مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت مجارستان | راهنمای جامع اخذ اقامت مجارستان در سال 2023

زندگی در رفاه و آسایش چیزی است تمامی انسان‌ها برای دستیابی به آن در تلاش هستند و برای رسیدن به آن برنامه ریزی می‌کنند. مجارستان به عنوان کشوری که قوانین ورود ساده‌تری را برای مهاجران خود اتخاذ می‌کند توانسته است تبدیل به یکی از کشورهای برتر در زمینه مهاجرت شود. مزایای اقامت مجارستان باعث شده است که در چند سال گذشته افراد بیشتری برای زندگی در این کشور زیبا و بی‌نظیر اقدام کنند. شما می‌توانید از طریق اقامت مجارستان به عنوان یک شهروند مجارستانی در هر نقطه از اروپا به کار و زندگی خود بپردازید و برای پیشرفت‌تان برنامه ریزی کنید. اقامت مجارستان به شما کمک می‌کند در کشورهای اروپایی زندگی کنید، با مشاغل پردرآمد سطح کیفی زندگی خود را افزایش دهید و دوران بازنشستگی خود را در سواحل دریای مدیترانه سپری کنید. این مقاله به عنوان راهنمای جامع اخذ اقامت مجارستان در سال 2023 می‌تواند به اصلی‌ترین سوالات شما در زمینه اقامت مجارستان پاسخ دهد. با ویزا پلاس همراه باشید.

اقامت مجارستان

نقشه مجارستان

کشور مجارستان، کشوری محصور در خشکی است که با قرارگیری در اروپای مرکزی از شمال با اسلواکی، از جنوب شرقی با رومانی، کرواسی و صربستان، از جنوب غربی با اسلوونی، از شرق با اوکراین و از غرب با اتریش همسایه است. این کشور با جمعیتی در حدود ۹٬۷ میلیون نفر یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است که پیش از آلمان، فرانسه و انگلیس در سال ۸۹۷  تأسیس شده است. با توجه به این که مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، تابعیت این کشور به معنی تابعیت اتحادیه اروپا طلقی می‌شود. کشور مجارستان به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. طبق نقشه مجارستان این کشور دارای دشت های زیبا و وسیع است که هر شخصی را مجذوب به خود می کند. با وجود موقعیت خوب کشور مجارستان در نقشه، جذب افراد برای اقامت در این کشور زیاد شده است. اگر قصد اقامت در کشور مجارستان را دارید، باید با شرایط گرفتن ویزا در این کشور آشنا شوید. هر ساله این شرایط دستخوش تغییراتی می شود. تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا با شرایط اقامت مجارستان در سال جاری آشنا شوید.

نقشه مجارستان

اقامت مجارستان و شرایط عمومی آن برای سال 2023

کشور مجارستان به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی و ارائه خدمات عمومی منحصر توانسته محبوبیت فراوانی در میان شهروندان خارجی کسب کند. با توجه به اینکه قدرت خرید مجارها بالا نیست تقریباً تقاضایی برای کالاهای گران وجود ندارد. به عنوان مثال، املاک و مستغلات قیمت بالایی ندارد به طوری که خارجی‌ها توان خرید ملک را در این کشور دارند. سبد غذایی یک خانواده مجارستانی علاوه بر اینکه از کالاهای درجه یک تشکیل شده از هزینه پایینی برخوردار است. از ویژگی غذاهای سنتی این کشور می‌توان به غذاهایی اشاره کرد که با طبع ما ایرانی‌ها سازگاری دارند، از میوه و سبزیجات فراوان تشکیل شده‌اند و برای سلامت افراد مفید هستند.

