مشاوره رایگان: 02122110460

انگلستان

انگلستان سرزمینی کهن در شمال قاره‌ اروپا است. این کشور بخشی از حکمرانی بریتانیای کبیر به شمار می‌رود. انگلستان نام یکی از چهار کشور تشکیل دهنده پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است و پر اهمیت‌ترین بخش آن بوده که نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهد. این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپا و کشور فرانسه جدا می‌سازد. انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آنها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. بیرمنگام، منچستر، لیورپول و لیدز مهم‌ترین شهرهای انگلستان پس از لندن محسوب می‌شوند. لندن شهری است مملو از زیبایی‌های خاطره‌انگیز که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. پر آب‌ترین رود انگستان رود تایمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد. این کشور جمعیتی حدود 55 میلیون نفر را در خود جای داده است. بریتانیا کشوری توسعه‌ یافته است و دارای ششمین اقتصاد بزرگ دنیا بر اساس تولید ناخالص داخلی و هشتمین اقتصاد دنیا بر پایه برابری قدرت خرید است. این پادشاهی نخستین کشور صنعتی دنیا است. واحد پول انگلستان پوند است که با نماد £ و کد ایزو GBP شناخته می شود.


زبان

اگرچه زبان رسمی انگلستان، زبان انگلیسی است که 95 درصد مردم به این زبان صحبت می‌کنند، اما زبان‌های موجود در انگلستان بیشتر از زبان انگلیسی است که دلیل آن شمار بالای مهاجرین در این کشور است. همچنین زبان‌های مادری رسمی دیگر هم در این کشور تکلم می‌شوند. برخی از این زبان‌ها مانند زبان ولزی در ولز، گالیک و اسکاتس در اسکاتلند، ایرلندی و آلستر اسکاتس در ایرلند شمالی و کرنیش در کرنوال انگلستان هستند. این زبان‌ها که متفاوت با زبان انگلیسی تحول یافته‌اند دارای واژه‌های مشترک کمی با زبان انگلیسی هستند و بیشتر در مناطق روستایی تکلم می‌شوند. بسیاری از جوانان به یادگیری این زبان‌ها بعنوان زبان دوم در مدارس مشغول هستند و از این طریق زبان‌های مذکور احیا خواهند شد. در کنار این زبان‌های بومی، زبان‌های بسیار دیگری نیز در بریتانیا تکلم می‌‌شوند، به طوری که فقط در لندن می‌‌توان همزمان 300 زبان مختلف را شاهد بود.


مردم

بریتانیا از لحاظ ترکیب نژادی نسبتا متنوع است. به طور کلی می‌‎توان نژاد مردم بریتانیا را به سه گونه اصلی سفید پوست، سیاه پوست و آسیایی دسته ‌بندی کرد. بیشتر مردم انگلستان سفید پوستان هستند که 87 درصد مردم این کشور را تشکیل می‌دهند. سیاه‌پوستان آفریقایی‌ و بومیان کارائیب جمعیت اقلیت انگلستان به حساب می‌آیند و تنها 3 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. آسیایی‌ها که بیشتر مردم کشورهای هند، پاکستان، چین و بنگلادش هستند که به انگلستان مهاجرت کرده‌اند و حدود 4 درصد از جمعیت این کشور هستند. سایر نژادها از سایر کشورهای جهان چیزی حدود 3.7 درصد جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده‌اند.


اقتصاد

کشور انگلستان یکی از کشورهای توسعه یافته اقتصادی در جهان و از نخستین کشورهای صنعتی در قرن 19 به شمار می‌آید. انگلستان توانست با حمایت از صنایع و تولیدات داخلی بعد از انقلاب صنعتی، اقتصادش را در زمره بهترین اقتصاد دنیا و قدرت اول کشورهای صنعتی در جهان معرفی کند. اقتصاد بریتانیا، پنجمین اقتصاد دنیا پس از آمریکا، چین، ژاپن و آلمان و دومین در اتحادیه اروپا می‌باشد. این کشور همچنین دهمین کشور جهان و سومین کشور در اتحادیه اروپا در زمینه تولید ناخالص داخلی می‌باشد. بریتانیا در گروه هشت در سه سال پیاپی سریع‌ترین رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است. انگلیس در سال گذشته از ذخایر نفتی دریای شمال حدود 18 میلیارد دلار صادرات نفت داشته است. این کشور بیست و یکمین تولید کننده بزرگ نفت در جهان محسوب می‌شود. از مهم‌ترین صنایع موثر در اقتصاد کشور انگلیس می‌توان به صنایع آهن آلات و فولاد، وسایل مهندسی، منسوجات، کشاورزی و غیره اشاره کرد. پیشرفت روز افزون انگلستان در صنایع مهم و بزرگ دنیا باعث شد که به قدرتمندترین کشور در جهان تبدیل شود. در بخش تولید ناخالص داخلی، بخش خدمات قسمت اصلی اقتصاد یعنی 78 درصد آن را شامل می‌شود. همینطور صنعت خدمات مالی در کشور انگلستان اهمیت بسیار زیادی دارد.

