مشاوره رایگان: 02122110460

کشور مجارستان

مجارستان کشوری است در اروپای مرکزی که پایتخت آن شهر بوداپست می باشد ، مساحت مجارستان 93030 کیلومتر مربع است و این کشور در حدود 9 میلیون و 880 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است. به غیر از بوداپست با 1 میلیون و 740 هزاز نفر جمعیت ،که پایتخت این کشور می باشد؛ می توان از دبرسن با جمعیتی 205000 نفری، میشکولتس با 187000 نفر، سگد 163000 نفر و گیور هم 129000 نفر جمعیت، به عنوان مهم ترین شهرهای این کشور یاد کرد. به علاوه شهر پچ با جمعیت 158000 نفری، عنوان پایتخت فرهنگی این کشور را دارد. یکی از مهم ترین شهرهای کشور است که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی نیز می باشد.همچنین رودخانه‌ دانوب از مرکز این کشور می‌ گذرد و جالب است در سفر به مجارستان بدانید که کشور مجارستان در شمال با جمهوری اسلواکی ، در شرق با کشور رومانی ، در شمال ‌شرقی با جمهوری اوکراین و در جنوب با کشور مجارستان و با جمهوری های پیشین یوگوسلاوی (صربستان ۱۵۱ کیلومتر، کرواسی ۳۲۹ کیلومتر و اسلوونی ۸۲ کیلومتر ) و در غرب با کشور اتریش همسایه می باشد.
واحد پول مجارستان، فورینت است. این واحد با کد ایزوی HUF و نشان FT قابل شناسایی است.


کشور مجارستان کشوری مسطح با دشت‌هایی در حوزه کارپات است که توسط رود بزرگ دانوب به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده‌است. مجارستان در حوزه اروپای مرکزی قرار دارد. بلندترین نقطه مجارستان کوه کِکِس است که ۱۰۱۴ متر ارتفاع دارد..دو رود مهم از جنوب (صربستان) وارد مجارستان می‌شود، رود دانوب که با گذر از بوداپست، پایتخت مجارستان راه شمال و شمال غرب را طی می‌کند و به اسلواکی و اتریش می‌رود و دیگری رود تیسا که آن هم از جنوب وارد مجارستان شده و راه شمال شرق را درپیش می‌گیرد و وارد اوکراین می‌شود. دریاچه‌ای نیز به نام دریاچهٔ بالاتون در غرب مجارستان قرار دارد. مجارستان دارای حالت دشت مانند و صاف بوده و دارای خاک حاصلخیزی نیز می‌باشد.

زبان کشور مجارستان

زبان رسمی مجارستان یا همان زبان مجاری ۱۳میلیون گویشور دارد که ۹٫۵ تا ۱۰میلیون ‌تن از آنان در مجارستان کنونی زندگی می کنند . نزدیک به ۲ میلیون تن در سرزمین ‌هایی زندگی می کنند که تا قبل از جنگ جهانی اول در پادشاهی مجارستان جای می‌ گرفتند. بزرگ‌ترین بخش از این گروه با ۱٫۴ میلیون ‌تن جمعیت در رومانی کنونی زندگی می کنند . همچنین در کشورهای اسلواکی، کرواسی، صربستان، اوکراین، اتریش و اسلوونی نیز مجاری ‌زبانان دیده می شود . از این گذشته نزدیک به ۱ ‌میلیون مجاری ‌زبان نیز در سراسر جهان پراکنده‌ اند. زبان مجاری از خانواده زبان‌ های فین ‌واوگری و بی‌ پیوند با دیگر زبان ‌های مرکز اروپا می باشد که در کشور مجارستان و از سوی اقلیت ‌های مجاری در هفت‌ کشور همسایه مجارستان صحبت می شود . زبان مجاری در جایگاه هموندی در میان دسته کوچک زبان ‌های اروپا که از خانواده زبان‌ های هند و اروپایی نمی باشند.

مردم کشور مجارستان

مجارستانی ها را می توان با توجه به خصوصیات زبانی و فرهنگی محلی در چند زیر گروه طبقه بندی کرد ؛ زیر گروه هایی با هویت مشخص شامل Székelys ، Csángós ، Palóc ، Matyó و قوم Jasz می شوند ، گروه آخر نژاد اصیل ایرانی است که بیشتر به اوستی ها مربوط میشود تا مجارها. هونگاری ها ، (همچنین به عنوان مگیار نیز شناخته می شوند) یک کشور و قومی بومی مجارستان و سرزمین های تاریخی مجارستان هستند که یک اجداد مشترک ، فرهنگ ، تاریخ و زبان مشترک دارند. مجارستانی های بومی و فرزندان آنها حدود 14.2-14.5 میلیون در سرتاسر جهان تخمین زده می شوند، که 9،6 میلیون نفر از آنها در مجارستان امروزی زندگی می کنند. حدود 2/2 میلیون مجارستانی در مناطقی که بخشی از پادشاهی مجارستان قبل از پیمان تریانون بوده و اکنون جزئی از هفت کشور همسایه مجارستان ، اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، کرواسی ، اسلوونی و اتریش است زندگی می کنند. گروه های قابل توجهی از مردم با اجداد مجارستان در مناطق مختلف جهان زندگی می کنند ، اکثر آنها آنها در ایالات متحده ، کانادا ، آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، برزیل ، استرالیا و آرژانتین هستند.

گردشگری در مجارستان

از بوداپست زیبا، شهر چراغ‌ها (The city of lights)، گرفته تا روستا و مناظر طبیعی خیره ‌کننده، در هر نقطه‌ای می‌توانید تاریخ و فرهنگ غنی مجارستان را در جاذبه‌های گردشگری این کشور مشاهده نمائید. بزرگترین جاذبه گردشگری، شهر بوداپست، پایتخت این کشور است که با شهرهایی مانند پراگ (پایتخت جمهوری چک) و حتی پاریس (پایتخت فرانسه) مقایسه می‌شود. بنابراین هنگام استفاده از تور مجارستان، بازدید از شهر بوداپست را نباید از دست داد. شهرهای کوچک و بزرگ مجارستان، همگی ظاهر کلاسیک و تاریخی خود را حفظ نموده و بسیار از آنها از فرهنگ‌های دیگری نیز تأثیر پذیرفته‌اند؛ مانند مهاجمان ترک و طراحان رنسانس ایتالیایی. همچنین مناطق روستایی مجارستان دارای یکی از بهترین و دل‌انگیزترین مناظر طبیعی است که می‌توانید در اروپای شرقی پیدا کرده و با استفاده از تور مجارستان، از آنها بازدید نمائید. درواقع در هر بخشی از مجارستان که قرار داشته باشید، می‌توانید به کوهستان‌های باشکوه، دریاچه و رودهای دلنشین (مانند رود دانوب که از مجارستان عبور می‌کند) و دره‌های سرسبز دسترسی داشته باشید که سفر با تور مجارستان را به تجربه‌ای هیجان‌انگیز و جذاب برای شما تبدیل می‌کند. سفر به مجارستان بدون قایق‌سواری روی رود دانوب تکمیل نخواهد شد. معرفی جاذبه‌های گردشگری مجارستان: 1. قلعه بودا 2. دریاچه بالاتون 3. شهر اِگر 4. سوپرون 5. شهر پِچ 6. پارک ملی آگتلک 7. دریاچه هِویز 8. دبرِسن 9. پارک ملی هورتوباگ 10. شهر گیور

اقتصاد کشور مجارستان

کشور مجارستان در طول 25 سال گذشته، تغییرات مثبتی در اقتصاد خود به وجود آورده است. از این رو می توان اقتصاد مجارستان را یک اقتصاد پر درآمد تلقی کرد. ساختار اقتصادی و سیاست گذاری های اقتصادی این کشور، گام مهمی در رشد و توسعه این کشور برداشته است. مجارستان از جمله کشورهای پردرآمد دنیا است. اقتصاد مجارستان در دهه‌های اخیر با اعمال سیاست‌های اقتصادی متناسب با اهداف توسعه‌ای، توانسته رشد اقتصادی خوبی را تجربه کند. این کشور دارای جاذبه‌های طبیعی و آثار تاریخی جالب توجهی است که آن را به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل کرده است. مجارستان به‌خوبی توانسته جمعیت ۱۰ میلیون نفری خود را مدیریت کند و با اعلام سیاست‌هایی مناسب و سرمایه‌گذاری بر روی نقاط قوت خود، پتانسیل‌های بالقوه‌اش را بالفعل کند. این کشور در سال ۲۰۱۷ با وجود میانگین رشد ۲ درصدی اتحادیه اروپا، رشد اقتصادی برابر با ۴ درصد داشته است. مسیر دستیابی به این رشد در نوع خود می‌تواند بسیار پراهمیت باشد. اقتصاد مجارستان این فرصت را برای همه کسب و کارها فراهم کرده است تا بتوانند در کشور مجارستان سرمایه گذاری کنند. از خرید املاک که در بنگاه های کوچک و محلی به فروش می رسد تا مجوز حضور شرکت های تحقیقاتی در مجارستان، از اقداماتی است که در این کشور انجام شده است. سرمایه گذاری در تولیدات داخلی به ویژه تولیدات مواد دارویی و شیمیایی، یک موفقیت بزرگ در اقتصاد مجارستان محسوب می شود. تورم در کشور مجارستان بسیار ناچیز است. میزان تورم سالانه 0.07 درصد است. این تورم را می توان معادل صفر در نظر گرفت. همین موضوع ثبات اقتصادی مجارستان را نشان می دهد. ثبات اقتصادی مجارستان، فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی است. بسیاری از سرمایه داران خارجی از این موضوع استفاده کرده اند.
مجارستانی ها، فعالیت های اقتصادی بین المللی دارند و اقتصاد آن ها، یک اقتصاد باز است. از آن جایی که بسیاری از شرکت های مجارستانی، در کشورهای خارجی سرمایه گذاری می کنند، فضای کسب و کار در مجارستان مهیا شده است.

سیاست کشور مجارستان

در کشور مجارستان ساختار سیاسی از نوع جمهوری چند حزبی است که یک مجلس قانون‌گذاری دارد. مجلس ملی رئیس جمهور را به مدت 5 سال انتخاب کرده و البته رئیس جمهور در این کشور بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و نخست وزیر در راس امور قرار می‌گیرد. پس از اینکه اعضای کابینه انتخاب شدند , نخست وزیر، سایر وزیران را انتخاب می‌کند، به این ترتیب رئیس جمهور می‌بایست افراد انتخاب شده را رسماً تأیید نماید. از سال 1949 در کشور مجارستان قانون اساسی انتخاب شده است ولی این بخش بار ها تغییرات زیادی کرده است. نخست وزیر را هم مجلس تعیین می‌کند. او مامور تشکیل کابینه است و تنها اوست که می‌ تواند کابینه را منحل کند. مجلس ملی مجارستان ۳۸۶ کرسی دارد که نمایندگان آن برای دوره‌ های چهار ساله انتخاب می‌ شوند.

آب و هوای کشور مجارستان

آب و هوا مجارستان را می توان به عنوان آب و هوای Cfb طبقه بندی کرد. یک آب و هوای معتدل مرطوب و گرم ترین ماه کمتر از 22 درجه سانتیگراد بیش از حد متوسط و چهار و یا بیشتر از ماهانه بیش از 10 درجه سانتیگراد است. آب و هوای مناطق شرقی و کوهستانی می تواند به عنوان آب و هوای Dfb طبقه بندی شود؛ آب و هوای مرطوب مرطوب با گرم ترین ماه بین 10 تا 22 درجه سانتیگراد، سردترین ماه زیر -3 درجه سانتیگراد و در آخرین چهار یا بیشتر از ماه های بالاتر از 10 درجه سانتیگراد است.
تابستان های بارانی و زمستان های سرد و برفی از ویژگی های آب و هوایی کشور مجارستان می باشد . متوسط دمای سالیانه ۹٫۷ سانتی گراد است. بیشترین دمای تابستان بین ۲۰ تا ۲۵ درجه که در برخی مواقع به ۳۰ درجه سانتی گراد نیز میرسد .جولای گرمترین ماه سال با میانگین دمای ۲۲ درجه سانتی گراد و کمترین دمای زمستان منفی ۳ تا منفی ۷ درجه سانتی گراد گزارش شده است . فصل زمستان در مجارستان از دسامبر تا اوایل مارس شروع می شود و سردترین و ابری‌ترین زمان سال است. بارش برف معمولا در بیشتر سال‌ها به طور مکرر رخ می دهد . از اواسط ماه دسامبر تا اواسط ماه فوریه، دمای هوا در طول شب بین منفی ۱۵ درجه تا صفر درجه‌ی سانتی‌گراد می باشد . بهترین زمان برای سفر به کشور مجارستان و گردشگری ماه سپتامبر است که دارای روز های گرم و شب های خنک می باشد . در این دوره‌ زمانی، هوا نسبتا مطبوع می باشد.

