مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در اسپانیا برای اقامت | راهنمای جامع خرید ملک در اسپانیا 2022

کشور اسپانیا یکی از کشورهای توسعه یافته اتحادیه اروپا است که از لحاظ جغرافیایی دارای موقعیت بسیار طلایی است. اسپانیا با کشور پرتغال و فرانسه همسایه است و از طرف دیگر به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه متصل است. کشور اسپانیا از لحاظ اقتصادی نیز بسیار قوی است. این کشور به عنوان پنجمین اقتصاد قوی در اتحادیه اروپا و سیزدهم اقتصاد قوی در جهان شناخته می شود. تمامی مزایای ذکر شده در کنار طبیعت بسیار زیبا و جذاب، و شرایط آب و هوایی مناسب این کشور باعث شده ‌اند تا سرمایه گذاران خارجی این کشور را به عنوان یک مقصد ایده آل برای سرمایه گذاری و زندگی انتخاب کنند. یکی از راه های اخذ اقامت دائم اسپانیا خرید ملک در این کشور است. البته راه های دیگری نیز برای گرفتن اقامت در اسپانیا وجود دارد که یکی از آنها دریافت اقامت تحصیلی و یا اقامت شغلی است. اما کسانی که تمایل به تحصیل و اشتغال در اسپانیا ندارند و یا سن آن ها برای اشتغال و یا تحصیل مناسب نیست، می توانند از این گزینه برای دریافت اقامت استفاده کنند. خرید ملک در اسپانیا

با خرید ملک در اسپانیا می توانید مجوز اقامت در این کشور را دریافت نمایید. البته کسانی که تابعه کشورهای اتحادیه اروپا هستند، به دلیل اینکه می توانند در تمام کشورهای این اتحادیه از جمله اسپانیا زندگی کنند، شامل این قانون نمی باشند. برای این منظور ابتدا باید ویزای توریستی 3 ماهه خود را دریافت کرده و به اسپانیا سفر نمایید. سپس در این مدت، ملک موردنظر خود را در این کشور خریداری کرده و پس از عقد قرارداد و دریافت نوبت از دفتر اسناد رسمی، کد شناسایی (NIE) را از اداره پلیس گرفته و استعلام هایی مانند استعلام اداره برق، آب، شهرداری و ... را دریافت کنید. سپس در روز مشخص شده، برای ارائه قرارداد خرید ملک و مدارک ذکر شده به دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایید. در نهایت مدارک لازم و سند ملک را برای اخذ اقامت به سفارت اسپانیا در ایران بدهید و بعد از مدت 3 تا 6 ماه ویزای مولتی یکساله توسط شما اخذ می گردد. ما در این مقاله به صورت تخصصی اقدام به ارائه راهنمایی های جامع خرید ملک در اسپانیا در سال 2023 نموده ‌ایم. اگر شما نیز علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید می توانید ما را تا انتها همراهی کنید.

 نقشه اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا و شرایط عمومی آن برای 2023

خرید ملک به عنوان یکی از راه های دریافت اقامت دائم در اسپانیا مورد توجه بسیاری از سرمایه ‌گذاران قرار گرفته است. اما شرایط خرید ملک و هزینه ای که شما باید برای خرید صرف کنید نسبت به برخی کشورهای دیگر متفاوت است. در واقع به دلیل اینکه اسپانیا یک کشور بسیار پیشرفته و دارای اقتصاد قوی است، قطعا شما هزینه های بیشتری برای خرید ملک در این کشور نیاز خواهید داشت. از جمله شرایط عمومی برای خرید ملک در اسپانیا در سال 2023 می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • اولین شرط خرید ملک در اسپانیا داشتن وجه نقد است. به عنوان مثال اگر شما بخواهید خانه ای را به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری کنید باید این ۵۰۰ هزار یورو را به حساب شخص فروشنده و یا آژانس املاک کشور اسپانیا وارد کنید.
 • دومین شرط داشتن ویزای مسافرتی و یا توریستی است. در واقع شما باید برای خرید ملک یک ویزای موقت دریافت کنید و به کشور اسپانیا سفر کنید.
 • شرط بعدی داشتن یک وکیل کاربلد در این زمینه است. به دلیل اینکه شما جزو شهروندان آن کشور حساب نمی شوید نیاز به یک وکیل خبره در این زمینه دارید که بتواند نقل و انتقالات پول و خرید ملک را برای شما انجام داده و سپس ملک خریداری شده را به نام شما بزند.
 • چهارمین شرط، داشتن سرمایه کافی برای مسافرت به اسپانیا، و پرداخت هزینه وکیل و همچنین پرداخت هزینه های نقل و انتقالات سند و... است. در صورتی که سرمایه کافی را برای این موارد نداشته باشید نمی توانید ملک مناسب را در کشور اسپانیا خریداری کنید.

 خرید ملک در اسپانیا و شرایط عمومی آن برای 2022

خرید ملک در اسپانیا برای اخذ اقامت

خرید ملک در اسپانیا یکی از راه های اخذ اقامت دائمی است. اما این تصور که شما بلافاصله پس از خرید ملک می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، یک تصور کاملا غلط است. کشور اسپانیا قوانین خاص خود را برای دریافت اقامت دائم وضع نموده است. در واقع شما هنگامی می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید که پنج سال از خرید ملک شما در این کشور گذشته باشد. کسانی که سرمایه کمی دارند و یا اینکه بلافاصله پس از خرید، قصد فروش ملک خود را دارند نمی توانند اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنند. بنابراین اگر شما نیز جزو متقاضیان دریافت اقامت دائم در اسپانیا هستید، در درجه اول باید حداقل وجه نقد برای خرید یک ملک ایده ‌آل داشته باشید و در درجه دوم باید پنج سال از خرید خانه در اسپانیا گذشته باشد تا کشور اسپانیا به شما اقامت دائم این کشور را بدهد. پس از دریافت اقامت دائم می توانید نسبت به فروش ملک خود اقدام کنید.

خرید ملک در اسپانیا برای اخذ اقامت

هزینه های خرید ملک در اسپانیا

برای خرید ملک در اسپانیا در صورتی که بخواهید با خرید ملک ویزای اقامت اسپانیا را دریافت کنید باید طبق مبلغ مشخصی که دولت این کشور در نظر گرفت است ملک خود را خریداری کنید. در غیر این صورت اقامت اسپانیا را نمی توانید دریافت کنید. برای دریافت اقامت اسپانیا حداقل مبلغی که در نظر گرفته شده است 500 هزار یورو است. با این کار در ابتدا به شما اقامت یک ساله تعلق می گیرد و بعد از یک سال در صورتی که ملک را به فروش نرسانده باشید می توانید دو مرتبه اقامت دو ساله دریافت کرده و بعد از این 5 سال می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده خود دریافت کنید. 

یکی از راه های خرید ملک در اسپانیا از طریق وام است. و از آنجایی که تورم در این کشور قابل توجه است شما می توانید در مدت زمان 5 ساله ی دریافت ویزای خود در صورتی که اقامتی در این کشور ندارید ملک خود را با قسمت های عالی کرایه دهید و بعد از 5 سال و دریافت ویزای خود نیز ملک را با قیمتی بسیار بالاتر و قابل توجه تر به فروش برسانید. همچنین بعد از 10 سال امکان دریافت پاسپورت این کشور برای شما محیا می شود. 

 خرید ملک در اسپانیا برای اخذ اقامت

واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا

تمام کسانی که قصد مهاجرت دائم به این کشور را دارند واجد شرایط خرید ملک در اسپانیا نیستند. به عنوان مثال اگر که شما شرایط افتتاح حساب در اسپانیا را نداشته باشید قطعا نمی توانید یک ملک مسکونی و تجاری را در اسپانیا خریداری کنید. از طرفی داشتن حداقل سرمایه برای خرید ملکی که مبلغ حدود ۵۰۰ هزار یورو است نیز یکی از شرایط اختصاصی خرید ملک در اسپانیا است. بنابراین واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا باید افرادی باشند که؛

 • هیچ سوء سابقه ای نداشته باشند و پاسپورت آن ها معتبر باشد. ارائه نامه عدم سوء پیشینه برای خرید ملک و دریافت اقامت در اسپانیا لازم و ضروری است.
 • حداقل سرمایه را برای خرید ملک در اسپانیا داشته باشند. حداقل سرمایه برای خرید ملک در اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو است. البته این ۵۰۰ هزار یورو حداقل سرمایه است و قطعا شما باید مبلغی بیش از این داشته باشید تا بتوانید هزینه زندگی، هزینه بلیط، هزینه وکیل و دیگر هزینه های لازم را پرداخت کنید.
 • شرایط سرمایه گذاری و افتتاح حساب در اسپانیا را از لحاظ حقوقی داشته باشند.
 • از لحاظ مالی در مضیقه نباشند و توانایی تمکین مالی همسر و فرزندان خود را نیز داشته باشند. توانایی مالی این افراد باید قبل از مهاجرت به اثبات رسیده باشد.

واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا 

مراحل خرید ملک در اسپانیا

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد خرید ملک در اسپانیا را دارید و یا اینکه قصد دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارید بهتر است بدانید که اولین مرحله برای خرید ملک در اسپانیا دریافت ویزای توریستی برای این کشور است. ما مراحل خرید ملک در اسپانیا را با زبان ساده و به صورت لیست وار در ادامه مطلب برای شما بیان کرده ایم؛

 • اولین مرحله برای خرید ملک قانونی در اسپانیا همانطور که گفته ایم دریافت ویزای توریستی است. شما می توانید با استفاده از ویزای توریستی به اسپانیا سفر کرده و پس از بازدید ملک مورد نظر خود پروسه خرید آن را در کنار وکیل قانونی خود پیگیری کنید.
 • مرحله بعدی خرید ملک است. برای خرید ملک شما باید طبق توصیه ‌های وکیل خود عمل نمایید. زیرا شما در این کشور بیگانه هستید و جزو شهروندان اسپانیا به شمار نمی آیید. بنابراین باید پس از خرید ملک، سند آن به اسم شما باشد تا در نهایت کشور اسپانیا پاسپورت معتبر به شما ارائه دهد.

 مراحل خرید ملک در اسپانیا

 • برای خرید ملک در اسپانیا باید حتماً استعلام لازم از اداره های مختلف از جمله اداره گاز، آب، برق و اداره مخابرات گرفته شود. این استعلامات با کمک وکیل قانونی شما گرفته خواهد شد و نتایج آن در کنار هزینه خرید ملک به اداره اسناد رسمی اسپانیا ارسال خواهد شد.
 • در نهایت یکی از مراحل اصلی خرید ملک که باید به صورت قانونی طی شود، ارائه مدارک کامل از جمله مدارک شناسایی، عکس معتبر، گواهی عدم سوء پیشینه، اثبات تمکن مالی، ارائه بیمه درمانی و همچنین پرداخت هزینه های متفرقه دیگر به کشور مقصد است؛ تا در نهایت خرید ملک در اسپانیا برای شما تایید شود.

 مراحل خرید ملک در اسپانیا

قیمت خانه در اسپانیا

قیمت ملک و خانه در اسپانیا همچون کشور خودمان متفاوت و متغیر است و بسته به منطقه های مختلف متراژ زمین های مسکونی و تجاری نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین شما می توانید پس از دریافت ویزای توریستی و گردشگری اسپانیا به این کشور مسافرت کنید و مناطق مختلف این کشور را بازدید کنید. همچنین قیمت ملک را در این مناطق جویا شوید و مطابق با سرمایه خود ملک مورد نظر را خریداری کنید. همانطور که قبلا هم گفته ایم کمترین هزینه ای که شما برای خرید ملک در اسپانیا باید پرداخت کنید مبلغ حدود ۵۰۰ هزار یورو است. اما می توانید در صورت تمایل و تمکن مالی مبالغ بیشتری نیز برای خرید ملک صرف کنید.

قیمت خانه در اسپانیا

اگر بخواهیم یک مثال واضح برای قیمت ملک و مسکن در اسپانیا مطرح کنیم می توان به قیمت یک خانه ۵۰ متری در اسپانیا اشاره کرد. در واقع قیمت خرید یک ملک مسکونی ایده آل ۵۰ متری در یک مکان نسبتا ایده آل در اسپانیا به پول ایران حدودا برابر با ۵ میلیارد تومان است. بنابراین سرمایه شما باید بیش از این مقدار باشد. شما می توانید در شهرهای مختلف اسپانیا از جمله مادرید و یا جزایر قناری ملک خریداری کنید. اما نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که حتما قبل از خرید ملکه با کارشناسان املاک آشنا با کشور اسپانیا مشورت کنید تا مناطق روبه رشد را خریداری نمایید.

قیمت خانه در اسپانیا
قیمت (یورو)توضیح
648.67 اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
501.68 اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر
1،033.79 اجاره ماهیانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
760.78 اجاره ماهیانه آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر
2،880.38 قیمت خرید هر مترمربع ملک در مرکز شهر
1،945.51 قیمت خرید هر مترمربع ملک در خارج از مرکز شهر 

درست مثل هر جای دیگری از دنیا شما می توانید به جای خرید خانه در مراکز شهری، ویلایی در هر یک از مناطق اسپایا بخرید و از این طریق اقامت خود را دریافت کنید.  در جدول زیر قیمت خرید ویلا را در اسپانیا به صورت مختصر توضیح داده ایم.

قیمت ویلا در اسپانیا
قیمت (یورو) بر اساس متر مربعموقعیت مکانی
2,091 یورو مالاگا
1,527 یورو سانتا کروز د تنریف
1,868 یورو سانتاندر
3,073 یورو بیلبائو
4,009 یورو بارسلونا
3,682 یورو مادرید
1,824 یورو والنسیا
2,897 یورو پالما د مایورکا
1,069 یورو مورسیا
1,355 یورو تولدو
1,221 یورو باداجوز

هزینه زندگی در اسپانیا 2023

اسپانیا یکی از کشور های مرفه و ثروتمند اتحادیه اروپا است. اما هزینه های زندگی در این کشور نسبت به درآمد افراد تقریبا مناسب است. به عنوان مثال یک خانواده ۴ نفره بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره بها باید در ماه حدود ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ یورو در ماه برای هزینه های زندگی خرج کنند.

 • هزینه تغذیه در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی در حد نرمال است. به عنوان مثال شما برای صرف یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط باید حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان به پول ایران هزینه کنید.;هزینه زندگی در اسپانیا 2022
 • هزینه های قابل پرداخت برای حمل و نقل نیز یکی دیگر از هزینه های لازم برای زندگی در اسپانیا هستند. شما برای بلیط یک طرفه مترو باید مبلغی حدود ۴۸ هزار تومان به پول ایران هزینه کنید. در واقع هزینه های حمل و نقل در این کشور نسبت به هزینه های خوراک بالاتر هستند. بالا بودن هزینه های حمل و نقل نیز به دلیل بالا بودن قیمت سوخت در این کشور است.
 • هزینه مصرف انرژی و قبض گرمایش، سرمایش، تلفن همراه و اینترنت در کشور اسپانیا نسبت به هزینه خوراک بالا است. البته این هزینه ها نسبت به درآمد افراد در اسپانیا در حد نرمال است. به همین جهت اسپانیا یکی از کشورهای مرفه جهان به شمار می آید.
هزینه زندگی در اسپانیا
اقلام اساسی مورد نیازقیمت (یورو)
1 کیلوگرم برنج سفید 0.95
1 لیتر شیر 0.76
یک قرص نان سفید 500 گرمی 0.96
12 عدد تخم مرغ 1.62
1 کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان 5.90
1 کیلوگرم سیب 1.63
1 کیلوگرم سیب زمینی 1.51
1 کیلوگرم پیاز 1.04
یک بطری آب 1.5 لیتری 0.55
1 لیتر بنزین 1.30
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 1.40
برق، گاز، آب، .. ماهیانه 114.00
یک دست شلوار Levis 69.55
یک جفت کفش چرم مردانه 84.82

خدمات ویزا پلاس در خصوص خرید ملک در اسپانیا

ویزا پلاس به عنوان یکی از موسسه های بزرگ و باسابقه آماده ارائه مشاوره و خدمت رسانی به کسانی است که قصد سرمایه گذاری در کشورهای خارجی و خرید ملک در آن کشورها را دارند. این موسسه وکلای مجرب و با تجربه ای را برای ارائه مشاوره و خدمت رسانی به مشتری استخدام نموده است. از جمله خدمات درخشان ویزا پلاس در خصوص خرید ملک در اسپانیا می توان به ترتیب موارد زیر را بر شمرد؛

 • شما می توانید با دریافت دعوتنامه وکیل اسپانیایی مجموعه ویزا پلاس، ویزای توریستی این کشور را دریافت کرده و برای خرید ملک به اسپانیا مسافرت کنید.
 • در قدم دوم این موسسه از طریق وکیل مجرب و کارشناس ملکی خود برای خرید ملک مناسب و به قیمت و در مکان ایده آل، شما راهنمایی خواهد نمود.
 • شما برای خرید ملک در اسپانیا نیازمند افتتاح حساب بانکی و واریز وجه به آن حساب خواهید بود. اما به دلیل اینکه شما با ویزای توریستی به این کشور وارد شده اید این امکان را ندارید. بنابراین می توانید با اعطای وکالت به وکلای با تجربه ویزا پلاس ملک خود را توسط آن ها خریداری نمایید و سپس ملک خریداری شده به نام شما انتقال پیدا خواهد کرد. تمامی خدمات در بهترین کیفیت و بهترین سرعت به شما ارائه خواهند شد.

خدمات ویزا پلاس در خصوص خرید ملک در اسپانیا 

خرید ملک و استانداردهای سرمایه گذاری در اسپانیا

همانطور که قبلا هم گفته ایم حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو است. بنابراین در صورتیکه شما مبلغ کمتر از این مقدار برای خرید ملک دارید بهتر است که فکر خرید خانه در اسپانیا را از سر خود بیرون کنید. از جمله استانداردهای لازم و ضروری برای سرمایه گذاری در اسپانیا داشتن حداقل سرمایه برای خرید ملک و حداقل سرمایه برای اثبات تمکن مالی است. علاوه بر آن شما باید به دولت اسپانیا اثبات کنید که تحت پوشش یک بیمه معتبر هستید و مدارک لازمه خود را نیز برای دریافت اقامت به این کشور ارائه دهید.

 خرید ملک و استانداردهای سرمایه گذاری در اسپانیا

شاخص های اقتصادی در اسپانیا برای خرید ملک

کشور اسپانیا به افرادی که دارای سرمایه کم هستند اجازه خرید ملک و اقامت را نمی دهد. بنابراین کسانی که قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور اسپانیا دارند، باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشند. از جمله شاخص های اقتصادی در اسپانیا برای خرید ملک داشتن حداقل سرمایه برای خرید ملک، داشتن حداقل سرمایه برای تمکن مالی خود و افراد خانواده، ارائه یک بیمه نامه معتبر، تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های ویزا، هزینه وکیل و هزینه های جانبی دیگر در خصوص خرید ملک و اخذ پاسپورت اسپانیا است.

اگرچه که راه های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا وجود دارند، اما خرید ملک یکی از امن ترین و آسانترین راه ها است. در صورتی که شما سرمایه لازم برای خرید یک ملک مسکونی در اسپانیا را دارید بهتر است که از طریق یک موسسه معتبر اقدام نموده و پس از مشورت با وکیل مجرب آن موسسه از طریق راه های قانونی و حقوقی ملک مورد نظر خود را در کشور مقصد خریداری کنید. بسیاری از افراد سوال پرسیده اند که آیا می توان ملک مورد نظر را به صورت قسطی نیز خریداری نمود یا نه؟ پاسخ به این سوال منفی است و شما باید تمام مبلغ ملک را به صورت یکجا و کاملا نقد پرداخت نمایید. ویزا پلاس در تمامی مراحل آماده خدمات رسانی و ارائه مشاوره به شما است.

 شاخص های اقتصادی در اسپانیا برای خرید ملک

مزاياي خريد ملك در اسپانيا

 • می توانید به کشورهای حوزه شنگن به صورت نامحدود سفر کنید.
 • در کشور اسپانیا حق سکونت دریافت می نمایید و می توانید ویزای دیگر کشورها را نیز بگیرید.
 • می توانید ویزای مولتی و اقامت در این کشور را برای همه اعضای خانواده خود اخذ کنید.
 • اخذ اقامت در اسپانیا تنها با خرید ملک در آن میسر می شود و نیازی به راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال در این کشور ندارید.
 • با خرید ملک در ابتدا اقامت موقت و بعد از آن اقامت دائم اروپا را دریافت می نمایید و امکان تحصیل رایگان فرزندان شما در این کشور فراهم می گردد.
 • پس از خرید ملک، مجبور به پرداخت سالانه مالیات در این کشور نیستید و می توانید در بانک های اروپایی حساب افتتاح کنید.
 • بعد از گذشت پنج سال اقامت بی وقفه در اسپانیا می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و بعد از ده سال اقامت قانونی، تابعیت این کشور را اخذ نمایید.