اقامت مجارستان و شرایط عمومی آن برای سال 2022

از دیگر امکانات مجارستان می‌توان به حمل و نقل اشاره کرد. در سال‌های اخیر کشور مجارستان برای بهبود وضعیت حمل و نقل خود سرمایه  گذاری قابل توجهی در زیرساخت‌ها و شبکه‌های حمل و نقل شهری انجام داده است. قیمت پایین خودرو نیز به مهاجران این کشور اجازه می‌دهد با مالکیت خودروهای لوکس دنیا فرایند حمل و نقل را برای خود و سایر افراد خانواده آسان کنند. مجارستان با ارائه حقوق و مزایای قابل توجه توانسته است شهروندان کشورهای دیگر را تشویق به اقدام دریافت ویزای کار کند. علاوه بر این، سیستم مالیاتی و سیاست‌های اقتصادی این کشور به راحتی می‌تواند شرکت‌ها و کارآفرینان بین المللی را متقاعد کند برای کسب درآمد بیشتر در این کشور سرمایه گذاری کنند. امتیازاتی ارائه شده توسط کشور مجارستان باعث شده است که شهروندان کشورهای دیگر به ویژه ایرانی ‌های از طرق مختلف برای دستیابی به اقامت این کشور زیبا اقدام کنند. اقامت مجارستان و شرایط عمومی آن برای سال 2023 نسبت به سال‌های گذشته دستخوش تغییرات قابل توجهی نشده است. شهروندان غیر مجارستانی، به جز شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منقطه اقتصادی اروپا، برای اقامت بیش از ۹۰ روز در مجارستان ملزم به دریافت ویزا هستند. به طور کلی، شهروندان ایرانی می‌توانند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و توریستی مجوز اقامت مجارستان را بدست آورند. اگر قصد دارید به به کشور زیبای مجارستان مهاجرت کنید با مشاوران با سابقه ویزاپلاس تماس بگیرید.

اقامت مجارستان و شرایط عمومی آن برای سال 2022

اقامت مجارستان از طریق تحصیل در سال 2023 به چه صورت است؟

از ویژگی‌های منحصر به فرد سیستم آموزشی مجارستان می‌توان به ارتباط دوستانه این کشور با کشورهای اروپایی که در همسایگی آن قرار دارند اشاره کرد. عواملی نظیر توسعه سیستم آموزشی مجارستان و عضویت در اتحادیه اروپا باعث شده است که اکثر دانشجویانی که در این کشور تحصیل خود را ادامه داده‌اند در حال حاضر دسترسی نامحدودی به دانشگاه‌های برتر سراسر اروپا و جهان داشته باشند. در کشور مجارستان آموزش میان کالج و دانشگاه تقسیم می‌شود. لازم است داوطلب برای ورود به دانشگاه به یکی از زبان‌های مورد استفاده در مجارستان که زبان‌های آلمانی و انگلیسی هستند تسلط داشته باشد و پس گذراندن آزمون زبان برای ورود به دانشگاه‌ مورد نظر خود اقدام کند. مدارس دولتی و بین‌المللی نیز دیگر موسسات علمی هستند که فرزندان شهروندان کشورهای خارجی می‌توانند برای ادامه تحصیل در آن‌ها ثبت نام کنند. برای ورود به مدارس دولتی مجارستان دانش زبانی مجارستانی الزامی است. با توجه به اینکه هزینه زندگی و دانشگاه مجارستان نسبت به کشورهای دیگر اروپایی بسیار کمتر است، این کشور توانسته است دانشجوهای فراوانی را از سراسر جهان به ویژه ایران به خود جذب کند. فرایند ثبت نام و پذیرش دانشجویان خارجی در مجارستان بسیار ساده است و بیشتر دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند. توجه داشته باشید که تحصیل در کشور مجارستان می‌تواند به راحتی فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را برای شما در سراسر اروپا فراهم سازد.

دانشگاه‌های دولتیدانشگاه‌های خصوصی
کوروینس آندراسی بوداپست
فنی و علوم اقتصادی بوداپست متروپولیتان بوداپست
هنرهای زیبا کینگ زیگموند
دبرسن اروپای مرکزی
پیچز  

 اقامت مجارستان از طریق تحصیل در سال 2022 به چه صورت است؟

در صورتی که در یکی از دسته بندی‌های زیر قرار بگیرید می‌توانید برای اقامت مجارستان از طریق تحصیل در سال 2023 اقدام فرمایید:

 • برای گذراندن یک دوره تحصیلی تمام وقت در یک مؤسسه آموزشی دولتی ثبت شده در سیستم آموزش عمومی، شامل مدارس و دانشگاه‌ها  
 • برای گذراندن دوره آموزشی روزانه در یک موسسه آموزش عالی به رسمیت شناخته شده توسط دولت مجارستان و یا موسسات عالی خارجی دارای مجوز فعالیت در این کشور
 •  شرکت در دوره‌های آمادگی و پیش نیاز برای ورود به موسسات آموزش عالی مجارستان

برای کسب اطلاعات بیشتر برای اقامت مجارستان از طریق تحصیل در سال 2023 با مشاوران ویزا پلاس تماس حاصل فرمایید.