اقتصاد انگلستان تحت تاثیر چندین بخش مهم فعال است و این بخش‌ها شامل کشاورزی و تولیدات حاصل از آن، گردشگری، صنایع و تولیدات آن می‌باشند. تولید نفت و گاز نیز بخش عمده‌ای از اقتصاد انگلستان را تشکیل می‌دهد. ذکر این نکته بسار حائز اهمیت است که نخستین نیروگاه برق اتمی در جهان برای اولین بار در کشور انگلستان شروع به کار کرد و توانست قسمت عمده‌ای از برق این کشور را تامین کند. اگر بخواهیم کمی به محصولات کشاورزی در انگلستان اشاره کنیم می‌توان به چغندر قند، سیب زمینی، میوه و برخی سبزیجات اشاره کرد. این کشور به لحاظ صنعتی بسیار پیشرفته و از پیشگامان صنعت است. اگرچه صنایعی مانند خودروسازی، لوکوموتیوسازی و هواپیماسازی بخش عمده‌ای از اقتصاد انگلیس را تشکیل می‌‌دهند، اما این کشور در زمینه منسوجات و محصولات شیمیایی نیز از قدرتمندترین کشورها است که سهم بسزایی در تولید ناخالص ملی و اقتصاد انگلستان دارند. صنعت گردشگری نیز از صنایع مهم انگلستان است. 4 درصد از افراد شاغل در انگلیس در این بخش مشغول به کار هستند. بزرگ‌ترین مرکز گردشگری انگلستان شهر لندن است که هر ساله میلیون‌ها نفر از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند.

عمده ترین صادرات و واردات انگلیس شامل ماشین آلات، وسایل نقلیه، هواپیما و قطعات آن، فولاد، تجهیزات الکترونیکی، محصولات دارویی، میوه و خشکبار، نیشکر، صنایع دستی، وسایل عکاسی، سوخت‌های معدنی و سنگ‌های قیمتی می‌باشد.


آب و هوا

آب و هوای کشور انگلیس به غیر قابل پیش بینی بودن شهرت دارد. به طور کلی بخش غربی انگلستان که به اقیانوس اطلس بیشتر نزدیک است دارای آب و هوای معتدل و در عین حال شرجی‌ترین و پر بادترین بخش انگلیس نیز می‌باشد. قسمت شرقی این کشور از آب و هوای خشک‌تر و کم بادتر است که در بیشتر روزهای سال دمای آن از قسمت غربی پایین‌تر است. فصل بهار در انگلیس از ماه مارس شروع می‌شود و تا ماه مه ادامه دارد. آب و هوای این فصل خنک و خشک است. در ظهر دمای هوا زیاد می‌شود و نزدیک فصل تابستان دما افزایش می‌یابد و حتی ممکن است در ماه آوریل برف ببارد. دمای این کشور در فصل بهار بین صفر تا 10 درجه سانتیگراد می‌باشد. فصل تابستان در انگلیس از ماه ژوئن تا آگوست می‌باشد و بیشترین دما در همین فصل است و همچنین خشک‌ترین آب و هوا را در این فصل شاهد هستیم. در مناطق شرقی، مرکزی و جنوبی بارندگی‌های بسیاری وجود دارد که باعث سرسبزی این مناطق می‌شود. در جنوب شرقی کشور انگلیس ممکن است در بعضی روزها دمای هوا به 30 درجه سانتیگراد هم می‌رسد که بیشترین دما در این کشور می‌باشد. معمولا میانگین دما در فصل تابستان بین 17 تا 20 درجه سانتیگراد است. بهترین فصل برای سفر به کشور انگلیس همین فصل تابستان می‌باشد. فصل پاییز در انگلیس از ماه سپتامبر شروع و تا اخر ماه نوامبر ادامه می‌یابد. بارندگی در فصل پاییز به اوج خود می‌رسد که آب و هوایی نامتعادل را در این کشور بوجود می‌آورد و میانگین دما در این فصل 1 تا 13 درجه سانتیگراد می‌باشد. فصل زمستان در انگلستان از ماه دسامبر تا ماه فوریه است و هوا در تمام انگلیس بسیار سرد می‌شود. در اکثر شهرهای این کشور برف می‌بارد. دمای هوا در فصل زمستان به زیر صفر می‌رسد و بیشترین دما به 10 درجه سانتیگراد می‌رسد و همچنین بادهای بسیار سردی می‌وزد.


