مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در یونان

جمهوری یونان با پایتختی آتن کشوری واقع در جنوب شرق اروپا می باشد. کشور یونان از شمال با آلبانی، بلغارستان و مقدونیه و از شرق با ترکیه دارای مرز خاکی است. این کشور همچنین به دریای مدیترانه و دریای یونان نیز راه دارد. کشور یونان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا را به یکدیگر متصل می‌ کند. از این رو این کشور به دلیل واقع شدن در بین سه قاره از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار می باشد. کشور یونان دارای تاریخ، فرهنگ و تمدن بسیار ریشه ‌دار و غنی می باشد که از دیر باز و قبل از میلاد مسیح نیز در جریان بوده است. یونان مهد تمدن اروپا است و با تاریخی 5000 هزار ساله سهم مهمی در شکل گیری فرهنگ و ادبیات اروپایی داشته است. یونان در چند سال گذشته نه ‌تنها به دلیل داشتن طبیعت زیبا، آب ‌و هوای معتدل و موقعیت جغرافیایی بلکه به دلیل افت قابل‌ توجه قیمت‌ ها به دنبال بحران مالی که پس از سال 2010 بوجود آمد به یک مقصد سرمایه‌ گذاری مطلوب تبدیل ‌شده است. خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در یونان است. خرید ملک در یونان فرصت مناسبی برای افرادی است که به دنبال انتقال سرمایه خود به اروپا هستند. برنامه گلدن ویزای یونان یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های مهاجرت به این کشور است. در صورتی که ملک در جزایر یونان خریداری شود کسب اقامت یونان حتی طی 1 تا 2 ماه امکان پذیر است.

خرید ملک در یونان

مزایای خرید ملک در یونان

 • امکان اعطای اقامت به والدین شخص متقاضی
 • امکان اعطای اقامت به والدین همسر شخص متقاضی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • امکان کار، زندگی و تحصیل در کلیه کشورهای حوزه شنگن
 • امکان انتقال سرمایه خود به حوزه اروپا
 • دریافت اقامت 5 ساله و امکان تمدید آن
 • امکان اخذ پاسپورت یونان پس از گذشت حدود 7 سال
 • قیمت پایین ملک در کشور یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • عدم وجود شرط حضور
 • افتتاح حساب بانکی در بانکهای یونان و اروپا

اقامت یونان خرید ملک

شرایط خرید ملک در یونان

کلیه افرادی که دارایی و توان مالی مکفی داشته باشند می توانند برای خرید ملک در این کشور اقدام کنند. به طور کلی تمام افرادی که از نظر توان مالی و سوء پیشینه مشکلی نداشته باشند واجد شرایط خرید ملک در یونان هستند. برای خرید ملک در یونان هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد و کلیه افراد بالای 18 سال می توانند برای خرید املاک در این کشور اقدام نمایند. علاوه بر اینها نیازی به ارائه مدرک زبان، سوابق شغلی و یا مدرک تحصیلی نمی باشد. بر اساس قانون کشور یونان اتباع خارجی می توانند در اکثر مناطق یونان صاحب ملک شوند اما با این وجود در برخی مناطق مرزی (شرق اژه، جزایر دودکان، مناطق شمال یونان، کرت و رودس) برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای خرید ملک محدودیت هایی وجود دارد. در اینگونه موارد شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید به شورای بخشدار محلی مراجعه کنند و مجوز خرید املاک و مستغلات دریافت کنند. متقاضی باید از دفاتر اسناد رسمی تاییدیه واقعی بودن سند ملک را دریافت نماید. همچنین همه خریداران باید شماره ثبت مالیاتی کشور یونان (AFM) را داشته باشند. این شماره ثبت توسط دفاتر امور مالیاتی در این کشور صادر می شود. برای این امر ارائه شناسنامه برای شهروندان یونان و اتحادیه اروپا کفایت می کند اما اتباع غیر اروپایی برای درخواست این شماره می بایست گذرنامه یا اجازه اقامت خود را ارائه دهند. در این مرحله متقاضیان شماره مالیاتی دریافت کرده و می توانند حسابرس مالیاتی برای امور مالیاتی خود انتخاب نمایند. این اقدامات توسط وکیل مهاجرت یونان انجام می شود. این مدارک به اضافه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می شود. بعد از افتتاح حساب متقاضی می تواند انتقال پول به منظور خرید ملک را انجام دهد. دولت یونان به افرادی اجازه خرید ملک در این کشور را می دهد که دارای سوء پیشینه نباشند. همچنین منابع مالی فرد باید در خارج از یونان باشد و به صورت قانونی بدست آمده باشند. پس از خرید ملک، خریدار باید اسناد برق، آب و گاز را توسط اداره شهرداری به نام خود انتقال دهد و پس از آن می توانند سند رسمی ملک خود را نیز دریافت نمایند و پس از طی کردن کلیه این مراحل می توان برای اخذ گلدن ویزای یونان اقدام نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل اخذ اقامت تمکن مالی یونان با کارشناسان ویزاپلاس ارتباط برقرار نمایید.

