خرید ملک در یونان

با خرید ملک در یونان می توانید به راحتی اقامت موقت خود را دریافت کرده و آن را تمدید نمایید. همچنین بعد از 5 سال اقامت دائم خود را اخذ کنید. با اخذ اقامت یونان، مقیم کل حوزه شنگن می شوید و شما و خانواده تان می توانید در تمام کشورهای حوزه شنگن زندگی کرده و به کار و تحصلی خود بپردازید. بهتر است بدانید شما یا خانواده تان مجبور به زندگی در یونان نیستید و می توانید با اجاره ملک خود، در سایر کشورهای حوزه شنگن یا ایران زندگی کنید.

 

خرید ملک یونان

اگر می خواهید درباره خرید ملک یونان بیشتر بدانید، ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. اگر تنها برای اخذ اقامت خود اقدام به خرید ملک می کنید که باید براساس معیارهای دیگری مانند نزدیکی به محل کار یا تحصیل و یا مراکز شهر این مورد را بررسی نمایید. اما اگر هدف شما سرمایه گذاری در این کشور است، بهتر است بدانید شبه جزیره پلوپونز به دلیل بالا بودن میانگین رشد سالیانه گزینه مناسبی می باشد اما به عنوان مثال شهر آتن برای سرمایه گذاری خوب نیست! جزیره کرت بعد از شبه جزیره پلوپونز از لحاظ این فاکتور در گزینه دوم قرار دارد.

 خرید ملک یونان

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

برای اخذ اقامت یونان بعد از خرید ملک، باید اقامت موقت یکساله اروپا را دریافت نمایید. اخذ اقامت دائم در این کشور نیازمند شرایط خاصی است که زیاد هم پیچیده نیست. شرایط اخذ اقامت دائم در کشور یونان به اینصورت است که به مدت 5 سال بعد از اخذ اقامت موقت، باید خلاف کیفری مرتکب نشوید. همچنین ملک خریداری شده را نفروخته باشید. با رعایت این دو شرایط می توانید اقامت دائم را پس از 5 سال نیز اخذ کنید. بعد از خرید ملک برای اینکه اقامت خود را دریافت نمایید باید برای اخذ ویزا و خرید ملک تمکن مالی در یونان داشته باشید. همچنین مدارک زیر را برای اخذ اقامت به همراه داشته باشید:

  • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
  • برای اخذ ویزای شنگن باید دارای برگه تاییدیه حساب بانکی باشید.
  • داشتن پاسپورتی که حداقل 18 ماه از اعتبارش باقی مانده باشد.
  • در صورتی که متاهل هستید، اصل شناسنامه و اصل قباله ازدواج را به همراه داشته باشید.

مزایای خرید ملک در یونان

مزایای خرید ملک در یونان و دریافت اقامت یونان این است که می توانید فرزندان زیر 21 سال و بالای 21 سالی که در یونان پذیرش دانشگاهی شده اند و همچنین همسر، والدین و والدین همسر را با خود ببرید. البته خرج والدین خود و والدین همسر را خودتان باید پرداخت نمایید. خرید ملک در این کشور موجب عدم وجود شرط حضور در آن می شود و در هر نیم سال تنها یک هفته باید حضور داشته باشید. همچنین می توانید از امکان زندگی و حقوق شهروندی در تمام کشورهای حوزه شنگن استفاده نمایید و برای ورود پول برای سرمایه گذاری در یونان مشکلی نداشته باشید.