گردشگری

انگلستان یکی از توریستی‌ترین و دیدنی‌ترین کشورهای جهان است و هر ساله مسافران زیادی از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند. وجود جاذبه‌های گردشگری در انگلستان و امکان بازدید از مکان‌های مختلف تاریخی و تفریحی از دلایل عمده گسترش صنعت گردشگری در این کشور محسوب می‌شود. کشوری مانند انگلستان با دارا بودن تاریخی طولانی و فرهنگی غنی جایگاه خوب و ویژه‌ای را در بین مقاصد جذب توریست به خود اختصاص داده است. میزان سرمایه‌گذاری دولت در گردشگری در سطوح محلی، منطقه‌ای و ملی رقمی بیش از 2 میلیارد پوند است. همچنین دولت هر سال مبالغ هنگفتی از منابع دولتی را به ‌منظور بهبود کیفیت محصولات گردشگری به ارتقای مهارت در بخش گردشگری اختصاص می‌‌دهد. از سوی دیگر، دولت هزینه‌هایی را برای حفظ سایر محصولات مهم گردشگری نظیر موزه‌های رایگان، جاذبه‌های فرهنگی مهم و میراث فرهنگی صرف می‌کند. انگلستان با ثبت هفده اثر در سازمان میراث جهانی مقصد خوبی برای علاقمندان به تاریخ است. علاوه بر اینها برگزاری انواع فستیوال‌ها، جشنواره‌های موسیقی، برترین سواحل تفریحی و غیره هر ساله 25 میلیون گردشگر را به این کشور می‌کشاند. مهم‌ترین مناطق گردشگری انگلستان شامل شهر لندن، استون هنج، قلعه ویندزور، شهر کمبریج، کاخ بلنهایم، شهر آکسفورد، موزه تاریخ طبیعی لندن، شهر یورک، شهر ساحلی سنت ایوس، ساحل ژوراسیک، قلعه وارویک، برایتون، پارک ملی لیک دیستریکت و شهر باث می‌شود.


مذهب

دین رسمی انگلستان مسیحیت پروتستان می‌باشد. با این وجود انگلستان یک جامعه چند مذهبی می‌باشد و ادیان مختلف بطور کامل و آزادانه پذیرفته شده‌اند. تقریبا 70 درصد کل جمعیت انگلیس خود را وابسته به کلیسای انگلستان می‌دانند. 59.5 درصد جمعیت بریتانیا مسیحی هستند که از این میان 43 درصد پروتستان و 10 درصد کاتولیک و 6.5 درصد پیرو فرقه‌های دیگر مسیحیت هستند. 4.4 درصد جمعیت مسلمان، 1.3 درصد هندو و 2 درصد جمعیت نیز پیرو ادیان دیگر هستند. برخی از مردم بریتانیا دین مشخصی ندارند و 25.7 درصد جمعیت بی‌دین محسوب می‎ شوند. در نیمه اول قرن بیستم، با ورود مسلمانان از شبه قاره هند به بریتانیا، اسلام وارد انگلیس شد. دولت بریتانیا اسلام را به عنوان یک دین به رسمیت نمی‌‌شناسد.


