مشاوره رایگان: 02122110460
گلدن ویزای پرتغال

کشور پرتغال به دلیل قرار گرفتن در موقعیتی عالی در اروپا، عضویت در اتحادیه اروپا و کشورهای پیمان شینگن و همچنین اقتصاد قوی با درصد ریسک پذیری پایین به یک قطب سرمایه گذاری قدرتمند در اروپا تبدیل شده است. دولت پرتغال در سال 2012 برنامه مجوز اقامت طلایی ARI و یا گلدن ویزا را معرفی نمود تا شهروندان غیراروپایی بتوانند از این طریق اقامت پرتغال را اخذ نمایند. برنامه گلدن ویزای پرتغال فقط مخصوص شهروندانی است که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند. گلدن ویزای پرتغال یا ویزای طلایی پرتغال نوعی از ویزای سرمایه گذاری است و یکی از سریع ترین و در عین حال قطعی ترین برنامه های مهاجرت به اروپا برای سرمایه گذاران بین المللی است. افراد می توانند سرمایه خود را برای آغاز کار شخصی خود سرمایه گذاری کنند. همچنین شراکت در پروژه های فعال در پرتغال نیز برای دریافت این ویزا کافی می باشد. از مهم ترین مزایای این روش شرط حضور تنها 7 روز در طول سال در این کشور و همچنین امکان سفر بدون محدودیت به سایر کشورهای اروپایی با داشتن ویزای طلایی پرتغال می باشد. روش های بسیاری جهت اخذ ویزا طلایی پرتغال وجود دارد. خرید ملک تنها یکی از روش های دریافت گلدن ویزای پرتغال می باشد. روش های دیگر مانند سرمایه گذاری در مرمت پروژه های میراث فرهنگی و یا سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ عمرانی نیز از روش های دریافت این ویزا می باشند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ ویزای تمکن مالی پرتغال، گلدن ویزای پرتغال و سایر کشورهای حوزه شینگن با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

مزایای گلدن ویزای پرتغال

 • امکان اخذ پاسپورت پرتغال پس از 5 سال سرمایه گذاری اولیه
 • زندگی در کشوری اروپایی، امن و با ثبات
 • بهره مندی از خدمات درمانی سطح بالا
 • امکان سرمایه گذاری انعطاف پذیر و مقرون به صرفه
 • سفر به کشورهای حوزه شینگن
 • هزینه های پایین زندگی
 • سیستم مالیاتی شفاف با نرخ مالیاتی پایین
 • برخورداری از بالاترین استانداردهای زندگی
 • عدم وجود شرط حضور
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی و سوابق شغلی
 • عدم وجود شرایط سنی خاص
 • امکان اخذ اقامت برای همراهان از جمله همسر یا شریک زندگی، فرزندان تحت تکفل مجرد حتی بالای 18 سال یا وابسته به همسر یا شریک زندگی و والدین زوجین
 • کسب چهارمین پاسپورت معتبر جهان
 • سفر بدون ویزا یا ویزای فرودگاهی به 188 کشور دنیا پس از اخذ اقامت و تابعیت

گلدن ویزای پرتغال

انواع گلدن ویزای پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال به منظور دریافت گلدن ویزای پرتغال یا همان ویزای طلایی پرتغال به هشت روش امکان پذیر می باشد.