اقامت مجارستان از طریق تحصیل در سال 2022

اقامت مجارستان از طریق کار چگونه است؟

مجارستان به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا و پیمان شنگن، برای شرکت‌ها و استعدادهای خارجی یک کشور و یک مکان فوق‌العاده است. همه شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا لازم است برای زندگی و کار در مجارستان دارای ویزای کار و مجوز رسمی کار باشند. قوانین اقامت مجارستان از طریق کار و دریافت ویزای کار این کشور به شرح زیر است:

 1. مجوزهای کار انفرادی: اتباع خارجی که قصد دارند به صورت انفرادی و کمتر از ۹۰ روز در مجارستان کار کنند لازم است برای اقامت ۱۸۰ روزه این کشور اقدام کنند.
 2. مجوزهای کار مشترک: این نوع ویزای کار برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند ۹۰ روز از اقامت ۱۸۰ روزه‌ای خود به صورت اشتراکی با افراد دیگری کار کنند.
 3. مجوزهای اقامت: ویزای مجارستان که با عنوان tartózkodási engedély شناخته می‌شود به داوطلبان اجازه می‌دهد به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند.
 4. ویزای سینگل: افراد می‌توانند بر اساس رابطه کاری با یک کارفرمای مجارستانی بیش از ۹۰ روز و کمتر از ۱۸۰ روز در این کشور اقامت کنند.

اقامت مجارستان از طریق کار چگونه است؟

اطلاع از انواع ویزای کار مجارستان می‌تواند شما را در تصمیم گیری نهایی کمک کند. انواع ویزای کار مجارستان شامل موارد زیر می‌شود:

 • ویزای اقامت طولانی مدت: افرادی که به اقامت طولانی مدت در مجارستان علاقه مند هستند می‌توانند از طریق این ویزا به هدف خود دست پیدا کنند.
 • ویزای شینگن کاری: ویزای شینگن کاری برای فرصت‌های شغلی کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • ویزای تجاری شینگن: این نوع ویزای برای اتباع خارجی و شهروندان کشورهای غیر منطقه اقتصادی اروپا است که قصد دارند برای اهداف کوتاه مدت و موقت خود به منطقه شینگن سفر کنند. لازم به ذکر است که شما می‌توانید از این ویزا برای یک بار یا چند بار ورود استفاده کنید. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد در یک بازه شش ماهه به مدت ۹۰ روز در مجارستان اقامت داشته باشند.
 • ویزای کار فصلی: واجدین شرایط دریافت این ویزا افرادی هستند که قصد دارند در زمینه ماهیگیری، کشاورزی و دامپروری کار کنند. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا سقف ۱۸۰ روز در مجارستان کار کنند.
 • کارت آبی اتحادیه اروپا: کارگران با مهارت که شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند می‌توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. افرادی که به مدت ‍۱۸ ماه اقامت قانونی یکی از کشورهای عضو اتحادیه را داشته باشد واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا خواهد بود.

ویزاپلاس با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه مشاوره امور مهاجرتی‌ می‌تواند مسیر دشوار مهاجرت را برای شما هموار کند. فرصت را از دست ندهید و همین امروز با متخصصان مهاجرتی ما تماس حاصل فرمایید.

اقامت مجارستان از طریق کار چگونه است؟

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

مجارستان از سال ۲۰۱۷ برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری را با هدف ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان به وسیله توسعه اقتصادی راه‌اندازی کرده است. اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری مانند روش‌های دیگر دریافت اقامت این کشور نیازمند برخورداری از شرایط خاص و پیروی از قوانین ویژه است که در ادامه به آن‌ها پرداخته می‌شود. پیش از هر چیز لازم به یادآوری است که مراجعه کنندگان محترم باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند. از دیگر الزامات دریافت اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری می‌توان به عدم برخورداری سابقه کیفری، منابع سرمایه گذاری تأیید شده، ارائه مدارک رسمی و قانونی اشاره کرد. اعضای خانواده متقاضیان ذکر شده نیز باید به ترتیب همسر رسمی و ثبت شده و فرزندان بیولوژیکی یا فرزندخواندگی دارای مدارک قابل استناد باشند. شما می‌توانید با سرمایه گذاری ۵ ساله به مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ یورو مجوز اقامت دائم کشور مجارستان را برای خانواده خود بدست آورید.

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذاری مهاجرت مجارستان که با عنوان ویزای طلایی نیز شناخته می‌شود از مزیت‌هایی همچون پایین‌ترین میزان سرمایه گذاری، سرمایه گذاری بدون ریسک در سراسر اروپا، حمایت رسمی دولت از سرمایه گذاران، سریع‌ترین روش درخواست اقامت دائم، عدم نیاز به حضور اجباری افراد پس از دریافت مجوز اقامت، پوشش کل اعضای خانواده و بدون محدودیت کشورها مبدأ اشاره کرد. در میان شرکت‌هایی که سعی دارند با خدمات خود ایرانیان را در زمینه سرمایه گذاری در مجارستان یاری کنند، ویزاپلاس توانسته است با ارائه خدمات حرفه‌ای و مشاوره تخصصی فرایند حساس مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای هموطنان عزیز آسان کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، به ویژه مجارستان، از مشاوره متخصصان ویزا پلاس بهره‌مند شوید. 

اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اجازه اقامت دائم مجارستان می‌تواند برای همسر یک شهروند مجارستانی، یا یک تبعه کشور ثالث با وضعیت مهاجر یا اقامت دائم و یا پناهندگی مشروط بر اینکه ازدواج حداقل دو سال قبل از ارائه درخواست ویزا به ثبت رسیده باشد. مهمترین نکته در دریافت اقامت از طریق ازدواج تمکن فرد مجاری و توانایی حمایت از شخص غیرمجار است. برای اقامت مجارستان از طریق ازدواج لازم است گواهی ازدواج مجارستان ارائه شود. اگر گواهی ازدواج به وسیله یک مقام خارجی صادر شده باشد لازم است این مدرک توسط یک مقام مسئول در کشو مجارستان تأیید شده و به رسمیت شناخته شود. اقامت مجارستان از طریق ازدواج شامل امتیازهایی نظیر حق زندگی به مدت نامحدود در مجارستان، کار آزادانه بدون نیاز به کسب مجوز رسمی، دریافت کارت شناسایی ملی کشور مجارستان، استفاده از خدمات آموزشی دولتی و رایگان این کشور، دریافت خدمات بهداشتی رایگان و موارد دیگر اشاره کرد. لازم به ذکر است که فرد غیرمجار در صورت ازدواج با تبعه این کشور در ابتدا اقامت موقت مجارستان را دریافت خواهد کرد که پس از ۳ سال امکان تغییر آن به تابعیت مجارستان وجود دارد.

اقامت مجارستان از طریق ازدواج

اقامت مجارستان از طریق تولد

تولد در برخی از کشورهای اروپایی همچون مجارستان می‌تواند منجر به دریافت تابعیت آن کشور شود. این روش دریافت تابعیت که با نام دریافت تابعیت از طریق تولد بر اصل خون شناخته می‌شود به افرادی تعلق می‌گیرد که در خاک کشور مجارستان به دنیا می‌آیند. طبق قوانین مجارستان فرزندانی که با پدر مجاری در این کشور متولد می‌شوند می‌توانند تابعیت مجارستان را دریافت کنند. در این نوع اهدا تابعیت همانطور که مشخص است فرزندانی که مادر مجاری و پدر غیر مجاری دارند واجد شرایط دریافت تابعیت نخواهند شد. فرزندان مهاجرینی که برای دریافت تابعیت مجارستان اقدام کرده‌اند و دارای کارت شناسایی مجارستانی هستند واجد شرایط دریافت تابعیت این کشور خواهند بود. فرزندانی که در مجارستان به دنیا می‌آیند می‌توانند بعد از ۵ سال برای دریافت تابعیت اقدام کنند. فرزندی که با تابعیت غیر مشخص توسط یک خانواده مجاری به فرزندخواندگی گرفته می‌شود نیز پس از ۳ سال تابعیت این کشور را بدست خواهد آورد.