سیاست

حکومت انگلستان شامل سلطنت مشروطه و یک پارلمان می‌شود. سلطنت مشروطه به این معناست که پادشاه یا ملکه رئیس حکومت می‌باشد و نخست وزیر که بالاترین عضو پارلمان است به عنوان رئیس دولت شناخته می‌شود. قبل از سال 1707 دولت انگلیس مستقل بوده است و پس از آن بریتانیای کبیر تشکیل شده و انگلیس عضوی از آن شده است. سلطنت در پادشاهی متحده به عهده پادشاه یا ملکه انگلیس است. مقام سلطنت در گذشته نقش مهم و بسزایی در تعیین وزرا و برکناری آنان، اعلان جنگ یا صلح، اعلان دستورات نظامی، تصویب توافق یا قرارداد یا اتحاد و ... داشته است، اما امروزه نخست وزیر مسوول رسیدگی به این موارد است. امروزه سلطنت دو نقش اساسی و مهم ریاست حکومت و رهبری مردم را دارد. به این ترتیب ملکه انگلیس نقش مهمی در ساختار حکومت انگلیس دارد. قوه مقننه از دو مجلس عوام و اعیان تشکیل شده است. برای رسیدگی به مسائل قضایی هم دیوان عالی وارد عمل می‌‌شود. قوه مجریه و دادگستری روی هم تاثیر دارند، به این صورت که قوه مجریه تا حدودی روی نظام قضایی تسلط دارد. قانون اساسی پادشاهی متحده از چندین سند تشکیل شده که بعضی از آنها سند مکتوب و بعضی سند‌های نامکتوب هستند. به همین دلیل به قانون اساسی پادشاهی متحده تا حدودی مکتوب و تماما غیر مدون می‌گویند.


هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان مانند دیگر کشورها بسته به شهر محل سکونت و سبک زندگی متفاوت است، اما با این وجود می‌توان تخمینی نسبتا درست در مورد هزینه زندگی در انگلستان ارائه داد. اگر قصد اقامت در لندن را داشته باشید مخارج بیشتری نسبت به کسی که در شهرهای دیگر این کشور زندگی می‌کند خواهید داشت. به طور کلی هزینه زندگی در لندن ماهانه حدودا 1169 یورو به ازای هر فرد می‌باشد. اما اگر قصد زندگی در دیگر شهرهای انگلیس را دارید این مبلغ برای شما ماهانه 974 یورو خواهد بود. قابل ذکر است که اگر به صورت دو نفره زندگی کنید هزینه زندگی در انگلیس برای شما کاهش خواهد یافت. در شهر لندن هزینه شما به 1719 یورو برای دو نفر خواهد رسید و این رقم را در سایر شهرها می‌توانید تا 1375 یورو کاهش دهید. ارزان‌ترین شهرها برای زندگی دانشجویی در انگلستان لینکلن، کاردیف، بلفاست، لستر و نیوکاسل می‌باشند.

برخی از هزینه‌های اساسی زندگی در شهر لندن شامل موارد ذیل می‌شود:

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1686 یورو
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 1180 یورو
 • هزینه اجاره خانه سه خوابه خانوادگی در مرکز شهر 3125 یورو
 • هزینه اجاره خانه سه خوابه خانوادگی خارج از مرکز شهر 1975 یورو
 • هزینه خدمات شامل برق، گرمایش، خنک کننده، آب و زباله برای 85 متر آپارتمان 143 یورو
 • هزینه حمل و نقل عمومی ماهانه 132 یورو
 • هزینه اینترنت 24 یورو
 • هزینه بیمه درمانی بطور متوسط سالانه 1120 یورو
 • هزینه مهد کودک خصوصی مراقبت تمام روز، برای هر کودک ماهانه 150 یورو
 • هزینه پوشاک ماهانه حدود 64 یورو
 • هزینه خوراک و مواد غذایی ماهانه حدودا 156 یورو
 • هزینه باشگاه ورزشی برای هر نفر 38 یورو
 • هزینه تفریح و امور فرهنگی ماهانه 36 یورو

مزایای کشور انگلستان

هر کدام از روش‌های مختلف مهاجرت به انگلستان تحت شرایط خاصی منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت انگلستان می‌شوند. البته در هیچکدام افراد نمی‌توانند مانند برخی از کشورهای حوزه کارائیب بلافاصله پاسپورت انگلستان را دریافت کنند. افراد علاقمند به کشور انگلستان می‌توانند از روش‌های سرمایه گذاری، کاری و تحصیلی برای مهاجرت به کشور انگلستان اقدام کرده و اقامت این کشور را دریافت کنند.