 شما عزیزان می توانید برای ثبت شرکت در اسپانیا و خرید ملک به منظور اخذ اقامت در این کشور زیبا با مشاوران ویزاپلاس در تماس باشید.

مزاياي خريد ملك در اسپانيا 

خرید ملک در اسپانیا و توصیه های حقوقی وکلای ویزا پلاس

وکلای فعال در ویزا پلاس در زمینه خرید ملک و اخذ اقامت اسپانیا تجربه بسیار زیادی دارند و قسمت های مختلف اسپانیا که تورم آن ها رو به رشد است و خرید خانه در این قسمت های یک سرمایه گذاری مطمئن به شمار می آید را به صورت کامل می شناسند. بنابراین اگر قصد خرید ملک در اسپانیا را دارید بهتر است که حتما به توصیه های حقوقی و اقتصادی وکلای ویزا پلاس توجه داشته باشید. وکلای ویزا پلاس به صورت کامل شما را در مورد شرایط حقوقی و اقتصادی در کشور مقصد آشنا می کنند و شما بدون هیچ گونه دغدغه خاطر و نگرانی می توانید یک ملک ایده‌ آل را بدون صرف هزینه های اضافی خریداری کنید.

در صورتی که قصد خرید ملک در اسپانیا را دارید باید به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید و قوانین حقوقی و قانونی این کشور را به صورت کامل بدانید. در غیر این صورت باید حتما به یک وکیل خوب را در این زمینه اعتماد کنید. وکلای ویزا پلاس به تمامی راه های قانونی و حقوقی برای خرید ملک در اسپانیا مسلط هستند و شما می توانید با اطمینان خاطر کامل سرمایه خود را با دریافت مشاوره ها و راهنمایی های وکلای ویزا پلاس حفظ کرده و طی پروژه پنج سال آن را چندین برابر کنید، و در نهایت پس از پنج سال نیز اقامت دائم اسپانیا را دریافت نمایید.

یکی از معایبی که خرید ملک در اسپانیا و گرفتن اقامت در آن دارد این است که بعد از صرف هزینه زیاد برای خرید ملک موردنظر در این کشور، نمی توانید در سال اول خانواده را همراه خود ببرید. همچنین در مدت زمان 1 سال، باید 6 ماه در اسپانیا زندگی کنید و تبدیل ویزای مولتی شما به اقامت موقت و دائم اسپانیا حتمی نمی باشد. برای گرفتن اقامت در اسپانیا بعد از خرید ملک باید سند ملک خریداری شده، پاسپورت معتبر، گواهی موجودی بانکی معادل 500,000 یورو، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی آزمایش‌های پزشکی و ویزای توریستی 3 ماهه اسپانیا را به همراه داشته باشید. مدت زمان فرآیند اخذ اقامت در اسپانیا بین ده تا پانزده ماه می باشد. توجه داشته باشید که مجوز اقامت در اسپانیا در صورتی تمدید خواهد شد که ملک خریداری شده در مدت زمان 5 سال اقامت موقت حفظ شده باشد و شرایط حضور 6 ماهه در این کشور(حوزه شنگن) را به صورت سالیانه رعایت کرده باشید. در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا با اقامت

یکی از راه های دریافت اقامت اسپانیا، خرید ملک است. هر فرد خارجی می تواند با خرید ملک و خانه در هر نقطه از این کشور، اقامت اسپانیا را به دست آورد. اگر اقامت اسپانیا را دریافت کنید به راحتی می توانید در سایر کشورهای اتحادیه اروپا تردد کنید. البته بهتر است این نکته را بدانید که با پرداخت حداقل 500.000 یورو به ازای یک ملک می توانید به کسب این اقامت دسترسی پیدا کنید. نحوه خرید ملک در اسپانیا با اقامت بدین صورت است که ابتدا باید برای خرید ملک، ویزای کوتاه مدت سه ماهه اسپانیا را دریافت کنید و به این کشور سفر کنید، پس از آن اقدام به خرید ملک کنید. فرآیند خرید این چنین است که بعد از عقد قرارداد جهت خرید ملک، به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و یک نوبت دریافت کنید تا سند در آنجا به نام شما زده شود و ملک به طور رسمی از آن شما شود. البته پیش از آنکه روز مقرر شده برسد باید کارهایی را انجام دهید؛ از جمله دریافت کد شناسایی NIE از اداره پلیس، استعلام شهرداری، اداره دارایی، اداره آب، اداره گاز، اداره برق و... سپس تمامی مدارک جمع آوره شده را با خود به دفتر ثبت برده و ملک خود را دریافت کنید. پس از گذشت 3 تا 6 ماه ویزای یک ساله به شما تعلق می گیرد. با خرید ملک در اسپانیا پس از 5 سال شما تابعیت این کشور را دریافت می کنید.

خرید ملک در اسپانیا با اقامت

خرید ملک در اسپانیا در کدام شهر امکان پذیر است؟

بهتر است پیش از خرید ملک در اسپانیا اطلاعات کافی از بهترین شهرهای این کشور داشته باشید تا درست ترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه 5 تا از بهترین شهرهای اسپانیا را به شما معرفی می کنیم:

1: شهر آلیکانته: محبوب ترین مکان

آلیکانته که با 43 درصد از فروش خانه های مختلف در رتبه اول قرار دارد، مکانی محبوب برای خریداران خارجی خانه ها است. نشستن در خط ساحلی جنوب شرقی اسپانیا، بلوارهای پر شده از درختان نخل، سواحل خیره کننده، آب و هوای دلپذیر، و ترکیبی عالی از تأثیرات مدرن و سنتی بیش از حد تصویری خارق العاده را ایجاد کرده است. طبق آمار رسمی، 15 درصد از جمعیت این شهر را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند و بسیاری در منطقه کوستا بلانکا زندگی می‌کنند که 200 کیلومتری سواحل شنی و خلیج‌های مخفی، همراه با سبک زندگی اصیل اسپانیایی است. خرید خانه در آلیکانته به معنای بهره بردن از سبک زندگی در فضای باز، میراث فرهنگی، غذاهای خوشمزه محلی و آب و هوای بسیار مهم و رویایی است. وجود تنوع فعالیت های اوقات فراغت که برای همه افراد پیر و جوان مناسب است، از مزیت های این شهر است. 18 زمین گلف در سطح جهانی، موج سواری، جت اسکی و بسیاری دیگر از ورزش های آبی در این شهر قرار گرفته اند. همچنین از دیگر ویژگی های مهم این شهر، نزدیکی آن به بریتانیا است.

خرید ملک در اسپانیا در کدام شهر امکان پذیر است؟ آلیکانته

2: شهر اندلس

شهر اندلس با محبوب شدن سواحل جنوبی، در رتبه دوم فهرست مقاصد محبوب قرار گرفت. تابستان‌های گرم و خشک اندلس که کل نواحی جنوبی را می‌پوشاند، دلیل شهرت آن به‌عنوان یک مکان ایده‌آل برای تعطیلات ساحلی است، اما مورد بعدی که باعث شهرت این شهر شده است، صنعت ماهیگیری قوی آن است. وجود 38 نقطه ماهیگیری و همچنین طعم لذیذ ماهی ها و غذاهای دریایی در غذاهای محلی شهرت این منطقه را تضمین می کند و پیشنهاد می شود هنگام بازدید یا اقامت در این شهر، غذای دریایی را در مناطق ساحلی امتحان کنید.

خرید ملک در اسپانیا در کدام شهر امکان پذیر است؟ اندلس

3: مورسیا: بهترین شهر برای خریداران ثروتمند

از آنجایی که ارزش مسکن هنوز با رونق پیش از 2008 مطابقت ندارد، اسپانیا به عنوان یک نقطه پرتاب ارزشمند برای بودجه زیاد و اولین تجربه هر خریدار خارجی شناخته شده است. مناطق روستایی هم جوار با ساحل پایین ترین قیمت را برای هر متر مربع ارائه می دهند، رویای خود را برای داشتن خانه ساحلی رها نکنید و با قیمت مناسب آن را خریداری کنید. یکی از مناطق نوظهور با پتانسیل های زیاد و آینده دار، مورسیا است که دریاچه آب شور Mar Menor را در خود جای داده است. محله‌هایی مانند سان پدرو دل پیناتار (San Pedro del Pinatar) و میل پالمراس (Mil Palmeras) که به‌خاطر پیاده روی های کوتاهش در سواحل شنی زیبا و خوش منظره بسیار مشهور است.

