مشاوره رایگان: 02122110460
خرید ملک در آلمان

کشور آلمان جز 32 کشور اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت کشور آلمان شهر برلین است و عملا موتور اقتصادی کشور آلمان به صورت عمده در چهار شهر مونیخ، برلین، هامبورگ و فرانکفورت متمرکز شده است. جمهوری فدرال آلمان هم اکنون عضو سازمان ملل متحد، ناتو و از بنیان گذاران اتحادیه اروپا است. کشور آلمان از شمال با دانمارک، از شرق با جمهوری چک و لهستان و از غرب با لوکزامبورگ، فرانسه، هلند و بلژیک و از جنوب با سوئیس و اتریش هم مرز است و این بدان معنا است که کشور آلمان، در موقعیت فوق العاده اقتصادی و زیست محیطی قرار گرفته است. آنچه که یک کشور را به یک فرصت برای سرمایه گذاری تبدیل می کند بررسی آن کشور از نظر ساختار اقتصادی، حقوقی و مالیاتی می باشد. به این منظوردر این مقاله از ویزاپلاس در یک نگاه اجمالی به آمار و ارقام کشور آلمان می پردازیم و آن را از نظر نرخ بیکاری، تولید ناخالص داخلی و نرخ مالیات بررسی خواهیم کرد.

خرید ملک در آلمان و اقامت

نکته اول اینکه نرخ بیکاری در کشور آلمان 3.4% می باشد. سرانه تولید ناخالص داخلی 3 تریلیون یورو می باشد. مالیات بر درآمد که بر اساس رده شغلی، حداقل و یا حداکثر میزان درآمد و همچنین وضعیت تاهل فرد بستگی دارد و از 14 تا 42% بر اساس عوامل ذکر شده متغیر می باشد. با توجه به آمار ذکر شده و هچنین با توجه به رشد اقتصادی کشور آلمان و نرخ بیکاری این کشور می توان گفت خرید خانه در آلمان فرصت مناسبی برای افرادی است که به دنبال انتقال سرمایه خود می باشند و هچنین افراد علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات می توانند برای خرید ملک در آلمان اقدام کنند. با توجه به اینکه کشور آلمان، بر خلاف کشورهایی دیگر نظیر سوئیس و دانمارک، هیچ گونه محدودیتی برای خرید ملک برای خارجیان قائل نمی باشد و این فرصت را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار داده است، می توان اظهار داشت که بازار املاک و مستغلات کشور آلمان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در آلمان می باشد.

نحوه خرید ملک در آلمان


خرید ملک در آلمان یکی از راه هایی است که افراد زیادی از طریق آن به دنبال دریافت اقامت کشور آلمان می باشند. در این خصوص لازم است بدانید که خرید ملک در آلمان منجر به اقامت فردی که ملکی را در این کشور خریداری کرده است نمی شود. بلکه شما اقامت مسکونی اخذ خواهید کرد، بدان معنا که تا زمانی که ملک بنام شما باشد می توانید ویزای رفت و آمد بلند مدت دریافت کنید و این می تواند شانس خوبی باشد تا شما بتوانید از طرق دیگر مانند ویزای کار یا ثبت شرکت در آلمان، اقامت دائم کشور آلمان را بدست آورید.

شرایط خرید ملک در آلمان

باید بدانید که برای خرید ملک در آلمان، سپرده اولیه شما باید شامل 10 درصد از کل قرارداد یا بهای ملک شما باشد و و همزمان خریدار موظف است مالیات املاک و مستغلات را پرداخت کرده باشد. برخی از موانع مالیاتی برای سرمایه گذاران حذف شده است. ضمنا، مالیات درآمد بدست آمده، برای مدت کمتر از 10 سال، 25% اعمال شده است. این بدین معناست که سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در این کشور بسیار مطمئن می باشد. هزینه های تعاملات نیز دارای نرخ 7 تا 12 درصد برای خریداران است. مالیاتی که توسط خریدار باید برای انتقال ملک پرداخت شود به میزان 3.5 تا 7 درصد از پول کل ملک است. هزینه دفاتر اسناد رسمی نیز به اندازه 1.2 تا 1.5 درصد کل مبلغ ملک است. برای ثبت نام خرید ملک نیز باید 0.8 تا 1.2 درصد بپردازید.

قیمت ملک در آلمان

حدود شاخص قیمت خانه برای هر متر مربع در شهرهای مهم آلمان به شرح ذیل است:

  • هامبورگ: نرخ آپارتمان 3669 یورو، نرخ خانه ویلایی 2529 یورو
  • مونیخ: نرخ آپارتمان 5839 یورو، نرخ خانه ویلایی 4233 یورو
  • برلین: نرخ آپارتمان 3593 یورو، نرخ خانه ویلایی 2321 یورو
  • فرانکفورت: نرخ آپارتمان 3167 یورو، نرخ خانه ویلایی 2500 یورو
  • کلن: نرخ آپارتمان 2671 یورو، نرخ خانه ویلایی 2240 یورو
  • هانوفر: نرخ آپارتمان 2257 یورو، نرخ خانه ویلایی 2007 یورو 

 شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ انواع ویزا و بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

 

نوشتن دیدگاه