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

کشور یونان با هدف جذب سرمایه ‌های خارجی در سال 2013 قانون اخذ اقامت یونان با خرید ملک را تصویب نمود. بر اساس این قانون شهروندان کشورهای غیر اروپایی در صورت سرمایه ‌گذاری حداقل 250,000 یورو می ‌توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. متقاضی و خانواده وی با اخذ اقامت کشور یونان می ‌توانند از همان ابتدا در تمامی کشورهای حوزه شنگن کار، زندگی و تحصیل کنند. در واقع با اخذ اقامت یونان متقاضی مقیم کل کشورهای حوزه شنگن خواهد بود. متقاضی می تواند برای همسر، فرزندان زیر 21 سال خود و حتی برای والدین خود و یا همسرش در صورتی که مخارج آنها را پرداخت کند اقدام به اخذ ویزای همراه نماید. فرزندان تا سن 24 سالگی در صورت اثبات وابستگی می توانند به ویزای والدین الحاق شوند. پس از خرید خانه در یونان به متقاضی کارت اقامت موقت یکساله اروپا (TRP) اعطا می‌ شود و پس از 5 سال به شرط آنکه ملک خریداری شده به فروش نرفته باشد و متقاضی سابقه کیفری نداشته باشد می ‌تواند اقامت دائم (PR) را اخذ نماید. اخذ اقامت دائم با خرید ملک در یونان پیچیدگی‌ های زیادی ندارد. برای دریافت اقامت دائم این کشور لزومی به حضور مستمر و دائم در این کشور نیست. تنها لازم است افراد 14 روز در سال در یونان اقامت داشته باشند و به راحتی می توانند برای اقامت دائم درخواست نمایند. پس از سپری کردن 7 سال اگر متقاضیان مایل به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور یونان باشند می ‌توانند در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت و کسب پاسپورت یونان اقدام نمایند. فرآیند اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک معمولا بین 4 تا 6 ماه زمان خواهد برد.