در صورتی که شما از طریق تحصیل وارد انگلستان شده‌اید باید اقامت خود را به نوع دیگری مانند سرمایه گذاری، ازدواج یا کار تغییر دهید تا بتوانید تابعیت این کشور را کسب کنید. اخذ ویزای کار، به عوامل و فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که مهم‌ترین آن دریافت یک دعوتنامه کاری از کارفرمای انگلیسی می‌باشد. افراد در صورت دریافت دعوتنامه می‌توانند برای اخذ ویزای کار اقدام کرده و در صورت سپری کردن 3 تا 4 سال در کشور انگلستان و پرداخت مالیات‌های لازمه اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضیان سرمایه گذاری در انگلستان باید توجه کنند که سرمایه گذاری تنها منجر به اخذ اقامت نخواهد شد بلکه بر اساس عملکرد تجاری بر مبنای بیزنس پلن و میزان سرمایه ورودی سرمایه گذار، می‌توان به اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری امیدوار شد.

معمولا پس از گذشت 8 تا 10 سال زندگی در انگلستان می‌توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد و با گذشت 2 سال دیگر پس از اخذ اقامت دائم می‌توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت انگلستان اقدام کرد. برای دریافت تابعیت انگلستان فرد نباید مرتکب جرم و محکوم شده باشد. وی باید بتواند هزینه‌های زندگی خود را تامین کند و نیازمند کمک‌های دولتی نباشد. تسلط به زبان انگلیسی و فرهنگ انگلستان نیز دارای اهمیت می‌باشد.

 

مزایای شهروندی و تابعیت انگلستان

 • زندگی در کشوری با امنیت اقتصادی بالا
 • داشتن اجاره کار و زندگی در کل انگلستان
 • دسترسی به خدمات پزشکی رایگان
 • داشتن چهارمین پاسپورت معتبر جهان و سفر بدون ویزا به 164 کشور دنیا
 • امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های مطرح جهان

مزایای اقامت دائم انگلستان

 • واجد شرایط اخذ تابعیت پس از 10 سال اقامت
 • زندگی در کشوری مدرن و پیشرفته
 • دسترسی به بازار کار پر رونق
 • دسترسی بدون ویزا به بسیاری از کشورها
 • بهره مندی از تمامی حقوق شهروندی بجز حق رای

مزایای اقامت موقت انگلستان

 • واجد شرایط اخذ اقامت دائم
 • حق تحصیل برای خود و اعضای خانواده
 • زندگی در کشوری با ثبات و امن
 • امکان تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت انگلستان یاری و همراهی نماید.

 • ثبت شرکت در اسکاتلند

  ثبت شرکت در اسکاتلند

  اسکاتلند یکی از 52 کشور مشترک المنافع پادشاهی بریتانیا بوده و از نظر نظام حقوقی و مالیاتی شبیه به انگلستان عمل می‌کند. اسکاتلند در سال

  ...
 • اقامت انگلستان

  اقامت انگلستان

  انگلستان در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر واقع شده است و یکی از چهار کشور تشکیل دهنده پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد. انگلستان از

  ...
 • ثبت شرکت در انگلستان

  ثبت شرکت در انگلستان

  پایتخت بریتانیا و انگلیس، شهر لندن است. دیگر شهرهای مهم آن منچستر، آکسفورد، کمبریج، برایتون، بیرمنگام، نیوکاسل، لیدز، برادفورد، لیورپول و

  ...
 • ویزای سرمایه گذاری انگلستان

  ویزای سرمایه گذاری انگلستان

  مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای سرمایه گذاری انگلستان یکی از روش های موثر برای اخذ اقامت این کشور میباشد. کشور انگلیس یکی از قطب های

  ...
 • تحصیل در انگلستان

  تحصیل در انگلستان

  بریتانیای کبیر از چهار کشور تشکیل شده است: انگلستان (در جنوب)، اسکاتلند (در شمال)، ولز در (جنوب غربی) و ایرلند شمالی (در شمال جزیره

  ...
 • دوره زبان انگلیسی در انگلستان

  دوره زبان انگلیسی در انگلستان

  با توجه به شرایط موجود در دنیای امروز تسلط به زبان انگلیسی یکی از توانایی های لازم برای ساختن آینده ای بهتر و پیدا کردن موقعیت های مناسب

  ...
 • ویزای توریستی انگلستان

  ویزای توریستی انگلستان

  ویزای توریستی انگلستان یکی از محبوب ترین ویزاهای این کشور می باشد. این ویزا برای گشت و گذار، دیدن اقوام و به طور کلی سفر کوتاه مدت به

  ...