مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت اسلواکی

اسلواکی کشوری زیبا است که در اروپای مرکزی قرار گرفته است و از جهات مختلف با کشورهای اروپایی همسایه است. از سمت جنوب با مجارستان از سمت شرق با اوکراین از سمت شمال با لهستان و از سمت غرب با اتریش و جمهوری چک همسایه است. پایتخت این کشور براتیسلاوا بوده و زبان رسمی این کشور اسلواک است. این کشور در سال 2004 عضو کشورهای اتحادیه اروپا شد و جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر دارد. با دریافت اقامت اسلواکی می توانید به کشورهایی که عضو شینگن هستند سفر کنید، به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی افراد می توانند برای کار به کشورهای دیگر اروپایی سفر کنند که از جمله آن می توان به وین اشاره کرد. فاصله بین براتیسلاوا و وین حدود 70 کیلومتر است و شما با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می توانید بین دو کشور بدون هیچ مشکلی جا به جا شوید.
چرا اقامت اسلواکی مهم است؟ به دلیل اینکه این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی قوانین ساده تری دارد و می توانید براحتی اقامت اسلواکي را دریافت کنید. اقامت دائم این کشور همانند دیگر کشورها در 5 سال اول به صورت موقت صادر می شود و پس از آن با تایید صلاحیت برای شما اقامت دائم صادر می شود.

مزایای اخذ اقامت اسلواکی

 • دریافت اقامت اسلواکی با بیمه درمانی.
 • اجازه کار با شرکت‌های بین المللی بدون محدودیت.
 • از پایتخت اسلواکی تا مرکز اروپا فقط 40 دقیقه فاصله دارید.
 • با استفاده از پاسپورت اسلواکی می توانید به بیش از 165 کشور دنیا سفر کنید.
 • این کشور صلح طلب بوده که همین امر امنیت در اسلواکی را بسیار بالا برده است.
 • حمایت دولت اسلواکی برای ایده های جدید در جهت کسب و کار مورد استقبال قرار داده می شود.
 • امکان استفاده رایگان از تمامی مزایای زندگی در اروپا مانند تحصیل، خدمات بهداشتی.
  اقامت در اسلواکی

 

روش های دریافت اقامت دائم اسلواکی

برای دریافت اقامت دائم اسلواکی روش هایی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

اقامت اسلواکی از طریق کار

کشور اسلواکی از جمله کشورهای مرفه اروپایی است که برای مهاجرت به این کشور افرادی زیادی درخواست می دهند. در قانون کار این کشور اولویت با افرادی اسلواکیایی است و سپس با افراد اتحادیه اروپا است. درصورتی که کارفرما افراد مورد نظر خود را از این دو طریق پیدا نکند می تواند با مراجعه به اداره کاریابی اسلواکی، درخواست Job Offer دهد تا بتواند نیروی کار اتباع خارجی که در حوزه اتحادیه اروپا نیستند را استخدام کند. اقامت کار در اسلواکی کمی سخت به دست می آید، اما می توان اجازه کار موقت حداکثر 2 ساله برای ایرانیان اسلواکی دریافت کرد.

اقامت اسلواکی ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در اسلواکی محدودیت سنی وجود ندارد و شما در دو حالت می توانید ثبت شرکت کنید. ثبت شرکت با سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد. در کشور اسلواکی بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی هزینه سنگین برای ثبت شرکت ندارید. پس برای ثبت شرکت در این کشور بدون هیچ مشکلی می توانید به تأسیس شرکت تجاری بپردازید و در پی آن اقامت اسلواکی را دریافت کنند.

 • مدارک مورد نظر برای ثبت شرکت در اسلواکی
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
 • اصل پاسپورت و دو نسخه کپی برابر اصل
 • صفحات مورد نظر در پاسپورت اسکن شود
 • حداقل پنج اسم جهت ثبت شرکت پیشنهاد دهید
 • ارائه پلان بیزنس و طرح توجیهی برای شرکت
 • آدرس و کد پستی ده رقمی ثبت شرکت اسلواکی در ایران

اقامت اسلواکی با خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسلواکی و دریافت اقامت یکی دیگر از روش های مرسوم در سراسر دنیا است. خرید ملک برای سایر شهروندان کشورهای دیگر آزاد است اما خرید ملک در اسلواکی باعث اقامت دائم نمی شود. تنها قانون اقامت در اسلواکی خرید زمین کشاورزی و زمین جنگل است. طبق قانون جدید که به تصویب رسیده است خارجی ها می توانند زمین های کشاورزی و جنگلی در اسلواکی خریداری کنند. با خرید زمین شما باید 3 سال فعالیت تجاری بر روی زمین داشته باشید که سپس موفق به دریافت اقامت دائم خواهید شد.

اقامت اسلواکی با ازدواج

از لحاظ قانونی بدون هیچ مشکلی می توانید با شهروندان اسلواکیایی ازدواج کنید. دریافت اقامت دائم اسلواکی باید توسط قوانین این کشور انجام شود. مراسم مذهبی ازدواج باید در کلیسا و توسط کشیش به ثبت برسید، و مراسم رسمی باید در حضور شهردار و یا یک مشاور ثبت گردد. مدارک مورد نیاز حداقل باید 15 روز قبل از مراسم ازدواج به اداره ثبت ارسال شود. مدارک مورد نیاز گواهی تولد، محل تولد، اطلاعات کامل از پدر و مادرشان، تایید مسکن، تایید شهروند اسلواکی می باشد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با ویزاپلاس در ارتباط باشید.

 

 

نوشتن دیدگاه