مذهب کشور مجارستان

مذهب رایج مجارستان کاتولیک است. بیشتر از 54٪ از کل جمعیت، کاتولیک هستند. بیشترین تعداد آنها متعلق به آیین لاتین است و حدود 3٪ از جمعیت خود را به عنوان کاتولیک یونانی معرفی می کنند. دومین مذهب گسترده در مجارستان پروتستانتیسم است. پروتستان ها (اکثراً کالوینیست) خود را تقریبا 20٪ از جمعیت می دانند. به دلایل تاریخی ، پروتستانتیسم در مناطق شرقی کشور رایج است. اقلیت های مذهبی در مجارستان مسیحیان ارتدکس، مسلمان و یهودی هستند. تعداد کل پیروان این مذاهب از 1٪ از جمعیت تجاوز نمی کند. براساس سرشماری سال 2013 ، اکثریت مجارین مجارستان کاتولیک (رومی) کاتولیک (کاتولیکوسوک) (1/37٪ از کل جمعیت) با مجارستانی اصلاح شده (کالوینیست ها) ( Reformátusok) (11.6)) هستند. در دوم فرقه های دیگر مسیحیان شامل لوترها (Evangélikusok) (2.2٪) ، کاتولیک های یونانی مجارستانی (1.8٪) و کاتولیک های ارتدکس (شرقی) (0.1٪) از یهودیان تشکیل می شوند (0.1٪) ) .Rainaini نژادهای بودایی ، مسلمان و سایر مسیحیان در مجموع (1.7 درصد) از جمعیت را تشکیل می دهند.


خدمات کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای ارزان قیمت برای مهاجرت محسوب می‌شود، در این کشور هزینه زندگی ، املاک، خدمات عمومی و حمل و نقل و کلینیک های خصوصی و حتی تحصیل ارزان‌تر است بنابراین یکی از انتخاب های عالی برای کسانی است که قصد دارند در سریعترین زمان ممکن روند مهاجرت خود را پیش ببرند. دولت مجارستان سعی کرده است از زیرساخت های قوی برای بخش اقتصادی خود استفاده نماید به این ترتیب جذب مهاجران سرمایه گذار به این شکل بیشتر از قبل است. به این ترتیب افرادی که ثبت شرکت در کشور مجارستان را انتخاب کرده اند به نسبت سایر افراد بیشتر هستند ، آمارها نشان می‌دهد که مهاجرپذیری کشور مجارستان نسبت به سال های قبل حدود 5 درصد رشد داشته است و این روال نشان می‌دهد که این کشور یکی از گزینه های خوب برای افراد محسوب می‌شود. این کشور سعی دارد مهاجرپذیری از طریق سرمایه گذاری، تحصیل و همینطور کارآفرینی را رشد دهد به طوری که افراد با این هدف بتوانند ورود به مجارستان داشته باشند و به اقامت این کشور در زمان کمتر از 6 سال دست یابند.
(مزایای شهروندی)
سفر بدون ویزا یا ویزا هنگام ورود به 167 کشور
یکی از با ارزش ترین پاسپورت های دنیا را دریافت کنید
دسترسی بدون ویزا به ایالات متحده
با داشتن حق زندگی ، کار ، کار تجاری ، سرمایه گذاری ، مالکیت یک شهروند اتحادیه اروپا شوید
دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی و آموزشی در سراسر اتحادیه اروپا
دسترسی به مزایای آموزشی و بهداشتی و درمانی
(مزایای اقامت دائم)
حق زندگی و کار در مجارستان ، بدون محدودیت زمانی
زندگی و کار در سراسر اتحادیه اروپا
امکان خرید ملک
دسترسی به سیستم بهداشت و درمان و آموزش
در مدت زمان کوتاهی واجد شرایط تابعیت شوید
(مزایای اقامت موقت)
یک تجارت سودآور راه اندازی کنید
زندگی در کشوری صلح آمیز ، دموکراتیک و با ثبات سیاسی
ارزیابی مالیاتی پایین
سیاست های تجاری دوستانه
زندگی کم هزینه و در نهایت واجد شرایط اقامت دائم شوید
کشور با میزان جرم پایین
سفر بدون ویزا به سراسر اتحادیه اروپا
روش های دستبابی به اقامت مجارستان شامل ثبت شرکت. سرمایه گذاری. تحصیل. کار و استارتاپ میباشد.

