مشاوره رایگان: 02122110460
ویزای تحصیلی مجارستان

مجارستان، عروس کشورهای اروپایی لقب گرفته است. اخذ اقامت دائم مجارستان به دلایل مختلف بسیار پر طرفدار است. لازم به ذکر است اقامت دائم این کشور به طرق مختلفی قابل اخذ می باشد. یکی از مسیرهای ورود به این کشور برای اخذ اقامت، تحصیل در مجارستان است. دانشگاه های مجارستان از رنکینگ بالا و شرایط تحصیلی خوبی برخوردار می باشند. به عنوان مثال، دانشگاه فنی مجارستان دروس خود را به 6 زبان زنده دنیا ارائه می دهد. تحصیل در مجارستان، فرصت زندگی در یک کشور اروپایی حوزه شنگن با هزینه زندگی پایین و سطح بالای زندگی را به شما خواهد داد. در صورتی که مشتاق به کسب اطلاعات درباره ثبت شرکت در مجارستان هستید می توانید با کارشناسان ویزاپلاس در ارتباط باشید.

تحصیل در مجارستان به دو زبان آلمانی و انگلیسی و در مقاطع دانشگاهی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا صورت می پذیرد. از محاسن تحصیل در مجارستان می توان به امکان تحصیل در برخی دانشگاه های این کشور بدون مدرک زبان اشاره کرد. شما می توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در دانشگاه نسبت به گرفتن ویزای کار مجارستان و پس از آن اقامت دائم خود اقدام نمایید.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای عضو شنگن است و با اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، می توانید بدون نیاز به ویزای دیگری به تمامی کشورهای عضو شنگن سفر نمایید. با تحصیل در مجارستان، مدرک تحصیلی تان مورد تایید 25 کشور در سطح اروپا و کشور کانادا و آمریکا می باشد. چنین مزایایی، سبب شده متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان افزایش یابد و سالانه هزاران نفر از سراسر دنیا جهت تحصیل در مجارستان اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی مجارستان

برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید با شرایط تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف آشنا باشید. در مقطع لیسانس دانشجو نمی تواند خانواده را به همراه خود به این کشور ببرد اما می تواند 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند. البته در روزهای تعطیل این امکان به صورت تمام وقت وجود دارد.
تعداد ساعاتی که دانشجو در مقطع فوق لیسانس در کشور مجارستان می تواند کار کند 20 ساعت در هفته است. این تعداد ساعات به غیر از ایام تعطیل بین دو ترم دانشگاه است. در این مقطع دانشجو می تواند برای خانواده خود ویزای همراه دریافت نماید.
در مقطع دکترا در کشور مجارستان دانشجو امکان کار کردن به مدت 20 ساعت در هفته را دارد. همچنین با کسب اجازه از دانشگاه و اداره مهاجرت مجارستان می تواند حین تحصیل به کار تحقیقاتی نیز بپردازد. در این مقطع تحصیلی دانشجو می تواند ویزای همراه نیز اخذ نماید.

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان

آموزش عالی مجارستان به سیستم کالج و دانشگاه تقسیم شده است. اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان در هر کدام امکان پذیر است. کالج ها، مستقیما وابسته به یک دانشگاه هستند و به عنوان دانشکده های دانشگاه فعالیت می کنند. دانشگاه ها غالبا دوره های کالج و دانشگاه را برگزار می کنند. آموزش در سطح کالج سه تا چهار سال طول می کشد، در حالی که اخذ یک مدرک دانشگاهی حداقل چهار سال طول می کشد، به استثنای برنامه پزشکی که شش ساله است. تنوع و جذابیت ها در این کشور باعث شده سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا جهت اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان اقدام نمایند.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی مجارستان

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان شما ملزم به ارائه مدارک و مستندات برای اثبات تمکن مالی هستید. برای این منظور می توانید گواهی تمکن مالی از حسابتان در یکی از بانک های کشور مجارستان را ارائه دهید. البته با توجه به مشکلات انتقال پول از ایران به مجارستان، امکان ارائه گواهی تمکن مالی حساب از یکی از بانک های کشور ایران نیز فراهم می باشد. به علت شرایط آرام و دوستانه ای که بین سرمایه گذاران حاکم است ثبت شرکت در بوداپست و سایر شهرهای این کشور طرفداران خاص خود را دارد.

