مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در یونان

جمهوری یونان با پایتختی آتن کشوری در جنوب شرق اروپا قرار گرفته است. کشور یونان از شمال با بلغارستان، مقدونیه و آلبانی و از شرق با ترکیه دارای مرز خاکی است. این کشور همچنین به دریای مدیترانه و دریای یونان نیز راه دارد. کشور یونان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپا را به یکدیگر متصل می‌ کند. از این رو این کشور به دلیل واقع شدن در بین سه قاره از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار می باشد. کشور یونان دارای تاریخ، فرهنگ و تمدن بسیار ریشه ‌دار و غنی می باشد که از دیر باز و قبل از میلاد مسیح نیز در جریان بوده است. یونان مهد تمدن اروپا است و با تاریخی 5000 هزار ساله سهم مهمی در شکل گیری فرهنگ و ادبیات اروپایی داشته است. یونان در چند سال گذشته نه ‌تنها به دلیل داشتن طبیعت زیبا، آب ‌و هوای معتدل و موقعیت جغرافیایی بلکه به دلیل افت قابل‌ توجه قیمت‌ ها به دنبال بحران مالی که پس از سال 2010 بوجود آمد به یک مقصد سرمایه‌ گذاری مطلوب تبدیل ‌شده است. خرید ملک از راه های سرمایه گذاری در یونان است. خرید ملک در یونان فرصت مناسبی برای افرادی است که قصد دارند سرمایه خود را به اروپا منتقل کنند. برنامه گلدن ویزای یونان یکی از مناسب ترین برنامه های مهاجرت به این کشور از لحاظ هزینه است. اگر در جزایر یونان ملک را خریداری کنید، اقامت یونان را حتی در 1 الی 2 ماه می توانید کسب کنید.

خرید ملک در یونان

مزایای خرید ملک در یونان

 • امکان اعطای اقامت به والدین شخص متقاضی
 • امکان اعطای اقامت به والدین همسر شخص متقاضی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • امکان کار، زندگی و تحصیل در کلیه کشورهای حوزه شنگن
 • امکان انتقال سرمایه خود به حوزه اروپا
 • دریافت اقامت 5 ساله و امکان تمدید آن
 • امکان اخذ پاسپورت یونان پس از گذشت حدود 7 سال
 • قیمت پایین ملک در کشور یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی
 • عدم وجود شرط حضور
 • افتتاح حساب بانکی در بانک های یونان و اروپا

اقامت یونان خرید ملک

شرایط خرید ملک در یونان

کلیه افرادی که دارایی و توان مالی مکفی داشته باشند می توانند برای خرید ملک در این کشور اقدام کنند. به طور کلی تمام افرادی که از نظر توان مالی و سوء پیشینه مشکلی نداشته باشند واجد شرایط خرید ملک در یونان هستند. برای خرید ملک در یونان هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد و کلیه افراد بالای 18 سال می توانند برای خرید املاک در این کشور اقدام نمایند. علاوه بر اینها نیازی به ارائه مدرک زبان، سوابق شغلی و یا مدرک تحصیلی نمی باشد. بر اساس قانون کشور یونان اتباع خارجی می توانند در اغلب نقطه های کشور یونان، ملکی را صاحب شوند، اما با این شرایط باز هم برای خرید ملک در برخی از مناطق از جمله شرق اژه، مناطق شمال یونان، کرت، جزایر دودکان و رودس محدودیت هایی وجود دارد. در چنین مواردی شهروندانی که مقیم اتحادیه اروپا باید با مراجعه به شورای بخشدار محلی، مجوز خرید املاک و مستغلات دریافت کنند. شخص تقاضا کننده می بایست از دفترخانه های اسناد رسمی مجوز و تایید حقیقی بودن سند ملک را کسب کند. همه خریداران ملک در این کشور می بایست شماره ثبت مالیاتی مربوط به کشور یونان یعنی (AFM) را داشته باشند. این شماره ثبت از طریق دفترهای مخصوص امور مالیاتی این کشور ارائه می شود. برای این امر نشان داد شناسنامه برای شهروندان یونانی و اتحادیه اروپا کفایت می کند، اما اتباع غیر اروپایی برای درخواست این شماره می بایست گذرنامه یا اجازه اقامت خود را ارائه دهند. افراد متقاضی پس از این کار شماره مالیاتی دریافت کرده و می توانند  برای کارهای مالیاتی خود حسابرس مالیاتی انتخاب نمایند. این اقدامات توسط وکیل مهاجرت یونان انجام می شود. این مدارک به اضافه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می شود. بعد از افتتاح حساب متقاضی می تواند انتقال پول به منظور خرید ملک را انجام دهد. دولت یونان به افرادی اجازه خرید ملک در این کشور را می دهد که دارای سوء پیشینه نباشند. همچنین منابع مالی فرد باید در خارج از یونان باشد و به صورت قانونی بدست آمده باشند. پس از خرید ملک، خریدار باید اسناد برق، آب و گاز را توسط اداره شهرداری به نام خود انتقال دهد و پس از آن می توانند سند رسمی ملک خود را نیز دریافت نمایند و پس از طی کردن کلیه این مراحل می توان برای اخذ گلدن ویزای یونان اقدام نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل اخذ اقامت تمکن مالی یونان با کارشناسان ویزاپلاس ارتباط برقرار نمایید.

اخذ اقامت یونان با خرید ملک

کشور یونان در سال 2013 برای جذب سرمایه ‌از خارج کشور، قانون اخذ اقامت یونان با خرید ملک را تصویب نمود. مطابق با این قانون افراد تبعه کشورهای غیر اروپایی در صورت سرمایه ‌گذاری حداقل 250,000 یورو می ‌توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. متقاضی و خانواده وی با اخذ اقامت کشور یونان می ‌توانند از همان ابتدا در تمامی کشورهای حوزه شنگن کار، زندگی و تحصیل کنند. در واقع با اخذ اقامت یونان متقاضی مقیم کل کشورهای حوزه شنگن خواهد بود. متقاضی نیز با کمک ویزای همراه حق گرفتن ویزا برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود و حتی برای والدین خود و همسرش، در صورتی که مخارج آنها را پرداخت کند را دارد. فرزندان تا سن 24 سالگی در صورت اثبات وابستگی می توانند به ویزای والدین الحاق شوند. پس از آنکه خانه را در یونان خریداری شد، به تقاضا کننده یک کارت اقامت که به صورت موقت و یک ساله است، تحت عنوان اقامت اروپا (TRP) اعطا می‌ شود و پس از آنکه 5 سال گذشت و ملک خریداری شده فروخته نشده باشد و متقاضی سابقه کیفری نداشته باشد، اقامت دائم تحت عنوان (PR) را می ‌تواند اخذ نماید. اخذ اقامت دائم به واسطه خرید ملک در یونان راحت است و خیلی سخت نیست. برای کسب اقامت دائم کشور یونان احتیاجی به حضور همیشگی و مستمر در این کشور نیست. برای کسب اقامت فقط نیاز است فرد متقاضی 14 روز در سال در یونان ساکن باشد و به آسانی می تواند جهت داشتن اقامت دائم اقدام کند. پس از آنکه 7 سال را سپری کردند، چنانچه متقاضیان همچنان به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور تمایل داشته باشند، و در صورت داشتن شرایط لازم جهت دریافت و کسب پاسپورت کشور یونان، برای این کار اقدام نمایند. روند اخذ اقامت یونان به واسطه خرید ملک، اغلب حدود 4 الی 6 ماه وقت می برد.

شرایط خرید ملک در یونان

هزینه خرید ملک در یونان

همانطور که خدمت شما عزیزان عرض کردیم، برای اخذ اقامت یونان ارزش ملک خریداری شده می بایست حداقل 250,000 یورو باشد. ارزش ملک باید توسط کارشناس رسمی تعیین شود و متقاضی باید هزینه کارشناسی ملک را نیز در نظر داشته باشد. همچنین متقاضی باید قیمت اصلی ملک را که توسط وزارت دادگستری این کشور تعیین شده است را بدست آورد. علاوه بر این در خصوص سوابق مالیاتی ملک انتخابی تحقیقات لازمه را بعمل آورد. همینطور بررسی مسائل بانکی و تعداد وام هایی که به واسطه سند ملک مد نظر دریافت شده است و مطمئن بودن بابت تسویه کردن وام های دریافت شده به واسطه شخص وام گیرنده و بررسی مسائلی مانند جریمه های دولتی ملک مورد نظر از دیگر وظایف خریدار است. در صورت تمایل متقاضی برای خرید ملک مد نظر قولنامه ‌ای در دفتر اسناد رسمی تنظیم خواهد شد و متقاضی باید 10 درصد از مبلغ ملک را پرداخت نماید. در نظر داشته باشید این پرداخت نباید به صورت نقدی انجام شود بلکه باید تنها از حساب بانکی شخص خریدار به حساب بانکی شخص مالک انتقال داده شود. جدا از پرداخت هزینه ملک در طی خرید ملک و اخذ اقامت کشور یونان، فرد تقاضا کننده می بایست از میزان ارزش و بهای ملک به اندازه 3 درصد را برای مالیات، 2 درصد را برای مخارج کارشناسی، معاملات ملکی و جدا از آن 2000 یورو جهت درخواست صدور اقامت پرداخت نماید. افزون بر هزینه خرید ملک در یونان، فرد تقاضا کننده باید هزینه‌ های اضافی دیگر از جمله مخارج بیمه بابت خدمات ملک خریداری شده و هزینه منتقل کردن سند خدماتی همچون برق، آب و... را نیز لحاظ نماید. بیمه ملک چیزی حدود 200 الی 300 یورو هزینه خواهد داشت. خریداران ملک در یونان ملزم به پرداخت مالیات متناسب با شرایط خود هستند. کشور یونان از جمله کشورهایی است که به نسبت مشمول مالیات های سنگینی است. مالیات با ارزش افزوده این کشور با 19.4 درصد احتساب می شود که در زمان خرید ملک پرداخت این مبلغ با خریدار و یا سرمایه گذار ملک است. همچنین مالیات برآمده از درآمد اجاره ملک در یونان با بهره وری 11 تا 13 درصد است. هزینه مالیات خرید با توجه به ارزش مالیاتی ملک ارزیابی می شود. این مالیات در بخش اول به میزان 7 درصد و برای مابقی معامله 9 درصد است که به هزینه مالیاتی اضافه می شود و می بایست توسط خریدار پرداخت شود. مالیات بر سود سرمایه حاصل از فروش ملک در یونان 15 درصد است.

هزینه خرید ملک در یونان

مراحل خرید ملک در یونان

خرید ملک در کشور یونان نیاز به مستندسازی و مجوز بانک یونان است. شما باید یک شمار ثبت مالیاتی از سرویس درآمد داخلی تهیه کنید، همچنین اگر قصد خرید ملک به صورت شریکی را دارید، باید هر کدام به صورت جداگانه این مدارک را تهیه کنید. اولین و مهم ترین مرحله برای خرید ملک در یونان استخدام وکیل مناسب املاک و مستغلات است. وظیفه اصلی وکیل حفظ منافع شما در معامله است. مرحله بعدی انتخاب ملک است که در این مرحله اگر ملکی را پسندیدید، وکیل شما توافقنامه خرید اولیه را ایجاد می کند و پس از توافق و امضا طرفین، شما به عنوان خریدار باید ده درصد از پول ملک را واریز کنید. البته در این خرید ملک وکیل شما باید بررسی کند که آیا اتهاماتی در مورد این ملک وجود دارد یا خیر و کلیه مالیات های این ملک توسط فروشنده پرداخت شده است یا خیر. اگر تمام بررسی ها انجام شد، در صورت عدم مشکل ملک را بخرید. فروش ملک در یونان بین 4 تا 6 هفته طول می کشد. وظیفه شما و وکیل شما این است که دفتر اسناد رسمی را برای تهیه قرارداد پیدا کنید. هر دو طرف معامله باید قرارداد را در حضور سر دفتر امضا کنند که معامله را در سوابق عمومی ثبت و تایید می‌شود. مرحله آخر خرید ملک در یونان شامل ارسال نسخه های سند، انتقال گواهینامه به ریجستری وام برای تغییر مالکیت املاک به نام شما است. در کل مراحل خرید ملک در یونان شامل موارد زیر است:

 • انتخاب ملک و تعیین وکیل حقوقی
 • صدور شماره مالیاتی
 • بررسی فنی اموال
 • پرداخت عوارض تمبر
 • تکمیل قرارداد خرید
 • ثبت عنوان در ثبت محلی اراضی
 • ثبت املاک به صورت آنلاین در سازمان امور مالیاتی

خرید ملک در یونان برای اتباع اروپایی آزادانه و بی دردسر انجام می شود، اما خرید ملک برای اتباع غیر اتحادیه اروپا کمی دشوارتر است. خریدار ملک در یونان باید یک حساب بانکی داشته باشد و تمام وجه موردنیاز برای خرید (قیمت ملک، هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت نام و ... ) را منتقل کند تا طبق قانون مالیات یونان باشد. مانند هر کشور دیگری خرید ملک در یونان محدودیت های خاصی برای خریداران دارد که اطلاع از آن ها برای هر خریداری واجب است. اگر قصد خرید ملک در یونان را دارید، باید اطلاعات کافی و جامعی درباره مراحل خرید و چگونگی خرید ملک در یونان داشته باشید تا بتوانید سرمایه گذاری خوبی داشته باشید. پیشنهاد ما به شما مشورت با مشاوران ویزا پلاس است. مشاوران و وکلا ویزا پلاس به شما کمک می کنند تا بدون هیچ دغدغه و نگرانی بتوانید تمام این مراحل پر پیچ و خم خرید ملک در یونان را طی کنید و بتوانید خریدی امن و مطمئن داشته باشید. با مشاوران ویزا پلاس در ارتباط باشید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

قانون اخذ اقامت یونان با خرید ملک چیست؟

یکی از پرطرفدارترین راه های اخذ اقامت یونان خرید املاک و مستغلات است که به این ویزا، ویزای سرمایه گذاری نیز می گویند. خرید ملک یک راه برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا است که می توانند با خرید ملک ویزای اقامت دریافت کنند. خرید ملک سهم قابل توجهی در اقتصاد یونان دارد. 

هدف کشور یونان اخذ سرمایه های خارجی است که در راستای این هدف در 18 آپریل 2018 قوانین مرتبط با اخذ اقامت به واسطه سرمایه گذاری را تصویب کرد. طبق این قانون شهروندان غیر اروپایی این امکان را دارند که با خرید ملکی به ارزش 250 هزار یورو در یونان اقامت این کشور را دریافت کنند. به این ویزا ویزای طلایی یونان یا Greece Golden Visa نیز گفته می شود. 

بعد از خرید خانه در یونان به شما کارت اقامت یک ساله داده می شود و در صورتی که بعد از یک سال همچنان ملک خود را به فروش نرسانده باشید و مرتکب خلاف کیفری نیز نشده باشید می توانید برای دریافت اقامت دائم یونان اقدام کنید. که دریافت اقامت دائم در یونان پیچیدگی زیادی ندارد. 

قانون اخذ اقامت یونان با خرید ملک چیست؟

یکی از مزیت های دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری یونان و اخذ ویزای طلایی این کشور آن است که شما می توانید با دریافت ویزای این کشور در تمام کشورهای حوزه شنگن به زندگی، کار و تحصیل بپردازید. از آنجایی که به کمک دریافت اقامت این کشور از این طریق شما مقیم این کشور محسوب می شوید از همان لحظه دریافت ویزا امکان افتتاح حساب، تحصیل، شروع کسب و کار، زندگی و هر اقدامی که یک شهروند اتحادیه اروپا می تواند انجام دهد را در اختیار دارید. پس از خرید ملک شما می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 21 سال، یا فرزندان بالای 21 سال مجرد که پذیرش دانشگاهی در یونان داشته باشند؛ مادر و پدر خود و مادر و پدر همسر خود( در صورتی که اثبات کنید مخارج زندگی آن ها با شما است) اقامت یونان و تمام کشورهای حوزه شنگن را دریافت کنید و حتی لازم به زندگی در این کشورها نیست. شما می توانید بعد از خرید ملک و دریافت ویزا خود به ایران برگشته و یا در سایر کشورهای حوزه شنگن اقامت داشته باشید. 

و در آخر لازم به ذکر است که شما مجبور به خرید یک ملک به مبلغ 250 هزار یورو نیستید و این امکان را دارید که با خرید چند ملک که مجموعا به 250 هزار یورو برسد ویزای طلایی را دریافت کنید. 

پاسپورت یونان با خرید ملک

با خرید ملک در یونان یک ویزا برای اقامت از طریق سرمایه گذاری برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که سهم زیادی در اقتصاد یونان دارند، صادر می شود. البته گزینه های زیادی برای گرفتن پاسپورت یونان وجود دارد که رایج ترین آن خرید ملک است. اخذ پاسپورت یونان با خرید ملک از بهترین و محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا است. با خرید ملک در یونان شما پاسپورت یونان را دریافت می کنید، چراکه سهم زیادی در اقتصاد یونان دارید. دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک شرایطی دارد. شرط اول این است که فرد باید خارج از اتحادیه اروپا باشد. شرط دوم نیز شرایط مالی شخص است. شرط های دیگر نیز است که شامل نداشتن سوء پیشینه، داشتن حداقل 18 سال، داشتن دانش زبانی، نداشتن ممنوعیت به ورد کشورهای اتحادیه و... است.

پاسپورت یونان با خرید ملک

قیمت خرید ملک در یونان

افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان هستند، مهم ترین دغدغه ای که دارند قیمت خانه در این کشور است. قیمت خرید ملک در یونان بر اساس عوامل مختلفی چون منطقه، متراژ خانه، امکانات خانه و... تعیین می شود. افرادی که پول اندکی برای سرمایه گذاری در یونان دارند، می توانند خانه های قدیمی را در محل های معمولی خریداری کنند که هزینه کمتری برای فروش آن ها در نظر گرفته شده باشد، همچنین هر چه خانه ای که انتخاب می کنید در مرکز شهر و شهرهای مهم و شلوغ یونان باشد، از قیمت بیشتری برخوردار است. مدل خانه نیز در قیمت آن تاثیر می گذارد. در حقیقت عوامل زیادی است که بر قیمت ملک در یونان تاثیر می گذارد. برای مثال به طور تقریبی قیمت آپارتمان نوساز یک خوابه در جزایر یونان برابر با 70 هزار یورو، دو خوابه 100 هزار یورو، سه خوابه 120 هزار یورو و بالاتر است. قیمت ملک نیز در حومه شهر به صورت ویلاهای چند خوابه نیز از 100 هزار یورو به بالاتر است. به این توجه داشته باشید که خانه های شهری در یونان مناسب تر از خانه های ویلایی است. این قیمت ها حدودی درباره انواع خانه در یونان است که برای شما مثال زده شد ولی اگر به دنبال خرید ملک در یونان هستید و می خواهید از قیمت ملک اطلاعاتی کسب کنید با ارائه خانه مدنظر خود به کارشناسان ما راهنمایی و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

مراحل خرید ملک در یونان

خدمات ویزا پلاس در خصوص خرید ملک یونان

افرادی که برای اولین بار اقدام به سرمایه گذاری یا خرید ملک در یونان می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. خرید ملک در یونان یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، انتخاب ملک، انعقاد قرارداد خرید، انجام پرداختها، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس تجربه ای نزدیک به دو دهه دارد و رزومه درخشان و تسلط کامل و دقیق و همه جانبه نسبت به قوانین و مقررات مهاجرتی یونان و همینطور کسب موفقیت های بسیار زیاد در سرمایه گذاری در این کشور، با کمال میل می تواند شما را در زمینه دریافت گلدن ویزای یونان، اخذ اقامت یونان، هزینه اقامت و زندگی در یونان، هزینه تمکن مالی یونان و... همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

دیدگاه‌ها  
برای خرید ملک در یونان حداقل چقدر باید داشته باشیم؟
به نقل از سعید:
برای خرید ملک در یونان حداقل چقدر باید داشته باشیم؟

برای اخذ اقامت یونان ارزش ملک خریداری شده می بایست حداقل 250,000 یورو باشد.
با خرید ملک در یونان می تونیم اقامت بگیریم؟
با خرید ملک در یونان اقامتم می دن؟
به نقل از هانیه:
با خرید ملک در یونان اقامتم می دن؟

سلام هانیه عزیز؛
بله شما می توانید از طریق خرید ملک در یونان اقامت این کشور را دریافت کنید.
سلام وقت بخیر - برای هزینه خرید ملک در یونان محدودیت هم وجود داره؟
به نقل از تینا مردانی:
سلام وقت بخیر - برای هزینه خرید ملک در یونان محدودیت هم وجود داره؟

سلام بر شما خانم مردانی عزیز- ممنون از شما، برای خرید ملک در یونان به منظور اخذ اقامت باید به حداقل میزان مشخصی خرید انجام دهید. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس در تماس باشید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول خرید ملک در یونان

آیا خرید ملک در یونان برای اتباع خارجی محدودیتی وجود دارد؟
اتباع خارجی می توانند برای خرید ملک در بسیاری از مناطق یونان به غیر از برخی مناطق مرزی از جمله قسمت های شمالی این کشور، کرت و رودس، جزایر دوکان و شرق اژه به دلیل منع قانونی، اقدام نمایند.
روند دریافت اقامت دائم در یونان از طریق خرید ملک چگونه است؟
فرد متقاضی پس از خرید ملک، اقامت یکساله یونان را اخذ می کند و در صورت نداشتن سابقه کیفری و حفظ ملک می تواند پس از 5 سال، اقدام به ارائه درخواست اقامت دائم بدهد.