 • اقامت مجارستان | راهنمای جامع اخذ اقامت مجارستان در سال 2023

  اقامت مجارستان | راهنمای جامع اخذ اقامت مجارستان در سال 2023

  زندگی در رفاه و آسایش چیزی است تمامی انسان‌ها برای دستیابی به آن در تلاش هستند و برای رسیدن به آن برنامه ریزی می‌کنند. مجارستان به عنوان

  ...
 • مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

  مهاجرت به آلمان از طریق مجارستان

  یکی از کشور هایی که برای دریافت ویزای کشور آلمان مناسب است و امکان اقدام به اخذ ویزای آلمان از طریق آن کشور وجود دارد، مجارستان است.

  ...
 • مزایا و معایب مهاجرت به مجارستان

  مزایا و معایب مهاجرت به مجارستان

  شرکت ویزا پلاس سعی دارد در این مقاله شما را با مزایا و معایب مهاجرت به کشور مجارستان آشنا کند تا بتواند هر چه بهتر راهنمای شما در این جهت

  ...
 • زندگی در مجارستان

  زندگی در مجارستان

  اگر بخواهیم در مورد زندگی در مجارستان صحبت کنیم در مرحله اول بهتر است که یک نگاه کلی به کشور مجارستان و شرایط جغرافیایی و مرزهای آن داشته

  ...
 • مشکلات زندگی در مجارستان

  مشکلات زندگی در مجارستان

  کشور مجارستان به عنوان یکی از کشورهای به نسبت مرفه بوده که هزینه های زندگی در آن پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی است. شما اگر به عنوان

  ...
 • هزینه زندگی در مجارستان

  هزینه زندگی در مجارستان

  مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که جمعیت حدود ۱۰ میلیون نفر دارد. این کشور به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین کشورهای اروپایی است که دارای

  ...
 • ثبت شرکت در بوداپست

  ثبت شرکت در بوداپست

  یکی از راه های اخذ اقامت اروپا و دریافت ویزای شینگن ثبت شرکت در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. از آنجایی که ثبت شرکت و سرمایه

  ...
 • ثبت شرکت در مجارستان

  ثبت شرکت در مجارستان

  کشور مجارستان یکی از زیباترین کشورها در قلب اروپا محسوب می گردد. پایتخت این کشور اصیل و باستانی، شهر بوداپست می باشد. محدوده جغرافیایی

  ...
 • ویزای سرمایه گذاری مجارستان

  ویزای سرمایه گذاری مجارستان

  کشور مجارستان کشوری محصور در خشکی واقع در اروپای مرکزی و عضو اتحادیه اروپا و شنگن است. پایتخت مجارستان شهر بوداپست است که مقصد گردشگری

  ...
 • خرید ملک در مجارستان

  خرید ملک در مجارستان

  کشور مجارستان کشوری محصور در خشکی واقع در اروپای مرکزی و عضو اتحادیه اروپا و شنگن است. پایتخت مجارستان شهر بوداپست است که مقصد گردشگری

  ...
 • تحصیل در مجارستان

  ویزای تحصیلی مجارستان

  مجارستان، عروس کشورهای اروپایی لقب گرفته است. اخذ اقامت دائم مجارستان به دلایل مختلف بسیار پر طرفدار است. لازم به ذکر است اقامت دائم این

  ...
 • تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

  کشور مجارستان قدمتی 1100 ساله دارد و از لحاظ جغرافیایی در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت مجارستان شهر بوداپست و زبان رسمی مردم، مجاری

  ...
 • دوره زبان آلمانی در مجارستان

  دوره زبان آلمانی در مجارستان

  مجارستان کشوری است در مرکز اروپا که فرهنگش با کشورهای اطراف آن متفاوت است. بوداپست پایتخت این کشور را می توان یکی از زیباترین شهرهای جهان

  ...