معایب تحصیل در مجارستان

از دید برخی افراد، از معایب تحصیل در مجارستان این است که تعداد دانشگاه ها در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته کمتر می باشد. این منتقدین معتقدند وجود تنها 25 دانشگاه در مجارستان گزینه های متقاضی برای برنامه های تحصیلی را محدود می سازد. ویزا پلاس همیشه معتقد است تعداد دانشگاه ها و یا بزرگ و کوچک بودن یک کشور معیار درست و دقیقی برای انتخاب نبوده و آنچه مهم است کیفیت تحصیل و کیفیت زندگی در آن کشور می باشد.

انتقاد دیگر این است که با وجود اینکه در مجارستان دانشگاه ها برنامه های تحصیلی دانشجویان بین المللی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، اما غیر انگلیسی زبان بودن کشور مجارستان دانشجو را در انجام کارهای روزمره با سختی رو به رو خواهد کرد. در پاسخ به این ادعا باید گفت بجز منطقه بریتانیای کبیر، زبان رسمی هیچ کشور دیگر اروپایی انگلیسی نمی باشد، اما مردم در اکثر کشورهای اروپایی، بویژه در شهرهای بزرگ، به زبان انگلیسی تسلط نسبتا خوبی دارند و متقاضیان نباید این موضوع را سد راهی برای خود تصور کنند.

مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان

خدمات ویزا پلاس در خصوص اعزام دانشجو به مجارستان

شما می توانید جهت پذیرش تحصیلی مجارستان و اخذ ویزای این کشور با شرکت ویزا پلاس تماس بگیرید و در این خصوص از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه، با اشراف کامل به دانشگاه های کشور مجارستان، می‌توانند به شما در انتخاب بهترین دانشگاه‌ های این کشور و تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کمک نمایند. ویزا پلاس علاوه بر ارائه مشاوره، مدارک شما را بررسی می نماید و ویزای تحصیلی را برای اعزام دانشجو به کشور مجارستان دریافت می نماید. ویزا پلاس با داشتن کادری مجرب و سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شماست. برای این منظور می توانید از طریق شماره های مندرج در پایین سایت با ما تماس حاصل نمایید.

مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است که لقب عروس کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده است. حدود 10 میلیون نفر در این کشور سکونت دارند. مجارستان در بخش شمالی با اسلواکی و در بخش شمال شرقی با اوکراین هم مرز است. این کشور از سمت شرق و جنوب شرقی نیز با رومانی مرز مشترک دارد. این کشور در بخش جنوبی با صربستان و از سمت غرب نیز با اسلوونی مرز مشترک دارد. شهر بوداپست قدیمی ترین شهر مجارستان و پایتخت این کشور محسوب می‌شود و گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. این شهر در لیست 14 شهر برتر دنیا است. کشور مجارستان در سال اخیر رشد بیشتری در رده های اقتصادی نسبت به سایر کشورهای اروپایی داشته است. یکی از دلایلی که روند اقتصادی را در کشور مجارستان عالی‌تر نشان می‌دهد، شرایط مناسب جغرافیایی این کشور است. این کشور یک نوع راه ارتباطی برای کشورهای اروپایی بزرگ در دنیا محسوب می‌شود.

 

