مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در گرجستان

کشور گرجستان در تقاطع آسیای غربی و شرق اروپا قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر تفلیس و واحد پول آن لاری است. موقعیت جغرافیایی خاص کشور گرجستان باعث شده است که این کشور پلی برای واردات و صادرات، تجارت بین المللی و سرمایه گذاری های خارجی بین آسیا و اروپا باشد. محیط پایدار اقتصادی یکی از مزیت های کشور گرجستان است. بانک جهانی، گرجستان را به عنوان یکی از پیشتازترین کشورها در اصلاحات اقتصادی معرفی کرده است و در سال های اخیر، این کشور را در رتبه یازدهم از نظر سهولت در سرمایه گذاری ثبت کرده است. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در گرجستان ثبت شرکت در گرجستان می باشد. بطور کلی دولت گرجستان با تدوین فعالیت های سرمایه گذاری و حفظ ساختارهای اقتصادی خدماتی را فراهم آورده تا شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت شرکت های خصوصی ایجاد نماید. سیستم اقتصادی این کشور در جهت آزادسازی اقتصادی حرکت کرده و سرمایه گذاری برای اتباع خارجی آزاد است و اتباع کشورهای خارجی حق مالکیت بر اموال منقول و غیرمنقول را دارند. گرجستان برای ایجاد تجارت خارجی و تشویق شرکت های خارجی به سرمایه گذاری در این کشور مالیات سالیانه را کاهش داده است. همچنین گرجستان در تلاش برای بهبود راه های ارتباطی زمینی، هوایی و دریایی است تا بتواند صادرات و واردات را گسترش دهد. کشور گرجستان توافقنامه تجارت آزاد را با ترکیه و کشورهای مستقل همسود (CIS)، ایالات متحده آمریکا، کانادا، سوئیس و ژاپن امضا کرده است. همچنین گرجستان از سال 2000 عضو سازمان تجارت جهانی است.

اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در گرجستان سبب اخذ اقامت گرجستان می گردد اما برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان باید شرکت متقاضی در گرجستان فعال باشد و در اداره مالیات کشور گرجستان ثبت نام کرده باشد. در صورتی که شرکت ثبت شده باشد و فعالیتی نداشته باشد به دارنده آن اقامت تعلق نخواهد گرفت. همچنین متقاضی نمی تواند با ثبت یک شرکت برای دو خانواده به عنوان شریک اقامت دریافت نماید و هر خانواده به تنهایی باید حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای ثبت شرکت را انجام دهد. در حال حاضر اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت برای ایرانیان میسر است. پس از یک سال فعالیت شرکت ثبت شده در گرجستان، اقامت 1 ساله به فرد تعلق خواهد گرفت و پس از فعالیت های بیشتر و طولانی تر شرکت متقاضی می تواند اقامت 5 ساله گرجستان را نیز دریافت کند. پس از 6 سال اقامت موقت می توان برای اقامت دائم گرجستان اقدام نمود. توجه داشته باشید که همسر و فرزندان به علاوه والدین تحت تکفل موسس می توانند اقامت یکساله و سپس 5 ساله دریافت کنند و در نهایت پس از 6 سال موفق به اخذ اقامت دائم کشور گرجستان شوند. پس از صدور ویزای اقامت گرجستان برای موسس و خانواده وی، آنها حداکثر یک ماه فرصت دارند جهت تکمیل مراحل قانونی و اداری و دریافت کارت اقامت خود به کشور گرجستان مراجعه کنند.

 

اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در گرجستان

 • مالکیت صد در صد بدون نیاز به شریک محلی
 • کسب رتبه هفتم جهان در سهولت شروع کسب و کار
 • کسب رتبه سوم دنیا در سهولت اخذ مجوزهای لازم برای شروع کار
 • هزینه ثبت شرکت بسیار پایین
 • امنیت سرمایه گذاری که در چارچوب قوانین و استانداردهای بین المللی
 • عدم تفاوت قوانین ثبت شرکت بین شهروندان و اتباع خارجی
 • مالیات بر ارزش افزوده 18 درصد
 • مالیات بر درآمد 20 درصد
 • دسترسی آسان به بازارهای اروپایی
 • اخذ اقامت کشور گرجستان
 • برخورداری از خدمات درمانی مطلوب
 • نرخ پایین مالیات
 • نرخ پایین هزینه های زندگی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • عدم نیاز به ارائه سوابق شغلی یا تحصیلی
 • دسترسی به نیروی کار با تجربه و ارزان
 • تجارت با کل دنیا بدون محدودیت
 • مدت زمان نسبتا کوتاه انجام پروسه
 • داشتن اقتصاد و زیرساخت در حال توسعه و ریسک پذیری بسیار پایین
 • عدم الزام به استخدام کارمند محلی

انواع ثبت شرکت در گرجستان

در مجموع هفت نوع اصلی از شرکت های گرجستانی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

  1. شركت با مسئولیت محدود LLC
  2. شركت سهامی خاص JSC
  3. شركت سهامی عام یا هلدینگ GP
  4. شركت با مشاركت محدود LP
  5. شركت تعاونی CO
  6. شركت مشاركتی كسب و كار BP
  7. شركت سرمایه گذاری فردی IE

مزایای ثبت شرکت در گرجستان

شرایط ثبت شرکت در گرجستان

متداول ترین نوع ثبت شرکت در گرجستان، شرکت با مسئولیت محدود است که طیف گسترده ای از تجارت و مشاغل را پوشش می دهد. شرکت با مسئولیت محدود یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد. شرکت با مسئولیت محدود می تواند توسط یک شخص منفرد تاسیس گردد و یا دارای شریک باشد. هر شخصی، بدون در نظر گیری ملیت و یا محل اقامت وی، امکان ریاست و یا سهامداری یک شرکت در گرجستان را دارد. سهامداران یک شرکت گرجی می توانند اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشند. عدم نیاز به سوابق شغلی، تحصیلی و یا مدرک زبان از مهم ترین شرایط ثبت شرکت در گرجستان است. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم شده و سهام جدید نمی تواند صادر شود. حقوق و تعهدات شرکا، توزیع اولیه سهام شرکا، حق رای و توزیع سود و زیان شرکا متناسب با سهام آنها در اساسنامه اولیه شرکت تنظیم می شود که این اساسنامه در طول فعالیت شرکت قابل تغییر است. این نوع شرکت بجز در حوزه بانک، دارو و بیمه هیچگونه محدودیت فعالیت ندارد. چنانچه متقاضی قصد فعالیت در زمینه تولید و توزیع دارو در گرجستان را داشته باشد باید مجوزهای لازم در این خصوص را کسب نماید. طرح تجاری یا بیزنس پلن یکی از ضروریات ثبت شرکت است. ثبت شرکت در گرجستان مستلزم شناخت دقیق و کامل کشور گرجستان و آشنایی با بازار و اقتصاد این کشور است. برای نوشتن طرح تجاری قابل قبول باید به همه این امور آشنایی داشته باشید. طرح تجاری شامل جزئیات فعالیت شرکت، هزینه های شرکت، سرمایه اولیه، سرمایه ثابت، سرمایه در گردش، میزان سود پیش بینی شده در یک سال، تعداد اعضای شرکت، تعیین مدیر، نوع فعالیت هر یک از اعضای شرکت و هدف تاسیس شرکت است. این طرح تجاری باید قبل از اقدام به تاسیس شرکت به موسسه ملی ثبت عمومی کشور گرجستان ارسال شود و در صورت تایید، متقاضی می تواند اقدام به ثبت شرکت نماید. معمولا ثبت شرکت در گرجستان بین 2 تا 5 روز زمان احتیاج دارد.

مراحل ثبت شرکت در گرجستان

اولین گام برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود انتخاب یک نام تجاری برای شرکت است. انتخاب نام تجاری برای شرکت خیلی مهم است و به شناسایی نوع فعالیت شرکت کمک می کند و انحصارا متعلق به یک شرکت است و شرکت دیگری نمی تواند از این نام استفاده کند. در قدم بعدی متقاضی باید در آژانس ملی ثبت عمومی وابسته به دادگستری ثبت نام کند و کد و مجوز ایالتی و ثبت مالیاتی خود را اخذ نماید. مرحله بعدی مشخص کردن تاریخ شروع کسب و کار خواهد بود. پس از ارائه و تایید بیزینس پلن، مدارک و اسناد قانونی شرکت باید تهیه شوند. ارائه اساسنامه از دیگر مراحل ثبت شرکت در گرجستان است. در اساسنامه شرکت باید مدیر شرکت و سهامداران و میزان سهم هر شخص و اسناد و مدارک مربوط به اعضای شرکت تعیین شوند. پس از تهیه موارد بالا و پرداخت هزینه ها، یک شماره شناسایی و گواهی دولتی مالیاتی از اداره ثبت شرکت در گرجستان دریافت خواهد شد. متقاضی پس از طی این مراحل و قبل از شروع فعالیت باید اقدام به افتتاح حساب بانکی نماید. به محض آن که مراحل ثبت توسط سازمان دولتی ثبت انجام شود، شرکت تازه تاسیس شده گواهی ثبت خود را دریافت می نماید و اجازه شروع فعالیت تجاری پیدا خواهند کرد. پس از تکمیل مراحل ثبتی، شرکت تازه تاسیس شده گرجی موظف به مراجعه به اداره کل امور مالیات خواهد بود. از دیگر مراحل ثبت شرکت در گرجستان با مسئولیت محدود دریافت شناسه کارفرماست که برای افتتاح حساب بانکی و مسائل مربوط به مالیات شرکت باید انجام گردد.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

عمدتا ثبت شرکت در کشور گرجستان از نوع مسئولیت محدود می باشد و این نوع ثبت شرکت در گرجستان عمومیت دارد. با توجه به هزینه های جاری هر شرکت سیاست قیمت گذاری شرکت ها در زمینه ثبت شرکت متفاوت است. متقاضی بایستی هزینه های دولتی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در گرجستان، هزینه های جاری شرکت یا شرکت های کارگزار در گرجستان و سایر هزینه ها اعم از هزینه اجاره واحد اداری یا تجاری، هزینه دفتر ثبت اسناد، حقوق کارمندان، هزینه های آب و برق و گاز، اینترنت شرکت، هزینه تبلیغات، هزینه های ایاب و ذهاب کارمند و کارگزار را مد نظر قرار دهد. در صورتی که آدرس ثبتی شرکت با آدرس فعالیت مغایر باشد احتمال رد شدن درخواست اقامت متقاضی بالا می رود. در گرجستان سه منطقه آزاد، منطقه آزاد پوتی، منطقه آزاد تفلیس و منطقه آزاد کوتایسی وجود دارد. در این مناطق مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر اجناس وارداتی صفر است اما هزینه نگهداری سالانه شرکت به نسبت بالا می رود. همچنین ثبت شرکت در این مناطق نیازمند مجوز است. هزینه ثبت شرکت در گرجستان در مناطق آزاد به خاطر وجود مجوز منطقه آزاد بالاتر از مناطق دیگر است. میزان مالیات هر کشور دیگر نکته مهم و موثر بر هزینه های شرکت است. از دیگر مزایای ثبت شرکت و تجارت در گرجستان می توان به میزان مالیات پایین در این کشور اشاره نمود. مالیات شرکت در گرجستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به مراتب کمتر می باشد. مالیات بر ارزش افزوده 18 درصد و هزینه گمرکی بین 5 تا 12 درصد متفاوت است. نرخ مالیات بر درآمد نیز در این کشور 20 درصد است. همچنین دستمزد نیروی کار در گرجستان پایین است.

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان کار سختی به نظر نمی آید اما از آنجایی که بهتر آن است تمامی جزئیات قانونی و حقوقی مربوط به امور تجاری و اقتصادی را در نظر گرفت، سپردن این امور به افراد با تجربه و کاردان روند ثبت شرکت و کلیه امور اداری را آسان می کند. حضور یک کارشناس که اطلاعات کامل و صحیحی در چارچوب قوانین حقوقی ثبت شرکت ها داشته باشد می تواند کمک موثری در صرفه جویی در زمان و هزینه شما باشد. افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در گرجستان می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند. ویزا پلاس در همه مراحل ثبت شرکت از جمله افتتاح حساب بانکی، تنظیم بیزینس پلن، انتخاب نام شرکت، ثبت برند، پرداخت مالیات و بقیه امور در کنار شما است تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اجرا شود در غیر اینصورت سبب ریجکتی درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی گرجستان و همچنین ثبت موفق شرکت های متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت گرجستان همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان چقدر است؟
به نقل از گلناز فتحی:
هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان چقدر است؟

سلام بر شما دوست عزیز، به طور کلی هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان بالاتر از مناطق عادی است. برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد با مشاورین ویزاپلاس ارتباط برقرار نمایید.
-1
سلام شما برای ثبت شرکت در گرجستان هم خدمات مشاوره ای و حقوقی ارائه می دید؟
به نقل از علی گرمساریان:
سلام شما برای ثبت شرکت در گرجستان هم خدمات مشاوره ای و حقوقی ارائه می دید؟

سلام بر شما دوست عزیز، بله ویزاپلاس خدمات حقوقی و مشاوره ای کاملی در زمینه ثبت شرکت در گرجستان ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در گرجستان

شرط دریافت اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت چیست؟
با ثبت شرکت در گرجستان می توان اقامت این کشور را دریافت نمود با این شرط که باید شرکت متقاضی در گرجستان فعال باشد و در اداره مالیات کشور گرجستان ثبت نام کرده باشد.
آیا برای ثبت شرکت در گرجستان نیاز به شریک محلی است؟
خیر، از مزایای ثبت شرکت در گرجستان می توان به عدم نیاز به شریک محلی و داشتن مالکیت صد در صد فعالیت تجاری اشاره کرد.