اقامت مجارستان از طریق تولد

اقامت مجارستان و ویزای توریستی مجارستان

از پایتخت زیبای مجارستان بوداپست گرفته تا بسیاری از دهکد‌های خارق العاده و مناظر شگفت انگیز آن، این کشور اروپای شرقی تداعی کننده تاریخ و فرهنگ بسیار غنی است. بوداپست که به شهر نورها شهرت دارد با شهرهایی همچون پراگ و پاریس مقایسه می‌گردد. فرقی نمی‌کند از کدام شهرها و روستاهای مجارستان بازدید می‌کنید، کوه‌ها و دریاچه‌های باشکوه، رودخانه‌ دانوب و دره‌های سرسبز تنها بخشی از زیبایی‌های مجارستان هستند که توریست‌ها را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کنند. با توجه به اینکه مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است تمامی شهروندان کشورهای اتحادیه می‌توانند با استفاده از کارت شناسایی خود وارد مرزهای مجارستان شوند و به صورت نامحدود در این کشور اقامت کنند. شهروندان کشورهای دیگر اما باید برای سفر به این کشور زیبا اقدامات دریافت ویزای شینگن را انجام دهند. علاوه بر پاسپورت و سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن تمکن مالی و گردش حساب دو مولفه اصلی برای صدور ویزای توریستی مجارستان به شمار می‌روند. اولین مولفه مهاجرت به کشورهای اروپایی تمکن مالی است. در حال حاضر تمکن مالی برای این کشور چیزی حدود ۲۰۰ میلیون تومان است. متقاضی باید با ارائه گردش سه ماه اخیر حساب به سفارت مجارستان توان مالی خود را برای حضور در این کشور مشخص کند. علاوه بر این، از سال 2023 تمامی شهروندان باید برای دریافت اجازه ورود به مجارستان و گردشگری در مناطق شینگین درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت رسانند.

اقامت مجارستان و ویزای توریستی مجارستان

اقامت مجارستان و هزینه های زندگی در مجارستان در سال 2023

اگر قصد دریافت اقامت مجارستان را دارید لازم است از هزینه زندگی در این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. به طور کلی هزینه زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است و همین موضوع باعث شده این کشور به یکی از مقاصد محبوب مهاجران تبدیل شود. بوداپست، دبرسن، سگد و میسکولک، بزرگترین شهرهای مجارستان هستند که به عنوان مراکز مهم فرهنگی، صنعتی یا اقتصادی از آن‌ها یاد می‌شود. این شهرها با ارائه فرصت‌های بی‌نظیر شغلی توانسته‌اند مهاجران فراوانی را به خود جذب کنند. از مهمترین عواملی که باعث شده‌اند هزینه زندگی در کشور مجارستان به شدت کاهش پیدا کنند می‌توان به حقوق بالای کارمندان و متخصصان رشته‌های مختلف، سیستم آموزشی ارزان قیمت و خدمات بهداشتی رایگان اشاره کرد. علاوه بر این، با توجه به این موضوع که کشاورزی به عنوان یکی از قدرتمندترین صنایع مجارستان فعالیت می‌کند، محصولات کشاورزی از قیمت‌های بسیار پایینی برخوردار هستند. مجارستان پس از پیوستن به اتحادیه اروپا تصمیم گرفت از واحد پولی خود که فورینت مجارستانی دارد استفاده کند. فورینت مجارستان با مخفف‌های Ft و HUF‌ شناخته می‌شود.  هزینه حمل و نقل عمومی نیز یکی دیگر از مزیت‌های مجارستان است. به عنوان مثال هزینه رفت و آمد با اتوبوس عمومی و قطار بسیار مقرون به صرفه است و سفر سالمندان و خردسالان نیز به صورت رایگان انجام می‌پذیرد. هزینه بلیط متروی شهر بوداپست چیزی حدود ۱.۱۲ یورو است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مجارستان به صورت ماهانه ۲۵۰ تا ۳۶۰ یورو است اما نرخ نهایی به شهر و منطقه مورد نظر شما بستگی دارد. به عنوان مثال، امکان پیدا کردن یک آپارتمان یک خوابه با قیمت کمتر از ۲۵۰ یورو در بوداپست بسیار کم است. فست فودها ارزان‌ترین غذاهای مجارستان هستند، شما می‌توانید با ۳ یورو یک ساندویچ مک دونالد میل کنید. علاوه بر این قیمت‌ رستوران‌هایی که در مراکز خرید و سوپر مارکت‌های بزرگ فعال هستند بسیار پایین است. شما می‌توانید فقط با ۱ یورو یک فنجان قهوه بنوشید و با کمتر از ۳ یورو یک غذای مقوی میل کنید.