زندگی و کار در مجارستان

این کشور به دلیل مناظر زیبا، شیوه زندگی مردم، استانداردهای ایمنی و هزینه پایین زندگی در اروپا، به عنوان یک مکان محبوب برای افراد در سراسر جهان تبدیل شده است. بعد از اینکه مجارستان در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد، تعداد مهاجران خارجی در آن به طور قابل توجهی افزایش یافته و شرایط زندگی در مجارستان را ایده آل اقشار زیادی کرده است. همچنین مدارس با کیفیت و دانشگاه های معتبر سبب شده تا بسیاری از افراد، این کشور را برای تحصیل انتخاب نمایند. فرصت های کاری پاره وقت برای دانشجویان برای پوشش هزینه ها، باعث دوچندانی جذابیت ویزای تحصیلی این کشور نیز شده است. دانشجویان در اغلب کشورهای دنیا ساعات مشخصی در هفته را می توانند به صورت قانونی مشغول به کار باشند، که معمولا در مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند. دانشجویان مقطع دکترا، ساعات کاری بیشتری دارند و می توانند 30 ساعت در هفته کار کنند. از جمله مزایای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، امکان اخذ ویزای همراه برای آنهاست. این تعداد ساعات کاری، از سوی دولت محدود شده است. این محدودیت به این دلیل است که به درس دانشجویان لطمه ای وارد نشود. هر چند، کار دانشجویی از جهات مختلفی امتیاز به حساب می آید. مثلا علاوه بر تامین هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان، کار مرتبط با رشته تحصیلی، به پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی نیز کمک می کند و سبب اخذ اقامت دائم پس از تحصیل از طریق ویزای کار مجارستان می شود.

 

سیستم آموزشی مجارستان

آموزش عالی مجارستان ارائه کننده یک سیستم آموزشی عالی با بیش از 650 سال سابقه است. اولین دانشگاه این کشور در سال 1367 در شهر پچ در منطقه جنوبی مجارستان تاسیس شد. در حا حاضر، 18 دانشگاه دولتی، 13 کالج دولتی و 41 دانشگاه خصوصی مشغول به فعالیت هستند. جهت هماهنگی با کلیه کشورهای اتحادیه اروپا، سیستمی به نام Bologna در سیستم آموزشی مجارستان اجرا می شود. آموزش عالی در مجارستان، توسط دو بخش دولتی و خصوصی تامین می شود.

تحصیلات دانشگاهی در سه مرحله است که به مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم می شود. تحصیلات کالج، معمولا 4 سال طول می کشد. مقطع کارشناسی بر اساس رشته تحصیلی بین 4 تا 6 سال، مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا تخصصی 3 سال طول خواهد کشید. تحصیل در آموزشگاه های فنی و حرفه ای، معمولا 2 سال طول می کشد. این آموزشگاه ها برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان مدارس فنی و حرفه ای می باشند.

 

رشته های برتر تحصیلی در مجارستان

در دانشگاه های مجارستان دانشجویان خارجی این امکان را دارند که در تمامی رشته های پزشکی، فنی مهندسی، علوم انسانی و هنر تحصیل کنند. برخی از رشته های برتر در مجارستان شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مطالعات دامپزشکی و مهندسی می شود که از محبوب ترین زمینه های تحصیل برای خارجی ها در بوداپست است. طیف وسیعی از گزینه های دیگر از جمله بازاریابی، مدیریت بازرگانی، مطالعات بین الملل، علوم محیطی و هنرهای تجسمی نیز وجود دارد.

دانشگاه های برتر مجارستان

دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست تنها دانشگاه شش زبانه اروپا است و رشته های فنی و مهندسی در این دانشگاه به زبان های آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی، فرانسه، مجاری و روسی ارائه می شوند. در این دانشگاه دانشجویان می تواند با قدرت انتخاب بیشتری در زبان و دروس ترم ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر مجارستان است.

علاوه بر دانشگاه فوق، مجارستان از دانشگاه ها و کالج های زیادی با رنکینگ بالا و شهرت جهانی، به خصوص در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، برخوردار است. دانشگاه های برتر مجارستان در سال گذشته تحصیلی طبق رتبه بندی مرکز رنکینگ های دانشگاهی جهان (CWUR) به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه اقتصاد و تکنولوژی بوداپست در رتبه اول کشوری و رنکینگ 271 جهان جای دارد
 • دانشگاه دبرسون در رتبه دوم کشوری و رنکینگ 155 جهان جای دارد
 • دانشگاه زگد رتبه سوم کشور و رنکینگ 758 جهان را دارد
 • دانشگاه پکس در رنکینگ 767 جهان جای دارد
 • دانشگاه سملویس در رنکینگ 658 جهان جای دارد
 • دانشگاه اوتووس لوراند رنکینگ 413 جهانی را دارا می باشد
 • دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست رنکینگ 823 دنیا را دارد
 • دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی دارای رنکینگ جهانی 200 است
 • دانشگاه بین المللی فنی و مهندسی بوداپست در رنکینگ 421 جهان جای دارد
 • دانشگاه پلی تکنیک بوداپست که رنکینگ 1792 جهان را داراست