 1. انتقال سرمایه به کشور پرتغال به میزان یک میلیون یورو
  متقاضی می تواند به مبلغ یک میلیون یورو در یکی از بانک های کشور پرتغال سرمایه گذاری کند. همچنین امکان سرمایه گذاری در پرتغال با این مبلغ برای خرید سهام در شرکت های خصوصی و دولتی و خرید هر نوع اوراق بهادار امکان پذیر است. متقاضی باید یک تاییدیه از یک موسسه مالی در پرتغال ارائه نماید که نشان دهد سرمایه گذار تنها مالک و یا دارنده سرمایه است. در صورت سرمایه گذاری از طریق یک شرکت متقاضی باید گواهینامه ای از اداره ثبت شرکت پرتغال ارائه نماید که نشان دهد که این فرد صاحب این سرمایه می باشد.
 2. ایجاد حداقل 10 موقعیت شغلی تمام وقت در پرتغال
  این روش زیر مجموعه کارآفرینی پرتغال است و سرمایه گذار باید بتواند بدون در نظر داشتن میزان سرمایه در یکی از مناطق این کشور برای حداقل 10 نفر شغل ایجاد کند و کارمندان خود را در اداره تامین اجتماعی این کشور ثبت نام کند. البته تعداد نفرات بر اساس میزان جمعیت هر منطقه قابل تغییر می باشد که اگر کارآفرینی در نقاط کم جمعیت باشد این میزان می توان تا 8 نفر نیز باشد. برای تمدید مدت اقامت طلایی، متقاضی باید یک گواهینامه به روز شده از سازمان تامین اجتماعی پرتغال با مفاد قبلی و تایید بر حفظ 10 کارمند ارائه نماید.
 3. خرید ملک نوساز در پرتغال با سرمایه گذاری 500 هزار یورو
  روش دیگر سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک در پرتغال می باشد. در این روش بایستی سرمایه گذار عرصه یک ملک را با حداقل سرمایه 500,000 یورو خریداری کند. سرمایه گذار می تواند با خرید یک یا چند ملک این میزان از سرمایه گذاری در این کشور را نشان داده و اقامت پرتغال را بدست آورد. همچنین فردی که با سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک بالای 500,000 یورو اقامت این کشور را بدست آورده است می تواند ملک خود را اجاره دهد و از این طریق درآمد کسب نماید. پس از گذشت 5 سال با دریافت اقامت دائم پرتغال متقاضی اجازه فروش ملک را نیز خواهد داشت.
 4. خرید ملک در پرتغال با سرمایه گذاری 350 هزار یورو
  خرید ملک به ارزش 350,000 یورو یکی دیگر از روش های گلدن ویزای پرتغال است. برای این منظور می بایست ملکی که از ساخت آن 30 سال گذشته باشد یا ملکی که در منطقه بازسازی شهری واقع شده باشد خریداری شود. بازسازی ملک می بایست توسط متقاضی گلدن ویزای پرتغال انجام شود. پس از آن سرمایه گذار می تواند شخصا از این ملک استفاده کند یا آن را به شخص یا اشخاص ثالث اجاره داده و اجاره آن را دریافت نماید. در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط خرید ملک در پرتغال با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.
 5. سرمایه گذاری حداقل 350 هزار یورو در امور تحقیقاتی و علمی در موسسات تحقیقاتی خصوصی یا دولتی که بخشی از بدنه علمی و فناوری ملی باشند
  در این روش متقاضی بایستی سرمایه گذاری به میزان حداقل 350,000 یورو در یک موسسه معتبر که از زیرساخت های علمی و فناوری ملی بهره مند باشد انجام دهد. اگر این سرمایه گذاری در مناطق نیازمند تحقیقات انجام شود می تواند به عنوان بخشی از برنامه ویزای سرمایه گذاری پرتغال پذیرفته شود. توجه داشته باشید که این امر فقط در صورت ادامه پروژه های معتبر امکان پذیر است.
 6. سرمایه گذاری حداقل 280 هزار یورو در امور حمایت از آثار هنری یا حفظ و احیای میراث فرهنگی پرتغال
  متقاضی می تواند برای حمایت از تولید هنری و حفظ میراث فرهنگی ملی پرتغال با حداقل سرمایه 280,000 یورو با دولت کشور این کشور در بازسازی ابنیه ای که قدمت بالای 30 سال دارند شراکت کند. کشور پرتغال این شرایط را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است تا با مشارکت در بازسازی ابنیه قدیمی بتوانند اقامت کشور پرتغال را بدست بیاورند و پس از 5 سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه از سود 2 تا 4 درصدی به ازای هر سال نیز بهره مند گردند.
 7. سرمایه گذاری حداقل 350 هزار یورو با هدف خرید اوراق
  هدف از خرید اوراق، مشارکت در صندوق های سرمایه گذاری می باشد که به منظور تامین مالی شرکت های خاص ایجاد شده و فعالیت می کنند. سرمایه گذاری باید در شرکتی صورت پذیرد که در زمان سرمایه گذاری حداقل 5 سال از فعالیت آن شرکت گذشته باشد. همچنین دفتر مرکزی شرکت مذکور باید در کشور پرتغال مستقر باشد. این روش بسیار قانونمند و مورد تایید مقامات دولتی است. این روش سرمایه گذاری نیازی به پرداخت مالیات های بسیار ندارد.
 8. سرمایه گذاری به ارزش 280 هزار یورو در مناطق کم جمعیت
  این نوع سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نقاطی با تراکم جمعیتی کم در پرتغال می باشد. این مناطق می بایست دارای میانگین جمعیتی کمتر از 100 نفر در هر کیلومتر مربع در شهر مورد نظر باشند تا شامل این ویزا شوند. از جمله مناطق واجد شرایط می توان به شمال لیسبون، آلگارو و برخی جزایر پرتغال اشاره نمود.

اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال

اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال

فرد با سرمایه گذاری می تواند اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال را برای خود و خانواده اش، از جمله همسر و فرزندان وابسته اخذ کند. از زمان آغاز پروسه خرید ملک در پرتغال و برنامه گلدن ویزا مجموعا بین 6 تا 8 ماه زمان می برد تا مجوز اقامت یک ساله پرتغال دریافت شود که در بازه های زمانی 2 ساله قابل تمدید است. پس از 5 سال از اولین ورود به پرتغال در صورتی که متقاضی نشان دهد در جامعه پرتغال ادغام شده و یک آزمون ساده به زبان پرتغالی را پشت سر بگذارد می تواند درخواست شهروندی و پاسپورت پرتغال را بنماید و رسما شهروند اروپا شود. در صورتی که متقاضی نتواند در آزمون زبان نمره لازم را کسب نماید، بجای اخذ تابعیت (شهروندی و پاسپورت)، اقامت دائم پرتغال به وی اعطا می گردد. یکی از نکات جالب توجه و جذاب در مورد گلدن ویزای پرتغال آن است که فرد می تواند بدون شرط حضور، پس از پنج سال تابعیت و شهروندی پرتغال را اخذ کند. نکته جالب توجه دیگر این است که برای تمدید گلدن ویزای پرتغال متقاضی و خانواده وی لازم است در هر سال تنها یک هفته در پرتغال حضور داشته باشند.

شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال

دولت پرتغال محدودیت های خاصی را برای این موضوع ندارد. برای مثال محدودیت سنی وجود ندارد. متقاضی اخذ گلدن ویزا پرنغال نیازی به ارائه مدرک تحصیلی ندارد. همچنین، برای اخذ این اقامت نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد. متقاضیان نیازی به داشتن سوابق شغلی خاصی نیز ندارند. تمامی شهروندان غیراروپایی بالای سن قانونی شامل افراد حقیقی و حقوقی که سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری را دارا باشند واجد شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال خواهند بود. برنامه سرمایه گذاری در پرتغال باید حداقل 5 ساله باشد. بدون اثبات حفظ سرمایه گذاری سرمایه گذار قادر به تمدید ویزای طلایی پرتغال نخواهد بود. سرمایه مد نظر برای سرمایه گذاری باید حتما از خارج از پرتغال تامین شود. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک 280 یا 350 یا 500 هزار یورویی محبوب ترین روش جهت اخذ ویزای طلایی پرتغال می باشند. برای خرید ملک در پرتغال داشتن یک حساب بانکی در آن کشور الزامی است. برای افتتاح حساب بانکی نیاز به داشتن یک شماره مالیاتی و یک نماینده مالیاتی است. این اقدامات توسط وکیل مهاجرت انجام می شود. سپس این مدارک به همراه چند مدرک هویتی دیگر برای افتتاح حساب به بانک ارائه می شوند. پس از افتتاح حساب متقاضی می تواند انتقال پول به منظور خرید ملک را انجام دهد. شماره مالیاتی یک شماره شناسایی از جانب مقامات مالیاتی پرتغال است. اخذ شماره مالیاتی برای انجام سرمایه گذاری لازم است. متقاضی یک شماره مالی شخصی نیاز دارد که می تواند آن را از اداره مالیات محل خرید ملک تهیه نماید.

