  • پس از خرید ملک، مجبور به پرداخت سالانه مالیات در این کشور نیستید و می توانید در بانک های اروپایی حساب افتتاح کنید.
  • بعد از گذشت پنج سال اقامت بی وقفه در اسپانیا می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و بعد از ده سال اقامت قانونی، تابعیت این کشور را اخذ نمایید.

 مزاياي خريد ملك در اسپانيا

خرید ملک در اسپانیا و گرفتن اقامت

یکی از معایبی که خرید ملک در اسپانیا و گرفتن اقامت در آن دارد این است که بعد از صرف هزینه زیاد برای خرید ملک موردنظر در این کشور، نمی توانید در سال اول خانواده را همراه خود ببرید. همچنین در مدت زمان 1 سال، باید 6 ماه در اسپانیا زندگی کنید و تبدیل ویزای مولتی شما به اقامت موقت و دائم اسپانیا حتمی نمی باشد. برای گرفتن اقامت در اسپانیا بعد از خرید ملک باید سند ملک خریداری شده، پاسپورت معتبر، گواهی موجودی بانکی معادل 500,000 یورو، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی آزمایش‌های پزشکی و ویزای توریستی 3 ماهه اسپانیا را به همراه داشته باشید. مدت زمان فرآیند اخذ اقامت در اسپانیا بین ده تا پانزده ماه می باشد. توجه داشته باشید که مجوز اقامت در اسپانیا در صورتی تمدید خواهد شد که ملک خریداری شده در مدت زمان 5 سال اقامت موقت حفظ شده باشد و شرایط حضور 6 ماهه در این کشور(حوزه شنگن) را به صورت سالیانه رعایت کرده باشید. در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه