مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت فرانسه

فرانسه کشوری واقع در غرب اروپا به پایتختی پاریس می باشد. زبان رسمی این کشور فرانسوی و دین رسمی آن مسیحیت می باشد. فرانسه با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، آندورا و اسپانیا هم مرز است. نظام سیاسی فرانسه جمهوری و واحد پولی آن یورو است. کشور فرانسه پس از آلمان پرجمعیت ترین کشور اروپا محسوب می شود. کشور فرانسه دارای تاریخ و فرهنگی غنی می باشد و این کشور از گذشته مهد پرورش دانشمندان و اندیشمندان بسیاری بوده است. کشور فرانسه توانسته تعداد زیادی میراث را در یونسکو به ثبت برساند و در این مورد سکوی چهارم را از آن خود کرده است. فرانسه یکی از قدرت های صنعتی و سیاسی دنیا محسوب می گردد. برای اخذ اقامت کوتاه یا بلند مدت فرانسه راه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری مهم ترین روش ها محسوب می شوند. این مسیرها منجر به اقامت دائم و اخذ تابعیت نیز خواهند شد. دریافت اقامت فرانسه به معنای داشتن اجازه زندگی در مهد دموکراسی و هنر می باشد. این کشور مقصد اول بسیاری از دوستداران اقامت اروپا محسوب می شود. کشور فرانسه به دلیل مناظر زیبا و همچنین میراث تاریخی خود هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این کشور پیشرفته و توسعه یافته می باشد و در زمینه های متنوعی نظیر علوم بنیادی، فناوری، هنر، اقتصاد، فرهنگ و سیاست حرفی برای گفتن دارد. کشور فرانسه دارای شرایط مطلوب زندگی، امید به زندگی بالا و حتی دارای شاخص های بالای توسعه انسانی می باشد.

شرایط اخذ اقامت فرانسه

بهترین و آسان ترین روش برای مهاجرت به شرایط هر فرد بستگی دارد و عواملی نظیر سن، تحصیلات، سوابق کاری و تمکن مالی فرد در انتخاب بهترین روش مهاجرت بسیار تاثیر گذار می باشد. شرایط اخذ اقامت فرانسه برای هر کدام از روش های مهاجرت به این کشور متفاوت است. از جمله شرایطی که برای کار در این کشور باید رعایت شود برخورداری از شرایط سنی، مدرک تحصیلی و سوابق تحصیلی، داشتن سابقه کار و غیره است. در صورتی که متقاضی از این شرایط در سطح مطلوبی برخوردار باشد، ویزای کار فرانسه می تواند بهترین راه مهاجرت به فرانسه برای وی باشد و در این روش هزینه مهاجرت به فرانسه حداقل می باشد. درست است که اغلب فرانسوی ها زبان انگلیسی را نیز به خوبی می دانند، اما دانستن زبان فرانسه جهت کار در این کشور پیش شرطی است که قادر به حذف آن نخواهید بود. افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق کار را دارند و خواستار دریافت بلوکارت (Blue Card) هستند باید بدانند که برای دریافت بلوکارت داشتن مدرک زبان و همچنین مدرک فوق لیسانس و یا بالاتر برای اخذ کار و شغلی حرفه ای الزامی است.

برای تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی در کشور فرانسه داشتن مدرک مقطع قبلی الزامی می باشد. دانشجویان می توانند زبان تحصیلی خود را انتخاب نمایند، یعنی بین فرانسوی و انگلیسی حق انتخاب دارند. متقاضیان ملزم به ارائه ریز نمرات و مدرک زبان مرتبط با رشته تحصیلی خود و گواهی تمکن مالی متناسب با رشته و دانشگاه محل تحصیل خود هستند. متقاضی تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر داشتن این شرایط، باید استاد راهنما و مقالات بین المللی نیز داشته باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در فرانسه باید دارای شرایط مربوطه مانند تمکن مالی مناسب باشند. کسانی که قصد سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فرانسه را دارند ملزم به ارائه بیزینس پلن یا همان طرح توجیهی هستند. ارائه یک طرح تجاری مورد تایید دولت فرانسه نیازمند دانش کامل از وضعیت بازار در فرانسه می باشد. برای سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در فرانسه فرد باید دارای تمکن مالی باشد و اثبات کند که نیازی به کار کردن در آن کشور برای گذران زندگی خود ندارد و قرار نیست از طریق کسب درآمد به امرار معاش بپردازد. فرد باید اثبات کند که می تواند از طریق سرمایه خود، از خود و خانواده خود حمایت کند. برای این منظور کلیه مدارک مربوط به درآمد، اموال منقول و غیر منقول متقاضی بایستی به افسر مهاجرت تسلیم گردد. در صورت درخواست شهروندی فرانسه، تابعیت به کسی تعلق می گیرد که توانسته باشد با زبان، فرهنگ و جامعه فرانسوی آشنا و آمیخته شده باشد و از این مرحله نیز با موفقیت عبور کند. از دیگر موارد مورد بررسی عدم سوء پیشینه کیفری و پرداخت مالیات در مدت اقامت فرانسه می باشد. ارزیابی و اعطای تابعیت به شخص متقاضی یک سال به طول می انجامد.

