اقامت استرالیا

دریافت اقامت استرالیا روش های متفاوتی دارد. یکی از مواردی که باید در مورد این کشور بدانید این است که بیشترین تراکم جمعیتی و فرهنگی در سواحل این کشور قرار دارد و به همین دلیل است که قسمتهای میانی این کشور مانند قسمت های دیگر رونق ندارند.

اقامت در استرالیا

اقامت در استرالیا به دلیل شرایط زندگی، کار و تحصیل در این کشور چند سالی است که مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته و به همین دلیل هم در این مطلب از ویزا پلاس ما قصد داریم نکاتی را که در مورد اقامت در استرالیا بدانید را اختیار شما قرار دهیم. اقامت دائم در این کشور می تواند مزایای زیادی برای شما و خانواده‌تان به همراه داشته باشد. بهترین ویزا برای اقامت در استرالیا، ویزای 189 است که اگر این ویزا را در دست داشته باشید می توانید به راحتی در هر قسمتی از این کشور که مایل باشید به کار، تحصیل و زندگی خود ادامه دهید. برای گرفتن این ویزا شما نیازی به اسپانسر یا سرمایه گذاری ندارید ولی باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • اگر قبل از گرفتن این ویزا در استرالیا بوده اید نباید هیچ کنسلی ویزا یا رد شدنی داشته باشید.
  • حداقل امتیاز 60 را از جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا بگیرد.
  • با ارائه دادن مدرک خود به یکی از مراکز ارزشیابی شغلی، تاییدیه بگیرد.
  • در یکی از شغلهای مورد نیاز دولت درخواست خود را ارائه بدهد.
  • در آزمونهای CAE شرکت کرده و مجموع امتیاز 169 را به دست بیاورد یا در مهارتهای تافل برای قسمت شنیداری زبان نمره 12، برای صحبت کردن نمره 18 و برای نوشتن نمره 21 را داشته باشد یا حداقل امتیاز 6 در آیلتس
  • سن زیر 50

اقامت در استرالیا

استرالیا

استرالیا دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است، به خصوص زندگی مردم بومی این منطقه که با ورود اروپاییان زندگی آنها دستخوش جنگ، سیاست زدگی، زندانی کردن و... قرار گرفت و همه این موارد در طول زمان باعث تغییر کردن زندگی آنها شد. این کشور تا قبل از قرن 20 به عنوان یکی از قدیمی ترین مناطق جهان به حساب می آمد. گفته می شود که در زمان های قدیم ساکنین بومی این کشور از طریق اندونزی و در زمان عصر یخ بندان به این منطقه مهاجرت کرده اند. اولین افرادی که در دوران انقلاب صنعتی وارد این کشور شدند یک راهزن انگلیسی، چند جهانگرد هلندی و یک ناوبر و کشتی پرتقالی بودند. در ضمن اولین کشوری هم که بر روی استرالیا ادعای مالیکیت کرد انگلستان  بود. بعد از این افراد کم کم انگلستان زندان هایی در استرالیا احداث کرد و سپس تعداد زیادی از زندانیان خود را به این کشور منتقل کرد و از سوی دیگر افراد زیادی به مرور زمان به این کشور مسافرت کردند و همچنین عده ای هم برای دست پیدا کردن به طلا و سایر منابع وارد این کشور شدند و کم کم با حضور مداوم آنها تمدن شکل گرفت و به این صورت به مرور زمان استرالیا از مستعمرگی خارج شد.

زبان

زبان رسمی استرالیا انگلیسی است، اما تنوع زبان هایی که ساکنین این کشور استفاده میکنند بسیار بالاست، به این صورت که بیشتر از 3 میلیون نفر به زبانی غیر انگلیسی صحبت میکنند. به همین دلیل امکان این که شما در این کشور با جمعی روبرو شوید که به زبان غیر انگلیسی حرف میزنند بسیار زیاد است و به همین صورت شما می توانید به راحتی با افراد فارسی زبان در مکان های عمومی به زبان مادری خود حرف بزنید، اما این نکته ریز را در نظر داشت باشید که بهتر است در حضور بقیه انگلیسی حرف بزنید که آنها هم در بحث بین شما شریک شوند. طبق آمار به دست آمده بیشترین تعداد غیر انگلیسی زبان ها به صورت زیر است:

  • 243 هزار نفر به زبان عربی
  • 244 هزار نفر به زبان چینی
  • 252 هزار نفر به زبان یونانی
  • 316 هزار نفر به زبان ایتالیایی

در ضمن آمار دقیقی از تعداد ایرانیان مقیم در این کشور در دست نیست، ولی گفته می شود که تعداد آنها بیشتر از 70 هزار نفر است که از این تعداد حدود 20 درصد در ایالت ویکتوریا و بیشتر محله های Dangdenong، Doncaster و Doncaster east زندگی میکنند و 50 درصدشان در ایالت نیوسالت ولز ساکن هستند.

مردم

مردم ساکن در استرالیا همانطور که گفتیم تنوع بسیار زیادی دارند، به این صورت که از همه قاره ها شما می توانید مهاجرانی در این کشور پیدا کنید. از طرفی برخی از مردم این کشور تشابهات فرهنگی با اهالی آفریقا دارند و این تنوع باعث شده است که رسوم و مراسم های بسیار خاصی در قسمت های این کشور ببینید. از طرفی آب و هوا و شرایط جغرافیایی و طبیعی این کشور باعث شده که رسومی متفاوت و جالبی داشته باشند و این مورد را باید در نظر داشته باشید که هرچقدر به سمت قسمت های شمالی این کشور می روید این رسوم بیشتر به چشم می آیند. شاید هجوم افراد مختلف از قسمت های مختلف دنیا به خصوص از انگلستان و سایر قسمتهای اروپا تاثیرات بسیار زیادی روی فرهنگ این مردم گذاشته باشد، اما از سوی دیگر فرهنگ غنی مردمانی که بیش از 40000 سال پیش به این خاک مهاجرت کردند خودشان را حفظ کردند و به همین دلیل امروزه شما در این کشور رسومی را می بینید که در هیچ کجای دنیا نمونه مشابهی ندارد

مذاهب

مذاهب در استرالیا مانند سایر مواردی که در مورد این کشور گفتیم، دارای تنوع زیادی هستند و از طرفی کسی مجبور به قبول کردن دین خاصی نیست. در این کشور مسجد، کلیسا، معبد و منیسه و... وجود دارند و هر کسی به مکان مقدس دین خود می رود. بیشتر از 60 درصد از مردم این کشور مسیحی هستند، کمتر از 5 درصد از جمعیت مسلمان هستند، عده کمی یهودی و... هستند و در ضمن 20 درصد از ساکنین این کشور مذهب خاصی ندارند. یکی از مواردی که باید در مورد مذاهب و اعتقادات در استرالیا بدانید این است که مسائل اعتقادی و مذهبی هر شخص بخضی از حریم خصوصی او به حساب می آید و به همین دلیل است که باید مراقب باشید از کسی در مورد دین و مذهبی که به آن اعتقاد دارد یا ندارد سوال نپرسید. این مورد را باید ایرانیان با دقت به خاطر بسپارند، چون اعتقادات، دین و مذهب هر شخص در ایران یک موضوع شخصی نیست و تقریبا همه فکر میکنند که این موضوع به آنها مربوط است.
در صورت اقامت در استرالیا شما نیاز نیست که نگران برگزاری مراسمات مذهبی باشید، فقط کافی است که هموطنان معتقد خود را پیدا کنید و در این زمینه از آنها راهنمایی بخواهید.

گردشگری

گردشگری در استرالیا یکی از صنایع پر رونق این کشور به حساب می آید و هر ساله طرفداران جهانگردی به این کشور مسافرت میکنند که دارای ویزای توریستی در استرالیا می باشند. مساحت کشور استرالیا 4.7 برابر ایران است و همین شرایط جغرافیایی خاص باعث شده است که طرفداران طبیعت بتوانند جاذبه های بسیار زیبا و خاصی که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود را در این کشور ببینند. وجود مکان های دیدنی طبیعی مانند صحراهای سرخ و داغ، جنگلهای بارانی و سرسبز، سنگ های مرجانی در اطراف ساحل ها و... بخش کوچکی از دیدنی های این کشور پهناور هستند. یکی دیگر از مواردی که در مورد استرالیا باید بدانید این است که ای کشور تقریبا با آمریکا هم مساحت است، اما کل جمعیت آن برابر با ایالت نیویورک است و همین جمعیت کم باعث شده که حیات وحش زیبا و جالبی را در این کشور ببینیم. این کشور محل زندگی بخشی از عجیب ترین جانداران وحشی روی خشکی است. همچنین وجود سواحل مرجانی، صخره‌ای و ماسه‌ای در مجاورت با اقیانوس باعث زیبا تر شدن این کشور در چشم جهانگردان شده است. مورد دیگری که باعث شده این کشور یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران باشد، خونگرمی و مهربانی ساکنین این کشور است. 