شرایط خرید ملک در یونان

هزینه خرید ملک در یونان

همانطور که گفته شد برای اخذ اقامت یونان ارزش ملک خریداری شده می بایست حداقل 250,000 یورو باشد. ارزش ملک باید توسط کارشناس رسمی تعیین شود و متقاضی باید هزینه کارشناسی ملک را نیز در نظر داشته باشد. همچنین متقاضی باید قیمت اصلی ملک را که توسط وزارت دادگستری این کشور تعیین شده است را بدست آورد. علاوه بر این در خصوص سوابق مالیاتی ملک انتخابی تحقیقات لازمه را بعمل آورد. همچنین بررسی مسائل بانکی و تعداد وام های دریافت شده از طریق سند ملک مورد نظر و اطمینان خاطر از تسویه وام های اخذ شده توسط شخص وام گیرنده و بررسی مسائلی مانند جریمه های دولتی ملک مورد نظر از دیگر وظایف خریدار است. در صورت تمایل متقاضی برای خرید ملک مد نظر قولنامه ‌ای در دفتر اسناد رسمی تنظیم خواهد شد و متقاضی باید 10 درصد از مبلغ ملک را پرداخت نماید. در نظر داشته باشید این پرداخت نباید به صورت نقدی انجام شود بلکه باید تنها از حساب بانکی شخص خریدار به حساب بانکی شخص مالک انتقال داده شود. بجز قیمت ملک در پروسه خرید ملک و اخذ اقامت یونان متقاضی می بایست معادل 3 درصد ارزش ملک را بعنوان مالیات، 2 درصد ارزش ملک را به عنوان هزینه کارشناسی معاملات ملکی و 2000 یورو بابت درخواست صدور اقامت پرداخت نماید. همچنین علاوه بر هزینه خرید ملک در یونان متقاضی باید هزینه‌ های جانبی دیگر همانند بیمه خدمات ملک و انتقال سند خدمات مانند آب، برق و ... را نیز لحاظ نماید. بیمه ملک حدودا بین 200 تا 300 یورو هزینه خواهد داشت. خریداران ملک در یونان ملزم به پرداخت مالیات متناسب با شرایط خود هستند. کشور یونان از جمله کشورهایی است که به نسبت مشمول مالیات های سنگینی است. مالیات بر ارزش افزوده کشور یونان 19.4 درصد است که هنگام خرید ملک به عهده خریدار و سرمایه گذار خرید ملک می باشد. مالیات درآمد ناشی از اجاره ملک در یونان با نرخ بهره ای 11 تا 13 درصد می باشد. هزینه مالیات خرید با توجه به ارزش مالیاتی ملک ارزیابی می شود. این مالیات در بخش اول به میزان 7 درصد و برای مابقی معامله 9 درصد است که به هزینه مالیاتی اضافه می شود و می بایست توسط خریدار پرداخت شود. مالیات بر سود سرمایه حاصل از فروش ملک در یونان 15 درصد است.

هزینه خرید ملک در یونان

خدمات ویزا پلاس در خصوص خرید ملک یونان

افرادی که برای اولین بار اقدام به سرمایه گذاری یا خرید ملک در یونان می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. خرید ملک در یونان یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، انتخاب ملک، انعقاد قرارداد خرید، انجام پرداختها، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی یونان و همچنین سرمایه گذاری های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص دریافت گلدن ویزای یونان و اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

برچسب ها:
دیدگاه‌ها  
0
0
# سعید 1400-09-21 16:55
برای خرید ملک در یونان حداقل چقدر باید داشته باشیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Admin 1400-09-22 11:36
به نقل از سعید:
برای خرید ملک در یونان حداقل چقدر باید داشته باشیم؟

برای اخذ اقامت یونان ارزش ملک خریداری شده می بایست حداقل 250,000 یورو باشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# هانیه 1400-09-21 16:56
با خرید ملک در یونان می تونیم اقامت بگیریم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# هانیه 1400-09-21 16:57
با خرید ملک در یونان اقامتم می دن؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Admin 1400-09-22 11:24
به نقل از هانیه:
با خرید ملک در یونان اقامتم می دن؟

سلام هانیه عزیز؛
بله شما می توانید از طریق خرید ملک در یونان اقامت این کشور را دریافت کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# تینا مردانی 1400-10-28 16:11
سلام وقت بخیر - برای هزینه خرید ملک در یونان محدودیت هم وجود داره؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین ویزاپلاس 1400-10-28 16:16
به نقل از تینا مردانی:
سلام وقت بخیر - برای هزینه خرید ملک در یونان محدودیت هم وجود داره؟

سلام بر شما خانم مردانی عزیز- ممنون از شما، برای خرید ملک در یونان به منظور اخذ اقامت باید به حداقل میزان مشخصی خرید انجام دهید. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس در تماس باشید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول خرید ملک در یونان

آیا خرید ملک در یونان برای اتباع خارجی محدودیتی وجود دارد؟
اتباع خارجی می توانند برای خرید ملک در بسیاری از مناطق یونان به غیر از برخی مناطق مرزی از جمله قسمت های شمالی این کشور، کرت و رودس، جزایر دوکان و شرق اژه به دلیل منع قانونی، اقدام نمایند.
روند دریافت اقامت دائم در یونان از طریق خرید ملک چگونه است؟
فرد متقاضی پس از خرید ملک، اقامت یکساله یونان را اخذ می کند و در صورت نداشتن سابقه کیفری و حفظ ملک می تواند پس از 5 سال، اقدام به ارائه درخواست اقامت دائم بدهد.