مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت در فرانسه

فرانسه یکی از بزرگترین کشورها در اروپاست. زبان رسمی این کشور فرانسوی است و واحد پول آن یورو می باشد. از فرانسه به عنوان پایتخت مد در جهان یاد می شود و پاریس پایتخت این کشور همواره به عنوان زیباترین شهر جهان شهرت دارد. از این رو یکی از منابع اصلی درآمدزایی برای کشور فرانسه صنعت گردشگری این کشور می باشد. کشور فرانسه همواره از سرمایه گذاری در این کشور توسط شرکت های بین المللی و تجار استقبال به عمل آورده و شرایط مطلوبی برای انجام فعالیت های اقتصادی فراهم نموده است. فرانسه پس از آلمان دومین قطب اقتصادی در اتحادیه اروپا به شمار می آید و از لحاظ تولید ناخالص داخلی در رتبه ششم جهان قرار دارد. بیش از 70 درصد از شرکت های بین المللی و برندهای تجاری مشهور در این کشور شعبه دارند و مشغول به فعالیت می باشند. فرانسه اقتصاد متنوعی دارد، بخش عمده ای از اقتصاد این کشور متکی به صنعت، صادرات و گردشگری است. فرانسه یک بازیگر مهم اقتصادی و سیاسی در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا است و شاخص های اقتصادی این کشور اغلب می تواند تاثیر چشمگیری بر چشم انداز آینده اروپا داشته باشد. ثبت شرکت در فرانسه یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت فرانسه از مواردی است که به خودی خود منجر به اخذ اقامت فرانسه نمی شود. در واقع عملا اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت امکان پذیر نمی باشد. برای راه اندازی شرکت به شما اقامت موقت یک ساله اعطا می شود. برای اخذ اقامت بلند مدت فرانسه باید بیزنس پلن فرد مورد تایید نهادهای مربوطه در فرانسه و مطابق با نیازهای بازار سرمایه گذاری آن باشد. در عین حال، لازمه ثبت شرکت در فرانسه این است که شما در کشور مبدا خود در این زمینه دارای سابقه بوده و در فرانسه هم مالکیت کل سهام شرکت متعلق به خودتان باشد و همچنین ثابت نمایید در شرکت موقعیت ممتازی داشته و فعالیت تجاری که انجام می دهید برای اقتصاد فرانسه و آن منطقه مفید است. شما همچنین می بایست حداقل یک فرانسوی را در شرکت خود استخدام کرده و حداقل حقوقی برابر با 2000 تا 2500 یورو در ماه به وی پرداخت نمایید. بعد از تایید مدارک و طی مراحل اداری لازم، یک اقامت 3 ساله به شما اعطا می شود. در صورتی که همچنان فعالیت تجاری شما در جهت مثبت باشد، می توانید اقامت خود را تمدید نمایید. در نهایت پس از 5 سال شما می توانید اقامت 10 ساله و دائم خود را اخذ نمایید و بعد از آن برای تابعیت و شهروندی فرانسه درخواست دهید و از مزایای شهروند فرانسه بودن بهره مند شوید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در فرانسه

 • امکان کسب اقامت کشور فرانسه
 • راه اندازی تجارت در یک کشور اروپایی
 • امکان تحصیل رایگان در صورت کسب اقامت دائم
 • دسترسی به خدمات پزشکی رایگان
 • وجود نیروی کار متخصص و ماهر
 • امکان استفاده از تسهیلات بانکی
 • سهولت در ثبت و عدم وجود قوانین پیچیده
 • اجازه اقامت در فرانسه به مدت 3 سال
 • امکان همراهی همسر، فرزندان زیر 25 سال و والدین بالای 65 سال
 • عدم وجود شرط حضور در این کشور
 • عدم نیاز به سفر به فرانسه جهت ثبت شرکت
 • فرصت زندگی در اروپا
 • امکان درخواست اقامت دائم بعد از 5 سال
 • دومین کشور قدرتمند اروپا از نظر اقتصادی
 • وجود زیرساخت در سطح کلان جهانی
 • موقعیت استراتژیک در قلب اروپا
 • برخورداری از یک اقتصاد سرآمد و باز
 • دسترسی به تمام نواحی شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
 • قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا
 • مالکیت صد در صد بدون نیاز به شریک محلی
 • امکان افتتاح حساب بانکی شرکتی و شخصی
 • سفر به 186 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا با پاسپورت این کشور

انواع ثبت شرکت در فرانسه

اگر به ثبت شرکت در فرانسه علاقمند هستید، انواع مختلفی از شرکت ها در اختیار شماست. همچنین، کلیه شرکت ها محدودیت های خود را در رابطه با فعالیت های تجاری مصوب دارند. انواع ثبت شرکت در فرانسه شامل موارد زیر می باشند:

 1. شرکت سهامی فرانسوی SA
 2. شركت سهامي ساده SAS
 3. مالکیت شخصی فرانسه EURL
 4. مشارکت تجاری SNC
 5. شرکت با مسئولیت محدود فرانسوی SARL

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

رایج ترین و البته پر تقاضاترین نوع ثبت شرکت در فرانسه همان شرکت با مسئولیت محدود فرانسوی یا SARL می باشد که شرایط خاص خود را دارد. تعداد سهام داران برای ثبت این نوع شرکت باید حداقل یک نفر باشد. تعهد کامل سهام داران شرکت به میزان سرمایه خود از دیگر ملزومات ثبت شرکت SARL می باشد. داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط جهت ثبت شرکت در فرانسه الزامی است. کسانی که سابقه مدیریت در حوزه فعالیت مرتبط شرکت دارند در اولویت تایید ثبت شرکت در فرانسه هستند. برای این امر شما باید یک بیزینس پلن قوی ارائه دهید و برنامه کاری جدی و واقعی برای تشکیل یک شرکت موفق داشته باشید. توانایی مالی حداقل سرمایه گذاری 30,000 یورویی و داشتن تمکن مالی کافی برای پرداخت حداقل دستمزد سالانه یعنی 18,254 یورو، از دیگر شرایط ثبت شرکت در فرانسه است. نداشتن سوء پیشینه کیفری و محکومیت جرایم خاص نیز برای ثبت شرکت در فرانسه اجباری است.

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

در قدم نخست، شما ملزم به تکمیل نمودن فرم های مربوط به ثبت شرکت در فرانسه می باشید. سپس با ارائه اساسنامه شرکت و بیزینس پلن (طرح توجیه اقتصادی) به وزارت بازرگانی فرانسه توضیحاتی در ارتباط با نوع فعالیت تجاری خود ارائه خواهید نمود. در بیزینس پلن می بایست نحوه کارتان را بعنوان سرمایه گذار بصورت دقیق نشان دهید. باید در نظر بگیرید که بازار و مشتریان شما چه کسانی خواهند بود، چقدر پول سرمایه گذاری خواهید کرد، چه تجارتی دارید و چه میزان پول را در طی چند سال یا سالهای آینده می خواهید هزینه کنید. بعد از این که بیزنس پلن شما مورد موافقت و تایید سفارت واقع شد، می توانید برای ویزای کوتاه مدت درخواست دهید تا بتوانید به خاک فرانسه وارد شوید و اولین قدم های ثبت شرکت در فرانسه را بردارید. در صورت تایید بیزینس پلن و مدارک ارائه شده به وزارت کار و وزارت بازرگانی فرانسه، میزان سرمایه گذاری فرد متقاضی برای ثبت شرکت در فرانسه تعین می گردد. سپس باید بقیه مدارک مورد نیاز مانند سوابق کاری مرتبط با فعالیت مورد نظر، گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی 3 تا 6 ماهه خود را آماده کنید.

در مرحله بعد به یک حساب بانکی تجاری نیاز خواهید داشت. بنابراین وقتی جلسه ای را با مدیر بانک ترتیب دادید باید آماده شوید تا از طریق طرح تجاری خود به سوالات مربوط به شرکت پاسخ دهید. برای افتتاح حساب بانکی تجاری در فرانسه باید حداقل 4000 یورو سرمایه مشترک را به حساب واریز کنید. در مرحله بعد، باید اطلاعیه ای را در یک روزنامه معتبر مانند Le Parisien یا Les Echos منتشر کنید. درخواست شما باید تمامی تاییدات رسمی را از ادارات دولتی فرانسه، مانند اداره امور مالیاتی و مرکز خدمات رسمی دریافت کند. علاوه بر این، آدرس شرکت را نیز باید ثبت نمایید. با دریافت کد گواهی ادغام به شما یک شماره ثبت شده ارائه می شود که شماره شناسنامه شرکت شماست که باید روی همه اسناد و فاکتورهای رسمی نوشته شود. با ورود این کد، مدیر بانک شما می تواند حساب بانکی تجاری شما را فعال کند و سرمایه شما از حالت مسدود یا بلوکه خارج می شود. همچنین نامه ای از دفتر مالیات با شماره مالیات بر ارزش افزوده و مشخصات تماس با مامور مالیات دریافت خواهید کرد. شرکت مد نظر می بایست پروانه های تجاری لازم را دریافت کند. پس از طی موفقیت آمیز تمامی مراحل ثبت شرکت در فرانسه می توانید فعالیت خود را رسما آغاز کنید.

هزینه ثبت شرکت در فرانسه

شرکت با مسئولیت محدود یا SARL، محبوبترین نوع ثبت شرکت در کشور فرانسه می باشد. کاهش میزان هزینه سرمایه به یک یورو یکی از مزیت های این نوع سرمایه گذاری است. در هزینه ثبت شرکت در فرانسه میزان آورده اولیه قید نشده است و سرمایه گذاران برای پرداخت میزان سرمایه آزاد هستند. اما این به معنی عدم نیاز به سرمایه گذاری نیست، بلکه یعنی شما باید سرمایه لازم برای راه اندازی کسب و کار خود به علاوه مخارج یک سال آتی شرکت را داشته باشید. مخارج یک سال شرکت شامل حقوق دوازده ماه خودتان به عنوان مدیر شرکت، هزینه اجاره یک سال دفتر، حقوق یک سال کارمندان استخدام شده (در صورت نیاز)، هزینه‌های حسابرسی و مالیات و هزینه‌های دیگر مانند تبلیغات (در صورت نیاز) و ... می شود. سرمایه اولیه ای حدود 4000 یورو برای افتتاح حساب بانکی ثبت شرکت لازم است.

ثبت شرکت در فرانسه باعث می شود شما مالیات پرداخت کنید و مبلغی را به عنوان سهم امنیت اجتماعی بپردازید و در عوض از مزایایی بهره مند شوید. این مزایا شامل حقوق بازنشستگی، کمک هزینه مخارج خانواده، بیمه بهداشت و درمان و ... می باشند. بعد از این که شما در فرانسه ثبت شرکت انجام دادید، بایستی مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده را به طور کامل پرداخت کنید و حتما توجه کنید که تا زمانی که شرکت تان را ثبت نکرده اید به هیچ عنوان کسب و کارتان را آغاز نکنید چون جریمه های سنگینی برای این کار در این کشور در نظر گرفته شده است.

نرخ مالیات بر درآمد در کشور فرانسه به شرح زیر است:

 • درآمد تا 9,964 یورو در سال مشمول 0 درصد مالیات خواهد شد.
 • درآمد تا سقف 27,519 یورو در سال شامل 14 درصد مالیات می شود.
 • درآمد بین 27,519 تا 73,779 یورو در سال ملزم به پرداخت 30 درصد مالیات است.
 • درآمد تا سقف 156,244 یورو مشمول 41 درصد مالیات است.
 • درآمد بالاتر ملزم به پرداخت 45 درصد مالیات می شود.

هزینه ثبت شرکت در فرانسه

خدمات ویزا پلاس در خصوص ثبت شرکت در فرانسه

افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در فرانسه می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل یا مشکلات حقوقی در پروسه کاری خود بشوند. ثبت شرکت در فرانسه یک امر حقوقی است و نیاز است که یک کارشناس حقوقی همواره در همه مراحل اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، از جمله افتتاح حساب بانکی، تنظیم بیزینس پلن، انتخاب نام شرکت، ثبت برند، پرداخت مالیات و ... در کنار شما باشد تا مبادا آثار منفی حقوقی برایتان لحاظ شود. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت فرانسه مراحل و قوانین خاص خود را دارد که باید به دقت اعمال شود، در غیر اینصورت سبب رد درخواست اقامت شما خواهد شد و اقدام مجدد ریسک بالایی به همراه خواهد داشت. ویزا پلاس با قریب به دو دهه سابقه درخشان و اشراف کامل و همه جانبه به قوانین و مقررات دولتی و مهاجرتی فرانسه و همچنین ثبت موفق شرکت های متعدد در این کشور، مفتخر است شما را در خصوص ثبت شرکت و اخذ اقامت فرانسه همراهی کند تا بتوانید با خیالی آسوده و صرفه جویی در وقت و هزینه خود به این مهم دست یابید.

 

 

دیدگاه‌ها  
سلام - معذرت میخوام با ثبت شرکت فرانسه اقامت دائم میده؟
به نقل از مرتضی بازرگان:
سلام - معذرت میخوام با ثبت شرکت فرانسه اقامت دائم میده؟

سلام بر شما جناب بازرگان، ثبت شرکت در فرانسه یکی از راه هایی است که برای دریافت اقامت موقت یکساله در فرانسه مورد توجه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت دائم با کارشناسان ویزاپلاس در تماس باشید.
سلام روز بخیر- هزینه های ثبت شرکت در فرانسه خیلی بالاست راه ارزون تری برای گرفتن اقامت نیست؟؟؟؟
به نقل از اکرم واحدی:
سلام روز بخیر- هزینه های ثبت شرکت در فرانسه خیلی بالاست راه ارزون تری برای گرفتن اقامت نیست؟؟؟؟

با عرض سلام و احترام سرکار خانم واحدی عزیز ، برای اخذ اقامت فرانسه راههای مختلفی وجود دارد از جمله تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه گذاری و ... شما می توانید با توجه به شرایط خود گزینه مناسب را انتخاب کنید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
نوشتن دیدگاه

سوالات متداول ثبت شرکت در فرانسه

فرایند ثبت شرکت در فرانسه چند روز طول می کشد؟
مدت زمان سپری شده از زمان اقدام برای ثبت شرکت در فرانسه تا به سرانجام رسیدن این کار برای افراد مختلف با شرایط گوناگون، متفاوت است و این پروسه ممکن است چند ماه زمان ببرد. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با مشاورین ویزاپلاس تماس بگیرید.
برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا SARL در فرانسه حداقل چه میزان سرمایه ای مورد نیاز است؟
برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا SARL، میزان سرمایه اولیه ذکر نشده است و سرمایه گذاران برای پرداخت میزان سرمایه آزاد هستند.