اقامت انگلستان

دریافت اقامت انگلستان به روش های متفاوتی صورت می گیرد. انگلستان هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود میکشاند و این یکی از نکات مثبت در مورد مدیریت در این کشور است، چرا که استفاده از جاذبه های تاریخی، طبیعی و... که برای توریست ها جذاب است، بی شک یکی از منابع درآمدی خوب برای هر کشور است.

اقامت در انگلستان

اقامت در انگلستان راه های مختلفی دارد که شما باید بسته به شرایط خود یکی از این روش ها را انتخاب کنید، البته در روند انجام این کار باید این موضوع را در نظر داشته باشید که انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است که سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به آن با هم رقابت می کنند و همین باعث شده تا مهاجرت به انگلستان کار راحتی نباشد. یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشته باشید، خارج شدن این کشور از اتحادیه اروپاست و در صورتی که به آن دل خوش کرده اید بهتر است که همین الان نظر خود را عوض کنید. البته نمیتوان منکر این موضوع شد که با اقامت در انگلستان شما زندگی سطح بالاتری خواهید داشت و بعد از آن برای انتخاب کشور مورد نظر خود برای رفتن حق انتخاب بیشتری خواهید داشت. به طور کلی 6 راه اصلی برای گرفتن اقامت انگلستان وجود دارد که در ادامه با هم این موارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم، پس با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیار شما بگذاریم.

  • اقامت در انگلستان از طریق ازدواج
  • اقامت از طریق تحصیل
  • گرفتن ویزای کاری موقت در انگلستان
  • اقامت انگلستان بوسیله گرفتن ویزاری کاری دائم انگلستان
  • اقامت در انگلستان بوسیله کارآفرینی
  • اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری


 اقامت در انگلستان

انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای قرار گرفته در پادشاهی بریتانیای کبیر است و در همسایگی کشورهایی مانند: اسکاتلند، ولز و ایرلند قرار دارد. پایتخت انگلیس، لندن بزرگترین شهر در پادشاهی بریتانیا است. حکومت انگلستان یک پادشاهی مشروطه است که با رأی گیری بسیاری از تصمیمات این کشور گرفته می شود. از طرفی باید این مورد را در نظر داشته باشید سه کشور دیگر در بریتانیا دارای دولت های محلی هستند که حوزه اختیارات خود را دارندو به عنوان کشورهای متقل حساب می شود. در انگلیس برای گرفتن تصمیمات مختلفی رأی گیری میکنند که آنها عبارتند از: "انتخاب کمسیر یا رئیس پلیس، شهرداری شهرها، نمایندگان در امور بین الملل، دولت های محلی، کابینه دولت، اعضای پارلمان." بریتانیای کبیر در قرن های 19 و 20 مستعمرات بسیار زیادی داشته و به همین دلیل است که می توانید تاثیرات فرهنگی این کشور روی زیر دستان خود را ببینید. از طرفی این موضوع را بهتر است به یاد داشته باشید که کشور انگلستان هنوز هم به عنوان یکی از بزرگترین امپراتوری ها به حساب می آید. به طوری که حتی امروزه هم شاهد این هستیم که انگلستان تاثیر بسیار زیادی روی تصمیم گیری های جهانی دارد و به این صورت به عنوان یکی از کشورهای بسیار قدرمند در زمینه سیاسی و نظامی به حساب می آید.

زبان

زبان رسمی که در انگلستان مورد استفاده می گیرد و برای اقامت در انگلستان باید روی آن تسلط داشته باشید "انگلیسی" است، اما از آنجایی که در سالهای اخیر مهاجران زیادی وارد این کشور شدند که در بالا بردن تنوع زبان در این کشور تاثیر داشتند. البته زبان های بومی و قدیمی تر نیز در این کشور وجود دارد که در ادامه این قسمت در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.
زبانهای مادری که در این منطقه وجود داشته عبارتند از:

  • زبان کرنیش Cornish در کرنوال انگلستان
  • زبان ایرلندی Ulster Scots در ایرلند
  • زبان گالیک در اسکاتلند
  • زبان ولزی در ولز

این زبان ها هر کدام داراری شباهت هایی با زبان انگلیسی هستند، اما واژه های مشتریک بین آنها کم است. امروزه این زبان ها بیشتر در روستاها دیده می شود و البته باید این موضوع را در نظر داشت که در مدارس برخی از این زبان ها تدریس می شوند تا از بین رفتن آن زبان جلوگیری کنند. البته در صورتی که قصد اقامت در انگلستان را دارید نباید نگران این قضیه باشید، چرا که همه مردم در قسمت های مختلف مانند ایرلند، اسکاتلند و ولز  به راحتی انگلیسی صحبت میکنند. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشید که انگلیسی که در این کشور صحبت میکنند دارای لهجه بریتانیایی است.