اقامت مجارستان و هزینه های زندگی در مجارستان در سال 2022

قوانین اخذ تابعیت مجارستان

با توجه به اینکه مجارستان قصد دارد برای توسعه اقتصادی خود مهاجران بیشتری را جذب کند قوانین اخذ تابعیت مجارستان را تسهیل بخشیده است. به طور کلی، افرادی که هشت سال در مجارستان اقدام داشته‌اند می‌توانند برای دریافت تابعیت مجارستان اقدام کنند. فردی که قصد دارد برای اخذ تابعیت مجارستان اقدام کند ملزم به انجام اموری همچون ارائه گواهی عدم سابقه کیفری در کشور مجارستان، اثبات تمکن مالی، تضمین معیشت و وضعیت اقامت، مطالعه قوانین اساسی این کشور به زبان مجارستانی و در نهایت موفقیت در آزمون شهروندی است. گذرنامه مجارستان یکی از معتبرترین گذرنامه‌های جهان است که به دارنده خود اجازه می‌دهد به تمامی کشورهای توسعه یافته و پیشرفته سفر کند. اگر قصد دارید از طریق روش‌های ذکر شده در این مطلب برای اخذ تابعیت کشور مجارستان اقدام کنید و با در دست داشتن گذرنامه معتبر این کشور با خانواده خود به بیش از ۱۶۸ کشور جهان سفر کنید، همین امروز با کارشناسان ویزا پلاس تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ها  
سلام، با توجه به شرایط حال حاضر بهترین راه گرفتن اقامت مجارستان چیه؟
سلام با کمک ویزاپلاس طی چه مدتی می تونم اقامت مجارستان را بگیرم؟
سلام قصد مهاجرت به مجارستان دارم. شرایط اقامت مجارستان سال 2033 نسبت به سالهای گذشته سخت تره؟
سلام و درود بر شما تمام شرایط در سال 2023 شرح داده شده ولی اگر می خواهید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول اقامت مجارستان

چرا دریافت اقامت مجارستان برای شهروندان سایر کشورها محبوبیت دارد؟
زندگی در کشور مجارستان به دلیل مناسب بودن هزینه‌های زندگی در این کشور و همچنین امکان دریافت خدمات عمومی با کیفیت بالا محبوبیت زیادی در میان شهروندان خارجی کسب کند.
ایرانیان برای دریافت اقامت مجارستان از چه راه هایی می توانند وارد عمل شوند؟
شهروندان ایرانی می‌توانند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و گردشگری مجوز اقامت مجارستان را اخذ کنند.
برای دریافت اقامت مجارستان از طریق تحصیل در این کشور چه شرایطی لازم است؟
هر فرد برای دریافت اقامت مجارستان از طریق تحصیل باید یکی از شرایط زیر را دارا باشد: ثبت نام برای دوره تحصیلی تمام وقت در یک مؤسسه آموزشی دولتی معتبر در این کشور ثبت نام برای دوره آموزشی روزانه در یک موسسه آموزش عالی ثبت نام برای شرکت در دوره‌های آمادگی و پیش نیاز برای ورود به موسسات آموزش عالی مجارستان
انواع ویزای اقامت مجارستان از طریق کار چیست؟
انواع ویزای کار مجارستان برای دریافت اقامت این کشور عبارتند از: ویزای اقامت طولانی مدت، ویزای شینگن کاری، ویزای تجاری شینگن، ویزای کار فصلی و کارت آبی اتحادیه اروپا. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره موارد بالا با ویزاپلاس همراه شوید.
با داشتن گذرنامه و اقامت مجارستان به چند کشور دنیا می توان سفر کرد؟
هر فرد با داشتن گذرنامه معتبر مجارستان قادر است با خانواده خود به بیش از 168 کشور جهان سفر کند.