 

پذیرش ویزای تحصیلی مجارستان

اصلی ترین شرایط اخذ پذیرش در مجارستان شامل ارائه مدرکی مبنی بر توانایی مالی شخصی که می خواهد هزینه های تحصیلی را پرداخت نماید به منظور دارا بودن توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی، گواهی مبنی بر پرینت از حساب بانکی دانشجو به همراه موجودی 20,000 یورو، پرداخت شهریه مورد نظر دانشگاه، مدرک گواهی پزشکی و ارائه بیمه نامه مسافرتی به میزان 30,000 یورو، ارائه مدارکی دال بر اثبات آدرس محل اقامت یا خوابگاه می باشد و یکی از مهم ترین مدارک لازم داشتن نامه پذیرش از کالج یا دانشگاهی در مجارستان است. دانشگاه های مجارستان نیز هر کدام مدارک خاصی را برای رشته ها و مقاطع مختلف تقاضا می کنند اما کلیات این مدارک یکسان می باشد و عبارت است از رزومه فرد که شامل دستاوردهای تحصیلی و غیرتحصیلی می باشد، توصیه نامه اساتید، انگیزه نامه که باید حتما توسط فرد متقاضی و در نهایت صداقت نگارش شود و پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee.

تحصیل در مقطع کارشناسی مستلزم داشتن مدرک دیپلم معتبر می باشد. در این مقطع مدرک زبان مورد نیاز برای برخی رشته ها، آیلتس 5 تا 6 و یا تافل 60 تا 80 می باشد. در برخی موارد نیز نیازی به ارائه این مدرک نخواهد بود و فقط دانش زبان در سطح متوسط کفایت خواهد کرد و دانشجو بنا بر رشته و دانشگاه مورد تحصیل می تواند زبان انگلیسی و یا آلمانی را حین تحصیل فرا بگیرد. دانشجو در دوره کارشناسی امکان همراهی خانواده را ندارد. مجارستان دوره های آمادگی برای ورود به مقطع کارشناسی ارائه می دهد که امکان ثبت نام در آن ها نیز وجود دارد و می تواند امکان تحصیل در مقطع کارشناسی را تضمین کند.

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد مستلزم داشتن مدرک لیسانس معتبر است. رشته تحصیلی متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد می بایست همان رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی باشد. در مقطع کارشناسی ارشد، اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارید باید مدرک زبان نیز ارائه دهید. سطح مورد نیاز برای زبان توسط دانشگاه اعلام می شود، اما معمولا مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در این مقطع آیلتس 5.5 تا 6.5 یا تافل 70 تا 90 می باشد. مدرک زبان باید حداقل در دو سال اخیر کسب شده باشد. اگر مهارت کافی برای زبان نداشته باشید می توانید در دوره های آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کنید. امکان دریافت ویزای همراه برای خانواده دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد وجود دارد.

تحصیل دکترا در مجارستان یک ترکیب نوآورانه از آموزش آکادمیک و تحقیقات آکادمیک است که در طیف گسترده ای به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همه این ها باعث می شود مجارستان برای گذران تحصیلات تکمیلی، بسیار عالی باشد. سیستم آموزش عالی مجارستان علاوه بر دانشگاه های جامع، شامل تعدادی از موسسات با تمرکز بر رشته های خاص مانند کشاورزی، هنر، اقتصاد و مهندسی نیز می باشد که برای تحقیقات دکترای تخصصی مناسب می باشد. تحصیل در مجارستان در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و یکسان بودن رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. تحصیل در مجارستان در مقطع دکترا بدون داشتن مدرک زبان در شرایط غیر بورسیه ای از طریق یادگیری زبان حین تحصیل در دانشگاه محل تحصیل امکان پذیر می باشد. اما در صورتی که تمایل به دریافت بورسیه تحصیلی دارید، باید مدرک زبان با نمره بالا ارائه دهید. مقالات معتبر بین المللی، معدل و نمرات بالا و سایر سوابق تحصیلی از دیگر عوامل مهم در دریافت پذیرش تحصیلی دکترا در مجارستان می باشد. برای پذیرش در مقطع دکترا شما باید رزومه خود را در اختیار اساتید دانشگاه قرار دهید و پس از تایید یک استاد راهنما (سوپروایزر) می توانید از دانشگاه پذیرش بگیرید. لازم به ذکر است در این مقطع تحصیلی امکان دریافت ویزای همراه وجود دارد.