شرایط اقامت فرانسه

روش های اخذ اقامت فرانسه

متقاضی پس از 5 سال اقامت قانونی در فرانسه می تواند درخواست اخذ کارت اقامت دائم فرانسه بدهد. با گرفتن کارت اقامت، اجازه اقامت دائم تا 10 سال قابل تمدید خواهد بود. در بررسی شرایط متقاضی در هنگام اعطای اقامت دائم شرایط شغلی یا وضعیت مالی بستگی به نوع اقامت پیشین وی، یکپارچه شدن با جامعه فرانسه و آموختن زبان فرانسه بسیار موثر است. اشخاصی که 5 سال در فرانسه اقامت قانونی داشته اند می توانند درخواست اخذ تابعیت کشور فرانسه را بدهند. البته در صورتی که متقاضیان دو سال نیز در دانشگاه های فرانسه تحصیل یا خدمات برجسته ای به دولت فرانسه کرده باشند، در صورت داشتن دو سال اقامت در فرانسه می توانند درخواست تابعیت بدهند. متقاضیان برای رسیدن به این هدف باید روش های مهاجرت به این کشور را بشناسند و مناسب ترین روش را با توجه به شرایط خود بیابند. انواع روش های اخذ اقامت فرانسه شامل مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج با تبعه فرانسه و پناهندگی می باشد. افرادی که تابعیت این کشور را اخذ می نمایند لازم است بدانند که از شرایط شهروندی نظیر حق رای و دیگر حقوق مانند سایر افراد بهره مند می گردند.

اقامت فرانسه از طریق کار

یکی از راه های اصلی مهاجرت به فرانسه یا هر کشور دیگری مهاجرت کاری است. روند کاهش نرخ بیکاری کماکان در فرانسه رو به بهبود است به صورتی که در ماه های آغازین سال میلادی این روند کاهش چشمگیری داشته است. بنابراین چنانچه متقاضیان به جستجوی کار در این کشور بپردازند احتمال یافتن شغلی مناسب زیاد خواهد بود. مانند دیگر کشورهای اروپایی، اولویت کار در فرانسه نخست با اتباع این کشور و سپس با اتباع اروپایی است. ولی با توجه به کمبود نیروی کار در برخی بخش ها در فرانسه نیروی کار از خارج از اروپا نیز استخدام می شود. بدین منظور، متقاضی باید نخست از یک کارفرمای فرانسوی پیشنهاد کار داشته باشد و بتواند با کارفرما یک قرارداد استخدامی منعقد کند. نخست باید پیشنهاد کاری به اطلاع اداره ملی استخدام فرانسه برسد تا آگهی شغلی در سراسر فرانسه آگهی شود و در اختیار تبعه فرانسوی قرار بگیرد. پس از 3 ماه در صورت پیدا نشدن نیروی کار فرانسوی 3 ماه نیز در سطح اتحادیه اروپا برای اتباع اروپایی آگهی می شود. در صورتی که نیروی کار مورد نظر در اروپا هم نباشد، اداره ملی کار درخواست را در اختیار مقام محلی تجارت، رقابت، کار و استخدام قرار می دهد. در صورت تایید درخواست نیروی کار خارج از اتحادیه اروپا برای کار در فرانسه پرونده در اختیار اداره مهاجرت قرار گرفته و شخص باید برای تست پزشکی اقدام کند. اداره مهاجرت فرانسه از کنسولگری درخواست صدور ویزای کار خواهد کرد. ویزای کاری فرانسه برای 12 ماه معتبر بوده و قابل تمدید می باشد. اجازه کار می تواند شکل های مختلفی داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه در فرانسه داشتن تمکن مالی برای تامین مخارج خود و همراه می باشد و این درخواست بهتر است چند ماه پس از اقامت سرپرست خانواده در فرانسه صورت پذیرد تا شانس موفقیت ویزای همراه افزایش یابد. همچنین می بایست بدانید اخذ ویزای همراه لزوما به معنی اجازه کار همراه نمی باشد و این مجوز در صورت موافقت اداره مهاجرت فرانسه با این درخواست صادر خواهد شد. متقاضیان می توانند با 3 سال کار کردن در این کشور و پرداخت مالیات سالانه اقامت دائم فرانسه را دریافت نمایند.

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

یکی از جالب ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل است. اقامت تحصیلی، شاید بهترین راه مهاجرت به فرانسه و محبوب ترین آنها باشد. تحصیل در فرانسه منطبق با نظام آموزشی اروپا و فرآیند بولونیا بوده و اجباری نمی باشد. تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی و دوره های زبان فرانسه از راه های مهم مهاجرت تحصیلی به شمار می آیند. دانشگاه های فرانسه رنکینگ جهانی خوبی دارند و مدرک تحصیلی آنها در کشورهای اروپایی مورد تایید می باشد. از جمله دانشگاه های معتبر فرانسه می توان به دانشگاه سوربن، لویی پاستور و استراسبورگ اشاره کرد. امکان تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره های زبان در کالج ها و دانشگاه های این کشور وجود دارد. دانشجویان مقیم اتحادیه اروپا برای تحصیل در فرانسه نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در فرانسه باید ویزای تحصیلی اخذ نمایند. ویزای تحصیلی فرانسه در سه دسته بندی کلی جای می گیرند. ویزای کوتاه مدت برای دوره های تحصیلی کمتر از 3 ماه صادر می گردد، ویزای موقت بلند مدت برای دوره های تحصیلی بین 3 تا 6 ماه صادر می شود و ویزای بلند مدت برای دوره های تحصیلی بیش از 6 ماه صادر می گردد. ویزای تحصیلی بلند مدت به عنوان یک اجازه اقامت در فرانسه تلقی می شود و به مدت دوره تحصیل خواهد بود. دوره های زبان فرانسه که بیش از 6 ماه باشند نیز از طریق این ویزا قابل اخذ خواهند بود. در نتیجه، مهاجرت به فرانسه از طریق دوره زبان می تواند یکی از شیوه های مناسب و پایه ای برای اخذ اقامت فرانسه باشد. یکی از مهم ترین مزایای اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل این است که متقاضیان بعد از فارغ التحصیلی به طور معمول می توانند 1 سال اقامت غیر قابل تمدید داشته باشند تا کار تمام وقت پیدا کنند. در صورت عقد قرارداد کاری آنها می توانند اقامت تحصیلی خود را به کاری تبدیل نمایند، که مقدمه ای برای اخذ اقامت دائم فرانسه خواهد بود.

روشهای اخذ اقامت فرانسه

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افراد هر ساله مایل به اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری هستند. از نظر اقتصادی فرانسه جزو برترین های جهان محسوب می شود. فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته است که یکی از سکان داران اقتصاد جهانی محسوب می شود. در زمینه استانداردهای بین المللی می توان فرانسه را از کشورهای پیشگام دانست. این کشور به دلیل استانداردهای سرمایه گذاری مناسب مانند ریسک پایین در سرمایه گذاری و رشد اقتصادی مثبت مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. با توجه به پایداری سیاسی و قضایی کشور فرانسه می توان پی برد که این کشور از لحاظ استاندارهای سرمایه گذاری شرایط مطلوبی داشته و سرمایه گذار خارجی بدون نگرانی می تواند وارد بازار تجاری فرانسه شده و از این سرمایه گذاری سود ببرد.

به دلیل موارد ذکر شده و دیگر موارد، بسیاری از افراد خواهان مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور و به دنبال راهی برای ورود به اروپا و پرتاب به سوی آینده درخشان هستند. اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه یکی از شیوه های ورود به این کشور و روشی برای دست یافتن به اقامت فرانسه می باشد. سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک، خرید اوراق قرضه، ثبت شرکت و تمکن مالی امکان پذیر است.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

