مشاوره رایگان: 02122110460

فرانسه

فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای چند منطقه تحت حاکمیت است. فرانسه، همانند اسپانیا و مراکش، سواحلی هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس دارد. به خاطر شکل کشور فرانسه به آن لقب شش ضلعی داده‌اند. بر اساس مساحت، فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا بشمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز 67 میلیون نفر است که با این رقم، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا قرار می‌ گیرد. فرانسه از شمال با دریای شمال، از شمال غربی با کانال مانش، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب شرقی با دریای مدیترانه، از شمال شرقی با بلژیک و لوکزامبورگ، از شرق با آلمان و سوئیس، از جنوب شرقی با ایتالیا و موناکو و از جنوب و جنوب غربی با آندورا و اسپانیا همسایه است. پایتخت فرانسه، پاریس نام دارد. از شهرهای مهم آن می‌توان به مارسی، لیون، نیس، تولوز، استراسبورگ و لیل اشاره کرد. کشور فرانسه با توجه به وسعت و موقعیت مکانی که دارد، دارای متنوع ترین وضعیت آب و هوایی می باشد و گردشگران می توانند انواع دشت ها، کوهستان ها، سواحل و رشته کوه های مرتفع را در این کشور مشاهده کنند. فرانسه از کشورهای موسس سازمان ملل متحد بوده و یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز می‌باشد. فرانسه عضو کشورهای معاهده شینگن می باشد. واحد پول فرانسه، یورو است که با نماد € و کد ایزو EUR شناخته می شود.


زبان

زبان رسمی کشور فرانسه فرانسوی است و زبان مادری 88 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد. زبان فرانسه دومین زبان رایج در جهان است که به ‌عنوان زبان دوم آموخته می ‌شود. اکثر مردم فرانسه به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و اکثر تابلوهای راهنمایی و رانندگی به زبان فرانسوی نوشته شده ‌اند. قشر جوان در این کشور انگلیسی را در حد متوسط می ‌توانند صحبت کنند. زبان‌ های محلی متعددی در فرانسه وجود دارند که بعضی از آنها همچون زبان برتون و زبان آلزاسی با زبان رسمی فرانسوی تفاوت بسیار دارند. بعضی زبان‌ های نواحی، همانند خود زبان فرانسوی، ریشه رومی دارند، از جمله زبان اکسیتان. زبان باسک به گونه کامل با فرانسوی تفاوت دارد و ریشه در هیچ زبان دیگری در جهان ندارد. مردم ساکن مناطق جنوب غربی فرانسه تا شمال اسپانیا به این زبان صحبت می کنند. نزدیک به 3 درصد از جمعیت این کشور لهجه ‌هایی از آلمانی صحبت می‌ کنند و گروه کوچکی نیز در قسمت شمال شرقی فرانسه به زبان فلامان صحبت می ‌کنند. زبان عربی نیز سومین زبان متداول در این کشور محسوب می ‌شود.


مردم

کشور فرانسه به دلیل داشتن سرزمین ‌های فرا دریایی تنوع نژادی متنوعی دارد. وجود مهاجران از کشورهای دیگر باعث تغییر نژادی بسیار در این کشور شده است. در خاک کشور فرانسه نژاد بیشتر مردم سلتیک، لاتین و فرانکیش است. به طور کلی می‌توان مردم فرانسه را این گونه دسته ‌بندی کرد: سفید پوستان اروپایی 85 درصد مردم فرانسه را تشکیل می دهند، نژاد آفریقای شمالی 10 درصد جمعیت را تشکیل می دهد، سیاهپوستان حدود 3.5 درصد هستند و زردپوستان 1.5 درصد جمعیت را شامل می شوند.


اقتصاد

اقتصاد فرانسه ششمین اقتصاد دنیا و سومین اقتصاد اروپا محسوب می‌شود. سیستم اقتصاد فرانسه ترکیبی از دو بخش دولتی و خصوصی است و حدود یک‌پنجم تولید ناخالص داخلی اروپا متعلق به این کشور می باشد. فرانسه دهمین کشور پر درآمد دنیا به شمار می رود. بخش خدمات بیش از 70 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است که شامل حمل و نقل عمومی، گردشگری، تجهیزات دفاعی، انرژی، و ارتباطات مخابراتی می‌ باشد. فرانسه بازار آماده ‌ای برای سایر کشورهای اعضای اتحادیه اروپا است، به طوری که 49 درصد صادرات آنها را مصرف می ‌کند. این کشور دارای 2.5 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی و تولید داخلی سرانه 38 هزار دلار است. سهم تولید ناخالص کشور مربوط به خدمات، کشاورزی و صنعت می شود.

همانند سایر کشورهای توسعه یافته، بخش خدمات بخش مهمی از اقتصاد فرانسه است. از بیش از 2 میلیون شرکت در فرانسه تقریبا یک سوم در بخش های مختلف صنایع خدماتی فعالیت می کنند. سرمایه گذاری در این صنعت نیز بسیار قابل توجه است. بخش خدمات طیف وسیعی از فعالیت ها، از جمله خدمات اجتماعی و اداری مانند دولت محلی، بهداشت و آموزش و پرورش، خدمات عمده فروشی، توزیع و حمل و نقل و ارتباطات، خدمات مصرفی مانند خرده فروشی و معاملات هتل و غذا، تولید کننده و یا خدمات کسب و کار از جمله خدمات بانکی، مالی، قانونی، تبلیغات، محاسبات، و خدمات انتقال داده ها را شامل می شود. فرانسه در طول قرن ها تا به امروز یکی از برجسته ترین مراکز کشاورزی اروپا بوده است، به طوری که با 730 هزار قطعه زمین کشاورزی 7 درصد از نیروی کار خود را در این زمینه یا در زمینه های مشابه مثل ماهیگیری یا جنگل داری به کار گرفته است. محصولات عمده کشاورزی و دامپروری مانند چغندرقند، شراب، شیر، گوشت گاو، گوشت گوساله، غلات، و دانه روغنی، فرانسه را در میان تولید کنندگان برتر جهان قرار می دهد. بخش صنعت پس از بخش خدمات بیشترین آمار اقتصاد فرانسه را به خود اختصاص داده است. در این بخش، فرانسه یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان صنایع هوایی، ریلی، خودرو، آرایشی و بهداشتی و کالاهای لوکس است.

مهم‌ترین اقلام صادراتی این کشور شامل تجهیزات هوایی، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، آهن و استیل، پلاستیک، دارو و نوشیدنی ‌ها می ‌باشد. فرانسه ششمین تولید ‌کننده بزرگ محصولات کشاورزی در دنیا و دومین صادر کننده بزرگ محصولات کشاورزی دنیا پس از آمریکاست. بیشترین کالای وارداتی به این کشور ماشین‌آلات و تجهیزات، هواپیما، اتومبیل، نفت خام، مواد شیمیایی و پلاستیک است.


آب و هوا

کشور فرانسه با توجه به وسعت زیاد خود، در مناطق و شهرهای مختلف دارای آب و هوایی متفاوت می باشد. آب و هوای کشور فرانسه با توجه به شرایط جوی از شهری به شهر دیگر متفاوت است. قسمت های شمالی و شمال شرقی کشور فرانسه دارای آب و هوای معتدل است. قسمت های جنوبی این کشور نیز آب و هوای مدیترانه ای دارند. قسمت های غربی کشور فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی می باشد که این مناطق دارای بارش بالایی بوده و زمستان هایی معتدل و تابستان هایی گرم را تجربه می کنند. سایر مناطق معمولا از تابستان هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان هایی سرد برخوردارند. در شهر پاریس بندرت برف می بارد و بارش باران به صورت نم نم به همراه مه است. خشک ترین ماه سال در فرانسه ماه مه است و خشک ترین بخش این کشور سواحل مدیترانه در جنوب فرانسه می باشد که بارندگی در این مناطق در فصل های بهار و پاییز بسیار سنگین است. شهر پاریس در ماه‌ های مارس و آوریل در فصل بهار دارای آب ‌و هوای به نسبت ملایم و دارای دمایی بین 10 تا 19 درجه سانتیگراد و بارش با میانگین 50 میلیمتر می باشد. فصل بهار زمانی مناسب برای سفر به کشور فرانسه می ‌باشد. میانگین دمای هوای تابستان در ماه ‌های ژوئن تا آگوست در شهر پاریس 15 درجه سانتیگراد با 9 روز بارانی می ‌باشد. میانگین دمای هوا در فصل پاییز در ماه ‌های سپتامبر و اکتبر 21 درجه سانتی‌گراد می ‌باشد. در اغلب اوقات کشور فرانسه زمستانی با کمترین بارش برف را شاهد است.


گردشگری

فرانسه علاوه بر جاذبه‌ های طبیعی، با آثار تاریخی به جا مانده از دوران کهن، موزه ‌های متنوع، غذاهای بی‌نظیر، سالن‌ های سینما و تئاتر‌ با برنامه‌ های فراموش‌ نشدنی و گالری‌‌ های متعدد هنری سالانه میزبان بیش از 82 میلیون گردشگر می باشد. فرانسه کشور تفریحات عالی و پنیرهای خوشمزه، محبوب ترین مقصد گردشگری دنیاست. توریست ها اغلب به خاطر بازدید از شهرهای تاریخی و حومه زیبای شهرها، قلعه لویر ولی و سایر جاذبه های بی شمار جذب فرانسه می شوند. علاوه بر این، فرانسه دارای آب و هوایی است که همه آن را دوست دارند و همچنین سواحل عالی دارد که بهترین آنها از لحاظ زیبایی و شکوه به ترتیب فرنچ ریویرا، سواحل آتلانتیک و جزیره کورس یا کورسیکا می باشند. در فرانسه همچنین امکانات زیادی برای ورزش های زمستانی مهیاست که قابل توجه ترین و برجسته ترین آن کوه های آلپ و پیرنه است. فرانسه دارای فرهنگی غنی با غذاها و نوشیدنی های خوشمزه می باشد که از این لحاظ نیز در دنیا معروف است. فرانسه دارای 37 جاذبه گردشگری ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو می ‌باشد. روستاهای کوچک و زیبا و روستاهای تاریخی که در طرح "زیباترین روستاهای فرانسه" هستند و نیز "باغهای سرشناس" که بیش از دویست عدد از این باغها توسط وزارت فرهنگ فرانسه طبقه ‌بندی شده ‌است. در سال گذشته، سفر و گردشگری به ‌طور مستقیم توانست 78 میلیارد یورو به تولید ناخالص داخلی فرانسه کمک کند که 30 درصد از آن مربوط به بازدید کنندگان بین‌ المللی و 70 درصد از گردشگری داخلی بدست آمده ‌است. این مبلغ 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی فرانسه را شامل می‌ شود و باعث حمایت از 2.9 میلیون شغل (11 درصد از اشتغال) در فرانسه می‌ شود. گردشگری به طور قابل توجهی به تراز پرداخت ‌های فرانسه نیز کمک می‌ کند.

برخی از جاذبه های توریستی فرانسه شامل برج ایفل، موزه لوور، خیابان شانزه لیزه، طاق پیروزی، کاخ ورسای، جزیره کرس، جیره مونت سنت میشل، باغ ژیورنی، پل میلائو، کلیسا فونتونی، کلیسای جامع نوتردام، قلعه چنانسی، کوه های آلپ، شهر تاریخی لیون، ساحل دس انگیلز و دریاچه آنسی می شود.


مذهب

فرانسه دین رسمی ندارد اما دین اکثریت مردم فرانسه مسیحیت کاتولیک است. فرانسه جزو کشورهای سکولار است که در آن آزادی اندیشه و مذهب به تصویب رسیده است. مذهب کاتولیک، متداول ‌ترین مذهب در فرانسه است. در یک بررسی که توسط موسسه عقاید عمومی فرانسه IFOP صورت گرفت مشخص شد که 64 درصد از جمعیت این کشور، یعنی 42 میلیون نفر خودشان را کاتولیک رومی می‌ دانستند. بنا بر بررسی دیگر که توسط مرکز تحقیقاتی پیو انجام شد مشخص شد که 7.5 درصد از جمعیت این کشور یعنی 4.7 میلیون نفر مسلمان هستند. پس از آیین کاتولیک، اسلام دومین دین بزرگ در فرانسه به‌ شمار می ‌رود و جمعیت مسلمانان ساکن این کشور بیشترین در میان همه کشورهای غرب اروپا است. موسسه پیو همچنین برآورد کرد که این کشور دارای 310 هزار نفر یهودی است. تقریبا 18 میلیون نفر از جمعیت فرانسه نیز یا دارای مذاهب دیگری هستند یا بی ‌دین می‌ باشند.


سیاست

حکومت فرانسه طبق قانون اساسی این کشور در دوره پنجم جمهوری، از نوع متمرکز نیمه ریاستی است. طبق قانون اساسی، این کشور موظف به تفکیک قوا و حمایت از حقوق بشر است. حکومت فرانسه از سه دستگاه اجرایی، قانونگذاری و قضایی تشکیل شده است. رئیس دستگاه اجرایی رئیس جمهور و دولت است. دولت شامل نخست وزیر و وزرایش است. رئیس جمهور باید اکثریت آرای مستقیم مردم را در دور اول یا دور دوم انتخابات کسب کند. رئیس جمهور، نخست وزیر را تعیین می ‌کند و نخست وزیر مسئولیت اداره دولت را به عهده می ‌گیرد. رئیس جمهور نمی ‌تواند نخست وزیر را عزل کند. نخست وزیر رئیس اداره دولت است. دولت از وزرای ارشد و وزرای تازه کار تشکیل می‌ شود. بخش ‌های خدمات کشوری، ادارات دولتی و ارتش زیر نظر دولت اداره می ‌شوند. دولت باید پاسخگوی پارلمان باشد و پارلمان قدرت دارد هر کدام از اعضای دولت را برکنار کند. پارلمان فرانسه از دو مجلس با نامهای مجمع ملی و مجلس سنا تشکیل شده است. پارلمان وظیفه تعیین بودجه و تصویب قانون، کنترل فعالیت ‌های دولت، سوال پرسیدن و به بحث گذاشتن اعمال وزرای دولت در صحن مجلس و ... را دارد. قوانین مطرح شده قبل از تصویب باید به تایید شورای قانون اساسی فرانسه برسد و پس از آن تصویب می ‌شوند.


هزینه زندگی در فرانسه

میزان هزینه های زندگی شخص در هر کشور کاملا بستگی به میزان درآمد و سبک زندگی وی دارد. به طور متوسط برای زندگی در شهر پاریس ماهانه 1000 تا 1300 یورو‌ لازم است. این مبلغ برای سایر شهرها از جمله نیس، لیون و نانت بین 700 تا 900 یورو متغیر است. هزینه های زندگی در این کشور شامل هزینه تهیه مسکن، هزینه حمل و نقل، هزینه خوراک و پوشاک و غیره می باشد.

برخی از هزینه‌های اساسی زندگی در فرانسه شامل موارد ذیل می شود:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 694 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 520 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1290 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج شهر 800 یورو
 • هزینه خرید آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع 1037 یورو
 • هزینه خرید آپارتمان در حومه شهر به ازای هر متر مربع 735 یورو
 • هزینه خدمات شامل، آب، برق، گرمایش، سرمایش و زباله برای 85 متر آپارتمان 139 یورو
 • هزینه خوراک و مواد غذایی تقریبا ماهانه بین 200 تا 250 یورو
 • هزینه اینترنت 27 یورو
 • هزینه ماهانه تفریح و اماکن فرهنگی تقریبا 300 یورو
 • هزینه حمل و نقل عمومی ماهانه 51 یورو
 • هزینه ماهانه باشگاه برای یک بزرگسال 36 یورو
 • هزینه مهد کودک خصوصی مراقبت تمام روز، برای هر کودک ماهانه 644 یورو
 • هزینه حق بیمه 50 یورو

مزایای کشور فرانسه

فرانسه کشوری به پایتختی پاریس در غرب اروپا می باشد که از نظر مساحتی جزو پهناورترین کشورها در اروپا است. کشور فرانسه از اعضای موسس اتحادیه اروپا و همچنین سازمان ملل و از اعضای دائم شورای امنیت نیز می باشد. این کشور حمایت از حقوق بشر را در راس قوانین خود قرار داده است. فرانسه یکی از قدرت‌ های صنعتی و سیاسی دنیا نیز محسوب می‌گردد. این کشور به لحاظ فعالیت های بی نظیرش در زمینه هنر، تاریخ و فرهنگ، آموزش و پرورش در جهان شناخته شده است. از مهمترین مزایای کشور فرانسه قدم گذاشتن به کشوری پیشرفته با تاریخ و فرهنگ غنی می باشد که در عین حال که سعی کرده تاریخ و فرهنگش را حفظ کند و در عرصه های فرهنگی و سیاسی نوین نیز یکی از قدرتمندترین و پیشرفته ترین کشورها می باشد. فرانسه از آب و هوایی مطبوع و چهار فصل برخوردار است. فرانسه با جاذبه های گردشگری فراوان یکی از توریستی ترین مکان های دنیاست. نظام آموزشی در فرانسه از پیشرفته ترین و بهترین های جهان است. تحصیل در فرانسه برای کودکان داخلی و خارجی کاملا رایگان بوده و خدمات بهداشتی و درمانی برای اشخاصی که در اقامت فرانسه را دارند بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. افراد مقیم فرانسه می توانند ماهانه بدون پرداخت هیچ هزینه ای و به صورت رایگان به پزشک مراجعه نمایند. این کشور به دلیل رعایت استانداردهای بین المللی در زمینه آموزش، سلامت، استانداردهای بالای زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی تعداد بیشماری از مهاجرین را به خود جذب می نماید. دستیابی به اقامت فرانسه از طریق کار، تحصیل، ثبت شرکت و کارآفرینی امکان‌پذیر است.