برای تحصیل در رشته های شاخه پزشکی شما باید آزمون ورودی دهید. برای تحصیل پزشکی در مجارستان شما می توانید در کشور مجارستان دوره پیش پزشکی را بگذرانید و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان برای دوره یک ساله دانشگاه ها در نظر گرفته شده و میزان آن در هر سال اندکی تغییر خواهد کرد. شهریه دانشگاه های مجارستان در ابتدای سال تحصیلی بایستی به صورت یکجا پرداخت شود. شهریه سالانه برخی دانشگاه های مجارستان در رشته های مختلف تحصیلی عبارتند از:

 • شهریه دانشگاه فنی مهندسی بوداپست برای دوره کارشناسی 5700 و برای کارشناسی ارشد و دکترا 6000 تا 8000 یورو
 • دانشگاه علوم پزشکی سملوایز بوداپست 4900 تا 7900 یورو
 • دانشگاه فنی مهندسی میشکولتس 5000 یورو
 • دانشگاه علوم پزشکی پچ 7000 یورو
 • دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی 4000 تا 10,000 یورو
 • کالج مک دانیل (شعبه دانشگاه آمریکا) 5000 تا 6000 یورو
 • دانشگاه لورند بوداپست 5000 تا 6000 یورو
 • دانشگاه دبرسن 4000 تا 8000 یورو
 • دانشگاه دامپزشکی بوداپست 5000 تا 10,000 یورو
 • کالج بین المللی بوداپست 5900 یورو

هزینه زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان نسبت به بسیاری کشورها کم هزینه تر خواهد بود. هزینه زندگی در مجارستان برای یک نفر در بوداپست ماهیانه بین 400 تا 600 یورو هزینه خواهد داشت. البته دانشجویان اگر خانه اشتراکی تهیه کنند یا موفق به ثبت نام در خوابگاه های دانشجویی شوند می توانند هزینه های زندگی خود را قدری کاهش دهند. هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان، به عواملی همچون شهر محل سکونت، سبک زندگی فرد و میزان درآمد وی بستگی دارد. اصلی ترین هزینه ها شامل موارد ذیل می شوند:

 • هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 388 یورو می باشد
 • هزینه اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه خارج از شهر 278 یورو است
 • هزینه رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی با دریافت بلیط ماهیانه دانشجویی، ماهانه 12 یورو می‌باشد
 • هزینه‌ خدمات شامل برق، گرمایش، خنک کننده، آب و زباله برای آپارتمان 85 متری151 یورو می باشد
 • هزینه غذا که بسته به انتظارات فرد می باشد حدود 200 تا 250 یورو است
 • هزینه مربوط به بیمه درمانی در این کشور در طول سال نزدیک به 200 یورو خواهد بود
 • هزینه تهيه كتاب و لوازم التحرير 100 تا 300 يورو است
 • هزینه كارت عضويت كتابخانه 10 يورو است و دانشجویان می توانند با عضویت در کتابخانه و استفاده از منابع اینترنتی آن از هزینه تحصیلی خود بکاهند

 

مدارک لازم برای تحصیل در مجارستان

برای تحصیل در مجارستان ارائه مدارک و موارد زیر الزامی است:

 • ارائه مدارک تحصیلی مقاطع پیشین
 • ارائه مدارک شناسایی و عکس پاسپورتی
 • ارائه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی
 • ارائه نامه هدف از تحصیل در مجارستان
 • در صورت نیاز ارائه مدرک زبان
 • ارائه رسید پرداخت شهریه
 • حداقل یک ماه اجاره نامه در شهر محل زندگی در مجارستان
 • ارائه رسید پرداخت هزینه سفارت و 18000 فورینت در خاک مجارستان

 

 

نوشتن دیدگاه

 

مطالب این صفحه صرفا جهت اطلاع رسانی است. ویزاپلاس هیچ اقدامی در این خصوص ندارد.