یکی دیگر از بهترین راه های سرمایه گذاری در فرانسه خرید ملک است. خرید ملک در فرانسه زیر مجموعه روش سرمایه گذاری قرار می گیرد. متقاضی به عنوان یک خارجی اجازه خرید ملک در فرانسه را دارد. به طور کلی اشخاص غیر فرانسوی بدون داشتن اقامت نیز می توانند در فرانسه خرید ملک داشته باشند. جهت این امر با اخذ یک ویزای توریستی فرانسه می توان وارد این کشور شد و پروسه خرید ملک را انجام داد. اشخاص جهت دریافت ویزای توریستی باید یک اجاره نامه منزل و یا نامه رزرو هتل را نشان بدهند. طبق قانون اگر شخص نشان دهد که مالک ملکی است که به ازای خود او و هر عضو خانواده 14 متر مربع متراژ دارد نیاز به ارائه رزرو هتل و یا اجاره نامه نمی باشد. اشخاص جهت خرید ملک در فرانسه باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشند. از نظر ارزش ملک محدودیتی وجود ندارد. افراد می توانند بدون محدودیت نسبت به خرید ملک در فرانسه اقدام نمایند. هزینه خرید ملک در فرانسه با توجه به موقعیت جغرافیایی و شهر، امکانات موجود در ملک مورد نظر، سال ساخت آن ملک و همچنین متراژ آن ملک کاملا متغیر می باشد. نکته حائز اهمیت در خصوص این نوع سرمایه گذاری این است که با خرید ملک در فرانسه متقاضی تنها موفق به اخذ اقامت موقت خواهد شد. اقامت دائم فرانسه از طریق خرید ملک به خریداران املاک اعطا نمی گردد و اخذ پاسپورت و تابعیت کشور فرانسه از طریق خرید ملک به طور مستقیم امکان پذیر نمی باشد و تنها روند اخذ تابعیت و پاسپورت را راحت تر پیش خواهد برد.

اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت به فرانسه می باشد. متقاضی برای ثبت شرکت در فرانسه نیز باید مانند سرمایه گذاری در این کشور اقدام به ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری نماید و با دریافت ویزای کوتاه مدت وارد فرانسه شده و پس از انجام مقدمات کار به ایران بازگردد و درخواست ویزای بلند مدت خود را به سفارت ارائه دهد. در صورت تایید کلیه مدارک و مراحل، متقاضی می تواند موفق به اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت شود و پس از بازگشت به فرانسه فعالیت خود را آغاز نماید. وی پس از شروع بیزینس خود قادر به دریافت اقامت 1 ساله کشور فرانسه خواهند بود و مادامی که این فعالیت ادامه داشته باشد اقامت او و خانواده اش قابل تمدید خواهد بود. شایان ذکر است که از دیدگاه دولت فرانسه این مساله امری مهم تلقی می شود که اثبات گردد سمت و فعالیت شخص مذکور در شرکت به ثبت رسیده بسیار با اهمیت بوده و در اداره شرکت نقش حیاتی دارد. شخص می تواند ویزایی 3 ساله اخذ نماید. این ویزا به خانواده وی نیز به عنوان همراه تعلق می گیرد. متقاضی پس از 5 سال فعالیت، اقامت 10 ساله این کشور را بدست خواهد آورد و پس از آن نیز می توانند درخواست تابعیت خود را به دولت فرانسه اعلام نماید. بازار سرمایه فرانسه غالبا در وضعیت خوبی قرار دارد و متقاضیان تنها کافی است که ایده هایی مناسب داشته باشند، به ویژه از استارت آپ ها در این کشور حمایت زیادی به عمل می آید و اگر متقاضیان ایده ای نو و عملیاتی داشته باشند و بخش اجرایی آن را نیز به خوبی پیاده سازی کنند می توانند نسبت به اخذ ویزای استارت آپ فرانسه اقدام نمایند. متقاضیان برای اینکه بتوانند تجارتی را در فرانسه راه اندازی کنند ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایند و پس از انجام بررسی های لازم اقامت 1 ساله ای را بدست خواهند آورد که به واسطه آن قادر خواهند بود تجارت مورد نظر را در فرانسه راه اندازی کنند.