مردم

ملت انگلستان ملت و قومیتی بومی انگلستان هستند که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. هویت انگلیسی ریشه در اوایل قرون وسطی دارد، زمانیکه در انگلیسی قدیم به نام انگلیکن به انگلیسیAnglecynn  شناخته می‌شدند. انگلستان یکی از کشورهای بریتانیا به انگلیسی United Kingdom است و مردمان انگلیسی انگستان شهروندان بریتانیا هستند. این نام ریشه در انگلز دارد، مردمانی ژرمنیک که به بریتانیای کبیر پس از قرن پنجم میلادی مهاجرت کردند.

از لحاظ تاریخی جمعیت انگلستان تشکیل شده از گروه‌های ژنتیکی شبیه به هم می‌باشد، اولینشان بریتونها، قبایل ژرمن سکنا گزیده در منطقه شامل انگلزها، ساکسونها و جوتها که مجموعاً آنگلوساکسون نامیده می‌شوند. آنها کشوری را بنیان گذاشتند که امروزه انگستان نامیده می‌شود. همچنین گروه‌های دنز، نورمن‌ها و دیگران. در پی قانون اتحاد ۱۷۰۷ که انگلستان بخشی ازپادشاهی بریتانیای کبیر شد رسوم و هویت انگلیسی‌ها به رسوم و هویت بریتانیایی بسیار نزدیک شد.

امروزه برخی انگلیسی‌ها فرزندان اخیر اجداد نزدیکی از بخشهای دیگر بریتانیا هستند، در حالیکه بعضی دیگر فرزندان مهاجران کشورهای دیگر اروپایی یا کشورهای مشترک‌المنافع هستند.

مردمان انگستان منشأ زبان انگلیسی، سیستم پارلمانی، سیستم کامن لا (common law system)، و بسیاری ورزشهای اصلی هستند. اینها به علاوه خصوصیات فرهنگی دیگر انگلیسی امروزه جهانی شده و بخشی از آن ناشی از امپراتوری بریتانیای سابق است.

مذاهب

مذاهب مختلفی در انگلستان وجود دارد و این به دلیل ورود مهاجرانی با فرهنگ و نژادهای مختلف است. البته این مورد را باید اول از همه مد نظر قرار دهیم که تقریبا اکثر مردم انگلستان دارای مذهب پروتستان هستند. مسلمانان ساکن انگلستان که بیشتر اهالی بنگلادش و پاکستان هستند در تمامی انگلستان پراکنده شده اند و تعداد آن ها به بیش از 2 میلیون نفر میرسد. یکی از مواردی که باعث شده در این کشور شاهد مذاهب مختلفی باشیم این است که افراد زیادی از کشورهایی که در گذشته به عنوان مستعمره انگلستان شناخته می شدند به این کشور مهاجرت کرده اند. البته این مورد را در نظر داشته باشید که برای اقامت در انگلستان نیاز نیست نگران مذهب باشید. شما می توانید با در نظر گرفتن این که دین بقیه به شما ارتباط ندارد و آنها نیز نمیتوانند در اعتقادات شما دخالت کنند به راحتی در این کشور زندگی کنید.
دین مسیحیت در انگلستان در یک بار در قرون وسطی از بین رفت، اما هم زمان با این اتفاق آنگولاساکسون ها بخشهایی از این کشور را تصورف کرده بودند و به این صورت با تبلیغ هایی که از بیرون در این کشور انجام شد این مذهب قوی تر شد؛ اما با حمله وایکینگ ها این کشور مجددا تغییر دین داد و از آن روز اکثر مردم پروتستان بودند.

گردشگری

گردشگری در انگلستان یکی از صنایع مهم این کشور به حساب می آید، چرا که این کشور برای مسافران و توریست هایی که از قسمت های مختلف جهان می آیند بسیار جالب است و از طرفی زبان این کشور انگلیسی است که یادگیری آن در همه جهان بسیار راحت و امکان پذیر می باشد. یکی دیگر از مواردی که باعث افزایش محبوبیت انگلستان در بین گردشگران شده، تنوع امکانات برای انواع سلایق مختلف است؛ به این صورت که اگر به دنبال دیدن مکان های تاریخی باشید می توانید به استون هنج سفر کنید، اگر بخواهیید از دانشگاه های این کشور دیدن کنید به راحتی می توانید، مکان های مدرن جذاب بسیار زیادی هم برای افراد علاقمند به تکنولوژی و جهان مدرن وجود دارد و صد البته برای عاشقان خرید نیز مراکز خرید بسیار لوکس و متنوعی وجود دارد که می توانند شما را شگفت زده کنند. طبیعت این کشور در مناطق روستایی بی شک برای شما بسیار دلپذیر خواهد بود.

گردشگری در انگلستان

اقتصاد

اقتصاد انگلستان یا بهتر بگوییم اقتصاد بریتانیا بر اساس تولید ناخالص داخلی ششمین اقتصاد بزرگ دنیا و بر اساس برابری قدرت خرید هشتمین اقتصاد دنیا به حساب می آید. یکی از موارد مهمی که در مورد اقتصاد انگلستان باید بدانید این است که این کشور تنها کشور صنعتی در جهان است که در قرن 19 و اوایل قرن 20 به عنوان یکی از ابرقدرت های زمان در سطح جهان محسوب میشد و الان نیز دارای پیشرفت ها و قدرتمندی های زیادی در زمینه های سیاسی، علمی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی می باشد.
این کشور در سال های 2009 و 2008 درگیر رکود اقتصاد شدید شد و درآمد خانوار در اثر پایین آمدن ارزش پوند از رتبه 5 به 12 سقوط کرد، البته باید در نظر داشت که در 10 سال اخیر نرخ تورم در این کشور تقریبا روی 2.6 درصد ثابت بوده و نوسانات کمی داشته است. از طرفی مدیریت در این کشور باعث شده که این روند رو به بهبود باشد و بتواند در سالهای 2013 و 2014 به رشد اقتصادی 2.6 درصد برسد. امروزه رشد اقتصادی کشور انگلستان برابر با 0.6 درصد است و دلیل این پیشرفت برنامه ریزی طولانی مدت روی صنایع داخلی بود که توانست آنها را در مسیر پیشرفت قرار دهد. 

آب و هوا

آب و هوا در انگلستان در قسمت های مختلف دارای تفاوت های زیادی می باشد، اما به طور کلی باید این مورد را مد نظر داشته باشید که همجواری با اقیانوس اطلس باعث شده که این کشور دارای ثبات آب و هوایی مناسبی باشد؛ به این صورت که رد فصل زمستان هوا به طور غیر قابل تحمل سرد نیست و همچنین در تابستان گرمای هوا شما را آزار نخواهد داد. میزان روشنی روز و ابری بودن هوا و همچنین میزان بارش بیشتر به منطقه ای که در آن قرار دارید بستگی دارد و این تصور اشتباه که انگلستان یک کشور سردسیر همیشه ابری است را بهتر است فراموش کنید.
بیشترین میزان بارش در این کشور به صورت باران است و به خصوص در فصلهای پاییز و زمستان شاهد بیشتر میزان بارش و رطوبت هوا هستیم، یکی از مواردی که ممکن است در فصل تابستان و گرمای هوا در انگلستان باعث اذیت شدن شما شود، میزان رطوبت بالای هوا است، به  این صورت شما در دمای 30 درجه سانتیگراد نیز از گرما کلافه می شوید. مورد بعدی که باید در مورد هوای این کشور باید به یاد داشته باشید این است که همیشه با خود چتر، ژاکت و لباس گرم به همراه داشته باشید تا غافلگیر نشوید.

امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. در ضمن به یاد داشته باشید اگر سوالی در زمینه اقامت در انگلستان دارید می توانید با ما تماس بگیرید و از سیستم مشاوره رایگان ما استفاده کنید. گروه ویزا پلاس با سالها تجربه در زمینه مهاجرت به انگلستان و گرفتن اقامت انگلستان، به عنوان یکی از بهترین گزینه های مشاوره و انجام فرآیندهای پیچیده مهاجرت و گرفتن انواع اقامت به شمار می رود. 

 

ویزا پلاس با در اختیار داشتن برترین وکلای انگلستان مفتخر است شما را در کلیه مراحل اخذ اقامت انگلستان یاری و همراهی نماید.