خرید ملک در اسپانیا در کدام شهر امکان پذیر است؟ مورسیا

4: والنسیا و مقصدهای زیبای ساحلی

وقتی خریداران ملک در اسپانیا به مجموعه ما (ویزاپلاس) مراجعه می کنند، بیشتر آن‌ها می‌خواهند در نزدیکی ساحل باشند، چه برای خرید خانه، چه برای تعطیلات یا برای زندگی در اسپانیا تا همیشه. در واقع، پزشکان تأیید می کنند که هوای پاک، حال و هوای تابستانی و مناظر خیره کننده دریا که در افق ناپدید می شوند، عوامل کافی برای داشتن رفاه و سلامت هستند. خبر خوب این است که بسیاری از مقاصد ساحلی اسپانیا، سبک زندگی در کنار ساحل را برای مدت زیادی در سال انتخاب می کند. با این حال، 5000 مایل خط ساحلی و بیش از 550 ساحل با پرچم آبی، انتخاب مناسبی برای خرید ملک در اسپانیا است.

خرید ملک در اسپانیا در کدام شهر امکان پذیر است؟ والنسیا

5: کوستا بلانکا: کانون گلف اسپانیا

با توجه به اینکه گلف یک ورزش محبوب برای اوقات فراغت است، جای تعجب نیست که صنعت املاک در اطراف آن شکل گرفته است و اسپانیا یکی از کشورهایی است که می‌تواند در صدر این بازی باقی بماند. سواحل باشکوه و ورزش‌های آبی فراوان با زمین‌های گلف در سطح جهانی، شهر کوستا بلانکای اسپانیا را به ستاره تبدیل کرده اند. بسیاری از مجتمع‌های مسکونی بزرگ که در نزدیکی این رشته‌ها ساخته شده‌اند، دارای امکانات اجتماعی مانند استخرهای شنا و سالن‌های ورزشی هستند. همچنین اغلب خانه‌های این شهر با معماری مدیترانه‌ای ساخته شده‌اند و دارای تراس‌های بزرگ نیز هستند. بنابراین، پس از یک روز طولانی در فضای سبز، آبجوی سرد و غذاخوری در فضای باز به تجربه گلف اسپانیایی می‌افزایند.

خرید ملک در اسپانیا در کدام شهر امکان پذیر است؟ کوستا بلانکا

سایت خرید ملک در اسپانیا

برای خرید ملک در اسپانیا بهتر است به مجموعه های معتبر سر بزنید و با توجه به میزان اطلاعات و رزومه ای که به شما ارائه می دهند، کار درست بودن آن مجموعه را متوجه شوید. ویزاپلاس یکی از بهترین سایت های خرید ملک در اسپانیا است و در این زمینه سال ها تجربه دارد. برای انجام کارهای مهاجرتی از جمله خرید ملک در اسپانیا می توانید با ویزا پلاس در تماس باشید. مجموعه ما در اصفهان واقع شده است و از شما عزیزان دعوت می کنیم ساعاتی را میهمان ما باشید و هر گونه مشاوره ای که می خواهید را ما در اختیار شما قرار می دهیم.

00:00 00:00

دیدگاه‌ها  
با خرید ملک در اسپانیا می تونیم چند سال اقامت داشته باشیم؟
برای خرید ملک در اسپانیا بعد از چقدر وقت ویزای مولتی میدن؟
به نقل از ساغر:
برای خرید ملک در اسپانیا بعد از چقدر وقت ویزای مولتی میدن؟

سلام ساغر عزیز؛
بعد از مدت 3 تا 6 ماه ویزای مولتی یکساله توسط شما اخذ می گردد.
به نقل از ساغر:
برای خرید ملک در اسپانیا بعد از چقدر وقت ویزای مولتی میدن؟

سلام کورش عزیز؛
شما باید پس از دریافت ویزای موقت حداقل 6 ماه از 12 ماه را در اسپانیا ساکن باشید تا در رابطه با اقامت شما تصمیم گرفته شود.
نوشتن دیدگاه