گردشگری در استرالیا

اقتصاد

استرالیا یکی کشورهای ثروتمند دنیا با اقتصاد قوی است که بر پایه بخش خصوصی و تولید ناخالص داخلی بالا بنا شده است. در سال 2013 این کشور به عنوان دومین کشور ثروتمند بعد از سوئیس شناخته شد و از طرفی این پیشرفت اقتصادی از پیشرفت شخصی هر انسان جلوگیری نکرد. این کشور از نظر شاخص توسعه انسانی در رده دوم جهانی و از نظر شاخص آزادی اقتصادی در رده سوم قرار دارد. از سوی دیگر شهر های بزرگ این کشور مانند ملبورن به عنوان زیست پذیرترین شهرهای جهان شناخته می شوند و به همین دلیل است که هر ساله سرمایه گذاران زیادی به کشور می آیند و سعی بر راه اندازی کسب و کاری دارند، این راه اندازی کسب و کار به چرخش بهتر چرخ اقتصاد این کشور کمک میکند.
یکی از مواردی که باعث شده کارشناسان اقتصاد کشور استرالیا را به عنوان کشوری با اقتصاد قوی بشناسند این است که رکودهای اقتصادی جهانی در سالهای 2008 و 2009 تاثیر چندانی روی این کشور نگذاشت و از طرفی هم در 10 سال اخیر نرخ تورم در استرالیا 2 تا 3 درصد بوده است. استرالیا دارای سیستم اقصادی آزاد است، اما از کشورهایی مانند آلمان، فرانسه انگلستان رونق اقتصادی بیشتری دارد.

آب و هوا

آب و هوا در استرالیا به دلیل پهناور بودن این کشور دارای تنوع بسیار بالایی است و در هر ایالت شما شاهد یک طیف آب و هوایی خاص هستید، اما چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که هر سلیقه آب و هوایی داشته باشید، می توانید در یک قسمت از این کشور اقامت کنید و به راحتی به زندگی خود ادامه دهید. قسمت های جنوبی استرالیا به دلیل این که به قطب جنوب نزدیک هستند، دارای زمستان سرد و تابستان معتدل‌اند و از سوی دیگر هر چقدر به سمت شمال این کشور می رویم، هوا شرجی تر و گرم تر می شود، چرا که به خط استوا نزدیکتر می شویم. به همین صورت است که با رفتن به استرالیا شما می توانید در تمام آب و هوای مرد علاقه خود زندگی کنید. یکی دیگر از موارد مهمی که در مورد آب و هوای استرالیا به یاد داشته باشید این است که این کشور دارای تعادل دمایی خوبی است و همین باعث شده که افراد زیادی به زندگی در این کشور علاقمند شوند. شهرهای بزرگ این کشور مانند سیدنی و ملبورن شهرهای سردی به حساب می آیند و از طرفی شهری مانند بریزبین به عنوان یکی از شهر های گرم این کشور به حساب می آید.

اقامت در استرالیا می تواند برای شما شروعی تازه باشد، اما باید به یاد داشته باشید که حتما در این زمینه از تجربیات و اطلاعات افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید. مشاوران ما در ویزا پلاس آماده اند تا به شما کمک کنند این شروع تازه را به همراه خانواده خود و به روش های مختلف تجربه کنید، انجام امور مربوط به مهاجرت و اقامت در استرالیا تخصص ماست و خوشحال خواهیم شد که شما را در این زمینه یاری کنیم.
برای دریافت مشاوره رایگان کافیست که با شماره های زیر تماس بگیرید و با آگاهی بیشتری برای اقامت در استرالیا برنامه ریزی کنید.