مشاوره رایگان: 02122110460
ثبت شرکت gmbh در آلمان

پس از آن که کشورهایی چون کانادا، استرالیا و اسپانیا عزم خود را برای جذب سرمایه گذاران خارجی جزم کردند، کشور آلمان نیز به سرعت دست به کار شده و اقدام به ارائه خدمات گسترده به این افراد کرده است. در واقع یک رقابت تنگاتنگ بین کشورهای توسعه یافته برای جذب سرمایه گذار خارجی شکل گرفته است. کشور آلمان تاکنون به افراد زیادی مجوز ثبت شرکت با مسئولیت محدود gmbh ارائه کرده است. امری که موجب شده است تا این روش به عنوان یک روش ایده آل برای ثبت شرکت در این کشور بدل شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ انواع ویزا و بلوکارت آلمان با کارشناسان ویزاپلاس تماس بگیرید.

آشنایی با ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان

این روش در واقع بهترین روش ثبت شرکت در آلمان است. به گونه ای که تنها با 12 الی 25 هزار یورو می‌توان اقدام به ثبت شرکت کرد. کشور آلمان برای این روش هیچ محدودیتی لحاظ نکرده و با شعار "سرمایه گذاری بدون دانستن زبان" گامی بلند در جهت توسعه اقتصادی خود برداشته است. در واقع بر خلاف کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، انگلستان و امریکا دولت آلمان هیچ اصراری به داشتن مدرک زبان از سوی سرمایه گذاران خارجی ندارد.
با توجه به ظرفیت های اقتصادی فراوان کشور آلمان و بالا بودن شاخص FDI در این کشور، نباید فرصت به این خوبی را برای سرمایه گذاری از دست داد. همچنین، با توجه به امنیت بالا در سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه اولیه ظرف چند ماه می‌توان این کشور را به عنوان ایده آل ترین کشور برای سرمایه گذاری دانست.

نحوه ثبت شرکت در آلمان

اولین گام جهت ثبت شرکت در آلمان ارائه طرح فعالیت اقتصادی به دولت این کشور است. این طرح باید ابتدا به تایید اتاق بازرگانی دولت آلمان برسد و سپس برای تصویب و صدور مجوز به بخش بازرگانی دولت این کشور ارائه شود. سپس، شما می‌توانید شروع به استخدام نیروهای مورد نیاز خود کنید. گام بعدی ارائه تمامی مدارک لازم نظیر نامه ثبت شرکت، آگهی نوبتی، مجوز صنفی، اساسنامه و غیره به زبان آلمانی است.

ثبت شرکت در آلمان

شرایط سرمایه گذاری در آلمان

برای ثبت شرکت در کشور آلمان داشتن حداقل 20 و حداکثر 45 سال الزامی است. البته، با داشتن سنی بیش از 45 سال در صورت درآمد زیاد می‌توانید پروسه ثبت شرکت خود را کلید بزنید. لازم به ذکر است که تنها افراد تحصیل کرده نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند، مابقی افراد بایستی سطح مقدماتی زبان آلمانی را طی کنند. علاوه بر آن شرکت باید دارای نام، موضوع، نقشه راه، آدرس و صندوق پستی، مدیر عامل باشد و در دفتر ثبت شرکت ها نام خود را ثبت کند. داشتن اساسنامه رکن اصلی ثبت شرکت در آلمان بوده و بدون آن هیچ شانسی برای این کار وجود ندارد.

مزایای ثبت شرکت gmbh در آلمان

ازجمله مزیت های ثبت شرکت در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افتتاح حساب بانکی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا
  • دریافت ویزای شنگن
  • تولید تحت لیسانس و پشتیبانی دولت آلمان
  • امکان شرکت در مناقصاتو مزایدات بین المللی

مزایای ثبت شرکت gmbh در آلمان

لازم به ذکر است که مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیزی حدود 2 الی 3هفته طول می‌کشد که در این مدت به شما اقامت موقت داده می‌شود. همچنین، نام شرکت شما حتما باید متناسب با حیطه فعالیت آن باشد. در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط ثبت شرکت gmbh در آلمان با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه