مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در اسلواکی

اسلواکی کشوری محصور در خشکی است که در اروپای مرکزی قرار دارد. پایتخت آن براتیسلاوا و واحد پول آن یورو است. این کشور در سال 2004 به اتحادیه اروپا و از سال 2007 به حوزه شنگن ملحق شد که در نتیجه آن کسانی که اقامت دائم اسلواکی را دریافت کنند می توانند به هرجای اروپا سفر کنند و اگر پاسپورت اسلواکی را داشته باشند می توانند به راحتی در هر جای اروپا زندگی کنند. از زمان پیوستن اسلواکی به اتحادیه اروپا خرید ملک در اسلواکی تقریبا برای هر کسی این کشور امکان پذیر بوده و بازار املاک و مستغلات در اسلواکی بین شهروندان این کشور و افراد خارجی که به نحوی اقامت اسلواکی را دارند تفاوت و تبعیضی قائل نمی باشد. خرید ملک در اسلواکی همچنین می تواند یک گزینه بسیار خوب جهت سرمایه گذاری باشد. املاک کشور اسلواکی با توجه به موقعیت استراتژیک، محدودیت حیطه سرزمینی و با توجه به تقاضای بالا دارای ارزش بسیار بالایی هستند. بهترین نقطه برای خرید ملک برای سرمایه گذاری پایتخت اسلواکی براتیسلاوا است، گرچه خیلی مهم نیست که خریدار در شهرهای این کشور اقدام به خرید ملک می کند یا در قسمت های حومه و کوهستانی. تنها استثناء برای خرید توسط خارجیان، زمین کشاورزی و جنگلی و مراتع است. طبق قانون حفاظت و استفاده از ثروت معدنی، خارجیان و افراد غیر اسلواکیایی تحت شرایط خاصی می توانند نسبت به خرید زمین کشاورزی و جنگلی و مراتع اقدام نمایند. در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در اسلواکی و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

شرایط خرید ملک در اسلواکی

هیچگونه محدودیت قانونی برای خریداران ملک در اسلواکی وجود ندارد. ملک مورد نظر را باید قبل از خرید به طور کامل بررسی نمایید. توصیه می شود با اخذ یک ویزای توریستی به کشور مورد نظر رفته و ملک را از نزدیک بازدید کامل و دقیق نمایید. هنگامی که خانه مورد نظر انتخاب شد خریدار باید 10 درصد از قیمت ملک را به عنوان سپرده برای تامین اموال و برای فرآیند قانونی و شروع آن پرداخت نماید. در این زمان، قرارداد پیش خرید نیز بین طرفین امضا خواهد شد. در صورتی که خریدار پس از سپردن مبلغ پیش پرداخت تصمیم خود را عوض کند، مسئولیت هر هزینه ای که صاحب ملک انجام داده است به عهده خریدار می باشد. همچنین اگر این قضیه در مورد فروشنده اتفاق بیافتد، یعنی فروشنده تصمیم خود را تغییر دهد، او مسئول پرداخت هر گونه هزینه ای است که به صورت قانونی پرداخت شده است و ودیعه یاد شده به طور کامل به خریدار بازگردانده می شود. گام بعدی، فرآیند تهیه گزارش ملک توسط یک نقشه بردار است که پس از آن یک کپی به وکیل ارائه می شود تا وی بتواند قرارداد نهایی را آماده کند. در این مرحله، خریدار مابقی قیمت تعیین شده را به فروشنده می پردازد. توصیه می شود خریدار قبل از پرداخت مابقی قیمت ملک از آژانس املاک تقاضای سند کاداستر نماید. گواهی کاداستر نشان می دهد که زمین با وام های مسکن و دیگر انواع محدودیت های قانونی تضمین شده است و صاحب ملک از وام های دولتی در خصوص ملک مورد نظر معاف است. نحوه مالکیت املاک اعم از زمین، ویلا، آپارتمان و املاک تجاری و اداری طبق قوانین کشور اسلواکی صد در صد است. این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهم ترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می گردد.

اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک

هزینه خرید ملک در اسلواکی

قیمت املاک برای خرید در شهر براتیسلاوا از حدود 120,000 یورو شروع می شود و تا حدود 400,000 یورو خواهد بود، البته در املاک بزرگ تر قیمت بالاتر نیز خواهد رفت. کشور اسلواکی به افراد خارجی مانند سایر کشورهای اروپایی وام های خرید مسکن نیز پرداخت می نماید. سود این وام ها بین 5 تا 7 درصد خواهد بود. این وام ها به افراد کمک بسیار زیادی می کند.

هزینه خرید ملک در اسلواکی به طور تقریبی به شرح زیر می باشد:

  • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر حدود 2878 یورو
  • قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر حدود 2065 یورو
  • قیمت یک آپارتمان 70 یا 80 متری در نقطه خوب شهر براتیسلاوا 150,000 یورو
  • قیمت یک آپارتمان 70 یا 80 متری در اطراف شهر براتیسلاوا 70,000 یورو
  • قیمت هر متر مربع زمین در خارج از محدوده شهری بین 100 تا 500 یورو با توجه به موقعیت آن

خریدار علاوه بر قیمت ملک باید هزینه های دیگر خرید ملک در اسلواکی را نیز در نظر بگیرد. هزینه های دیگر شامل هزینه قرارداد فروش، هزینه آژانس املاک، هزینه ثبت مالیات های اجرایی، مالیات بر دارایی و مالیات انتقال سند می شود.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری در سال های اخیر برای علاقمندان به مهاجرت به اروپا است. صرف خرید ملک در اکثر کشورها، از جمله کشور اسلواکی، دلیل بر اقامت نخواهد بود و افراد نمی توانند با خرید یک ملک به اقامت دست پیدا کنند. کشور اسلواکی برای خرید ملک هیچ گونه محدودیتی برای اتباع کشورهای دیگر قائل نشده است و افرادی که در این کشور اقامت تحصیلی یا کاری داشته باشند نیز می توانند در این کشور ملک خریداری کنند اما نمی توانند به دنبال خرید آن ملک درخواست اقامت نمایند. متقاضی دریافت اقامت اسلواکی، پس از خرید ملک بایستی از طرق دیگر نظیر ثبت شرکت در اسلواکی نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. قطعا ملک خریداری شده پرونده اقامتی شما در این کشور را قوت خواهد بخشید.

خرید خانه ارزان در اسلواکی

همانطور که ذکر شد قیمت ملک در اسلواکی بسیار ارزان تر از دیگر نقاط اروپاست. در کنار همه اینها این نکته را نیز در نظر بگیرید که شما از طریق اجاره دادن ملک می توانید درآمد یورویی کسب نمایید. اسلواکی هر ساله تعدادی زیادی دانشجوی بین المللی می پذیرد. براتیسلاوا شهری دانشجویی و همینطور توریستی است و اجاره دادن ملک در اسلواکی بسیار راحت و بدون دردسر خواهد بود.

 

 

نوشتن دیدگاه