اقامت فرانسه

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

خود حمایتی یا همان تمکن مالی فرانسه یکی از روش های سرمایه گذاری خارجی است که متقاضی حین اقدام برای آن باید ثابت کند که از توان مالی بالایی برخوردار است به گونه ای که برای امرار معاش در آن کشور نیازی به کار کردن و کسب درآمد از طریق کار کردن برای دیگران ندارد و بدون کار کردن قادر است که به لحاظ مالی و اقتصادی از خود و خانواده اش حمایت کند. مهم ترین نکته در بحث سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خود حمایتی این است که متقاضی تنها کافی است که نشان دهد از تمکن مالی بالایی در کشور خود برخوردار است. این تمکن مالی باید با ارائه مدارکی به افسر صدور ویزا نشان داده شود به گونه ای که منبع درآمد متقاضی و اموال منقول، غیر منقول وی اثبات شود. از مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی فرانسه می توان به این نکته اشاره داشت که ریسک از دست دادن سرمایه در این روش وجود ندارد، چرا که نیازی نیست متقاضی هیچ سرمایه ای را در این کشور صرف کند و تنها باید در حساب بانکی خود در ایران دارایی خود را اثبات نماید. نکته مهم در این روش این است که متقاضی اجازه کار در کشور فرانسه را نخواهد داشت. شایان ذکر است که این روش یکی از بهترین روش های مهاجرت به فرانسه از بین روش های متفاوت سرمایه گذاری است. متقاضی پس از گذشتن 5 سال حضور در این کشور می تواند برای اقامت 10 ساله و یا دائم فرانسه اقدام نماید و پس از گذشت 1 سال از اقامت 10 ساله خود می تواند برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام کند.

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

یکی از روش های قانونی مهاجرت و کسب اقامت فرانسه بصورت دائم نیز ازدواج می باشد. در صورتی که فرد خارجی با یک تبعه فرانسه ازدواج کند، تحت شرایطی، بعد از گذشت 4 سال از ازدواج، می تواند شهروندی، تابعیت و پاسپورت فرانسه را نیز کسب نماید. به این منظور می بایست یکی از زوجین تبعه فرانسه بوده و طرفین بالای 18 سال بوده و حداقل یک بار همدیگر را ملاقات کرده باشند و یا مدتی را در کنار هم گذرانده باشند و همچنین بتوانند علاقه خود به یکدیگر را اثبات کنند. همسر فرانسوی باید تمکن مالی حمایت از متقاضی را اثبات نماید. در این روش هنگام درخواست تابعیت فرانسه در صورتی که این دو نفر هنوز زن و شوهر باشند، همسر شخص خارجی تابعیت فرانسه را حفظ کرده باشد و شخص متقاضی توانایی و مهارت خوبی در زبان فرانسه کسب کرده باشد وی واجد شرایط اقامت فرانسه از طریق ازدواج می گردد. در هنگام درخواست اخذ اقامت فرانسه و تابعیت این کشور از طریق ازدواج، در صورتی که شخص متقاضی نتواند ثابت نماید که از هنگام ازدواج تا کنون حداقل سه سال متوالی با همسر فرانسوی زندگی کرده است این مدت به 5 سال افزایش می یابد. نکته دیگر نیز این است که اگر ازدواج در کشور دیگری بجز فرانسه ثبت شده باشد، نخست باید ازدواج در دفاتر ثبت فرانسه ثبت رسمی گردد. مدت زمان رسیدگی به درخواست این نوع ویزا حدود یک ماه خواهد بود. این ویزا ویزای نامزدی فرانسه نیز نام دارد.

اقامت فرانسه از طریق تولد

سیستم تولد در کشورهای مختلف به دو دسته تقسیم می شود: سیستم خون و سیستم خاک. بسیاری از کشورها از جمله فرانسه از سیستم خون پیروی می کنند یعنی تابعیت از پدر و مادر فرانسوی به فرزند منتقل می شود. کودک در صورتی می تواند اقامت و در نهایت تابعیت و پاسپورت کشور فرانسه را اخذ کند که از پدر یا مادری فرانسوی متولد شود و یا یکی از والدین اقامت این کشور را اخذ نموده باشد و یا یکی از والدین شهروند کشور فرانسه باشد، در این صورت بر اساس سیستم خون به فرد متولد شده اقامت و تابعیت کشور فرانسه را بدون در نظر گرفتن کشور زادگاه خواهند داد. اما تحت شرایطی از طریق خاک یعنی تولد در خاک فرانسه نیز قابل اعطا است. طبق قوانین تابعیت فرانسه، کودکانی که در فرانسه متولد می شوند اگر حداقل یکی از والدین شان در فرانسه متولد شده باشند، در هنگام تولد تابعیت فرانسه را کسب می کنند. این نوع تابعیت را سیستم خاک مضاعف می نامند. اگر کودکی از والدین غیر فرانسوی در فرانسه متولد شده باشد تحت شرایطی تابعیت فرانسه را می گیرد: در هنگام تولد بدون تابعیت باشد، در سن 18 سالگی اگر از یازده سالگی حداقل 5 سال مقیم فرانسه بوده باشد، بین 13 تا 16 سالگی با درخواست والدین شخص در صورتی که از 8 سالگی تا آن زمان مقیم فرانسه بوده باشد.

هزینه اخذ اقامت فرانسه

اقامت فرانسه از طریق پناهندگی

پناهندگی شیوه ای از مهاجرت است که در آن فردی که تحت شرایط سخت سیاسی، نژادی، فرهنگی و نظامی قرار گرفته است و جان خود و خانواده اش را در خطر می بیند بر اساس قواعد کلی کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل متحد درخواست کسب شرایط پناهندگی و اقامت پناهندگی در کشور دیگری را می کند. فرانسه نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی از قانون حمایت از پناهندگان پیروی می کند و اگر شخص شرایط مناسب برای پناهندگی را داشته باشد دولت فرانسه آن را حمایت می کند. فرانسه همواره یکی از کشورهای مهاجرپذیر اروپا در دهه های اخیر بوده است. تا سال گذشته، بیش از 337 هزار پناهنده در فرانسه از کشورهای مختلف ثبت شده اند. طی سال های گذشته موضوع پناهندگی در فرانسه بسیار محل بحث بین دولت، مردم و موافقان و مخالفان بوده است. مسائلی همچون جذب پناهندگان در جامعه فرانسه و همچنین مشکلات امنیت ملی در این زمینه مطرح بوده است. برای اخذ اقامت فرانسه از طریق پناهندگی و درخواست پناهندگی فرانسه متقاضیان پناهندگی باید نخست وارد خاک فرانسه شده باشند و سپس روند درخواست پناهندگی خود را به این کشور اعلام کنند. در نظر داشته باشید که اگر پناهندگی با استفاده از فریب و مدارک جعلی بدست بیاید و این موضوع در آینده بر ملا شود شخص خطاکار مجرم شناخته شده و به صورت قضایی مورد مجازات قرار می گیرد. راه پناهندگی راه بسیار پرخطر و پر استرسی می باشد. این روش به هیچ عنوان از روش های پیشنهادی ویزا پلاس نمی باشد. راه های قانونی مناسبی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که می تواند جایگزین این روش شوند.

هزینه اخذ اقامت فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه مقوله ای مهم برای مهاجرت به کشور فرانسه است. اغلب هزینه های زندگی در فرانسه شامل هزینه اجاره یا خرید آپارتمان، هزینه های انرژی مصرفی، هزینه خوراک و پوشاک، هزینه حمل و نقل و در نهایت هزینه های پزشکی و درمانی می باشد. نکته قابل تامل در خصوص ثبت شرکت در فرانسه این است که سرمایه خاصی برای ثبت شرکت در نظر گرفته نشده است و سرمایه مورد نظر با توجه به بیزنس پلنی که متقاضیان ارائه می دهند مشخص می شود. هزینه خرید ملک در شهر، ایالت ها و مناطق مختلف فرانسه متفاوت می باشد. برخی از هزینه ها تقریبا در تمام برنامه های مهاجرتی مشترک هستند. هزینه های مرتبط با ترجمه، آماده سازی و تایید مدارک از دادگستری و وزارت خارجه بسته به نوع مدارک مورد نیاز و تعداد نسخه های مورد نیاز متفاوت است. اگر مدارک تحصیلی متقاضی نیز نیاز به ارزیابی سازمان های معادل سازی در فرانسه داشته باشند باید هزینه ارزیابی مدارک را نیز مد نظر داشته باشید. هزینه انجام معاینات پزشکی هم شامل هزینه های انجام عکسبرداری، آزمایش خون و ویزیت پزشک معتمد سفارت می باشد. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی متقاضیان مهاجرت ضروری است. اگر سفارت فرانسه از متقاضی بخواهد تا مشخصات بیومتریک خود را نیز ثبت کند، برای این موضوع نیز باید هزینه ای پرداخت گردد. این هزینه ثبت تصویر دیجیتالی و کل اثر انگشتان متقاضی را شامل می شود. هزینه های حسابرسی و ارزشیابی اموال نیز مختص کسانی است که از برنامه های سرمایه گذاری، تجاری، تمکن مالی و کارآفرینی قصد ارائه درخواست مهاجرت دارند. ارزیابی اموال این متقاضیان در ایران توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام می شود و معمولا بر اساس ارزش املاک و دارایی های آنها اعلام می گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه