مشاوره رایگان: 02122110460
اقامت انگلستان

انگلستان در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر واقع شده است و یکی از چهار کشور تشکیل دهنده پادشاهی متحد بریتانیای کبیر می باشد. انگلستان از غرب با ولز و از شمال با اسکاتلند هم مرز می باشد. انگلستان دارای جزایر کوچک و بزرگ می باشد از معروف ترین آنها می توان به وایت و من اشاره کرد. اخذ اقامت انگلستان به دلیل نظام اقتصادی و سیاسی پایدار، انگلیسی زبان بودن و همینطور سطح بالای مهاجرپذیری همواره مورد توجه مهاجران بوده است.

اقامت در انگلستان

پس از جنگ جهانی دوم تا به امروز شاهد سیر مهاجرت به کشور انگلستان هستیم به طوری که این روند روز به روز در حال افزایش است. این کشور رتبه بالایی در میزان مهاجرپذیر بودن به خود اختصاص داده است. این کشور در رتبه بندی اقتصادی جهان در رتبه ششم و در بین کشورهای اروپایی در رتبه سوم قرار دارد. متقاضیانی که قصد تحصیل، کار و یا اشتغال در کشوری را دارند که دارای دانشگاه های برتر و معتبر در سطح جهان باشد، دارای سرمایه گذاری های پر سود و منفعت و اشتغال با حقوق مکفی و مناسب باشد و علاوه بر اینها زندگی در آرامش و صلح در یک کشور پیشرفته را نیز داشته باشند مطمئنا انتخابی بجز کشور انگلستان نخواهند داشت. در واقع استانداردها و کیفیت زندگی در شهرهای انگلستان به گونه ای است که با هر نوع سلیقه و سبک زندگی مطابقت دارد. در صورت وجود هر گونه ابهام در زمینه شرایط و هزینه ثبت شرکت در انگلستان و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

شرایط اخذ اقامت انگلستان

عوامل بسیاری در اخذ اقامت انگلستان دارای اهمیت می باشند، اما شرایط اخذ اقامت انگلستان بسته به روشی که متقاضیان انتخاب می کنند متغیر است. اما به طور کلی مهم ترین آنها را می توان سن، مدرک تحصیلی، نمره مدرک زبان، سابقه کار و تمکن مالی دانست. سن متقاضی در برخی از روش ها مانند تحصیل بسیار مهم است و در روش دیگری مانند سرمایه گذاری اهمیت کمی پیدا می کند. معمولا در روش تحصیل هر چه سن متقاضی کمتر باشد شانس بالاتری برای اخذ پذیرش تحصیلی خواهد داشت. کشور انگلستان از دسته کشورهایی می باشد که روی گپ تحصیل متقاضی حساسیت های ویژه ای دارد و اگر زمانی طولانی از آخرین مقطع تحصیل متقاضی گذشته باشد امکان رد درخواست ویزای تحصیلی وی وجود دارد. متقاضیان برای ورود به مقاطع مختلف باید مدرک زبان مورد نیاز ارائه دهند. در تمامی مقاطع داشتن نامه تمکن مالی که نشان دهنده توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و اقامت در انگلستان است جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان الزامی است. برای اقامت کاری هر چه سن شما بالاتر رود باید سابقه کار بیشتری نیز ارائه دهید. ارائه عدم سوء سابقه یا همان سوء پیشینه کیفری از کشوری که متقاضی حداقل یکسال از ده سال گذشته را در آن سکونت داشته است برای اخذ اقامت کاری ضروری می باشد. اثبات دانش زبان انگلیسی و نامه تمکن مالی برای اخذ ویزای کار انگلستان و همچنین ثبت شرکت در انگلستان لازم است. ارائه بیزینس پلن در روش ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است، در حالی که در سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه نیازی به ارائه آن نیست. شرط تایید بیزنس پلن تاثیر مثبت آن در اقتصاد انگلستان می باشد و همچنین این بیزنس پلن نباید منافاتی با منافع اقتصادی شهرواندان این کشور داشته باشد. در صورتی که فردی طرح نوآورانه ای داشته باشد و با ارائه بیزنس پلن ثابت نماید که تجارت وی برای اقتصاد انگلستان سودآور است می تواند از روش استارت آپ انگلستان اقدام نماید. انگلستان لیستی از موسسات مورد تایید که شامل دانشگاه ها یا مراکز تجاری حامی کارآفرینی است ارائه داده است که طرح تجاری متقاضی باید مورد حمایت این موسسات قرار گیرد. شرایط اخذ اقامت انگلستان در هر کدام از این دسته بندی ها متفاوت است. متقاضیان برای انتخاب روش مناسب خود ابتدا باید اصول این روش ها را بشناسند و سپس با توجه به شرایط خود بهترین روش را انتخاب نمایند.

شرایط اقامت انگلستان

روش های اخذ اقامت انگلستان

برای اخذ تابعیت انگلستان شخص باید ابتدا اقامت دائم این کشور را کسب نماید. عموما اشخاص می توانند پس از 8 تا 10 سال اقامت دائم انگلستان را دریافت نماید و همچنین پس از 2 سال برای دریافت پاسپورت اقدام نمایند. اگر فردی اقامت دائم انگلستان را دریافت کند در صورتی که در طی سال های اقامت خود جرمی مرتکب نشود و به خوبی توانسته باشد حقوق شهروندی را رعایت نماید می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت انگلستان را بدهد. وی همچنین باید بتواند هزینه های زندگی خود را تامین کند و نیازمند کمک های دولتی نباشد. تسلط به زبان انگلیسی و فرهنگ انگلیس نیز دارای اهمیت است. علاوه بر اینها متقاضی نباید در یک سال گذشته بیشتر از 3 ماه در خارج از کشور انگلستان زندگی کرده باشد. برای رسیدن به این هدف متقاضیان باید روش های مهاجرت به این کشور را بشناسند و مناسب ترین روش را با توجه به شرایط خود بیابند. انواع روش های اخذ اقامت انگلستان شامل مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج با تبعه انگلستان و پناهندگی می باشد. اگر به هر دلیلی نسبت به کشور انگلستان یا روش مهاجرتی مناسب خود مطمئن نیستید علاوه بر مشاوره با یک وکیل مهاجرت زبده می توانید با دریافت ویزای توریستی انگلستان سفر کوتاهی به این کشور داشته باشید و شرایط و محیط را از نزدیک بررسی نمایید.

اقامت انگلستان از طریق کار

اخذ اقامت انگلستان از طریق کار یکی از راه های ورود به بازار کاری این کشور می باشد. متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان می توانند با توجه به شرایط خود درخواست ویزای کاری دهند. یکی از راه های اخذ اقامت انگلستان دریافت ویزای کار TIER2 می باشد. در این نوع ویزا کاری باید کارفرمای مورد نظر برای متقاضی دعوت نامه ای صادر نماید که در این دعوت نامه یک کد به وی داده می شود. متقاضی می تواند با ارائه این کد درخواست ویزای کاری این کشور از سفارت انگلستان نماید. شغلی که به متقاضی پیشنهاد می شود باید تخصصی باشد و از طریق کارهای معمولی نمی توان ویزای کار انگلستان را کسب کرد. کارفرمایی که پیشنهاد کار ارسال می کند نیز باید از اداره کار مجوز استخدام نیروی کار خارجی داشته باشد. علاوه بر این کارفرما باید حداقل 10 درصد از سهام شرکت خود را برای استخدام نیروی کار خارجی و دریافت گواهی اسپانسر بلوکه کند. متقاضی باید 3 ماه پیش از شروع کار در انگلستان درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهد. معمولا پس از 3 هفته به درخواست وی پاسخ داده خواهد شد. ویزای کار انگلستان به مدت 5 سال صادر می شود که می توان برای 5 سال دیگر آن را تمدید کرد.

اقامت انگلستان از طریق تحصیل

اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به این کشور است. سیستم آموزشی انگلستان یکی از برترین سیستم های آموزشی در جهان است که از استانداردهای تحصیلی دنیا پیروی می کند. وجود دانشگاه های بسیار معتبر با رنکینگ های جهانی بالا انگلستان را به مقصدی محبوب تبدیل کرده است. متقاضیان تحصیل در انگلستان می توانند در مقاطع کارشناسی تا دکتری و همچنین در دوره های زبان انگلیسی در انگلستان اقدام به اخذ پذیرش نمایند. متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان باید به تناسب مقطع تحصیلی خود مدارک مورد نیاز را به دانشگاه ارائه کند. پس از بررسی شرایط اولیه، دانشگاه برای وی یک نامه پذیرش تحصیلی صادر می کند که در آن هزینه های تحصیل نیز قید می شود. متقاضیانی که برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام می نمایند می توانند پس از تحصیل به مدت یک سال در این کشور حضور داشته باشند و به جستجوی کار بپردازند. در صورت عقد قرارداد کاری می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

روشهای اخذ اقامت انگلستان

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اقامت انگلستان سرمایه گذاری در این کشور می باشد. اقتصاد توسعه یافته و با ثبات کشور انگلستان سبب افزایش سرمایه گذاران خارجی در این کشور شده است. کشور انگلستان برای متقاضیان شرایط سرمایه گذاری متفاوتی را ارائه می دهد. اخذ ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان با پشتوانه های مالی متفاوت امکان پذیر می باشد. افراد برای اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری باید از تمکن مالی مناسب برخوردار باشند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان در این کشور از طرق مختلف مانند ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه می توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. هزینه و شرایط سرمایه گذاری در هر روش متفاوت است. سرمایه گذاران می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز تقاضای ویزای همراه نمایند. این ویزا 3 ساله صادر می شود که برای 2 سال دیگر نیز قابل تمدید است. متقاضیان ویزای سرمایه گذاری می توانند با 5 سال اقامت در این کشور درخواست اقامت دائم انگلستان نمایند. همچنین در صورت وجود هر گونه ابهام و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت شرکت در اسکاتلند و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین ویزاپلاس در ارتباط باشید.

اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

کشور انگلستان به دلیل ثبات اقتصادی و امنیت شغلی از دیرباز مورد توجه سرمایه گذاران خارجی بوده است. به طور کلی متقاضیان ثبت شرکت برای سرمایه گذاری در کشورهای دیگر شاخص های مهمی را در نظر می گیرند. از مهم ترین این شاخص ها می توان امنیت شغلی، ثبات سیاسی و اقتصادی و رونق تولید را نام برد. سرمایه گذاران خارجی علاوه بر اخذ اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت می توانند به بازار اروپا و مشتریان در این منطقه دسترسی یابند و کسب و کار خود را ارتقا ببخشند. قطعا بسیاری از متقاضیان و سرمایه گذاران هدف از ثبت شرکت در انگلستان را اخذ اقامت آن می دانند. ثبت شرکت در انگلستان می تواند به متقاضی اقامتی 3 ساله اعطا کند و اگر شخص بتواند اثبات نماید که در این مدت بیزنس وی به صورت فعال ادامه داشته است و عملکرد شرکت بر مبنای بیزنس پلن بوده است می تواند برای 2 سال دیگر درخواست تمدید اقامت نماید. در پایان سال پنجم متقاضی می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. در صورت رعایت برخی الزامات قانونی و ادغام شدن در جامعه نیز پس از 10 سال امکان اخذ تابعیت و شهروندی و نهایتا پاسپورت انگلستان وجود خواهد داشت.

اقامت انگلستان

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

یکی از راه های اقامت در انگلستان و اخذ اقامت و تابعیت این کشور ازدواج با یکی از اتباع انگلیس می باشد. متقاضیانی که در این کشور قصد ازدواج دارند می توانند پس از 16 سالگی در این کشور ازدواج نمایند. افرادی که زیر 18 سال دارند باید با اجازه پدر و مادر خود ازدواج کنند. افرادی که درخواست ازدواج با تبعه انگلیسی را دارند باید درخواست خود را در مدت 28 روز در مراکز ثبت ازدواج این کشور ثبت نمایند. توجه داشته باشید درخواست ازدواج تبعه اروپایی و تبعه کشورهای دیگر متفاوت می باشد. تقاضیانی که درخواست اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج را دارند اگر از خارج از اتحادیه اروپا اقدام نمایند باید دارای شرایط و مدارکی خاصی باشند. طرفین باید اثبات کنند ازدواج آنها صرفا برای اخذ تابعیت انگلستان نیست و یک ازدواج واقعی است. بدین منظور طرفین باید حداقل 2 سال با یکدیگر زندگی مشترک داشته باشند. اسپانسر می بایست اثبات نماید تمکن مالی لازم جهت پوشش هزینه های زندگی خود و همسرش را خواهد داشت. ارائه مدرک زبان A1 انگلیسی برای همسر الزامی می باشد. متقاضی در ابتدا یک اقامت 2 و نیم ساله دریافت می کند و پس از آن می تواند این اقامت را تمدید نماید. متقاضی پس از 5 سال می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام نماید.

اقامت انگلستان از طریق تولد

کسب اقامت انگلستان از طریق تولد یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور است. لازم به ذکر است که قوانین مهاجرتی از طریق تولد به دو دسته تولد از طریق سیستم خاک و سیستم خون تقسیم بندی می شود. در حال حاضر 30 کشور در دنیا از طریق خاک به کودکان متولد شده در کشورشان اقامت و تابعیت اعطا می کنند. کشور انگلستان تا سال 1983 بر اساس قانون خاک تابعیت و شهروندی را اعطا می کرد اما در حال حاضر قوانین انگلستان از سیستم خون پیروی می کنند. این بدان معناست که تنها افرادی می توانند درخواست اقامت و تابعیت این کشور را بدهند که از پدر و مادر انگلیسی متولد شده باشند و یا حداقل یکی از والدین آنها تابعیت این کشور را داشته باشد. حتی اگر کودکی از پدر و مادر دارای تابعیت و شهروندی انگلستان در خاک کشور دیگری متولد شود این کودک تابعیت و شهروندی انگلستان را اخذ می کند. صرف تولد در خاک کشور انگلستان منجر به اخذ اقامت این کشور نخواهد شد. تنها در صورتی که کودک متولد شده در خاک انگلستان به مدت 10 سال پس از تولد در این کشور زندگی کند تابعیت و شهروندی انگلستان را اخذ خواهد کرد.

هزینه اخذ اقامت انگلستان

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

پناهجویانی که وارد این کشور می شوند باید درخواست خود را به اداره مهاجرت و پلیس این کشور ارائه دهند. افرادی که درخواست خود را در این کشور را ثبت می نمایند توسط پلیس به مراکز پناهندگی هدایت می شوند. افرادی که در این کشور درخواست می نمایند باید طبق کنوانسیون ژنو شرایط پناهندگی در این کشور را داشته باشند. متقاضیانی که در این کشور درخواست می نمایند باید دلایل پناهجو شدن خود را به اداره مهاجرت انگلستان توضیح دهند. متقاضی باید اثبات نماید در کشور خود از نظر مالی و جانی در خطر است. همان طور که در قوانین بین المللی آمده افرادی که به علت تغییر دین و مذهب، رنگ پوست، فرقه های سیاسی و اجتماعی در کشور خود امنیت جانی ندارند می توانند درخواست پناهندگی در کشور انگلستان را داشته باشند. در صورتی که درخواست آنها رد شود باید خاک انگلستان را ترک کنند. ویزاپلاس گرفتن اقامت انگلستان از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان توصیه نمی کند.

هزینه اخذ اقامت انگلستان

هزینه های زندگی در انگلستان مقوله ای مهم برای مهاجرت به کشور انگلستان است. اغلب هزینه های زندگی در انگلستان شامل هزینه اجاره یا خرید آپارتمان، هزینه های انرژی مصرفی، هزینه خوراک و پوشاک، هزینه حمل و نقل و در نهایت هزینه های پزشکی و درمانی می باشد. راه های اقامت در انگلستان نیز متفاوت است و هزینه اخذ اقامت انگلستان در هر کدام از روش ها نیاز به پیشتوانه مالی مورد تایید دولت دارد. برای مثال در روش سرمایه گذاری سرمایه گذار اجازه ندارد پول خود را در بخش مسکن یا سپرده بانک سرمایه گذاری کند. لازم به ذکر است که هرچه میزان سرمایه متقاضی بیشتر باشد زمان انتظار برای دریافت اقامت دائم کمتر خواهد بود. متقاضیان ویزای کار که درخواست بررسی نزدیک تر مدارک را دارند می توانند با پرداخت هزینه بیشتر به سفارت درخواست بررسی مدارک خود در مدت 10 روز کاری را داشته باشند. هزینه های تحصیل در انگلستان بستگی به رشته تحصیلی دانشجو و دانشگاه مورد نظر وی دارد. برخی دیگر از هزینه ها تقریبا در تمام برنامه های مهاجرتی مشترک هستند. هزینه های مرتبط با ترجمه، آماده سازی و تایید مدارک توسط دادگستری و وزارت خارجه بسته به نوع مدارک مورد نیاز و تعداد نسخه های مورد نیاز متفاوت است. اگر مدارک تحصیلی متقاضی نیز نیاز به ارزیابی سازمان های معادل سازی در انگلستان داشته باشد باید هزینه ارزیابی مدارک را نیز مد نظر داشت. هزینه انجام معاینات پزشکی نیز شامل هزینه های انجام عکسبرداری، آزمایش خون و ویزیت پزشک معتمد سفارت می شود. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی متقاضیان مهاجرت ضروری است. هزینه دریافت عدم سوء پیشینه با توجه به کشور محل اقامت شخص متفاوت است. برخی از این مبالغ باید در ابتدای ارائه درخواست پرداخت شوند و برخی می توانند تا پایان پروسه بررسی پرونده پرداخت شوند. برخی از این مبالغ در صورت رد درخواست متقاضی قابل بازگشت نیستند و برخی در صورت رد درخواست به متقاضی عودت داده می شوند. اگر سفارت انگلستان از متقاضی بخواهد تا مشخصات بیومتریک خود را نیز ثبت کند برای این موضوع نیز باید هزینه ای پرداخت گردد. این هزینه ثبت تصویر دیجیتالی و کل اثر انگشتان متقاضی را شامل می شود. اخذ اقامت از طریق دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت انگلستان است.

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلا مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت انگلستان یاری و همراهی نماید.

 

نوشتن دیدگاه