داوطلب می تواند در شهرهای اصلی لیسبون و پورتو به ارزش 350,000 یورو سرمایه گذاری نماید. این روش بهترین روش دریافت این نوع ویزا می باشد چرا که سرمایه اولیه سوخت نخواهد شد، ضمن اینکه سود نیز برداشت می شود. متقاضی می تواند با مبلغ 500,000 یورو در پروژه های عمرانی مانند ساخت هتل و هتل آپارتمان ها یا ملک مانند ملک های نوساز و قابل استفاده سرمایه گذاری نماید. سرمایه گذاری 280,000 یورویی نیز مختص املاک بیرون شهرهای اصلی لیسبون و پورتو می باشد. نداشتن سوء پیشینه و داشتن بیمه سلامت در مدت اقامت از دیگر شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال می باشند.

هزینه گلدن ویزای پرتغال

هزینه گلدن ویزای پرتغال

پرطرفدارترین نوع سرمایه گذاری پرتغال، خرید ملک در این کشور است. متقاضی علاوه بر هزینه سرمایه گذاری جهت خرید ملک در پرتغال هزینه های اضافی دیگری از جمله پرداخت مالیات را متحمل خواهد شد. در اولین گام متقاضی باید 5 تا 6 درصد مبلغ خرید ملک را بعنوان مالیات به دولت بپردازد. چنانچه ملک خریداری شده اجاره داده شود درصدی از این درآمد نیز بایستی بعنوان مالیات بر درآمد به دولت پرداخت شود. البته یک مزیت مالیاتی اضافی برای ویزای سرمایه گذاری پرتغال این است که اگر دارندگان این ویزای پرتغال کمتر از 183 روز در سال در پرتغال زندگی کنند ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد جهانی نخواهند بود. متقاضی ملزم به پرداخت مالیات انتقال ملک می باشد. مالیات حق تمبر که معمولا 0.8 درصد قیمت خرید ملک است باید توسط خریدار پرداخت شود. هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت سند، هزینه وکیل، هزینه نماینده مالیاتی و هزینه نمایندگی املاک نیز جزو هزینه گلدن ویزای پرتغال هستند. طبق قانون، کمیسیون املاک در پرتغال بر عهده فروشنده است، پس نیازی نیست که خریدار کمیسیون پرداخت کند. متقاضی سرمایه گذاری در پرتغال یک بار برای بازدید، انتخاب و خرید ملک و یک بار نیز پس از خرید ملک بایستی به همراه کلیه اعضای خانواده برای انجام انگشت نگاری و انجام مقدمات اخذ اقامت موقت پرتغال با ویزای توریستی به این این کشور سفر کند. لذا متقاضی باید هزینه ویزای شینگن و مخارج این سفرها را نیز در نظر بگیرد.

خدمات ویزا پلاس در خصوص گلدن ویزای پرتغال

افرادی که برای اولین بار اقدام به اخذ گلدن ویزای پرتغال یا سرمایه گذاری در پرتغال می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود شوند. گلدن ویزای پرتغال یک عمل حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل سرمایه گذاری از جمله افتتاح حساب بانکی، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق گلدن ویزای پرتغال مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود، در غیر اینصورت سبب رد شدن درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزاپلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی پرتغال و همچنین سرمایه گذاری های موفق متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص دریافت گلدن ویزای پرتغال و اخذ اقامت پرتغال همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
0
0
# مسعودی 1400-07-26 09:43
برای دریافت مشاوره ویزای طلایی پرتغال میخواستم مزاحمتون بشم. راهنمایی میفرمایین؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین 1400-07-26 10:27
سلام وقت به خیر
شما به دو صورت حضوری و تلفنی می تونید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. اگه ساکن اصفهان و تهران هستید می تونیم حضوریم در خدمتتون باشیم و درصورتی که در شهرهای دیگه هستید، کارشناسان ما به صورت تلفنی با شما در ارتباط خواهند بود. با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ملیکا 1400-07-26 09:47
سلام خسته نباشین
ممکنه کمی بیشتر درباره قوانین تجارت کشور پرتغال که در آخر مطلب فرمودین توضیح بدین؟ در چه صورتی گلدن ویزا باطل می‌شه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین 1400-07-26 10:29
سلام. ممنون از شما.
ببینید به طور کلی شرط اخذ این ویزا و نگهداری از اون، پایبندی به قوانین کشور پرتغال هست و در صورت تخطی از قوانین ویزا طبیعتا باطل می شه. برای اطلاع از قوانین کشور پرتغال هم لازمه به دفتر مراجعه بفرمایین تا طی یک جلسه کامل تمامی موارد براتون توضیح داده بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# Malekzade 1400-07-26 09:57
سلام و خسته نباشید.
من می خواستم برای گلدن ویزای پرتغال اقدام کنم اما بهم گفتن که مبلغ سرمایه گذاری بالاتر رفته و الان با این مبلغ امکان اخذ ویزا نیست. ممنون می شم راهنمایی بفرمایین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین 1400-07-26 10:31
سلام. وقت به خیر.
اطلاعات موجود در این مقاله براساس آخرین به روز رسانی دولت پرتغال در خصوص ویزای طلایی هست. نگران نباشید. در صورت هرگونه تغییر در این مبالغ ما هم مطلب رو به روز می کنیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# صالحی 1400-07-26 10:06
سلام
ببخشید شما به جز تهران و اصفهان برای شهرهای دیگه هم مشاوره ویزای طلایی پرتغال انجام می دین؟ امکان مشاوره تلفنی هست؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین 1400-07-26 10:32
دوست عزیز سلام
بله حتما. شما می تونین از خدمات مشاوره تلفنی ما استفاده کنین. با شماره های موجود در سایت تماس بگیرین، کارشناسان ما در خصوص ویزای طلایی پرتغال راهنمای تون می کنن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# مازیار مهرعلی تبار 1400-07-26 10:22
سلام
درباره این سرمایه گذاری در شرکت های موجود در کشور پرتغال که فرمودین یه سوالی داشتم. ما چطور می تونیم به لیست این شرکت ها دسترسی داشته باشیم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین 1400-07-26 10:34
سلام. روز خوش.
با شماره های شرکت تماس بگیرید. وکلا و کارشناسان ما بهتون کمک می‌کنن که در این زمینه اطلاعات لازم رو به دست بیارین و به لیست شرکت های قابل سرمایه گذاری برای ویزای طلایی پرتغال دسترسی داشته باشین.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# مسیح مختاری 1400-09-02 12:10
سلام. روز خوش.
ممنون از مطلب بسیار جامعتون. من می خوام برای گلدن ویزای پرتغال اقدام کنم. ممکنه راهنمایی کنین که از کجا شروع کنم؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0
0
# ادمین 1400-09-02 12:13
سلام. روزتون به خیر.
بله حتما. اولین اقدام، مراجعه به یک آژانس مسافرتی برای جمع آوری مدارک و بررسی مسائل حقوقی هست. کارشناسان حقوقی ما در ویزاپلاس در خدمت شما هستند تا این فرایند رو بسیار سریع پیش ببرید. با ما تماس بگیرید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
برای گرفتن تابعیت پرتغال بدانید
ما شما را از جدیدترین دانستنی های روز مربوط به مهاجرت به پرتغال با خبر می کنیم
 • هزینه ویزا پرتغال
  اگر به فکر آسایش در دوران بازنشستگی تان هستید یا می خواهید سرمایه گذاری امن و پر سودی داشته باشید، مهاجرت به...
 • انواع ویزای پرتغال
  کشور پرتغال در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور از سمت غرب با اقیانوس اطلس همسایه است....
 • چک لیست مدارک سفارت پرتغال
  پرتغال کشوری اروپایی در همسایگی اسپانیا است که در ناحیه جنوب غربی قاره سبز قرار دارد. برای رفتن به این...
 • ویزای D7 پرتغال
  مهاجرت یکی از فکرهایی است که این روزها در ذهن خیلی از افراد می گذرد و آن را یکی از اهداف خود قرار...

سوالات متداول تحصیل در پرتغال

آیا شرط حضور از شرایط دریافت گلدن ویزای پرتغال است؟
بله، متقاضی باید برای دریافت گلدن ویزای پرتغال به مدت 7 روز در طول سال در این کشور اقامت داشته باشد.
راه های مختلف دریافت اخذ گلدن ویزای پرتغال چیست؟
برای دریافت گلدن ویزای پرتغال می توان از راه های مختلفی از جمله خرید ملک، سرمایه گذاری در پروژه ای عمرانی، سرمایه گذاری در بازسازی پروژه های میراث فرهنگی و ایجاد موقعیت شغلی برای حداقل 10 نفر را نام برد.