 

مزایای شهروندی و تابعیت فرانسه

 • کسب یکی از قدرتمند‌ترین پاسپورت‌های جهان
 • سفر بدون ویزا به 172 کشور جهان
 • دسترسی به خدمات پزشکی رایگان
 • امکان زندگی، کار و تحصیل در کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان راه اندازی تجارت آزاد در کشورهای اتحادیه اروپا
 • بهره‌مندی از حقوق شهروندی این کشور و داشتن حق رای
 • امکان افتتاح حساب بانکی در کلیه کشورهای اروپایی

مزایای اقامت دائم فرانسه

 • واجد شرایط اخذ شهروندی فرانسه بعد از 5 سال
 • سفر به کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا
 • امکان کار در کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به مجوز کار
 • امکان تحصیل در برترین مدارس و دانشگاه های این کشور
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • امکان استفاده از برند اروپایی
 • حق زندگی در هر جای دیگر در اتحادیه اروپا
 • دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی و آموزشی در سراسر اتحادیه اروپا

مزایای اقامت موقت فرانسه

 • زندگی در کشوری اروپایی با فرهنگ و تمدنی غنی
 • دسترسی به خدمات درمانی با کیفیت
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال
 • سفر به کشورهای حوزه شینگن
 • امکان کار در کل کشور
 • امکان تحصیل در تمامی دانشگاه های کشور

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت فرانسه یاری و همراهی نماید.

 • اقامت فرانسه

  اقامت فرانسه

  فرانسه کشوری واقع در غرب اروپا به پایتختی پاریس می باشد. زبان رسمی این کشور فرانسوی و دین رسمی آن مسیحیت می باشد. فرانسه با کشورهای

  ...
 • ثبت شرکت در فرانسه

  ثبت شرکت در فرانسه

  فرانسه یکی از بزرگترین کشورها در اروپاست. زبان رسمی این کشور فرانسوی است و واحد پول آن یورو می باشد. از فرانسه به عنوان پایتخت مد در جهان

  ...
 • ویزای سرمایه گذاری فرانسه

  ویزای سرمایه گذاری فرانسه

  ویزای سرمایه گذاری فرانسه به افرادی که توانایی سرمایه گذاری در فرانسه را دارند تعلق خواهد گرفت. در روش سرمایه گذاری در فرانسه توجه به

  ...
 • خرید ملک در فرانسه

  خرید ملک در فرانسه

  فرانسه دارای مناطق مختلفی است که خط ساحلی خیره کننده آن در مدیترانه و اقیانوس اطلس و مناظر کوهستانی دیدنی آن در آلپ، مناطقی بی نظیر است.

  ...
 • ویزای استارت آپ فرانسه

  ویزای استارت آپ فرانسه

  کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپایی در دسته کشورهای جهان اول قرار دارد که اگر اقامت دائم این کشور را دریافت کردید می توانید از تمامی خدمات

  ...
 • تمکن مالی فرانسه

  تمکن مالی فرانسه

  فرانسه که از قرن پانزدهم شکل گرفته است قدیمی ترین و بزرگ ترین کشور اروپا است. این کشور در زمینه های فکری، هنرهای زیبا، مد و غذا در دنیا

  ...
 • تحصیل در فرانسه

  تحصیل در فرانسه

  فرانسه کشوری است که تحصیل در آن رایگان می باشد و از سوی دیگر نزدیک به 200 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسه تکلم می کنند. تسلط و آشنایی

  ...
 • دوره زبان فرانسه در فرانسه

  دوره زبان فرانسه در فرانسه

  از آنجا که زبان شیرین فرانسوی زبان زنده دنیاست و زبان رسمی 29 کشور در قاره های مختلف جهان است، افراد بسیاری سعی در یادگیری آن دارند. بی

  ...